Sanki kayboldum

Yani esiniz borclarina sadakat yükümlülüğü tasimiyor, bu cocukluk degil yalniz, normallestirmeyin bunu, bu acikca sorumsuzluk.

Isyerinden ayrılış sebebi de tam adlandiramiyorum ama kovulduguna gore isyeri sahibi adlandirmis olmali, bu yalan beyan ve sahtekarlik yani aslında yuz kizartici suc.

Biraz sanirim esinize olan sevginiz gozunuzu kor etmis o donemler.

Anladım haklısınız ama büyük şehirde yaşıyorum iş imkanı çok fazla hele eşimin çevresi aşırı geniş istese bana benim istediğim saatlere göre bile iş. Ulur ama istemiyor ama istiyor gibi yapıyor olmuyor diyor :) kendisi bi firmada yöneticilik yapıyor beni yanına alma şansı da çok yüksek ama bilinçli olarak almıyor farkındayım bu yüzden kendim çabalıyorum

İş konusunda

İş konusu şöyle bu bireyler yatırımcı işi bilmiyor eşim iş biliyor ve orayı çekip çeviriyor kendileri beraberken eşimle vs başka kişilere işte bu kişi bizimle gibi şeyler söylendiği için cesaret aldığını ve öyle söylediğini söyledi bana. Egom da aklımın önüne geçti dedi. Çocukluk derken bunu kastetdim normalleştirmeye çalışmak değil amacım egosu için kariyerinde bir eksi oldu

Bencil olmayan kim var .İnsanlarla menfaat çatışmasına girinde görün bir.Bencil olmayan melekler varda bizmi görmedik.Bencillik değil o.Kendi kul hakkina girmemek aslında Alllah düşünmemizi istemese bize beyin vermezdi.Verdi ve sürekli bizi cezalandirmiyorsa o beyni kullanıp dertlerimize çözüm aramamizi istediği için .Çok klişe bir laf vardır kader gayrete aşıktır.Farkinda iseniz bundan sonra gerekeni yapın sizi bu acmazdan siz çıkarırsınız.Zaten başka yolu bu evliliğin devamı olacak gibi görünmüyor.Eve dönüp Annenizi ikna edip çalışmaktan başka mantıklı bir yol goremedim konuda.Uzgunum bu eş ile olmaz böyle.Cocuklarida dünyaya getirdiniz zor yoldan en baştan çalışarak babanızın suyuna giderek yaşamak durumundasınız.Sonucta hep ne derler yapmasaydi.İnsanlar sadece kinar bazıları da boş teselli verir sizin şu anki durumunuzda artık suçluyu haksizi hakliyi boşverip zararın neresinden donulurse hayata dönmek zorundasınız en acilinden çocuklar için kendiniz için inşallah bu gayretin sonucunu alın bu hayatda

Çok teşekkür ederim beni en tatmin eden cevap buydu aşırı kırıldım yazdığıma pişman oldum psikolojimi bir daha bozdum ve yine ben yaptım bunu kendime bu yanıtla biraz daha motive oldum çok teşekkür ederim bütün iyi dileklerim sizinle

Hakkınızda en iyisi en güzeli olsun çabalayın hayatta iken gücünüz varken değiştirebilirsiniz herşeyi zor bile olsa yapabilirsiniz.Olmuyor diye birşey yok insan isterse neler yapar ama sadece kendisi isterse.Gecmis değil şimdiye bakın çıkın bu sarmaldan gelecekte neler olsun istiyorsanız oraya doğru .Buda geçer kafayı kullanırsanız hassas değil güçlü bir kadın güçlü bir anne olarak başarın

Haklısınız benimde maddi konuda endişelerim çok fakat daha fazla endişelendiren bu süreçte çocuklarımın travma yasaması ve yıpranmasından daha çok korkuyorum maddi konu da endişe etmekle hata yapıyorum ama alıkpyamıyorum çocuklarım benden bir şey istediğinde parasızlıktan hayır demek istemiyorum kendi kararımla hayır demek istiyorum bu beni güçsüzleştiriypr yaşayamadıgıöm hayatı onlara yaşatmak istiyorum ama sanki dejavu gibi benim geçirdiğim çocukluğu kendi çocuklarım yaşıyor anneme hep kızardım yetişkin olduğumda neden katlanıyorsun boşan derdim tamam derdi yapamazdı bende aynı şeyleri yaşıyorum ve bu döngüden çıkamıyorum

İş bulsaniz aslinda çocuklara bakilma durumunu cozseniz belki bir adım olur size çalışmak kolay olmasada artıları çok olur kafanız meşgul olur kendinizi salmazsiniz kendinize bı guveniniz olur ne bileyim iyi gelir.Belki birazda terapi gibi olur kendinize dışardan bı bakmak

bazen lise mezunu olması daha kolay iş bulması demek olabiliyor

anadoluda ünivesite okumuş kızlar her işi beğenip (!) yapmıyor, işveren de bu kpss çalışır, atanır gider diye düşünüyor. kızlar da zaten o işte çalışmam evde kpss çalışırım ya da evlenirim kafası yaşayabiliyor.
ya da patron/müdür üniversite mezunu olmuyor ki altına elemanı üniversite mezunu alsın, almaz ego sorunu olur.

istanbulda üniversite mezunları bim'e bile giremeyebilir mesela ya da girer ama 2 ay o şubede 3 ay bu şubede, süründürürler.. ama bizim ilçede yaşayan lise mezunu kuzenlerimin hepsi senelerdir çalışıyor o da kendi sokağımdaki olmazsa çalışmam filan gibi kaprislerle. zaten artık öyle bir şey oldu ki bim'e kasiyer olacağıma göre neden üniversite okuyum diye çok iyi yer kazanamayacaksa üniversiteyi gidip okumuyor bizimkilerin bir kısmı.

kısacası ünivesite mezunu olsa belli bir mesleği olsa evet, başka şeyler düşünürdük evet
ama yine de bu kız evlenmeden önce çalışmış, bir şekilde iş bulabilen bir lise mezunu, muhtemelen bir şekilde yine bulur. bulur da anadoluda asgari ücrettem pek yukarıda alamaz tahminen.

2 bebeyle nasıl olacak esas sorun o.

Ben de zaten tam olarak 2 bebekle nasil calisacak + lise mezunu olarak iki bebeği gecindirebilecek tutarda maas alabilecek mi onu dert edindim.

Yani evet kesinlikle daha kolay is bulur, bu konuda hem fikirim ama maaşı yeter mi (dilerim maaşı da tatmin edici duzeyde is bulup ayaga kalkabilmesinden yana elbette)

işte mesela, işyerinin kreşi olmaz. hatta 3 yaş altı alan kreş bile olmaz büyüğü ayı doldu, 3-5 aya kreşe verdi diyelim 2.ye yine bakıcı lazım. 1 kreş + 1 bakıcı. ohoooo. astarı yüzünden pahalı.

o yüzden anadoluda böyle şeyler olmuyor pek. bizimkilerin hepsine büyükanneler bakıyor mesela.

ben de pek sanmıyorum kısacası.
bu kızın daha en az 2-3 senesi var. 2 sene sonra büyüğü devlette anaokuluna küçüğü kreşe verip alıştırabilirse en azından okulların 2. döneminde alışmış olurlar -çünkü çocuklar ilk başladıklarında da bir alışma süreci gerekiyor sürekli hasta oluyorlar, anneden başka kimsenin bakmadığı çocukta bu daha da zor olur vs. 2027 eylülde de normal okula başlatırsa anca yani. hoş kendisi şimdiye kadar hiç oturup böyle seneli aylı hesap yapmamış anlaşılan....

Bu sekilde okuyunca daha iyi anladım.

Evet ben de ayni dusuncedeyim, kucuk 3 yasina gelecek sonra ise baslayacak.

Oncesinde de kocasindan harclik aldikca biriktirecek, ise basladiktan sonra da birikime devam, sonra en az 2 sene kirami odeyebilirim diyecek kadar birikmisi oldugunda kocasinin totosuna tekme basacak. Su an bosanmasi safi zarar.

Gerci bana verdigi cevaba gore kocasi calistirmiyormus, bir de bu dusunsel engeli asmasi gerekiyor. Tabi adam biliyor, esi calisirsa totosuna tekme yiyecegini.

Ben lise mezunu olarak sadece bulaşıkçı olarak iş bulabilmistim
Fabrika sanayi işleri var. Ama onda da servis güzergahları vardiya saatleri vs sorun oluyor çok zor bu zamsnda iki çocukla bekar bir anne olmak

Bütün geçilen dalgaların aksine ben neden bilmiyorum sonuna kadar merakla okudum sürükleyici bir kitaptı ama sonu bir yere bağlanmadı. Yazar sonunu okuyucuya bırakmış

Çocuklarını çabucak evlendirmek isteyen kişilerde genelde sorun oluyor, sizinkide öyle olmuş insan tanımadığı biriyle niye söz yapar, nişan alışverişinde kendilerini belli etmişler zaten, siz inat edip evlenmissiniz. Babanız keşke kızsaydı da bu rezil hayatı yaşamasaydınız.

Ayrılmayı düşünürken nasıl birlikte oluyorsunuz hiç anlamam ama sizin üçüncü gelecek gibi gözüküyor lütfen korunun, o çocuklara yazık günah.

Aldatmış affetmişsiniz, ayrılmış kem kum etmiş peşinden koymuşsunuz heralde sizin mutluluğunuza kastınız var.

Ayrıca normal evden deprem bölgesine konteynıra gitmenin mantığı ne? Yok yalnızım yok bilmem ne, bende ailemden ayrı bir yerde yaşıyorum ama sizin gibi sızlanmiyorum, kendi çevremi oluşturdum. Buradaki cogu kiside oyle.
Ayrılmak diye bir seçenek var ama bilmem yapar mısınız

ayrılmak kendi koşulları altında zor da

gerçekten ben de çok sinirlendim gitmiş bambaşka şehirde düzen kurmuşsun, eşin iş bulmuş neden konteynera dönüyorsun? o çocuklar konteynarda yaşayıp ne kadar mutlu olabilir.
üstelik depremin senesi geçti konteynerları belki kaldıracaklar sanki kira ödeyecek gücün var gibi

bu düşünmeden yaşayan arkadaşların böyle de bir lüksleri var maşallah, hepsi benzer: tanıdık yok sıkıldım, yalnız kaldım vırt zırt. biz Allah'ın enayisiyiz herhalde hiç bilmediğimiz ülkelerde şehirlerde tek başımıza hayatlar kurup koştur koştur çalışıyoruz. orada akraba yanına gitmişler belki bakabilecek birilerini bulurdu bir iş bulurdu birşeyler yapardı, deprem bölgesinde herkesin derdi başından aşkın.

ailesi deprem bölgesinde olan arkadaşlarım 800- 1000 km mesafeye kendi yanına getirdi ailelerini. onlar da gelince ilk yalnızdı, tanıştılar, alıştılar. bunlar 1 günde olmuyor ki.

bu arkadaş maşallah 1 günde evlenip 1 günde çocuk yaptığı için 1 günde olsun istiyor herşeyi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…