Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Açıkçası kayınpeder olayını bilemem haklısınızdır, ama adam gerçekten çok sessiz, hiç öyle dolduruşa gelecek birine benzemiyor. Mesela beni geçen sigara içerken yakaladı hiçbir şey demedi öyle geçti yanımdan. Çayı bittiği zaman gidiyor kendi dolduruyor hatta eşine de söylüyor bırak gelinim yapsın yemekleri diye ama kadın dinlemiyor. Bilemedim gerçekten değişir mi.

İnsanlar değişmez bunlar senin her adımını kontrol etmek, başkası ile sosyalleşmeni veya ailenle bile görüşmeni kontrol etmek için böyle davranıyor. Bak diğer benzer konulara.
bize çocuk vermek zorundasın sigarayı bırakman lazım

Bu ne iğrenç bir insan ve düşünce ya? Lütfen bilet al kendine git ailenin yanına. Resmen hizmetçi köle olarak tutulmuşsun. Bundan böyleler. Zaten klasik ruh hastası insanların davranışı bu.

Yazdıklarını okuyunca ilk başta bu kadar olduğunu düşünmemiştim ama normal değil. Kocaman insanlar. Kaybolacak da değiller. Seni bildiğin kullanmak, eğitmek ve sonra anormal karşılamaman için sanki gelmişler gibi.

Bunlar bildiğin önceden anlaşmış oğulları ile. İlk önce işte yardım ediyor diye düşündüm ama sen tartıştıktan sonra gitmeye çalışmamışlar. Kadın daha da arsızlaşmış. Kayınbaba da iyi polis rolünde. Oğlan ile hepsi bir takım. Bunlar ileride sizinle yaşamaya çalışacak belli ki. Kadın çok hadsiz.

Son düzenleme:
Hemde çoook. Eşime söyleyince beğnim anağmın psikolojısı boğzukkkkkk triplerine giriyor. Yahu eve gelen misafir bile ayyy yenge burası çok hoş bir yermiş bence siz bahara kadar kalın burada hem gelinin de çok hoşmuş daha ne istiyorsun demiş. Dün bir akrabalarını aradı, o akraba da sülalenin en okumuş aklı başında olanlardan biri, o bile telefonda siz yerleşirsiniz oraya çok güzel oralar dedi kulağımla duydum. Az önce kayınvalidem mutfağa daldı gene dedim anne bana ihtiyacın yoksa ben biraz yatacağım dedim. İlk başta yat yat dedi sonra biraz ırım kırım etti bu saatte yatmak aslında iyi değil dedi sonra olsun olsun sen git yat dedi ben de kaçtım. Kendimi resmen çöp gibi hissediyorum ve çok değersiz.

Eşin klasik dolandırıcı esnaf ağızlı şark kurnazı. “Asıl benim psikolojim bozuldu sayenizde. Şark kurnazlığına gerek yok de.” Kendinize köyden gelin alsaydınız deseydin.

Eşin klasik dolandırıcı esnaf ağızlı şark kurnazı. “Asıl benim psikolojim bozuldu sayenizde. Şark kurnazlığına gerek yok de.” Kendinize köyden gelin alsaydınız deseydin.
Dedim zaten, düğünde takılan altınları bozduralım o paralarla beni iyi bir psikiyatriye götür anca düzelirim dedim. Ben ona hep köylü kurnazısın diyorum, hemen alınıp üste çıkıyor. Sanırım zamanında büyük ah aldım, Allah beni çok sağlam sınıyor.

Yalnız zinciri kırdınız gibi, silkindiniz bir güç geldi size. Kendinizi niye tutuyorsunuz ağlayın bence yanlarında. Tüm içinizi boşaltın, anlatın derdinizi belki yola gelirler. Ama sonra sizin hödük, anamı babamı niye darladın üzdün diye kavga çıkartabilir.
Aileniz yurt dışındaymış. Size hiç uymayan aile yapısında biriyle ne işiniz olur, babanız da uyarmış sizi. Bakın sizin sorununuz asla geçmeyecek, kocanız hep idare et yaşlılar sokağa mı atayım vs diye diye ömrünüzü çürütecek. Hani bir kaç senelik evli olsanız hadi neyse çağırsın ailesini ama daha 2,5 aylık evlisiniz yuh. Bu hep böyle olacak. Kışa doğru uçak biletlerini alıp getirtecek, havalar ısınmaya başlayınca ilkbaharda da gönderecek. Siz de ekmek sepetleri parçalarsınız bol bol.

Giderken bile anneme babama iyi bak diye dalga geçer gibi mesaj atıyor. Karı koca evlilikte sorun yaşayabilir ve kendi aralarında çözebilir ama sizinki çözülmez. Annesiyle babasıyla ve karısıyla aynı evde yaşamak isteyen adamdan mükemmel evlat olur ama koca olmaz üzgünüm. Döndüğünde kesin ve derhal bir çözüm isteyin hatta yazıya dökün mail atın birbirinize. Kıvırırsa da basın gidin yurt dışına ailenizin yanına.

Altın ve paraları düğündeki gidin kendi üzerinize banka kasası kiralayın oraya koyun.

İşler büyüyor. Önce senin bir karar vermen gerekiyor. Sen bu adamla devam etmek istiyor musun? İnan yok dul kalırım vs düşünüyorsan çocukla daha zor. Babasından ayrılmasın vs durumları oluyor. Bosanin vs demiyorum ama inanın koca dedigin aile olmayı bilmiyorsa çöp. İnsanın sirtina kambur.

Eğer devam etmek istiyorsan kvyi umursama hayır demeyi ogren. Gelemem de. Rica ediyorum sigarama karışmayın de. Küs olan geline de mi bu kadar karıştıniz de. Çik o evden. Komşum vs yok mu? Bana sinir bastı. Yeter artık ya. Ama bu kadın değişmez. Yüzsüz, arsız, cahil tipik yurdum yaslisi.

Ama sen asıl sorunun kv değil kocan. Fazla oynak, plancı, zor. Ona da öyle evin köşelerinde değil. Gelince deyin hadi bir kahve içelim. Konusacaklarim var. Kv şöyle böyle demeden. Ben emrivaki yapmandan hoşlanmadım, 2 aylık evliylen aileni cagirmandan hoşlanmadım, bosanirsan o zaman diye aba altindan sopa göstermeden hoşlanmadım vs siralayin. Senin niyetin ne diye sorun? Korkmayın.

En son iyi kavramimizda ulkece sorun var. İyi olan kp der ki oğlum ne işimiz var, eşine der ki kızın sağlık ocağında ne işi var beraber gidelim. Her yüzümüze gulen, güzel laf söyleyen iyi değildir. Eylem var mı? İyilik eylemdir.

İşiniz olması, aile desteği olması güzel. Anneniz ne desin, sizi gaza getirmemeye calisiyor. Siz öncelikle o evden çıkın. Yürüyün, alışveriş yapın. Şu anda orda sağlıklı karar veremezsiniz.

Ay niye sitede herkes pısırık ya okudukça asabım bozuluyor gerçekten. Nedir yani kocasiz kalma korkusu mu neyden korkuyorsunuz? Açık açık konuşun ya, biz daha yeni evliyiz ailen gitsin. Bu kadar. Başta sana sormadan çağırdığı zaman, bir daha bana sormadan boyle karar alma burası benim de evim, baska zaman müsait olunca çağırırım şimdi misafir alacak durumda değiliz yeni evliyiz diyecektin. Evde o kadar kavga oluyor o beyinsiz kayinpeder anlamıyor mu rahatsızlıgi da hala gidelim demiyor madem melek gibi adammış? Açık açık konuş, bizim adetlerimiz farklı, ben ev ev üstüne istemiyorum müsait oldukça bir iki hafta misafir ederiz ama bu şekilde yaşayamam koca kadınım her şeyime karisiyorsunuz, kendi kararlarimi kendim alırım. Bu kadar ya.

Anacım kayınvalideler napsın, yemek yapsa bir dert , ayaklarını uzatıp otursa başka dert,
Ben temiz yapıldıktan sonra bayılırım hazır yemeğe, ne güzel misss ohh :)
Tadını çıkar, yaptır yemekleri at buzluğuna . Kaç yaşında kadın yılların alışkanlığı var , o köfte yerde yoğurulur hem !
Kadın sana yük olmamak için uğraşıyor farkındamısın?

ok

Haklısınız, kocasız kalma korkusu değil de, bunalıma girmekten korkuyorum. Daha doğrusu yeni evlendik ya, hemen pes etmek istemiyorum. Kurtarmaya çalışıyorum kendimce. Kayınpeder gerçekten zorla geldi telefonda hiç istemiyordu oğluna sonra geliriz şimdi olmaz seneye gelelim deyip duruyordu ama eşim biletleri alınca mecburen geldi. Beni de hep koruyor kayınvalide bir şey dayatmaya çalıştığında ona sen karışma, zorlama, bırak gelin yapsın tarzında cümleler kuruyor ama tabi kadın dinlemiyor. Bilemiyorum gerçekten tek sıkıntı kayınvalide, baba yalnız gelse valla sorun etmezdim adamın varlığını hissetmiyorum bile çünkü.

Bazı yorumlarını okudum. Rahatsız olmakta çok çok haklısın. Ama benden sana abla tavsiyesi annesini babasını sürekli istemeyen, sürekli onları kötüleyen gelin modundan çık. Sen konuştukça kıymete bindirirsin. Çok yeni evlisin bunlar zamanla oturacak şimdi sen eşini darladıkça haklı bile olsan eşin zaten sevmiyorsun zaten istemiyorsun ondan yapıyorsun diyecek. Madem yemekleri yapıyorsun ben yatıyorum de geç odana uyu telefonda takıl. Yardımcın varmış gibi düşün evde. O gidince eski haline getirirsin.

Daha yeni evli bir çiftin evine böyle aylarca kalmaya gidilir mi. Hadi gaflete düştün gittin 2-3 gün tadında kal özlemini gider dön evine di mi ama. Şimdi ilk evlendiğim zamanlar geldi aklıma :) evlendikten 2 ay sonra bekar gorumcem gelmişti bı kaç ay sonrada kışı geçirmek için kaynanam. İlk ve son o kadar uzun gelişleri oldu herşey bir tartışmaya bakıyor :) kocanin tavrından ailesi ile bu konuşmayı yapmayacağı belli

Ç
Çok düşüncesiz bi esiniz var daha yeni evlisiniz çıtırsınız ne bu evi doldurma çabası? Bende yaklaşık bir senelik evliyim benimde eşim kalabalığı severdi annesi babası normalde köyde yaşar kış ayında 2 ay kalır giderler ama eşim bile benden çok bunaldı önceden ısrarcıydı artık oda çok ısrarcı olmuyor eskisi gibi bu durumda, hafif benzer şeyleri yaşıyoruz aslında ama ben kalabalığa alışık olduğum için çok dert etmiyorum gibi, sadece eşimle tek vakit geçirmeyi çok özledim oda aynı şekilde. Ama sizin durumunuz böyle giderse vahim olur hazır yeniyken eşinizle konuşup aklını öyle şeylere yormamazsını söyleyin bence.

Bence kesinlikle işi ayarla. Mecbur kalsınlar evi sessiz yapmaya. Paranı kazan. Kendi sağlığını düşün, bazen sınır koymak için bazı olayların yaşanması gerekiyor. Ben de yaşadım sınır ihlali ile ilgili bir olay. Eşimin ailesinden bir kişiyle. O zamanlar senin gibi sinir krizi geçiriyordum içimde.Esimle evde her gün ben tartışıyorum sınır ihlali yüzünden , (esim buna izin verdigi icin ), o somurtkan yüzünü ben görüyorum. Dedim yeter , o orda ailesiyle mutlu biz niye burda her gün kavga ediyoruz , senin bu halini ben çekiyorum dedim. yeter bana dert olacağına herkese olsun. Tartıştım esim , 3. Kisi ve ben. ama sakince. Benim sakince fikir söylemem karşı tarafı sinir krizine sokup çıldırttı. Aglama krizlerine filan girdi. O aralar çok üzülmüştüm yuvam dagildi her sey bitti diye. Şimdi diyorum iyi ki o kavgalar olmuş, ki ben sınırımı cizebilmisim . Yoksa ipin ucu kaçardı. Şuan mutluyum varsın beni kötü bilsinler, umrumda değil. Yuvam böyle daha mutlu elhamdülillah. Sen de sakin bir dille hakkını savun her şeyi söyle ama söyleme şeklin sakin olsun. Bu karşı tarafı daha rahatsız eden bir tavır oluyor. Benden arkadaş tavsiyesi. :) inşallah yakın zamanda bu problemi aşarsın

Haklısın ama onlar şuan misafir.Hem kendileri gelmemiş davet üstüne gelmişler.Cok cok zor biliyorum ama sık dişini güzelce ağırla gönder.Ardindan eşinle ciddi bir konuşma yap.Ben senin hatrina güzelce ağırladım yolladım ama tekrarı olmayacak de.

Keske beni kayinvalidemde eki kolu dolu gelseydixs dolap acinca ustumuze doru gelseydi bizede geldi ama sizofrenhastasi idrarini bile bilmiyor esyalarim yeni gekin evin pert.neyse gecmis zmn diyio kendimi uzmeys degez ama sozum sana bos vsr onuda oyle sev kabullen madem tatlibier kadin guzellikle kalp kiradan anlat insallah guzel bircikis bulursun

Asıl sıkıntı eşinizde. Ne gereği var yeni evlenmişken ısrarla ailesini çağırmasının? Kayınpeder başta istememiş zorla ikna etmiş resmen. Kayınvalide belli ki tatlı dilden anlamıyor biraz sert uyarmak lazım ama bu sefer siz kötü olursunuz. Ne desem bilemedim zor bir durum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…