Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Niye çıkamıyorsunuz?Aileniz nerde gidin yanlarına otursunlar sizsiz evde. Terbiyesiz,saygısız bir eşiniz var.

Ohoo daha 2 buçuk ayda yüz göz olmuşsunuz. Allah belanı versinler, boşanırızlar. Hayır ikinizin de yaşı küçük değil. Ben şahsen kayınvalidenize kızmıyorum belli bir yaşa gelen insanı değiştiremezsiniz. Yazdıklarınız inanın incir çekirdeğini doldurmaz ama siz çok bunaldığınız için her şeyden rahatsız oluyorsunuz ki bunu da anlıyorum, hak veriyorum. Her gün annen şöyle dedi annen şunu yaptı diye şikayet ederseniz eşiniz de bıkar, her gün de kavga edersiniz. En başta tavrınızı gösterecektiniz adam size danışmamış bile tepki göstermemişsiniz, siz kalkıp buyursunlar gelsinler tabi demişsiniz. Atmış anne babasını sizin başınıza 2 gün piyasada yok. Anne babasıyla 2 gün evde oturup dönmesini mi bekleyeceksiniz? Blöf için boşanma lafına karşıyım o yüzden oturun düşünün bu evliliği her sene bu şekilde çekebilir miyim diye. Alın eşinizi karşınıza konuşun olmuyorsa bitirelim deyin madem ağzından boşanma bu kadar kolay çıkıyor görsün bakalım. Siz neden gideceksiniz ayrıca verin valizini eline o gitsin. Daha evlendiğini idrak edememiş 40 yaşında adamı büyütmekle zaman harcamayın

ıyyyy ex kv aklıma geldi. Oda böyleydi.
Şimdiki mükemmelmiş ya. Ne nerdeymiş hiç karısmaz ne yenilecek ne içilecek umursamaz. Kendi basına temizlik felan hikaye.
Kaç kurtar kendini. Bu ne böyle

Öff daraldım okurken tamam hababam sınıfı ahmet

Valla sana yazmaya korkuyorum.Muhtemelen yazdıklarımızı okuyorsun tam anlayamiyorsun. Tecrubesizlikten. Bundan 2-3 sayfa evvel sana yazdim. Konusursun ama duyacaklarına hazır ol dedim. Bu hodugun böyle kolay bosaniriz diye geviş getirmesi hem davarligindan hem de senin maddi gücünün olmamasindan. Bak anne bunu yaptı bilmem ne bu dille tartışma. Konu annesi değilllll. Annesi kaç yaşında kadın, çok yanlış yapıyorsun sen dedin diye değişmez. Konu kocanın seni hiçe sayması. Sen o evlilikte yoksun. Hiçbir konuda seni önemsemiyor. Sen hala adama gidip annen, ekmek tahtası gibi boş şeyler söylüyorsun. Senin mesleğin ne? Bu adam bu ya da başka şeyden seni bosasa gidecek yerin var mı?

Oncelıkle ne derdınız varsa kv ile direk kendisine söyleyın .
Kocanızı kenara çekip çekip doldurmak hiç hoş değil .
Ayrıca , Kv suçlamadan önce kırk yaşına gelmiş , annesinin huyunu suyunu bilen , yeni evliyken annesıni bilmem kac aylığına eşine sormadan evine davet eden kocanızı suçlayın .

Seni çok iyi anlıyorum kıza çmzüm sunuyoruz, onu da anlıyorum bunalmış, kızın şu an gözü hiç bir şey görmüyor.

Antalya’da biri yok mu bu kızı dışarıda kahveye götürse keşke.

Ailenle Aran neden kötü? Neden ailenin yanına gidemiyorsun?

Kayınvalide bayağı senin eve çökmüş, seni de kullanıyor anladığım kadarıyla ama sorun şu yeni evliyken, siz daha bir buçuk aylıkken gelmişler oraya. Böyle gelip uzun uzun kalınmaz.1 ay olmuş ve martta gideriz diyorlar bildiğin kışı orada geçiriyorlar. Ama bunların sorumlusu kocan. Bak annesi babası üzerinden konuşup kavga edersen zaten haksız adam haklı olduğunu düşünür. Bir de eşya önemli değil parasını ben verip aldım der.

Senin problemin koca dediğin zararlı. Annesinin davranışlarından çok senin fikrini almadan hareket etmesi sıkıntılı.

Ama böyle annesi üzerinden değil açık açık ben bu şekilde evlenmedim. Yeni evlenen inananın evinde kalınmaz bu kadar. Beraber yaşayamayız. Bana bunu söyleseydin önceden zaten bu iş olmazdı diyeceksin.

Kendi kültüründe küçük kız alıp ailesi ile aynı evde kabile olarak yaşamak var galiba bundan dolayı kayınvalide bu kadar rahat. Adam dürüst değil şark kurnazı

Son düzenleme:
benim eşim doğulu. onlarda misafir geldiğinde yemek hazır olur. çay da . yoldan misafir geliyor çünkü. bu adetlerine ben de yeni alıştım. biz doğuda, ailesi iç anadolu da yaşıyor ve gelince 1 ay kalıyorlar. ciddi diyorum düzene karışmasına bir şey diyemem haklısın , ama yemekleri ben yapıcam diye asla diretmem ,bırak yapsın ,niye bu kadar kafana takıyosun,sen sofrayı kur baktın ona da laf ediyo onu da yavas yavas kur,sayılı gün çabuk geçiyor , her şeyin geçeceğini ve eşinle yalnız kalacağın günleri düşünüp sabret bence. eskiler öyle anlamaz bu sofra bezi değil bilmem ne ,onlar 1 kaptan 10 kişi yemek yiyen insanlar ,hepimiz az çok yaşadık o zamanları. onlara böyle süslü sofralar çok abes geliyor. ben kötü niyetiyle yaptığını düşünmüyorum :)

Kız da kötü niyetle demiyor ki. Daha bir aylılık evliler ve bu insanlar bir aydır orada. Düşün toplam 2.5 aylık bir evlisin ve 1 aydır kayınvalide ve baba ile yaşıyorsun.
Sanırım yeni Antalya’ya taşınmış çevresi yok. Sabah akşam bunlarla. Üstelik bir heves eşya almış ve gelin gelin diye sürekli kadını rahat bırakmayan biri var. Tamam yemek yapıyor bir şeyler yapıyor ama kışı neden beraber geçirmek istesin ki? Kocası sormamış bile kıza.

Son düzenleme:
Konu sahibinden umudum yok. Ayrıntıda boğulup olanı görmüyor ya da görmek istemiyor.
Zannediyor ki bu adamı darlayacak, adam da takıntılı olduğu belli olan( bazıları ne iyi vs demiş, kız sustugu için iyi şimdilik) kv hareketlerini düzeltecek.
Şimdiden boşan o zaman diyen, onu ikinci sınıf insan yerine koyan adamın ilerde neler yapabileceğini görmek istemiyor.
Erkek düzene evlilik yaptıysanız susun, çekin o insanları.
Yok çekemiyorum diyorsanız yol haritası oluşturun.

ben de 1 yıllık evliyim. doğuda bu kültür pek yok diye düşünüyorum. yeni evliler ,yalnız kalsınlar gibi. ben sadece sakin kalıp evliliğini yıpratmaması için söylüyorum.tabii ki en büyük hata eşinde sormadan davet etmiş hatta böyle bir şeyi gündem dahi etmemesi gerekirdi. ama bu süreci sakin geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. ve kayınvalidesi gittiğinde bunu sakin bir dille eşiyle konuşması lazım.bir daha yatılı misafir çağırmadan önce benim fikrimi al diye.

Kayınvalide daha en az bir ay orada. Aslında onlara da diyebilirdi ama adamdan çekiniyor, kendine güveni de yok.
Kıza söyledik en büyük problem bu. Adam da anası da bu kıza mal gibi eşya gibi davranıyor. “Gelin gelin diye bağıran şuna bak bunu yap” çok çirkin ya. Ayrıca farklı kültürler olabilir ama başkasına zorla kabul ettirilmeye çalışılmaz. “Bizde böyle ama senin için de uygunsa olabilir mi” denilir.
Kız ikinci sınıf vatandaş gibi.

Sizce burda evliliği yıpratan konu sahibi mi cidden? Lavoboda markette bile rahat vermeyen kaynana hangi kültürde normal olabilir ya inanamıyorum yorumlara. Ananıza bu kadar anlayış göstermezsiniz herkes bi melek kesildi kadına. Koca desen 40 yaşında ergen boşan beğenmiyosan diyo canı istediği gibi burda sağlıklı bi evlilik mi var da anlayış gösterilecek? İnsan az kafasını çalıştırır kız eşyaları için titizleniyor başçavuşun eşşeği muamelesi yapıyor kadın, evliliğin yarısında kaynanayla yaşanmış bu normal falan değil

Benim de dikkatimi çeken bir husus bu. Üst üste nişan döneminde veya akut bir olay olduğunda hemen konu açıp içindekini kusup gerçek çözüm istemiyorlar veya ilgilenmiyorlar.

Ayrıntıda kızlar boğuluyor, yazılan mesajları okuyup anlamaya çalışmadan ısrarla kendi kafasındaki olay örgüsünü defalarca kez paylaşıyorlar.

Bir iki adım geriye git ve bak. Uzaktan bakmaya çalış. Olaya yabancılaş diyorsun. Bak asıl problem bu diyorsun ama probleme yanaşmıyor.

Adamdan korkuyor sanırım ve ısrarla ailesi ile ilgili hiç bir şey söylemiyor. Meslek anlatmıyor evden çıkamam diyor.

Aileci erkekler ile uğraşan tüm kadınların gördüğüm ortak problemi koca ile değil onun ailesi ile düşman olmaları. Ve hep problem yaşayıp adamdan destek beklemeleri. Adam zaten problemin kaynağı.

Bu kızın acilen bulaşıkçı bile olsa bir yere işe girmesi şart. Kendi parası olsun gündüz başka yerde olsun hem belki çevre de yapar kendine.

hayır kastettiğim aslında evliliği kadının yıprattığı değil, yanlış anlattım sanırım. ben 3. yada 4. kişiler yüzünden evliliğin yıpratılmasına karşıyım. Maalesef türkiyede kaynana ve görümce terörü var. boşan olayını yeni okudum. önceki mesajımda da yazdım asıl sorun kocasında diye, eşine sormadan yatılı misafir çağırmaması gerektiğini , hatta böyle bir konuyu gündeme dahi getirmemesi gerektiğini yazdım.

Geçen bir tip vardı. Nişanlı Audi almış evlilik arefesi ev eşyasını kim alacak belli değil. Anlatmış kp böyle şöyle diye gözünün önündeki adamın ne olduğunu göremiyor. Herkes kp değil nişanlın sorunlu deyince kaçtı:)

Bir de şey var dün mü ne konu açan 19 luk kız. Kayınvalidemle yaşamalı mıyım, nişanlım annesini üst katta bile oturtmuyor illa bizle yaşayacak diye konu açan hanım kızımız. Bu konuyu okusa keşke

Türk kızları kadar kocasına, kocasının ailesine köle olan, nişanlıyken türlü türlü kaprislerine katlanan , annesinin memesinden ayrılmayan oğlanı emzirme haricindebir her şeyini anneliğe kadar yapan az millet var.

Hintlilerde çok alt kast sisteminde bu görülüyor. Afganistan’ı anlatan kitaplar vardı oradaki hikayelerde bile kadının seçeneği olmadığı için katlanıyor.
Bizde öğretmen kızlar ailesine destek olmadan bir kendine harcama yapmadan elin oğlunu, sülalesini doyuruyor.

Sanki madalya alacaklar veya azıcık sevgi ile sınırlarını kaybedelerse çok daha fazla sevileceklerini düşünüyorlar. Asıl Türk kültüründe kadın değerlidir, kocasının yanında ok atar, savaşırmış şimdi orta Doğu Arap geleneklerine kaydık gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…