Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Sizden 10 yas buyuk aranizda kultur farki oldugu asikar ve hatta ailenizin sizi uyardigi bir adamla hangi motivasyonla evlendiniz? Bir de onun icin isinizi biraktiniz? 30 yasina geldim evlenmeliyim panigi miydi?

Anlayamiyorum ya, gercekten, bazi seyler o kadar belli ki yine de kosa kosa zorluklara giden kadinlarimizi anlayamiyorum.

Sorun esiniz once bunu kabul edin. Iki bucuk aylik evli bir insan anne derdine degil baska sey derdine dusmeliydi gerci yas 40 is bitmis galiba ki anne anne diye aglamis cagirmis. Sizin hataniz daha yeni evliyiz annenler gelemez gelselerde en fazla bir hafta katlanirim demeliydiniz. Simdi de marta kadar kalmalarina engel olun gerci esiniz sizi hic iplemiyor hep konusurum diyip geri cekiliyor ama bari siz konusun da gitsinler artik.

Yanlış anlamayın ama eşinizle kavga edip, birde boşanma mevzusu açıldıktan sonra ben niye gidip çay demlediniz anlamadım. Çay muhabbettir bence, ben eşimi kızdırınca filan vs demlerim, sohbet edip tatlıya bağlayalım diye. Zaten KV evin hanımı modunda çayı demlesin ana- oğul içsinler.

KV sağlık ocağı dediği zaman ben bilmiyorum yeni geldim bende, oğlun gelince gidersiniz demek varken neden ısrarına boyun eğiyorsunuz.

Eşiniz 40 yaşıma geldim anama bir faydam olsun diye sizi kullanıyor sanki. KV gerçekten çok anlayışsız. Bence yemek yapması çok sıkıntı değil ama KV burası oğlumun evi istediğimi yaparım modunda sanki. Bence siz de kendinizi tam ve doğru bir şekilde ifade edemiyorsunuz. İnsanlara karşı daha net olmak gerekiyor.

Ayyy resmen geleceğin harika kvsi allah gelinine sabır versin

Sizin isimden belli zaten durum

2.5 aylık evlilikte hemen gelmeleri çok yanlış onun dışında klasik kv işte ben 7 yıllık evli olmama rağmen geldi mi benimki de mutfakta evin düzenine karışmasın da bırak yemegini yapsın sende bilmediğini öğrenirsin

Ayyy resmen geleceğin harika kvsi allah gelinine sabır versin

Sizin isimden belli zaten durum
Madem başka bişey yapamıyor , Durumu fırsata çevirsin, ben kvdemden bir kere erişte istedimde evde kavga çıkacaktı.
Şimdilik başkasının evine oturmaya dahi gitmiyorum, evlatlarımada huzursuzluk çıkarmam herhalde

Yalnız evliliğin başında yapamazsanız bu ayarları ömür boyu böyle devam eder.
Size sormadan çağırmaz. Kalacakları süreyi paşa keyfiyle belirleyemez.
Aileniz yurtdışında madem gidemiyorsunuz, artık dayanamadığınız söyleyin otele, aparta yada öğretmenevi gibi bir yere gidin kalın. Ama kafalarına göre kalamayacaklarını anlatın. Yoksa her kış 2 ay kaynanayla yaşayacaksınız aklınızı başınıza toplayın ve gereken tepkiyi verin

kayınvalide eski zamanda yetişmiş, yardım ettiğini sanan biri. sürekli bir şeyler anlatıyorsa demek ki eşiyle konuşamıyor ve kendini yalnız hissediyor. aslında o karışmak olarak görmüyor kadının yaptıklarında bir problem yok. problem oğlum 2 aylık evlisiniz ne demeye geliyoruz dememesi. ama eskiler bunu da düşünmezler. hadi geldin bunca zaman kalmak da tuhaf. yalnız burada kesinlikle eşiniz haksız. herkes nedense yaşa takılmış 30-40 yaş gayet normal ama ben de doğuluyım ve eşinizin kafasının çalışma şekli siz evdesiniz iştr yemek, çamaşır, bulaşık, misafir ağırlama göreviniz gibi. doğulu erkeklerin çoğu maalesef eşleri çalışmıyorsa bu mantıkta ilerliyorlar. benim tavsiyem acilen bir iş bulup ilk engellemelerine rağmen kendi paranızı kazanmanız. başlarda sorun edebilir ama inanın ona bağlı olduğunuzu düşünmediğinde, kendi paranızı kazandığınızda fikirlerinize saygı duyacak. hem de zırt pırt yatılı misafirden de kurtulursunuz. ben de eşimle evlenince onu olduğum şehre getirdim ve 2 kez birlikte memleketine gittik bir kere de kendisi gitti. ailesini çağırıyoruz bir kez geldiler bir yılda. iki tarafta da anlayış olması şart. sözün özü sizin işe girmeniz lazım. boşan falan diyenlere de takılmayın 2 aylık evlilik tabii ki alışma süreciniz olacak

Kız keşke benimkide yapsa kalkıp bırak ben yapayım dersem ne olayım gidince zaten esyaları eski düzene koyarsın keyfini çıkarmak varken niye moral bozdun

Bu benimki, eminim burda birsuru arkadaş vardir. Malesef pek çoğumuzun ki aynı bunun nedeni de birey olamamis insanlarin birey nedir bilmemeleri ve cocuklarini çocuğu değil de mallariymis gibi görüp aile kurumunu aslında kendilerinin zedelemeleri. Çoğu kadın kocası için cekip katlanıyor kimi de elalemin manyagiyla ne ugrascam ömür mü geçer deyip boşanıyor. Yani çok uzattım kusura bakmayın, burda tek çıkar yol eşinizin halletmesi biri kötü olacaksa o eşiniz olsun zira annesi evladına küsmez. Ama sen derse kötü olursun.

Hepsini okuyamadım ama doğu kökenli birisiyle evlendiğinde kariılaşılan tipik sorunlar…şaşırdığım konu 2,5 aylık evliyken eşinin ailesini çağırmadı ve onlarında gelmesi..çok yeni evlisiniz ne işlerivar sizde..Diğer anlattıklarınız zaten yaşanacak şeyler duygusal yaklaşmayın..birde kayınpederinize çok şeker sessiz demişsiniz…hiç belli olmaz o işler

Kadinin yaptıkları bana gatip gelmedi klasik anne. Hem yemek de yapiyor hizmet beklemiyor. Ayrica abisi gelmis sonucta tabiki yemek yapilir yemek yeyin diye ısrar edilir bir sofra kurulur yani. Sizin sorun yeni evli olmaniz. Ee insanlar yeni evlisiniz gelmeyelim demis zaten. Klasik esine toz konduramayan kadın. Kv ye boşuna kuruluyorsunuz eşinizde priblem. Ama tabi koca çok onemli sonucta laf edilmez ona

Ay ne kadar biz .. benim eşimin ailesi de ağrılı. Şehirlere göre insan yargılamak istemem ben de doğuluyum ama onlarda kalmak sıkıntı değil. Benim kayinvalideme eli dolu dolu gelir herşeyi bir yerlere tıkar. Uzuuun uzun kalırlar çünkü eşimin hoşuna gider. Yatak odama dan diye çok dalardi onun sınırını koydum şükür yapmıyor. Ama içi gidiyor. Ben yokken giriyor ben varken girmiyor. Farkediyorum. O da başka insanları anlatır sürekli hatta kimi anlattığını bile demeden anlatır. Umursamadigim için kim diye sormam. Aynı şeyi döne döne yüz kez anlattığı olur artık bayiyor. Allah'tan ben çalışıyorum. Ama onlar geldiğinde eve çok daha geç gelir evden de çok erken çıkarım. Evinden soğutuyor beni. Lafta oğlundan çok beni tutuyor ama bir olay yaşadık ve zerre benden taraf olmadı haklı olduğum halde. Sana tavsiyem soğuk davran. Evinin bir süre elden gidişini kabullen ve soğuk davran. Ben de bir aylık filan evliyken büyük gorumcemle geldiler. Evde kelle paça işkembe ve mumbar yaptılar. Kendilerince bı düdüklü satın aldı alüminyum birşey. Asla da kullanmadım sonra kendine verdim. O düdüklü işkembe pişerken yeni gelin evimin balkonunda patladı heryer leş oldu. Temizlediler. Giderken bütün evi de temizleyip gittiler. şimdi 9 yıllık üç çocuklu ve boşanma aşamasındayım.

Yeni evli olduğunuz için kendiniz yapma isteğiniz var ama yıl geçince öyle mi. insan bunaliyor aynı şeyi yapmaktan. benim kv gelince ne temizlik yapar ne yemek, kendine baktirir. hamileliğim sonları geldi kaldı ve doğum sonrası yine kendine baktırdı, üstüne lohusayken bebeğe karışmaya başladı sustum kulak asmadim sütüm gelmiyordu mama veriyorum diye saat başı kafa mı didikledi kavga edip kadını kaçırdımeden şimdi de soğuk yapıyor gurbette olmak çok zor valla demem o ki işten yemekten bikacaksin şimdi haliyle ozeniyorsun eşinde ana kuzusuymus yandın şimdiden böyleyse yandın daha sana kv çok gelir hele çocuk olsun hiç çıkmaz bir an önce ipleri eline alman gerek nefret güzel bir duygu etsin işine gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…