Karnı burnunda aile, ev sorunları

Uyuşturucu alıp teşvik ettiriyor diye şikayet etseniz doğuma kadar içeri girsin kafaniz rahatlar kapıya geldiği gibi polisi ara haneye tecavüz diye üçüncüde yapmaz ben hiç rahatımı bozmazdım böyle aptal insanlar yüzünden girsin hapse yaaa

Hapse gitmiyorsa devlete bir şekilde tedavi olması için yol.bulun amateme kapattirin inanın tedavi olmak en kesin yol 2. Kez boşanmak sana çok daha ağır fatura kucağında bebeginle .. üstelik bu adam yeni evini illaki bulacak

Meth kullanan birisi öyle sert konuşmaktan falan anlamaz. Babanız hayallerde dolaşıyor, sizin ayaklarınız yere daha sağlam basıyor.

Zamanlama için en güzeli eşinizle ortak hareket etmeniz. Taşınmayı açıçası sadece gizlenmek için geçici bir adres olarak değil, şu belalı akraba çevresinden uzaklaşıp çocuğu düzgün ortamda büyütmek için bir araç olarak da görüyorum.

Şu ortamda rahat bırakılmayacağınız açık, o kadar uzağa gitmeniz lazım ki size ulaşmaları zor olsun. Eskişehirden bahsetmiştiniz, eşinizin iş durumu nedir?

Şimdi gidemeseniz de zaman içinde iyi maddi durum için fırsatları kollayın, hedefiniz dışarısı olsun.

Bu arada bu sıcak ortamda hemen şikayet etmeniz cidden tehlikeli. Satıcı olduğuna dair elinizde kanıt varsa yarın gidin derdim de kullanıcı diye içeriye geç alırlarsa işiniz iş. İçeride tutulacağını bilsem söyleyin derim de kullanmanın cezası çok düşük.

Bir süre annenizin evinde ne yapıyorsa yapsın, komşular huzursuz olur, serzenişler başlar zaten. O zaman en azından komşuların biri kızmıştır herhalde biz de bilmiyoruz diyebilirsiniz. Polise gidecekseniz de bırakın olay biraz soğusun.

Yeni adresi bir şekilde buldu diyelim yine de uzak mesafede olayların dışında olmak kıymetlidir, dediğim gibi kriz anında en yakınına yapışacak, gördüğünüz gibi hemen babayı sıkıştırmalar başlamış. Baba da sizin üstünüze işi atamadığı için ilgilenmek durumunda kalıyor.

Açık konuşayım, bir konuda kararsız kalıyorsanız babanıza danışın.

Sonra da dediğinin tam tersini yapın, maşallah turnayı gözünden vuruyor tavsiyeleriyle.

Size ne kadar yük getirecek opsiyon varsa kendisini rahatlatmak için onları seçiyor, aksine gidin evliliğiniz kurtulsun.

Çok üzüldüm bu konuya. Ailecek Allah yardımcınız olsun. Yeniden tedavi ettirseniz iyi de bi psıkolojık destek falan ne bilim yani bu gidişle köprü altında bi yerlerde ölüp gidecek çok çok yazık

Ne şekilde öğrenebilir mesela? Annem adresimi asla söylemez, bu cepte. Nasıl öğrenecek yani. Babam da bunu söylüyor bulur istese diyor. Ankara koca şehir. Cidden nasıl bulabilir itiraz etmek için sormuyorum yanlış anlamayın. Bir de annemi onun yanında yaşamaya mahkum edip terk etmeden ne yapabilirim, taşınmak zaten çok zor bir ay paramı toplayıp taşınmayı düşünüyorum

Bir üstteki mesajıma bakabilir misin zahmet olmazsa

Benim eşim garson, benim de bilgisayarımın olduğu yer ofisim, taşınmak için hiçbir engelim yok iş manasında
Bir ayda falan para toparlayıp uzak bir semte taşınmayı düşünüyorum şehir dışını kaldıracak maddi güç için epey zamana ihtiyacım var

Aynen öyle. Siz bu işi anlamışsınız, ailevi durumumu çözmüşsünüz. Şu an polise gitmek onu kışkırtmak demek olacak. Geçen sefer gelip kapıda bağırdığında polis çağırdım ben. Polis şikayetçi olmamamı önerdi. Çok gördük böyle şeyleri, sabah karakoldan çıkınca yine size saracak dedi ve şikayetçi olmamıştım.

Bir üstteki mesajıma bakabilir misin zahmet olmazsa
Tatlım baktım bakmasına ama annenin birkaç ay sonra abinle iletişime geçmek, en azından iyi olup olmadığını öğrenmek istemeyeceğinden, yüzyüze görüşme, para isteme, helallik isteme bahaneleriyle bulunduğu şehri semti, sonrasında adresi açık etmeyeceginden emin misin? Sosyal medya cahili birinin bile sadece isim ile merak ettiği birinin yaşadığı , calıştigi semti tespit etmesi 15 dk sürmüyor artık...Gerisi birkaç telefona bakar, adres kolay zaten..

Ilk aklima gelen su: Annenizle elbette gorusecektir, takip edebilir. Esinizi gorup takip edebilir. Sizi tanıyan birileri yerinizi soyleyebilir. Ankara koca sehir dogru da olur olmadik yerlerde insanlarla karsilasabiliyoruz.
Anneniz bu konuda kararliysa abinizin attigi her adimda yasal yollara mutlaka basvurun. Uzaklastirma almak, sikayetci olmak gibi. Hatta dun uzaklastirma alacagiz demistiniz, basvurdunux mu? keske sizin icin abinizi ihbar edecek birilerini bulsaniz.

Kimyasal uyusturucu kullananlarin beyin yapisi bozuluyor. Dogru ile yanlisi ayirt edemiyorlar. Ucu size dokunacak kadar yakin olmayin. Bundan sonra anneniz abinizle tekrar yasamak isterse, kendi evinize annenizi kabul etmeyin.

Esinizin işini takip edebilir mi ? Hani ordan bulabilir sizi diye endişe ettim doğrusu.

Eminim annemden. Görüşecekse de şu anki evinin oraya gider öyle görüşür beni asla yakmaz. Başka türlü öğrenebilir mi sizce

Eminim annemden. Görüşecekse de şu anki evinin oraya gider öyle görüşür beni asla yakmaz. Başka türlü öğrenebilir mi sizce
Annenizin ikametgahini aldırmayın derim yanınıza . Belki oralardan bulabilir. Birde annenizi takip etme olasiligi var

Annenizin ikametgahini aldırmayın derim yanınıza . Belki oralardan bulabilir. Birde annenizi takip etme olasiligi var
Annemi şehir dışında sanıyor. Bir de o öyle takip falan edebilecek biri değil. Kapının önünde falan da beklemez mesela, ani sinirle hareket eden birisi. İkametgah aldırmayacağım. Eğer hızlıca para toplayıp taşınırsam şuanki evimin süresi dolana kadar kendiminkini de aldırmayacağım

Annem abimle yeniden yaşamak isterse ki benim doğum sürecindeki ihtiyacım bitince kendi evine geçecek, taşınamazsa durumu olmazsa yine onunla barışabilir, benim evimi ona asla söylemez. Geçen sefer kapıma geldikten sonra annem abimi “kızım senin yüzünden evinden atıldı, gitti berbat bir mahalleden daha pahalıya ev tuttu” diye kandırmıştı. Abim bir ton özür dilemişti falan filan. O zamanlar adresimi bildiğini sanıyordu mesela ama annem söylemedi ona, o da zaten sormaz ki. O ayı gibidir aç kalırsa iner buraya, annemi sormaya gelir, telefon etmeye gelir, yani bizle direkt bir derdi yok. Çünkü ben eskisi gibi onla uğraşmıyorum, eskiden kedi köpek gibiydik sürekli uğraşıyordum. Vazgeçtim.
Uzaklaştırmaya başvurmadım henüz. Eve kağıt gidince kudurur diye kararsızım. Sizce ne yapayım. Üstüme bunu sıçratmadan. Benle sorunu yokken birden sorunu oluşur mu?
Bir de babam taşınmamı istemiyor. Benim doğumumu babam hediye etti. Çok iyi bir doktordan. Kendisinin arkadaşı. Bana bu tutarın yarısını teslim etti babam. Doğumda da doktora vereceğibi söyledi kalan yarısını. Babama “bu parayı taşınmaya harcamak istiyorum” diye ağlayıp sızlanayım mı? Uygun bir fiyata doğum yapayım diyorum babam çıldırırcasına bağırıp çağırıyor kabul asla etmiyor ille de güvendiğim doktor olacak diyor. Uygun bir yerde doğurayım bu parayla taşınayım desem mi?
Doğum öncesi taşınma dedi bana. Şimdi diyorum ki babama “eğer oğlun bir kere daha kapıma gelirse tüm taşınma masrafımı ödemeyi garanti et” diyeyim mi? Ben keyfimden taşınmıyorum çünkü. Bu mağduriyeti normalde abim karşılamalı. Karşılamıyorsa da onu evine almayan babam karşılamalı. Yüzsüzlük değil bence yaparsam bunu. Sizce napayım. Bir ay falan para toparlauıp kendim mi taşınsam. Beynim çorba gibi. Sürünüyorum resmen. Fikre ihtiyacım çok var.

Eşim şu an çalışmıyor. Taşınınca da oralardan bir işe girer
Ah be louder yine mi işsiz eş...Annenin kardeşinin kim olduguna kendin karar veremiyorsun , doğru ya da yanlış bütün yüklerini sırtlaniyorsun tamam...Ama eş konusunda deneyimlisin artık, yorulmadin mi aynı hataları tekrar yapmaktan?

Piraye sen iyi misin, eşimin mevcut işinden ayrılmasına beraber karar verdik biz. Allah aşkına artık hayatımı tamamen biliyormuş gibi yazıp durma ya. Delireceğim vallahi beynim zonkluyor. Çok istersen yorum yapmak gel telefonlaşalım falan hayatıma şahit ol, öyle yorum yap yav. Ayyy neymişsin sen böyle. Seni abimin başına sarsam bir daha bana bulaşmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…