Karnı burnunda aile, ev sorunları

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda problemi çözersiniz. Açıkçası ben de eski konularını da bildiğim için annenle ilgili benzer ön yargılara sahibim. Lakin senin ailen senin annen senin hikayen. Olayların hiçbirinin derinliğini bilmiyorum. O nedenle yorum yapamıyorum. Tek tavsiyem annen ileride oğluyla barışmak isterse onu engellemeye calisman olur. Gelecekte aynı sıkıntıları yeniden yasamamanız için.

Bir annenin gucu ogluna yeter mi? Yetmedigi icin annesine telefon firlatma curretini gösterebiliyor. Konu sahibi diger yorumlarda babasinin konusup, gozunu korkuttugunu soylemis. oglunu dizginleyebilmesine ragmen ugrasmak istemiyor, parasini yollayip geciyor. Karisini ve kizini korumak için daha fazla mucadele edebilir. Evet hala savunuyorum fiziksel guc olarak iki erkegin gucu birbirine daha yakindir. Kanunlarda bizi bu yuzden koruyor cunku en cok kadinlar siddete maruz kaliyor. Fiziksel olarak esit degiliz. Buradaki mevzu calisma hayatinda kadinlarin daha az rol almasi, ev islerinin kadina yuklenmesi falan degil, fiziksel güç.

Bunun haricinde anne zorla kaliyor diye bir iddiam olmadi. Aksine ilk yorumumdan itibaren evlattan vazgeçilmiyor, anneniz gorusecektir, tasinmaniz ise yaramayabilir dedim. Evlatla gorusmemek bir tercih olabilir ama dunyaya getirdigimiz cocuklarin baskasina zarar verme ihtimali yuksekse baslarini bos birakamayiz. Begense de begenmese de babaninda evladi.

Bu konuyu kadın erkek eşitliğine getirip duyar kasmak çok manasız. Bağımlı bir erkek çocuk var ortada. Anneler ile babaların çocuklarına şefkat noktasında, fiziksel güç gerektirecek bir olayda yaklaşımı farklı olur. Bu kadının erkekten aşağı, erkeği daha üstün yapmaz. İnsan fıtratı,fiziksel farklılığı bu kadar yok sayarak kadın erkek eşitliğini savunmuş olmuyorsunuz.

Panda benim anladığım baba yatalakmış. Bu zamana kadarda hep oğlunu dizginlemiş. Yazık yaşlı başlı insanların, hamile kadının uğraştığı şeylere bak. Bir de baba ikinci evliliğini yapmış.
normal mi doğum yapacaksınız sezeryan mı? Fiyat araştırması yaptığımda da özeller arasında çok fark yoktu. Tabii İstanbul Acıbadem’i filan bilemeyeceğim.

Bu konuda babaniza da kizamadim ben cunku babam evli dediniz, esini de madde bagimlisi ogluyla ayni evde yasatmak istemeyebilir. Ortadaki tek sorun abiniz, tum aile bir sekilde onu dislamaniz tek cozum ama nasil olacak bilemiyorum ki.

Anneniz size hic bir iyilik yapmasa bile bunu seciyor olabilirdiniz ve bu tamamen sizin tercihiniz olurdu. Buraya yaziyor olmaniz agzimiza gelen her seyi soyleyecegimiz anlamina gelmiyor. Sonucta klavyenin oteki tarafinda da bir insan var. ben cok iyi niyetliyim diyip karsidakine acip agzini yumup gozunu bir seyler soylemek normal hayatta hos karsilanmazsa burda da karsilanmamali. Siz bir kac kere annemle olan olay tartismaya kapali demissiniz zaten. Bunun uzerine hala anne konusuna yorum yapmak size yardimci olmak degil sizi konudan uzaklastirip oyalamak.

bu konuda verilen tavsiyelern aslinda ici de cok dolu olmaz cunku annenizin babanizin abinizin huyunu siz biliyorsunuz. Allah korusun tehlikeli biri mi tehlike seviyesi nedir siz biliyorsunuz. Simdi eve kamera taktirin tasinmayin dense yarin kamera ise yaramasa bir dert, tasinin dense yeni eviniz bulunsa bir dert. Bu yuzden muhtemelen herkes direkt olarak bir sey soylemekten kaciniyordur.

Siz nefes egzersizleri yapin ara ara vucudunuzy rahatlatmak icin ki bebise oksijen gitsin stres duzeyi azalsin. Esiniz bu durumda biraz daha anlayis gostermek durumunda ki gosterecektir ama o da endise etmekte hakli. Ona da iyi oldugunuzu olacaginizi gosterirseniz daha az tedirgin olur.

Abiniz gerek anneniz gerekse babanız için tehlikeli bir durumda .eve girip çıkanın haddi hesabı yok üstelik madde bağımlısı kişiler bir de evli kadınlardan bahsetmişsiniz hepsi birer tehlike unsuru.bir an önce eşya,kira farkı düşünmeden harekete geçmeniz gerekiyor abinizin hayatı yitip gitmiş başta doğmamış yavrunuz olmak üzere elinizdeki hayatlara sahip çıkmanız gerekiyor.bebek doğmadan bu işleri yoluna sokmaya çalışın .bir de ben eşinizin tutumunu merak ettim

Doktorum şu anki adresimi bile bilmez, böyle meselelerle de ilgilenmez zaten. Bu adres gizleme işi hayatsızın teki olduğum için kolay olur bana. Yakında arkadaş yok komşu ilişkisi yok bla bla..

Madem parasını verip içmesini sçmasını sağlıyor, o zaman sorumluluğunu da alsın. Babamın ona her anlamda gücü yetiyor. Silmek istiyorsa siler, ama sprumluluktan kaçıp da silmiş gibi yapamaz. Çocuğunu benim üstüme de atamaz. Ben de onun çocuğuyum.

Ayrıca annem de bayılarak kalmıyordu. Mecburdu, bir de onu düzeltme umudu çok vardı. Ciddi çaba gösterdi bunun için. Artık pes etti sanırım. Kadın gece dörtte tuvalete kalkıyor evde beş tane keş. Kim bu hayatı ister ki? Bu derece değildi eskiden.

Sezaryen yapacağım. Yatalak falan değil babam. Uzun süre hastanede yattı evet ama iyileşeli çok oluyor. Defalarca ameliyat oldu, doktorların tavsiyelerine uymadı, sadece yatmak istiyor. Ağrım var diye bahane uydurup gerekenin çok üzerinde ağrı kesici içiyor. Doktor doktor gezdik en son psikiyatri önerdiler gitmedi. Babam da ayrı alem.

Bu konuda babaniza da kizamadim ben cunku babam evli dediniz, esini de madde bagimlisi ogluyla ayni evde yasatmak istemeyebilir. Ortadaki tek sorun abiniz, tum aile bir sekilde onu dislamaniz tek cozum ama nasil olacak bilemiyorum ki.
Eşi yurt dışında 7 aydır. En azından bu sürede alıp anneme biraz nefes aldırabilirdi. Babam şu an tek yaşıyor. Hamileliğimin ilk ayları onun banka işini eczane işini evinin işini kovalamakla geçti. Ben o haldeyken abim yine alemlerinde falandı. Bir süresinde çalışıyordu bir şey diyemem ama çalıştığını da maddeye veriyor zaten. Oğlunu yanına alıp anneme de bir dinlenme şansı verilebilirdi. Yapmadı. Farklı şehirlerde işleri var şantiyeler vs. Göndermedi. İstiyor ki biz çekelim, telefonda ağlaşalım, ama o asla yataktan kalkıp da kuruluş osman’ını kapatmasın.

Sezaryanda önemli olan aneztesi dediler bana. Benim yaşadığım ilde özel hastanelerde çok fiyat farkı yoktu. 1-2 bin tl kadar.
Eşime sordum. Bu meth nasıl bir şey dedim. Fakir kokaini deniliyormuş. “Kimyasal, süründürür” dedi. Yeşil reçeteli ilaçların bazısında da varmış.

Eklentiler

• 22A1A07E-0A2A-4C9D-BD4D-9C77FD0E346E.jpeg
    54,8 KB · Görüntüleme: 48
  • 10057EC3-9D75-40F3-95E5-A5474397F080.jpeg
    40,9 KB · Görüntüleme: 49

Ay o zaman ozur dileyerek babaniza cok sinir oldum. Hamile kizini bunlarla ugrastirmaktan utanir insan. Hem de abiniz korkuyor diyorsunuz ki sentetik uyusturucu kullanan birinin korktugu biri olmasi cok zor. Sanirim dugum babanizda bitiyor, mizacinizi bilmiyorum ama gerekirse aglayip gerekirse rest cekip bagirip cagirip bir sekilde abinize el atmanizi saglamaniz lazim. Belki amca hala falan konusacaginiz biri var mi yardimci olacak?

Hay Allah gerçekten çok üzüldüm. Anneniz farklı yakın bı şehire tasinamazmi. Bence eşyaları satmayın anneniz haklı hep sizinle oturamaz eşiniz ilerde laf edebilir. Sizin evi tasimanizda çözüm değil eşinizin iş yerini biliyordur gider çıkışta takip edip bulabilir. Allah yardım etsin tamda doğum üstü çok kötü olmuş. Ama uzaklaştırma kesin aldırın.

Yatalak mi? O kismi bilmiyordum. Ben en cok konu sahibine üzüldüm. Doguma yakin bu kadar huzursuz etmeye haklari yoktu

Annenize bisey diyemiyorum acikcasi. Ne yaparsa yapsin cocugunu birakmak cok zor. Umarjm bundan sonra hersey sizler icin daha iyi olur

Nasılsınız? Umarım daha iyisinizdir. Psikiyatri acilde staj yaparken çok fazla madde alan geliyordu ailesi tarafından. Sakinleştirici yapıp güvenliktekiler tutuyordu. Evli olanlar bile vardı eşleri ağlıyordu kendini kesti kan içinde diye. Abiniz hasta eminim ki normalde çok iyi biridir ama şuan hasta. Sağlıklı değil ki ? Olaya öyle bakın ABİNİZ HASTA. Anneciğiniz üzülmesin çok dua edin elbette düzelicektir. Hemşirem en önemlisinin ortam değiştirilmesi gerektiğini söylemişti. Olaylar sıcak sakinleşip düşünün. Ben taşınmanız gerektiğini düşünmüyorum. Eve gelse kapıyı açmadığınızda ne olabilir ki ? Madde almış 112 yi aradığınızda gelip müdahele ederler. Hamilesniz taşınmak size maddi manevi yük. Adresi kimse söylemez ama buladabilir ilerleyen zamanlarda hayat ne getirir bilinmez.
Ne zamandır kullanıyor abiniz? Önceden nasıldı ?n

Amcam eh işte bir şeyler yapıyor. Gidip bakıyor falan. Tüm sülalenin söz dinleteni babam oldu hep. Şimdi adam kendini düşünüyor. Ben artık o kadar ağrısı olduğuna falan da inanmıyorum. Ameliyatlardan sonra gerçekten çok ağrısı oldu. İnlerdi ağrıdan sabahlara kadar, elimden bir şey gelmeden beklerdim öylece. O süreçte ağrı kesicilere alıştı. Sürekli ilaç içip duruyor.
Geçen gün bana “hasta bir adamım ben, hasta olma hakkım yok mu” dedi. Yok kardeşim. Senin oğlun bunları yapan. Benimse kardeşim. Benim hamile olmaya hakkım yok mu? Hamile değilsem de bir gram huzura hakkım yok mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…