Karnı burnunda aile, ev sorunları

Benim abim bebekken salatalık bağımlısıymış. Büyümüş kola bağımlısı olmuş. Annem kola çok içmesini engellemeye çalışarak başladı daha bu serüvene. Ama kötü biri gerçekten değildi. Çok isterdim normal haliyle arkamda duran bir normal abim olsun. Mesela doğum yaptığımda gelsin alnımdan öpsün, bebeğime maşallah desin, biraz sohbet edelim ve konu kapansın. Hepsi bu. Tek beklentim bu. Ama mümkün olmadığını biliyorum. Mutlaka bir saçmalık olacağını biliyorum. Bu yüzden ondan kaçıyorum.
Madde aldığında ambulans çağırdığımız da çok oldu. Eşliğinde polis olmadan müdahale etmiyorlar. İnsanlar da korkuyor.
Hasta biliyorum. Ama artık yaş 33 oldu. Biraz olsun toparlamaz mı insan kendini? Biraz olsun iyileşmeye gayret etmez mi? En iyi tedavileri de oldu. O bu hayatı istiyor. Çevresindeki herkes böyle. Neler yapıldı düzelsin diye. Olmuyor. Madem böyle kalacak o zaman uzak olsun ama ona bunu söylemek bile mesele

Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun gerçekten Ben de olsam annemi bırakmazdım, tabi ki bir anne evladından kolay vazgeçemez onun için eminim çok daha zor bir durumdur ama madde bağımlılığı ayrı bir durum her şeyi yapabiliyorlar kendilerini kaybedince. Taşınmak da meşakkatli doğuma kadar uzaklaştırma alsanız acaba abiniz uzak durur mu? Ek olarak her anne babanın az çok hataları var ancak madde bağımlılığı bir çok gencin başına gelebilir maalesef tek bir seferlik diye adlandırılan tadıma bakıyor bu yüzden anne babayı yargılamak ne kadar doğru bilemiyorum

Dunyaya getirmeyi sectigi cocuklarinin ona ihtiyaci varken evet yok malesef hasta olmaya hakki.

Ben seni anlıyorum. bazi mesajlarada şaşırıyorum anneyi suçlayan mesajları , bilmiyorum öncesinde bildikleri mi var bilmem. Ben seni anliyirum ve takdir ediuorum. Bence o uzziksn mesajlar seni daha cok uzusuyordur

Ya ben bu konuya çok üzüldüm, size annenize eşinize, abinize bile. Neden böyle oldu ki, neden kayıp gitti bi insan? Kades uygulaması yükleyin ikinizde telinize ne olur ne olmaz. Taşınsanız bile anne yüreği dayanamaz yerinizi belli eder, net bi şekilde konuşun annenizle. Kolaylıklar diliyorum, sağlıkla, hayırla gelsin kuzunuz

Umarım herşey düzelir sizin için tek duam bu

Bu akşam babam annemi aradı. Oğlan oraya gelecek damat insin parayı alsın, kız da kardeşine o parayı eft yapsın dedi (kardeşim babamın 2. evliliğinden, şehir dışında okuyor). Yani ben hesabımdaki parayı kardeşime atacakmışım, abim de parayı bana nakit getirecekmiş.

Annem sinirden çılgına döndü babama patladı, bu kız ne kadar korkuyor bunu nasıl yaparsın diye. Ben de sinir krizi geçirdim. Babama "benim için bittin sen artık, bu hale geldiğimi görmene rağmen hala işini kolayca hallettirmenin peşindesin, bilerek mi yapıyorsun" diye bağırıp çağırdım. Ağlamaktan duramadım resmen.

Yani görüyorsunuz işte, adamı resmen babam üzerime salmış oluyor bu durumda.

Abim geldi ben indim aşağı. Bir de babamın utanmadan eşimin inmesini söylemesi? Ya adam mecbur mu benim ruh hastası abimle yüz yüze gelmeye falan? Çekip gitmedi, kızımızı terk etmedi diye şükretmesi gerekirken hala adamı bu mevzulara dahil etmeye uğraşıyor.

Abim ayıktı geldiğinde. Beni ağlama krizindeyken görünce şok oldu. Ne oldu dedi. Korkuyorum ben senden dedim. Abicim ben senin karşında değilim yanındayım, korkma falan dedi. Evime gelmeyeceksin ben çok kötü oluyorum, yeğeninin ölümüne sebep olacaksın sen dedim. Babam seni buraya neden yolluyor dedim. Ben atm'den halledeyim dedim ama babam git götür dedi diyor. Beni sakinleştirmeye çalıştı. Üç tane çikolata almış bak birini sana birini enişteme birini yeğenime aldım falan dedi. Karnıma dokunacak gibi oldu korkuyorum diye dokunmadı. Korkma gelmeyeceğim söz dedi. Ne zaman ayıksın bilemem ben, bu yüzden çok panik haldeyim dedim. Doğum paramı taşınmaya harcayıp devlette doğuracağım dedim. Sakinleştirmeye falan çalıştı, sonra "ben evdeyim bir şey olursa ara beni" falan dedi, gitti.

Yani benim babam neden böyle biri. Neden. Bana hesaptaki parayı gönder, sonra gelir benden alırsın dese de ben yapardım. Daha önce de yaptık böyle şeyler. Neden ya? Neden ben bu kadar korkarken adamı buraya gönderip hepimizi tedirgin ediyorsun? Cins misin?

Yani sizi o halde görüp hala iyileşmek için adım atmayan abinize de. Sizi şu duruma sokan babanıza da.

Babadan alabildiğiniz kadar maddi yardım alın bu baba oğulun Y kromozomu bozuk. Babanızın yaptığı düşüncesizlik falan değil. Olduğu şeyi söylemek istemiyorum. Ayıptır.

Siz nasıl oldunuz?

Ben uzak şehre büyük abimin yanına geldim eşim ve annemle beraber. Taşınmak için plan yapıyorum. Gizlice taşınacağım. Babam doğum parasını kullanmamı yerine koyacağını söyledi. Ev arıyorum. Dönünce problem yaşamadan nasıl taşınırım diye düşünüyorum. Abimden sürekli saçma sapan haberler geliyor. Yok arkadaşları evden eşya çalacakmış yardım istiyormuş, yok annemi arayıp “makarna yemekten içim dışıma çıktı” demeler hiçbir şey olmamış gibi…
Bilmiyorum maddi olarak çok sıkıştım ve sadece huzurlu güvenli bir evde bebeğimi beklemeyi hayal ediyorum bu sıralar. Sorduğunuz için çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…