Karnı burnunda aile, ev sorunları

ayh şiştim louder sen evliya mısın? Mübareklere karışacaksın az kaldı bu ne sabır?
Annene gelince evlat ayırıyor yeaaa ağzından kaçırırsa fln anneni alma eve koy kapıya diyenler, para için doğmamış torununa beddua eden kaynanaya çok da şaapılcak bir şey yoktu git evine diyor ne kafalar var

İşte ne güzel çözdünüz olayı. Annemin en büyük isyanı. Neden asla gücü yetmeyecek olan ben onunla yaşıyorum diye isyan ediyor kadın ve haklı. Babam ensesinden tuttuğu gibi zapt edebiliyor en azından. Babam milyonlarca kere konuşuldu söyledi onu asla evine istemediğini. Amcamı falan gönderiyor parasını veriyor işte.

Minicik sobalı bir köy evi orası, hastaneye bile uzak ve buraya 11 saat. Takip eden doktorumu bırakmayı geçtim orada tek bir doktor bile bilmiyorum. Hem de kvnin söylediği çok ağırdı, eşim bile aşamadı bunu görüşmüyor annesiyle.

Normal şartlarda aşilacak gibi de değildi haklısın ama methli bir adamın şu halinle size yapabilecekleriyle karşılaştırınca, yine de fesat ve çenesi düşük bir kv yeğdir gibi geldi bir an....Ama koşullar dediğin gibiyse olmaz zaten...Yoksa; git, rahat rahat yayıl evinde iki üç ay, acımadan baktır kendine de annene de bebeğine de, kök söktür cadıya , yeter ki güvenliğinden yana kafan rahat olsun derdim yine de....

Evde onlarla ugrasip burada uyelerle ugrasan koca yurekli konu sahibi. Arkadaslar annesi cocugunu kullaniyor dahi olsa (ki boyle olmadigini soyluyor) suan annesini kapinin onune koymasi mumkun mu?
Git abimle yasa diyemeyecegi belli bi konuda neden uzerine gelip duruyorsunuz kizin anlayamadim ben. Resmen 10 cephede savas vermis kendini anlatmak icin. Bende konu sahibini hatirliyorum evet annesinin hatalari oldu onceki konularinda ama annesiyle de empati yaparsaniz oz oglunun madde bagimlisi olmasi oyle her gun karsilasilan bir sey degildir. Tabiki o kadinin da hatalari vardir bu durumda kim hata yapmadan durabilir ki? O hata da parasini soylememek vs boyle durumlar icin anne mi silinir siz hic mi dusunmuyorsunuz konusmadan yazmadan once. Insana annesini savunmak zorunda birakiyorsunuz inanamadim.

Bu konuyla ilgili ben cikis yolunu babanizds goruyorum ve ne yaparsaniz yapin anneniz tabiki abinizle gorusecek evladi sonucta umarim en az hasarla atlatir herkes ozellikle de siz ve bebeginiz.

Allah yardımcınız olsun. Ne diyeyim ki bende uğraşıyorum. benimde eşim cok çok bu mucadele . İçenlere suç yok maalesef bende darp raporu aldım uzaklaştırma verildi tehtitde olduğu için hapis kararı çıktı şimdi icerde çıkınca nolur bilmiyorum bana düşman olduğu zaman ailemede düşman oluyor. Telefona kades indirin. Ev taşıyın adres gizliliği isteyin. Hiçbir şekilde ulaşamaz size

Mesela bu mesajiniz destek mesaji deseniz degil, tavsiye deseniz degil, cozum onerisi deseniz o da degil. Konu sahibi hakkinda kisisel negatif gorusunuz bu. Bunu buraya yazmak kime ne katiyor? Dertleri arasina gomulmus hamile
Bir kadina mucadele etmeye savasmaya gucun kalmayacak demek hangi dusuncenin sonucu. Bence siz bu konudan cikin. Ha ben konu sahibi degilim sizi engelleyemem ama yaptiginiz kotu niyetli bile olmasa emin olun iyi niyetli gozukmuyor. Su mesajin bir katkisi yok yani kimseye.

Hay Allah sizin bu mesajınız çok faydalı olmuştu halbuki hepimize, hele konu sahibinin bütün sorunlarını çozdunuz bir anda, bravo...Bugün burası durumdan vazife çikaranlar turnusoluna döndü maasallah...Sürüsüne bereket....Güzel temizlik yaptım...KİB (bye bye)

Size degil konu sahibine yarar saglayacsk sizi konudan uzaklastirmak. Siz idrak edemediniz sanirim ama konu sahibi siz degilsiniz bu yuzden benim mesajimin size yarar saglamasina gerek yok, kime ne yarar sagladiginin da muhattabi siz olamazsiniz boylece. Size komik gelmis bu durum emojiler kahkahalar falan, cok degisiksiniz gercekten.

Ne güzel insansınız. Çok teşekkür ederim beni anladığınız için. Yardımdan bile çok anlaşılmaya ihtiyacım olan günlerdeyim inanın. Annemin tabi ki hataları olabilir. Ama onu geride bırakmama ya da böylesine sahip çıkmamama sebep olacak hatalar değildi. Annemin benim için yaptıkları bir dağsa o dağın eteğindeki iki üç taştır o hatalar öyle söyleyeyim. Anneliği kutsamak falan da değil benimki. Annem benim en yakın arkadaşım oldu hep. Şimdi eşim öyle işin doğrusu ama ne zaman ihtiyacım olsa annem hep yanımdadır. En büyük hatalarımda bile yanımda oldu, beni uyarmasına rağmen arkasını dönmedi bana.
Zaten annem çok yalnız bırakıldı. Babam parayı vereyim oğlan benden uzak dursun diye kasıyor ama biz mahvoluyoruz. Babam keşke eskisi gibi olsa. Çözerdi bu sorunları. Mecbur babama gidecek sanırım artık. Tek dileğim bana gelmesin

Piraye sana kötü niyetlisin diyemem. Ama çok önyargılısın. O kabuğun arkasına geçmek imkansız. Farklı bir ihtimal olabileceğini anlatmak imkansız. Bu da insanı çok yoruyor. Çok yıpratıyor. İnat ettim sana kendimi anlatmaya resmen.

Çok üzüldüm şikayet etseniz devlet zoru ile bir tedavi merkezinde zorla tutulması mümkün mü ? Babanıza da kızamadım o da haklı kendince ,kimse kendi canını riske atmak istemez o uyusturucu etkisi ile korku filan kalmıyor bu insanlarda

Babama ona gücü yettiği ve zaptedebileceği halde uğraşmadığı için kızıyorum. Devlet zoruyla 3 ay tutup sonra bırakıyorlar daha fazla hırslanır diye yapamıyoruz. Özel klinikte tedavi ettirdik bir süre düzeldi ama sonradan yine bozuldu

Yok ben de yoruldum.... insanlar gelip ,senin konunda , sana yapılan , emek ve zaman harcanan yorumlara tavsiyelere sırf kendi goruşlerine uymuyor diye durup dururken saldırabiliyor, sen de bundan mutlu oluyorsun...Size ne oluyor, araya girmeyin gerekiyorsa cevabını ben veririm demiyorsun....Aksine onlar "güzel insan", seni uyarmaya , farklı açidan bakmani saglamaya çalisanlar "önyargılı düşman" oluyor... Haklısın burda bir kabuk var ama inan bende değil ....Daha fazla yormayayim seni, Sağlıcakla kal...KİB (bye)

Bu farklı görüş değil ki. Direkt yargı. Annen seni kullanıyor, annen bencil, onu silmelisin bla bla. Yahu değil diyorum, yok öyle diyorsunuz. Ne diyebilirim? Bu emek harcayıp yazmak falan da değil. İnat ve vicdan mastürbasyonu karışımı bir yaklaşım. Ben sadece anlaşılmak istiyorum. Bunu gördüğümde de mutlu oluyorum.
Sen de sağlıcakla kal, kendine iyi bak

Sosyal medya hesaplarını kapatırsanız size ulaşamaz da açıkçası babanızın unutkanlık yapabileceğini düşünüyorum. Oturup şu sokak şu cadde diye söylemez elbette ancak kardeşiniz arabada yanındayken sizin eve gider paket bırakır, anneniz gibi dikkat etmez.

Meslekleriniz harika, bu işin sonu Ankaradan uzakta nezih bir yerde kutu gibi evde tatlı tatlı çocuğunuzu büyütmek.

Bu yolda gurur felan düşünmeyin, paraysa babanız versin parasını.

Bir ağrınız sızınız varsa ve babanız direnirse (bu stresle olmaması mümkün değil) gidin babanızın arkadaşına aşırı stresli olduğunuzu söyleyin. Evine yabancı birisi girmeye çalıştı diye de anlatabilirsiniz, detay vermenize gerek yok. Sonuçta doğum sonrası depresyon kavramı da var, doktor arkadaşı taşınmanızı da onaylar.

Evinize sadece anneniz gelsin, baba/diğer erkek kardeş falan torun sevmek isterse ortak bir yerde buluşursunuz. Uzun vadede Ankara içi çözüm değil ancak sizi idare eder şimdilik. Anneniz kardeşinizle görüşmek isterse evden uzak görüşsün.

Benim bir endişem şu, doktor arkadaşı oturup ev adresini babanıza söyler mi? Bir süre daha ikmetgahı sabit tutun derim.

Bebek biraz büyüyünce evden ofise geri dönersiniz, eşiniz de yeniden iş bulur. Parayı biriktirince arkanıza bakmadan da gidin.

Babaniz abinizi gozden cikarmis. Parayi verip ne hali varsa görsün diyor. Uzulerek soyluyorum ki hakli. En iyi yerde tedavi olup tekrar basladigi için umut vaad etmiyor. Annenizinde bunu kabullenmeye baslamasi lazim

Bana ısrarla doğum öncesi taşınmakla uğraşma bekle diyor.
Doğum öncesi taşınma evet. Kaçıncı haftadasın bilmiyorum ama eninde sonunda dağınıklık olacak ve sen çok yorulursun. Çocuk olduktan sonra da bir müddet taşınamazsın. 3. Ayda filan belki.
Babam milyonlarca kere konuşuldu söyledi onu asla evine istemediğini. Amcamı falan gönderiyor parasını veriyor işte.
babanın istememesi doğal. Yarın bir gün abin ya da baban birbirlerini öldürecek noktaya gelebilir.
Benim eşimin var madde bağımlısı arkadaşı. Ailesi kesinlikle görüşmüyor. Parada vermiyor. Burda dışlanması gereken tek kişi abi. Siz kendi hayatınıza bakacaksınız.

Çok cinsiyetçi bir yaklaşım bu. Erkek olarak ne demek? Ayrıca konu sahibinin eski konularını okursanız annesinin bu son olaya kadar kendi rızasıyla oğlunun yanında kaldığını görebilirsiniz. Anne olarak evladını silmek istemeyenler, koruyabilir bu hakkı. Ama babasının da ailedeki diğer herkes gibi uyuşturucu bağımlısı çevresine zarar veren ve tedavi olmayan oğluyla görüşmek istememe hakkı var. Böyle olaylarda o erkek o yapsın dersek eğer kimseyi hiçbir zaman kadın ve erkeğin eşit olduğuna ikna edemeyiz maalesef.

Eğer gittiğiniz diğer yerleri biliyorsa ( eşinizin iş yeri olur başka bir yer olur) eşiniz veya sizi takip edebilir. Eğer tasinacaksaniz buna da dikkat edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…