Karnı burnunda aile, ev sorunları

gerçekten sorduğunuz için fikrimi belirtiyorum, ikametgah aldırmayacağım demişsiniz, hiçbir komşunuza, arkadaşınıza da (onun tanıdığı) söylememeniz gerekiyor. sosyal medyadan yeni evinizin semtine dair bir paylaşım yapmamanız gerekiyor. başka bir mesajınızda sakin biri olmadığını bekleyemeceğini söylemişsiniz. zaten insanlar böyle yasa dışı bilgilere kibarlıkla ulaşmıyor maalesef :/ söylediklerim çok sert ve gereksiz önlemler olarak gelmiş olabilir ama durum bu. korkutucu biri abiniz ve adresinizi ortak tanıdığınız, yerinizi bildiğini düşündüğü birinden almak için bu korkutuculuğu da kullanacaktır. söylediğim şeylerden dolayı kendimden utanıyorum ya..

Ortak hiçbir arkadaşımız yok, akrabayı bırakın babama bile söylemeyeceğim, ikameti burdaki depozitomu almayıp bir süre daha gizleyeceğim, sosyal medyada zaten paylaşım yapmıyorum kendisi de hiçbir yerden ekli değil. Ekli olmadığı halde bana “kardeş gibisi yok” temalı videolar atıyordu instagramdan. Kardeşinin düştüğü hale bakın. Çıldıracağım gerçekten.

Eminim annemden. Görüşecekse de şu anki evinin oraya gider öyle görüşür beni asla yakmaz. Başka türlü öğrenebilir mi sizce
Öncelikle çok üzüldüm konunuza, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah. Maalesef eğer bulmak isterse adresinizi pek çok yoldan ulaşabilir bence bu riske girmeyin. Evet şu an size karşı bir eylemde bulunmuyor olabilir ancak kriz anında kapınıza gelirse ne yapacağını kestirmek çok zor. Babanızın durumunun yerinde olduğunu söylemişsiniz, abinizi başınızdan almıyorsa en azından maddi destekte bulunsun taşınma işinizde, olmaz mı?

Şu mesajımı okusanız sizden de fikir alsam

Valla ayıp olmayacağını bilsem verecem telefonumu , ne lazımsa ben erisicem artık sana..okudukça tutamiyorum kendimi...Eşinin çalışmadığını bilmek bütün tavsiyeleri değiştirmez mi sence? Eşin işsizse ve kenarda sadece babanın vereceği doğum parası varsa nasıl taşinacaksin kuzum? Hadi taşındın? Doğum ? Üstelik taşınmak yüzde yüz çözüm mü belli değil? Eşinin de iyi bir geliri olsaydı riske değerdi ama şu anda? Ben yeni taşindim, bir semtten bir semte, üstelik kendi evimden yine kendi evime, kira yok depozito yok, yine de cebimden çikan 50k....bilgin olsun...

son olarak da şu aklıma geldi, doğum yapacağınız hastane şimdiden belliyse annenize bir sorun bakalım ona söylemiş mi, sonuçta az bir zaman kaldı ya en uç ihtimal de olsa bilgisi varsa haberiniz olsun önleminizi alırsınız.

ben çoktan çıldırmıştım bu arada.

Ya inan israrla sunu yap, bunu yap diyemem. Hepsinin bir sonucu var. Eger psikolojik olarak daha iyi hissecekseniz tasinin diyeyim. En azindan birsure kafanız rahat olur. Ancak yeni evinizin adresini babaniza soylemeyin.

Babanizin maddi durumu hem doguma hem tasinmaya yardim edecek kadar musaitse ikisi icin yardim isteyebilirsiniz. Abinizin varliginin sizi huzursuz ettigini, tansiyonunuzun yukseldigini, bebeginizin sagligi icin endiselendiginizi soyleyebilirsiniz. Bu yüzsüzlük olmaz. Abinizin ebeveyni babaniz, siz degilsiniz. Hayatinizi tedirgin gecirmek zorunda da degilsiniz. Abinize karsi babalik gorevini yapmak istemiyorsa size karsi mesuliyeti var.

Benim sizin ve anneniz adina korktugum sey haberlerde gorduklwrimiz. Madde etkisi altindayken katliam yapan insanlar görüyoruz. Yani ne annenizin ne sizin abinizle muhattap olmamasi gerekir.

Eşimin çalışma durumunun bu duruma hiçbir etkisi yok inan. Doğum parası, biraz bebek için biriktirdiğim ve eşime köyden gelen altınlardan kalan tutar var. Taşınsam elime biraz kalır ama annem ya doğumda para gerektiren bir sıkıntı çıkarsa diyor. Babam da doğum öncesi taşınma dedi. Ben bu tutarı bir ayda falan toparlarım gibi. Bilmiyorum napacağımı.

Babanızdan parayı isteyin, eğer kendinizi çok kötü hissederseniz en azından borç olarak alın. Ki bence baba olarak oğlunun sebep olduğu sorunu düzeltmek için kendisi teklif etmeli de neyse. En olmadı gidin yanına kabus görüyorum artık abim yüzünden, evde rahat olamıyorum sancılarım çok artı, psikolojim bozuldu vs. duygu sömürüsü yapın biraz, belki halinizden anlar.

Bilmez. Zaten doğuracağım gün de belirsiz. Ona kalsa yeğenine altınlar takacak, yeğenine öyle tapıyor böyle tapıyor. Dün gerçekten o son salak hareketine kadar “cidden önemsiyor bir şey olmasından korkuyor” diye düşünüyordum. Babam bağırınca sus kız hamile o gitsin öyle bağır falan diyor babama. Sonra da meyve bıçağı şovu yapıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Uyuyor uyanıyorum yine aynı karmaşık düşünceler.

Aynen öyle. Babama bastırsam maddi yardım taşınma için de alırım sanırım. Hatta şu an bana verdiği o parayı harcasam yine bana git uygun hastanede doğur demez. Doktoru bir kez daha öder. Böyle çiğlikler de yapmak istemiyorum. Bana ısrarla doğum öncesi taşınmakla uğraşma bekle diyor. Of çok daraldım gerçekten. Vakit çok ayırdınız bana bu arada. Teşekkür ediyorum

Louder eşinin ailesinin evine siginamaz misiniz bir süre? En azından lohusaligini geçiren kadar? Onlara da doğum için geldik filan dersiniz? Hem hoşlarına gider belki, hem de güvende olursunuz, kafan rahat eder

Hayır ciglik değil, bir cocuguyla başa çıkmayı reddettiği için onu riske atan diğer çocuğunu korumak zorunda

Louder eşinin ailesinin evine siginamaz misiniz bir süre? En azından lohusaligini geçiren kadar? Onlara da doğum için geldik filan dersiniz? Hem hoşlarına gider
Hahahahaha kız Piraye cidden hiç bilmiyorsun hayatımı. Oraya cenazem gider ancak. Önceki konumu okumadın değil mi. Görüşmüyoruz eşimin ailesiyle

Babaniz sizin adiniza karar vermesin. Herseyi siz gorup yasarken, babaniz zahmet edip annenizin yanina gitmemis bile. Herseyden once size vicdani borcu oldugunu düşünüyorum. Anladigim kadariyla tasinmak sizi mutlu edecek. Babanizdan gerekli parayi talep edin. Verebildiği kadar versin ya da nakliyr isini falan ayarlasin en azindan. Sizde sifiri tuketmemis olursunuz. Rica ederim, keske daha etkin bir sekilde yardimci olabilseydim

Sonrasını düşünüyorum biraz. Açıkçası taşınıp kökten kurtulmak çok istiyorum. Ama kiram iki kattan fazla artmış olacak. Bu evin kirası uygundu en azından. Çok iyi düşünüp karar vermem lazım. Ya gerçekten gelmeyecekse diye de düşünüyorum. Kapıya alarm taktırıp otursam mı diyorum, yok taşınayım zorlansam da huzurum olur diyorum.. gidiyor geliyor düşünceler.

Yanlış anlamayın lütfen, tedavi masrafları hakkında da bir bilgim yok sadece olayı anlamak için soruyorum neden babanız abinizi özel bir kliniğe yatırmıyor? Daha önce cevapladıysanız görmedim. Böyle her türlü bela, kendine de bela size de bela çevresindeki insanlara da bela.

en iyi klinikte bir servet harcanarak çok iyi bir tedavi gördü epey de uzun süre. İşe yaramadı. Babama yeniden yatır da diyemiyoruz artık maalesef

Aslinda olmasi gereken babanizin bir erkek olarak sorumluluk alip, abinizle beraber yaşaması. Kapisini kapatip oturuyor, kadinlar uğraşıyor boyle islerle, huzursuz olup korkuyorsunuz. Bu yuzden babaniz ya siz ne derseniz onu yapacak ya da ogluyla ayni evde yasayacak. Manevi destegi yoksa maddi destek saglayacak. Oturdugu yerden tasinmayin demek kolay. Babanizla ciddi bir konusma daha yapin

Hahahahaha kız Piraye cidden hiç bilmiyorsun hayatımı. Oraya cenazem gider ancak. Önceki konumu okumadın değil mi. Görüşmüyoruz eşimin ailesiyle
Yok kız biliyorum bilmem mi? Ama şu anda senin ve bebeğinin sağlığı hatta canı sozkonusuyken onlarla yaşadıklarin çok da aşilamayacak engel gibi gelmedi bana...Ev var? mı var güvenli mi? Güvenli Bedava mı ? Bedava Abin ulaşamaz mi? Ulaşamaz...Hop biz geldik burda dogurcam desen kovacak halleri yok...Ne bileyim aklıma geleni yazıyorum ben de şaşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…