Karnı burnunda aile, ev sorunları

Sizi kast etmemiş yani siz de piraye gibi aynı cümleleri söyleyecekseniz yorum yapmayın diyor. Annesi ile patolojik bir bağ var arasında konu sahibinin. Sağlıklı düşünemiyor ve burda bize kusuyor öfkesini.
Muhatabı ben değilim. Yaşadığı sorunlarla hiçbir alakam yok, beni alıntıladığı mesajda "yüreği olan gelsin karşıma" ağızlarıyla tehditkar bir üslup kullanıyorsa kusura bakmayın, bunu üstüme alınırım. Tüm mesajlarımı tarasanız, kimseye şahsi olarak saldırdığımı, hakaret ettiğimi göremezsiniz, kendimden son derece eminim. Bu konuda da saldırgan bir üslubu hak edecek tek bir yorum yapmadım. Dolayısıyla öfkesinin muhatabı ben değilim. İyi forumlar, daha fazla açıklama yapmak istemiyorum, negatiflik yoruyor beni izninizle.

Zor bir durum gerçekten.
Eşinizle aranızın açılmasından korktum ben açılcası.
Annenizinde siz istemeden adres vermeyeceğini düşünüyorum.
Ama en garantisi abinizin hapse girmesi olucak gibi.
Umarım bütün bu kötü günler geri de kalır.
Allah yardımcınız olsun

Siz benim bebeğimi merak etmeyin. Buradaki herkesten daha şanslı olacağına emin olabilirsiniz.
Çok merak ediyorum, sizler ailenizle hiç sorun yaşamadınız mı? Annemle elbette sorunlarım oldu. O yazdıklarınızda çok haklısınız mesela. Ama bu tartışmalar annemin beni kullandığını, harcadığını falan göstermiyor. Bunu anlatamıyorum. Kimse melek değildir. Benim annem de değil, ben de değilim. Ama annem şöyle bir durumunda sırtımı dönebileceğim bir anne de değil. Asla anlaşılamıyorum çok zorlandım gerçekten.

Estağfurullah , kesinlikle salak değilsin louder, sadece belki de çoğumuzun yaşayıp öğrendiği veya yaşla gelen bir sezgiyle gorebildigi bir deneyimin ve hatanin başindasin....İçinde çirpindigin çukuru doğal olarak yukardan bakıp göremiyorsun ... Hatta salak olmanın aksine ben senin eğitimli, zeki, iyiniyetli ve ahlaki güzel bir genç kadın olduğunu bildiğim için yaşadıklarına üzüldüm ve kabağin başıma patlayacağını bile bile, seni kızdirmak hatta linç edilmek pahasına uyardım...Yoksa uğraşmazdım inan...Gerisi sana kalmış...

Son düzenleme:
Louder, öncelikle umarım bebeğin iyidir ve ikinizin de sağlığı yerindedir. Sağlıcakla doğurduğunu görmek istiyorum.

Konuya gelecek olsak, hamile bir kadın olarak stresten uzak kalman gereken bir dönemde bu olaylarla mücadele etmen beni derinden üzdü. Annen konusunda bazı öneriler var tamamen bağını kopartmanla ilgili, kötü niyetli değiller bence senin sağlığın, kendi ailen ve mutluluğun için mantıklı gördüklerini söylemişler, herkesin bakış açısı farklı tabii ki. Veya tam olarak ilişkinize hâkim olmayanların, eski konularından aklında kalanlarla üzülmeni istemedikleri için keskin yorumları olmuş, kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum, canını lütfen iyice sıkma. Ben şahsen annemi nasıl bir ilişkim olursa olsun madde bağımlısı bir kardeşle bırakmam. Şu son zamanlarda medyaya düşen olaylar benim psikolojimi büyük ölçüde bozdu, içerikten bahsedip karnın burnundayken canını iyice sıkmak istemiyorum.

Yani uzaklaştırma kararı aldırmak dışında ve izini taşınarak kaybettirmek dışında seçenek kalmıyor. Annene güveniyorsan babana da söylemezseniz bence gelip gelip başınıza ekşimez. Ufak çaplı satış, madde bulundurma durumu varsa şikayetle basıp hapise girmesini sağlamak da bir seçenek olabilir. Annene de kızamıyorum, evlat bu atsan atılmaz satsan satılmaz. Ama anladığım kadarıyla henüz taşınmadın, ne olur bir an önce taşın ve doğuma kadar bir nefes al. Annenle beraber dubleks bir eve geçseniz? Eşyaları da dert etmezsiniz. Kirayı bölüşme konusunda da mantıklı olur. Hem doğumun yaklaşıyor, annen en büyük yardımcın olur.

Louder benim şahsi çözümümü sorarsan annen sendeyken kurtulman pek mümkün değil . Benim de alkolik bir dayım vardı senelerce ananem yüzünden bize diğer kardeşlerine dert oldu . En son babam ciddi derecede tepki koyunca uzaklaştı dayim . Ama bu uyuşturucu ve abinin duru oldugunu düşünmüyorum . Başka şehirde akrabanız varsa annen oraya taşınsin. Çünkü sizinle birlikte sürekli yaşaması da doğru değil . Evet belki ilk ay yanında durması iyi olacak ama senin bebeğinle bağ kurman eşinle buyutmen çok daha doğru olur. Herkese kizmissin ama şu notu senin için ekliyorum bu olanlarda ailen seni abinle muhattap etmemeliydi . Abin anne ve babanın çocuğu sen yedi aylık hamileyken kendini kesen adamı gormemeliydin eşin bu konuda ne kadar kızsa haklı . Lütfen kendini strese sokma bence bir iki ay bekle bir coccuk doğsun ondan sonra düşünürsün şu an strese girmen iyi değil

hamilesin sinirden stresten fenalaşmandan korkuyorum biraz konundan uzaklaşsan keşke

Taşınmak sizin için çok geçici bir çözüm. çünkü anneniz sizle olduğu müddetçe abinizle bağınızın kopması mümkün değil. sizin için en büyük çözüm annenizi doğumdan sonra yanınızda ihtiyacınız doğrultusunda tutup, anneniz kendi düzenini kurmak istediğinde de diğer abinizin yakınına (anneniz sürekli birlikte yaşamak istemediği için) yerleştirmek. böyle bir çözüm sizin için daha kalıcı sanki. anneniz de sizin adresinizi hiçbir şekilde abinize söylemeyecek. hem de diğer abinin yanında annenizin yeri yurdu da belli olacak.

Annem abimle görüşecek bile olsa evimin adresini söylemez ki. Annemin benle kalışı da zaten temelli değil belirttiğiniz gibi. Benim niyetim taşınarak annemle ilgili olsun olmasın abimin adresini bilmemesini sağlamak. Tamamen bu. Yani Allah korusun şu an annemi kaybetsem yine bunu yapmak isterim. Çünkü adresimi bilmesin, ne lüzum var.

Dediğiniz gibi annem abimle ya da abimsiz artık nasıl isterse bir eve sahip olacak, benimle bebeğimin doğum sürecinde kalacak, bu adresimi vermesi gerektiği anlamına gelmiyor. Sonrasında evine geçeceği zaman o evde kimle yaşadığı ya da tek mi yaşadığı beni ilgilendirmiyor.

Haklısınız,anneniz zarar görebilir abinizle kalırsa. Abiniz tedaviye yanaşmıyor mu? Geliri nereden zira bu merede para yetiştirmekte mesele.

Ailem beni abimle muhatap etmedi, herkes sanıyor ki o an telefonum susmadı ve herkes arayıp abini durdur bir şey yap falan dedi. Böyle bir şey yok. Bunu neden kimse anlamıyor çözemiyorum. Ben kimseyi kötü niyetli de görmüyorum. Ama anlaşılamıyorum ve çok yoruldum. Öz abim sorunlu biri ve ister istemez yansıyor bana, bunun suçlusu ailem değil, babamda büyük kabahat var bu doğru. Bugün de sağlam bir konuşma yaptım onunla.
Taşınmayı doğuma kadar bekletsem mi bilmiyorum. Kafam karışık çok. İyi hissetmiyorum

hamilesin sinirden stresten fenalaşmandan korkuyorum biraz konundan uzaklaşsan keşke
Birazdan öyle yapacağım, tansiyonum çıktı herhalde başım zonkluyor. Tabi konuma yazan arkadaşlardan ötürü değil bu mevzulardan ötürü ama okudukça iyice meselenin içinde kayboluyor insan. Biraz kafa dinler dönerim sanırım

Herkesin ailesiyle arasında sorunları olabilir. Annemin abimle barışması da beni mağdur etmez. Ben anneme birimizi seç demedim. İstediği sürece benle olabilir. Ona sırt dönüp de git oğlunla kal demem.
Ama anneniz sizi dahil ediyor. Babanın yanina konsumaya ben gidebilirim diyebilirdi. O ortamda sizde varmissiniz. Abiniz kendini kesmiş. Ya size dogrultsaydi bıçağı?

Bu hatirladiklariniz doğru hatta öncesi de var...Şimdi hepsini hatırlatmanın yeri zamanı değil ama demem o ki yıllardır buradayım, bu kız çok başka benim için, elimde büyumus gibi geliyor konularını okudukca...Zeki, azimli, eğitimli, düzgün ahlaklı, guçlu, calışkan ama maalesef çok bahtsız , buna ragmen hala tam bir savaşçı....Zaten otuzunu görmeden o kadar çok cephede mücadele etti ki bundan sonra da aslinda kendine ait olmayan catışmalarda yipranip vaktinden önce yorulacak, ailesi çocuğu için savaşmaya gücü kalmayacak ...tek dileğim, ayakta kalması....yürüyedur louder, dostunu düsmanini doğru seçerek başla lütfen işe, zira sen bebeğine lazımsın...

evde kulaklık varsa aç antidepresan şarkısı mabel matiz sakinleşirsin gözlerini kapat biraz konuna hiçbir yorum yapamıyorum ama senin için endişeleniyorum insan bazı şeyleri başına gelmeden bilemez o yüzden lütfen sakin ol ve güzel şeyler düşün allah korusun bu olaylar yüzünden erken doğum riski filan olmasın tansiyonunu da kontrol et

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim Piraye. Seni kırmak da istemezdim gerçekten. Ama hem iyi değilim, hem de senin önyargını kırmak çok zor. Dilerim bir gün hikayemi anlatırım sana. Belki de oturup uykusuz bir gecede bebeğimin başında beklerken uzun uzun buraya yazarım. O zaman sen de görürsün annemin beni kullanacak biri asla olmadığını. Bu onun bir melek olduğu anlamına gelmiyor. Biz anneler zaten melek ya da kutsal olmak zorunda değiliz. Ama annem her normal insan gibi hataları olsa da böyle bir durumda sırt dönmemi hak edecek bir anne değil. Bunu yazmak istedim sadece. Yükseğe yakın bir tansiyonla nefes darlığı çekerek yaşıyorum birkaç gündür, kendimi pek iyi hissetmiyorum. Fazla yükseldiysem üzgünüm herkese buradan söylemek isterim.

Canım Kuğucuğum, teşekkür ederim mesajın için.
Annemle bağlarımı koparmak bana asla iyi gelecek bir seçenek değil, annem bunu yapmamı gerektirecek biri de değil gerçekten. Abimle de ayıla bayıla yaşamıyordu, kim yaşar ki? Ben onu tüm olayları yakınen gördüğüm için anlayabiliyorum. Burada anlatmak zor olsa da.
Dubleks tutmuyoruz çünkü annem benim bebekle ilgili ihtiyacım bitince bizle kalmak istemiyor, yeni evlisiniz, bir muhtaçlığım yok, tepenizde yaşamak istemiyorum diyor. E o evden gidince onun sağladığı maddi destek de gideceği için dubleksi ödemek bizi zorlayacak. O yüzden taşınmayı başarabilirsem biz kendimize göre bir ev tutacağız (zaten çocuğum için biraz geniş bir ev istiyordum hep), o ihtiyacım süresince yanımda olup sonra ayrılacak. Abimle mi devam edecek yalnız mı bilmiyorum zaman gösterecek ama adresimi vermez, bu mümkün değil

Haklısınız,anneniz zarar görebilir abinizle kalırsa. Abiniz tedaviye yanaşmıyor mu? Geliri nereden zira bu merede para yetiştirmekte mesele.
Tedavi ettirdik. Bir süre düzeldi. Çipler bırakılınca yine başa sardı. Şu an tedaviyi kabul etmiyor. Ben de uğraşmıyorum, uğraşamam. Annem epey çabaladı bir süredir ama kabul ettiremedi. Psikiyatriste götürmek istemiş. İlaçları fazla fazla içiyormuş. İçtiği her şeyden kafa bulmak istiyor. Bir ay falan öncesine kadar çalışıyordu. Parasını veriyordu bu zıkkıma. Babamdan harçlık falan da alıyor. O kadar tuhaf bir insan ki. Benim bebeğimin down riski vardı mesela fetal dna testi yaptırmıştım. O zaman hiç beklemediğim bir para gönderdi bana tak diye, maaşından avans almıştı. Yani anlamıyorum nasıl böyle dönüşebiliyor, abim asla abim değil. Normalken, abimken, fena biri sayılmazdı. Çok üzülüyorum ve itiraf etmek gerekirse eski halini özlüyorum.

Ama anneniz sizi dahil ediyor. Babanın yanina konsumaya ben gidebilirim diyebilirdi. O ortamda sizde varmissiniz. Abiniz kendini kesmiş. Ya size dogrultsaydi bıçağı?
Oraya annem abimle konuşmaya gitmedi. Ben abimle konuşmaya gittim. Annem ben orda onla konuşurken eve eşyalarını toparlamaya gitti. Sonra babamda kalıyormuş gibi izlenim yaratmak için bavulu falan babama getirdi babamın önerisiyle. Abim onu orda kalıyor zannediyor şimdi.
Ben de çok üzülerek de olsa ona uzaklaştırma çıkarmak zorunda olduğumu, çocuğumu düşünmek zorunda olduğumu falan anlattım. Babamla tartıştılar falan. Üste çıkarak konuşuyordu. Aralarda sohbet de edildi, herkes kalktı bir şey yaptı çay kahve içti. Bebeğin ultrason fotoğrafına bakabilir miyim dedi. Gösterdim gözleri doldu falan. Sonra kalktı babam ona “evimden eşya alma” deyince salak salak şov yaptı. Yani öyle tuhaf ortamlar ki, hani izleyince hiçbir şey anlamadığınız garip filmler olur ya. Onların içinde gibi hissediyorum kendimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…