Karnı burnunda aile, ev sorunları

Tansiyon çok tehlikeli lütfen konuya da bakma bu meseleyi de düşünme

O zaman annenizle anlaşma yapın ve bu iki ay süreçte size abiniz ile ilgili herhangi bir bilgi vermesin. Annenizin emekli maaşı da varmış. Anneniz yeni ev Kurana kadar abiniz ile oturduğu evde kalsa eşyaları, yeni eve geçeceği zaman taşısa size de depo masrafı olmaz .

Üzülmeyin lütfen louder.
Abiniz madde etkisi altindayken karşısindaki kim gözü görmüyor ki. Kime zarar verdi ne yapti emin olun farkında değil. Ben pizzacıda madde etkisinde bir kız görmüştüm seneler önce,hala gözümün önünde o hali. Gözler kan çanağı,etrafa boş boş bakıyor,yemeğini yedi kalktı kaskatı kesildi kaldi öylece. O kadar üzülmüştüm ki anlatamam. Ne kadar istismara acik ne kadar korkunç. Abiniz kendi halini görse şaşırır ayık kafayla.
Öte yandan bırakıp tekrar baslaması konusun da da belkide çevresinin değişmesi gerekiyor. Bir şekilde herşey yolunda giderken,işe gidip normal şekilde yaşarken,o pisliğe tekrar cekilmesi bana bunu hissettirdi. Yani bilemedim,umarım tedavi olur.

Bence de tartışmayı anne üzerinden döndürmenin anlamı yok. Sonuçta Allah korusun yarın anneniz vefat etse yine evinize bıçakla gelebilir yapmanız gerekenler değişmiyor ki.

Buradaki kritik soru şu: “Yavrumun güvenliği için ne yapmalıyım?” Gerisi boş.

Taşınmak faydalı olmaz görüşüne katılmıyorum, tam tersine taşınmak çok faydalı olur. Sonuçta tüm uyuşturucu arkadaşları şehirde, satıcıları şehirde. Saatlerce yol yapıp kapınıza dayanması zor.

Başka mahalleye geçmek değil çözüm, şehir değiştirin. Taşınacağınız ev de mahalle arasında bir yer değil, güvenliği olmasa bile kapı otomatı çalışan bir yer olsun.

Anneniz için açılır koltukta yatırın, yumuşak alez ve yorgan serin, idare eder. Olmadı taşınır yataklar var iş görür.

Annenizin evini ise boşaltmayın, kirası düşük zaten başka yere geçmek kar ettirmiyor. İçinden elektronik kolay satılabilir eşyaları çıkartıp satabilirsiniz. 1000 liralık koltuğu saklamak için 3000 lira kira vermeyin, ne hali varsa görsün.

Anneniz barışabilir ancak oğlunu görmek istiyorsa Eskişehirden Ankaraya gidecek. Ev adresini verecek birisi olsa bağ kopartın derdim güvenlik için ancak siz bu konuda babanıza daha az güveniyorsunuz.

Evin içinde kardeşinizi devamlı konuşmayın, artık onu yok varsayın, ne hali varsa görsün. Zaten konuşmalardan da anlamışsınız, karşınızda eski tatlı abi yok, uyuşturucu dillenmiş konuşuyor, uyuşturucu kibirlenip bağırıyor.

Ama anneniz sizi dahil ediyor. Babanın yanina konsumaya ben gidebilirim diyebilirdi. O ortamda sizde varmissiniz. Abiniz kendini kesmiş. Ya size dogrultsaydi bıçağı?

Off ben hizlica goz atinca bu ayrintiya dikkat etmemisim. Sanirim Louder'in esi de sahir olmus bu kendini kesme olayina? Bu durumu ben yasasam, esim -arada annesi olsa bile- bir secim yapmak zorunda kalirdi. Benim mental sagligim kiymetli, canim kiymetli, zamanim kiymetli. Bir kimse benim ya da esimin ailesinden diye bunlari olumsuz etkiledigi halde hayatimizda kalamaz. Kaybedilecek seyler ne olursa olsun...

Zaten görüşmüyor ki. Telefonu bile yok. Annem ona bir kağıda aradığı sorduğu kişilerin numarasını yazdı verdik. Kendisi dahil hiçbirimizin numarasını yazmadı.
Evde durmaya devam edecek eşyaları mecburen. Sonra duruma göre isterse taşırız kirası zamlanacağı zaman. Nisanda zamlanacaktı. Şu an epey uygun kira ödüyor sanırım depo bile o fiyattadır.

İnanın bu adam benim hayatımda değil. Aylardır tek kelime etmişliğim yok, öncesinde de anneme gelip giderken denk gelirsem konuşuyordum. Sadece kasım ayında bebeğimle ilgili pahalı bir test yaptırmam gerekti ve beklemediğim bir destek verdi. Onun için teşekkür ettim. Başka bir iletişim dahi olmadı aramızda. Çok mutsuz ve çaresizim gerçekten eşimi de soktuğum durum için.

Aynen yapılı evden çıkıp daha pahalıya depoya geçmenin bir anlamı yok. Annenize dersiniz anne bağımlılar herşeyi satıyor, neleri elden çıkartalım diye.

Yok iyi kalsın böyle diyorsa da üstüne gitmeyin, kendi kararı. Benim tahminim koltukları bile satma potansiyeli var ancak eşyalar annenizin, karar da ona ait. Kendisi bilir.

Tüm gücünüzle yavrunuza odaklanın, hani doğurunca tüm Dünyası eş bebek çevresinde dönen anneler vardır ya, işte tam onlardan olun. Bebek aşağı eşiniz yukarı.

Yok dıdısı şunu dedi yok diğeri niye el atmıyor yok şöyle mi olsaydı böyle mi olsaydı diye kendinizi hırpalamayın. “Bebeğim var, arayamam, bebeğim var ilgilenemiyorum” diye diye sorumluluğu üstünüzden atın. Diğer insanlar siz çekilince boşluğu dolduruyor merak etmeyin, elinizi eteğinizi çekin.

Bağımlılar kriz anında en yakınında pratik ulaşabileceği kim varsa ona yapışır, evinizi daha önce basmamış olması daha şaşırtıcı bana göre. Zaten kırsalda sadece alkol almasının tek sebebi uyuşturucu bulamıyor oluşu.

Tahminim siz ayrılınca babanızı daha çok taciz edecek, kendi oğlu, ilgilensin. Arayıp serzenişte bulunursa hmm öyle mi diyip kafa sallayın. Adresi vermeyeceğim demiştiniz, annenizi de tembihleyin.

Konu sahibi, abiniz hala esrar ve alkolü birlikte mi kullanıyor yoksa madde mi degistirdi? Yanlış anlamayın, kuru ıslak karıştırılmaz derler de, verdiği tepkiler kendini kesmesi falan daha çok kimyasal kullanıyormuş gibi bir algı uyandırdı bende.

Şundan soruyorum(korkutmak asla istemem) kimyasal malum algıyı çok daha hızlı yok ediyor. Babanızla görüşmek konusunda nasıl hissediyorsunuz?

Meth kullanıyor. Eczaneden yeşil reçeteyle alınan bir ilacı suistimal ediyor. Daha bilmediğim neler yapıyor fikrim yok.

Babamla bugün de konuştum. Doğum öncesi taşınmamı yanlış buluyor. Nereden çıktı dedi. Ben de oğlun nereden çıktıysa oradan çıktı dedim. Acilen ev bulmam lazım, çok sıkıldım bu durumdan.

1 kez dayandı kapıma. Polis çağırdım. Geçen gecekine ev basmak diyemem dikkatli ve sessizdi ama rahatsız oldum çok.

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum. Öncelikle bebeginiz saglıkla gelsin aile birliğiniz daim olsun. Şu an aileniz için çok fedakarlık yapıyorsunuz haklı olarak ama bu süreler hassas kendinizden çok vermeyin. Uygun bulgunuz yere taşının güzelce doğumuzu yapın saglıcakla beneginizi büyütün 3 5 ay ya sonrası Allah kerim .

Tanımıyorum seni ama iyi ki varsın. Çok teşekkür ederim.

Babam aradı. Onun yanına gitmiş abim. Yemek falan vermiş buraya gelmesin diye. Annemi orda görmeyince babam da şehir dışındaki abimin yanına gittiğini söylemiş. Gelmezse boşuna onca paramdan olacağım. Gelirse de yine kafamı taşlara vuracağım. Bu adamdan taşınmadan kurtuluş yok mu bilmiyorum. Babam çok ciddi konuştuklarını söyledi amcamla beraber. Beni rahatsız etmemesi konusunda. Amcam baya tehditvari falan konuşmuş.

Cok uzucu ya. Hamile oldugunuz baska bisey soylemek istemiyorum. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin. Abinizle mumkun oldugunca yuzyuze gelmemeye calisin.
Size en son bu yorumu yapmıştım, uzulmenizi istemedigim içindevam etmedim. Konuya yazilan diger yorumlari da okudum. Bazi yorumlar cok sert ve keskin olmus.
Insan olaylarin icindeyken ne yasadigini göremiyor. Oncelikle tasinsaniz da abinizin evinizi bir sekilde ogrenecegini düşünüyorum. Hemen olmasa da muhakkak öğrenecektir. Bir adim geri cekilin, konunuzu baskasinin konusuymus gibi okuyun. Hayatinizi uzaktan bir gozle inceleyin. Size yorum yapan kimse kotu niyetli degil bence. Herkes dili döndükçe evlatlik ve anneligin farkini anlatmaya çalışıyor. Annenizi sokaga atin, arkasinda durmayin demiyorum sadece omur boyu sizinle kalmayacak, bir duzeni olmasi gerekir. Abinizin ve sizin kurtulusunuz hapishane. Disarida olmasi kendisi icin zararli birgun parkta, orada burada ölüp kalabilir bu daha üzücü olmaz mi

Bende taşınma fikrinizi makul bulmuyorum inanın mutlaka ama mutlaka öğrenecektir adresinizi
Bir ton maddi kulfete gireceksiniz bence yapmayın
Bu arada size gerçekten üzüldüm Allah yardımcınız olsun sizin duanız şu an çok makbul dua edin olur mu bir an evvel çözülür her şey feraha çıkarsınız dilerim amin

Tatlım iyi hoş da, bu adam bağımlı ama aptal değil ki...eninde sonunda bulacak annesini, dolayısıyla seni...Bir de meth kullanıyor demiştin yanılmıyorsam, öyle az buz hasar bırakmiyor beyinde o madde bildiğim kadarıyla, bir kere bulaşan iflah olmuyor. Öyle dayakla tehditle zaptedemezsiniz methli adamı, benden soylemesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…