Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi akşamlar herkese
Zaman makinesini bitirdim, hem okuması zevkli hem de şaşırtıcı bir kitaptı.
Tam dün söylediğim konu açısından şaşırtıcı, eşimle de bu konuyu konuştuk biraz. O sosyolojik açıdan incelemesi iyi olan insanların bu tarz çıkarımları kolaylıkla yapabileceğini söylüyor aslında ama benim çok da aklıma yatmıyor açıkçası.
Biraz şey gibi bu, Cesur Yeni Dünya kitabındaki o dünya düzeninin bazı olgularının şu an hayata geçirilmek istenmesi ve yazarın yıllar yıllar önce kısa bir süre Amerika’da yaşaması ve oradaki çıkarımlarından dolayı bu kitabı yazması gibi.
Günümüze bu kadar yakın kitapların eski zamanlarda hele ki bazı şeylerin nokta atışı yazılmasını benim kafam pek almıyor açıkçası

Bu biraz tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan meselesi gibi bence. Kimi durumlarda bunun ileri görüşlülük olduğunu kimi durumlarda ise insanları hazırlamak için ön gösterim yapıldığını düşünüyorum. Hollywood filmleri, Time dergisinin kapakları hep bu şekilde. Yanlış hatırlamıyorsam Zülfü Livaneli'nin Son Ada kitabı, Gezi olaylarından önce yazılmıştı. Yazarı düşününce bu sadece tesadüf mü diye düşünmeden edemiyorum.
Zaman Makinesi bu anlamda beni de çok etkilemişti. Böyle bir kitabı yazabilmek için müthiş bir hayal gücü, bilgi birikimi ve feraset gerekiyor

Sorular zormuş gerçekten gözüm korktu

Son Ada kitabı bence hem geçmişi hem de geleceği anlatıyor. Distopya hep vardı ve insanoğlu var olduğu sürece devam edecek maalesef. Bu kitabın yazılması tesadüf mu demişsin , kitapta topluma dair yapilan analizelere ve yürütulen fikirlere bakınca aslında yazarın ne kadar öngörülü ve sağduyulu olduğunu görebiliyoruz.Ben kitaptan bunu anlıyorum
Sorular zormuş gerçekten gözüm korktu
Sen iyi bir okuyucusun. Branşın gereği de bence bu tarz sorulara alışkınsindir. Vel hasılı kelam yaparsın

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…