Her Gün Yeni Bir Kaynana

kızlar takmayın kafanıza problem etmeyin kaynanayı ne yapmalı kaynar kazana atmalı yandım gelin dedikçe altına odun atmalı nasılsınız bakalım yeni haberler var mı

asıl sen nasılsın derman havadisler sende?*
herşey umdugun gibimi yoksa sıkıntılımıısn?

biz dun aksam eşimle kavga ettik kaygana yuuznden gene.
duydu sesimizi ama bişey demedi.
sonra dışarıya cıktık.

eşim seneye cıkıcaz işte ayrı ev dedin al sana ayrı ev çıkıcaz sabret seneye kadar benle tartısmaya gırme dıyor.
idare et dıyor seneye yaza kadar.
bende bana söylediklerinin hesabını tek tek sorucam ona ben ona ne yaptımkı benım yeni gelınliğimi ziyan etti dedim.
sende ona surat yapıyosun bu aralar ne derse suratını asıyosun dıyor.
dedim hakkımdır evet asarım..

kızlar eşim haklımı yanı seneye kadar sabretmelımıyım yoksa kayganaya karşı artık tırnaklarımı çıkarmanın vaktı geldimi?
yani anlıcanız eşim eskiden hiç savunmazdı adamda bunaldı sende yapıyosun demeye başladı.

kocamı işe karıştırmayıp kayganaya diyecegımı desem daha iyi olacak galıba.
sabır rabbım seneye kadar SABIR....

Benim durumda geleneği bozmayacak türden.Biz evlendik hiçbir işin ucundan tutmadıkları gibi evlendikten 1 hafta sonra
evlerini düzdüler ve eşimide gel bu tv yi,klimayı kur diye teknik servis gibi evlerine çağırdılar.Yani kızlar kendine aldırdığı
kalın bileziği düğün sonrası gözüme sokma çabaları inanılmazdı ki ben paracı bir insan değilim sırf eşim zorda kalmasın
diye onu zorlayacak bir talepte bulunmadım hiç.4 yıllık evliğim ve inanın daha tomarla eksiğim var.Yani tüm bunlara
rağmen eften püften sebeplerle dünyanın sorununu çıkardılar.Kadın 1 gün önce kapıcıya vericem diye bana gösterdiği
çaydanlığı ertesi gün bana verdi ve kendine de en iyisinden yeni bir tane aldı.Evimde olmayan eksiklerime yazıııııııııkkk
bununda mı yok diye aşağılayacak tavırlara girdi.Yinede ağzımı açıp en ufak bir terbiyesizlik yapmadım.Ne deyim kendi
niyetlerinde boğulsunsunlar.Yaşı 70 e yakın ama sıfır insanlık var kayınvalide ve kayınpederde.

bu sinirle yanımda olsa kaynanan kıtır kıtır doğrardım onu

Artı daha fenası ne biliyor musunuz,sıkı durun.Eşimle tlf hatlarımızı değiştirip sadece kendilerine vermiştik ki onlar bunu bilmiyordu tabii.Akşamına cepten işletilmeye başlandım.Msj. cvp.sız çağrılar Allah var ya önce onlardan yormadım dedim acaba bize ikinci el hat mı sattılar sıfır diye??Sonra hattı yine değiştirip onlara noyu verdiğimizde gene aynı ve eşime gece 3 de aşkım beni ara msjı bile attırdılar.Yani başkası anlatsa bu kadar da olmaz derdim.
Kayınvalidem eşini hiiç sevmiyor ve kadın tam bir ruh hastası.Kendini 1 tane seveni yok.Düğünde bizden 350 kişi gelecek diye tutturdu ki her masrafı eşim karşıladı onlar abartısız hiçbirşey yapmadı.Salonda 80 kişi anca vardı ve onlarında çoğu zaten bizim taraftı.Tabii o sıkışıklıkta biz 350 kişilik organizasyon masrafını ödemek zorunda kaldık.Haa şimdi görüşmüyoruz ama taciz atışlarına devam ediyorlar buna rağmen.Öyleki eşimin işyerine gidip rezillik çıkartmışlar.Eşimin iyi bir ünvanı çevresi var sonuçta.Yani o kadar ki hangisini yazsam?

canım sabırlı ol zaman gelip geçer inş en kısa zamanda evine kavuşursun bende iyim canım tatildeydim yeni geldim bebek sonra moral oldu bana şimdi inş hamileyim diyorum çünkü hemen bebek istiyorum

sen saygını koru canım herkes ektiğini biçer üzme kendini bazı insanlar başkalarını üzerek bundan büyük zevk alırlar

canım kaynanayla kavga edicem diye kocanla aran açılır eger seneye evi ayıracaksanız azcık katlan sonra kendi evinde rahat edersin
ama kaynanayla atışırsan kocanda kaynanayla bir olur ben sana diyeyimm

canım kaynanayla kavga edicem diye kocanla aran açılır eger seneye evi ayıracaksanız azcık katlan sonra kendi evinde rahat edersin
ama kaynanayla atışırsan kocanda kaynanayla bir olur ben sana diyeyimm

yok kaynanam eşimle bir olamaz cunku eşimden çekinir.
eşime benım hakkımda laf dıyemez dersede eşim onu fena uyarır.buna eminim.
eşimi doldurma falan olmaz yani..

bana yaptıklarının acısını çıkarsammı dıyorum 1 sene bana 10 sene gibi geldi.
1 sene daha nasıl katlanıcam bılmıyorum.

eşimi araya sokmadan ona söylenmeden kayganaya karşılık vermeye baslıcam ufaktan. alttan almıcam yani.

yok canımm kaynanan eşini doldurur demiyorum sen şimdi kaynanana zıt gidersen
eşin demesin ya annem haklı bu kız ne yapıyor gibilerinden düşünebilirmi diye
zaten sonuçta 1 yıl katlanacaksın bu zamana kadar katlanmışsın
çokta acısını çıkartmak istiyorsan yeni evinle ilgili hayallerini anlatarak başarabilirsin
kudurt onu kaynanalar gelinlerin başlarına buyruk olanını sevmezler
hem kavga çıkmamış olur hemde sana yaptıklarının acısını intikamını alırsıniçin rahatlarrrr

eşinizin kalbine giden yol annesini sevmenizdir. zıt giderseniz aranız bozulur

kızlar çok kötüyüm kaynanaylşa baş ediyorumda kocam olcak adam deli ediyo beni

canım Allah kolaylık versin kaynanalara katlanılıyor ama oğulları anlayışlı olursa benimkide dul ve diğer oğlu özürlü ev alıcaz güya bizi kendi oturduğu yere istedi neymiş yemekleri ben yapacakmışım o hep çalışmış anneside yokmuş evişi yapmaz kayınım yapar bi iki kişiye yemek yapacak onuda bana satmaya kalkmıştı bende kocaya yeter çektiğim eğer annene yakın alırsak (ki bize oturduğu apartmanın giriş katını tutun sonra burdan alın diye de tutturdu ki bi gece kondu evleri var orda oturmam içinde zorladı sonra sizin ev ailemin çok güzel orda bi balkonda çay içmeye gitsek diye tutturur benim ailemde sessiz kalıyor )boşanırım diye tutturdum zaten ailemde artık bıkmıştı boşan diyolardı da ama eşim iyi diyip katlanıyordum evi ondan uzak aldık almaya gittik neler yaşadık ağzına geleni sayar kocişe hep sayardı o alışkın ama busefer banada hemde emlakçının yanında of yaşlı diyorum oda kabul ediyo ben psikolojik hastayım diye ama bizim suçumuz ne

ve 3yıllık evli olunca bebek diye tutturdu daha önce yapma diye tutturan kadın ben daha bu aileyle bebek yapsam mı diye düşünürken kısır olan ben oldum herkeze kısır neyapsın diye soruyorki tanımadığım kadınlar bana yöntemler sunuyor bu anneler günü halaları bile laf sokarken meğer bebiş yerleşmiş yerine şimdi hiç biri arayamıyor
ama kimin yanında laf sokup yöntem sorsa bende erkekler için yöntemi söyleyin diyip suçu oğluna atıyodum hatta onun yanında oğluna eğer doktora çıkınca siğaradan olmuyo derlerse seni boşarım diyidum ki sizi suçlarsa oğlunu suçlayın susuyolar bide söylemek istediklerimi oğlu söyler çünkü bana küsüp oğlunu arayıp saydırıyo ama oğlu söyleyince susuyor onlara kıyılmıyor
ay çok yazdım ama şu evlilikte 4 yıl bebişle 2aydır yaşadığımı Allah biliyor ama evlilik kolay sürdürmek zor ki ikinciyi alsak çok mu iyi çıkacak kısmet ama cevap vermedikçe eziliyoruz Allaha şükür artık iki haftada bir saatli görüşüyoruz bunada şükür

yeni evime çıkacagımı bilmiyor seneye.
söylemıcez.
sadece ev alıcaz kıraya verıcez sanıyor ama aklından gecıyordur emınımki bunlar ayrı eve gecer dıye.
eğer şimdiden soylersek herkese dağıtır seneye kadar içimi yer laf sokar bana bılıyorum çünkü.

kızlar dün akşam coştum patladım ohh rahatladım.
yakın yeni evli bir arkadasımız ev kıraladı
2 aksamdır evı temızlemeye, yardım etmeye gıdıyoruz eşimle.
kendisinin canı çok tatlı olduğu için istemıyo yardıma gitmemizi.
kendısı sürekli kotuluk görmüş kandırılmış...
herkes ona üçkagıtcı menfaatcı gıbı gelıyo.kımseye guvenı kalmamış
o arkadasımında kımsesı yok koyden gelın geldi.
yakın arkadasız bız yardım etmıcezde kım edecek.
karı koca calısıyor her aksam mesaiye kalıyor.yazık günah.eşimde izinde bılıyolar iiznde oldugunu.
hayır gelemeyız desek olmaz eşim iiznde cunku neyse...

dün aksamki kayganamla konusmayı aynen aktarıyorum.
gözleme yapıp çay içecektik.kız arayınca gelın temızlıge dıye hemen cıktık evden eşimle.
-anne biz gidiyoz hadı hoşçakal..
- ses yok........
- duydunmu biz cıkıyoz
-- çıkın banane ben zaten sizin neyınıze karıştımki.. (alakaya maydonoz)

ben sinir küpü çıktım evden.neyse eve geldik.
girdim odasına eşime dedim sen girme.
aynen şöyle dedim:
-sen şimdi biz gittik diye sinir oluyosun bılıyorum öğrendım artık ben senı.
napsaydık kızın kımı varki tabıkı gidicez yardıma.
ben senden gitmek için izin almıyorumkı hadı bız gıdıyoruz bay bay dıyorum sen bana güle güle diyecegıne ben sızın neyınıze karışıyomkı dıyosun.
ben sana karısıysun demedimki.
lafmı sokuyosun bana.yardım edıcez tabı bugun onlara yarın bize'' dedim.

- inkar edıyo ben (çok yalancıdır) gözümün içine baka baka ben oyle demedım güle güle dedım dıyor.
dedim yalan söylüyosun.
-bu seferde öyle demek istedım dıyor.
dedim lafının nereye gıttıgnı bılde konus.

eşim duyuyor tabıkı o esnada ama bısey demıyo.

rahatladım vallahii..... artık takmıyorum bişeyi.
yanlız kadın 70 yasında ama gözünün içine baka baka cok kolay yalan soyleyebılıyor.
(daha oncde yakaladım yalanlarını)
böyle insanla uğraşmak zor valalhi sabır rabbım seneye kadar....

tebrik ederim canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

neyse sonunda tatlı varmış iş birdaha karışmaz harhalde

Kızlar benim ki dert değil ama birşey anlatmak istiyorum.
Benim kayınvalidem 70 küsur yaşında, sürekli ibadet eder, namaz kılar, 3 aylarda bile oruç tutar ama
onların ailede bir huy var kendilerini çok abartırlar.
Mesela bizimkiler ev aldılar 140 bine, geçen gün komşularını gördüm bana kayınvalidenler ev almışlar gördün mü dedi ben de evet gördüm dedim.
Tekerlek gibi bundan sonraki konuşmaları aktarıyorum;
Kadın: 300 bine almışlar öyle mi?
Ben : Şaşkın bir ifade yorumsuz
Kadın: Hacı teyze 140 bine aldık 40 bin de masraf yaptık diyordu (kaynanama öyle diyor)
Ben: Evet galiba 140 a aldılar masraf yaptılar ama ne kadar bilmiyorum.
Kadın : Hımmm
Şimdi ben anlamadım kadın benim ağzımdan laf almaya mı çalışıyor, acaba görümcem 300 e aldık kayınvalide 140 a aldık 40 da masraf yaptık dedi de acaba hangisinin doğru olduğunu öğrenmek için mi öyle sordu anlamadım.
Yoksa kafadan mı uydurdu? Benim aklım almadı.
Bir de 40 bin masraf yapmadılar, biraz tadilat yaptılar ama o kadar değil en fazla 10 bin olsun zaten paraları yok o kadar, evi de krediyle aldılar.
Yani kaynanam 40 bin masraf yaptık diyorsa yalan söylüyor, 300 nerden çıktı anlamadım.
Biz evimizi kiraladığımızda temizliğe iki bayan çağırdık, görümcem başlarında duruyordu ben işteydim arada uğruyordum.
Bayanlardan biri bana çok pahalıya kiralamışsınız 500 çok dedi, biz 450 ye kiralamıştık evi, ben de 500 dü kira ama ev sahibi tanıdık olduğu için 450 ye indirdi dedim, ki öyleydi zaten.
Bu arada eşimin ailesi eşime sürekli herkes sizi konuşuyor, karı koca çalışıyorlar çok kazanıyorlar diye konuşuyorlar nazar değecek falan diyorlarmış,
nazardan acayip korkuyorlar ama bence bunlar herkese bizim maaşımızı da abartarak söylüyor olabilirler.
Eşimi uyardım bak ben de nazara inanırım ama sizinkiler herşeyi abartıyor bizim maaşları da abartıyorsa nazar değer uyar onları dedim ve bu iki olayı anlattım. Birşey demedi.
Ya annesi namazında niyazında ama o da öyle hayatları yalan.

Son düzenleme:
kaynım 14 yasında gecen gun kaynanam bana kızım kaynın ergenlık cagında onun yanında fazla sıkıfıkı olmayın etkılenıo mus dedi.

bunu okuyunca aklima geldi
samimi bi arkadasim var oda 5 sene kayinvalidesiyle beraber oturdu
cekmedigi kalmadi, kizin psikolojisi bozuldu
kadin tam sirret
arkadasima yettigi gibi bana bile yetip artiyordu
oyle cok inciler varki arkadasdada anlat anlat roman olur ..

gece iliskiye gireceklerinde bile 2 saat bekliyorlarmis kaynanasi yatsin diye
birinde saat 3 gibi arkadasim banyoya gitmis yatak odasi karanlik ya biri girmis odaya
esi seslenmis ne oldu canim biseymi unuttun demis tik yok kapi geri kapanmis
arkadasim banyodan cikinca esi soruyor az once niye girdin ciktinda cevap vermedin diye
oda yo ben hic girmedim diyor
durumu cakiyorlar tabi
arkadas sabah kalkinca gece odamiza senmi girdin diyor kayinvalidesine
oda evet ustunuzu actinizmi diye bakip ciktim girmedim demis (yani kapidan bakip cikmis )

evdede 13,14 yasinda kayni vardi o zamanlar (bu kayinlarda az fena olmuyor)
annesine gidip diyormus anne benim yanimda opusuyorlar (opusme dedigide yanagindan kocasi opuyormus oda isten geldiginde ise gideceginde) terbiyemi bozuyorlar utaniyorum diyormus
anneside geliyor arkadasima cocugun yaninda ayip denen birsey var bi halt yiyecekseniz girin odaniza diyormus

yeni evlendiklerindede komsunun birine olduk iki aydir su parasindan demis arkadasimin yaninda
komsuda gulerek ee olcak o kadar gencler bunlar demis
kaynanasi hazir cevap benim oglum yorgun argin geliyor isten, gelin duzgunce giyinip yatsa oglum yanasmaz demis (sabahlari bi kac sefer yakalamislar odaya girdigini, psikin piskin yatin siz ben balkondan bisey alip cikicam demis ve gercekten alip cikmis ) bi gun laf acildigindada arkadasa, gece ustunu guzel giyin basini kapat melekler girmez eve senin yuzunden yari ciplak yatma demis

kizlar daha neler neler yani sukredin kaynanalariniza beterin beteri var ben onun gibisini gormedim

cocuk konusunda banada bi kac sefer laf etmisti cevabini yapistirmistim
seni alan iyi almis valla bu ceneyle evde kalirdin sen demisti
bi keresindede senin kaynananin yerinde ben olsam seni coktan bosatmistim dedi
normalde bende asla cevap veremem kaynanama filan sessimdir ama o kadini gorunce seytan durtuyo resmen

arkadasimin butun cektikleri kocasindan ve kendinden kaynaklaniyordu cok sessiz ve pasifti ikiside tam 5 sene cekti

ayy bu ne çıldırmamak elde değil.
ee pekı 5 senenın sonunda noldu ayrı evemı cıktı.
çıksa nolur cinsellıkten kocasından bıle sogumuştur.

off off vallahi beterın beterı var.
vallahı okadarda degıl benım kaygana oyle yapsa hem ben hem eşim gebertırım valalhi.
benımkıde eskıden bı ara.sız gece banyomu yaptınız? dıye sormalar,
banyoya giderken hemen oda ayaklanmalar falan.
yenı yenı rayına oturttuk herşeyi.
yenı yenı huyumu öğrenmeye basladı.
vallahı 1 senedır çektım10 sene gıbı geldi.
1 sene daha cekerım ama sonrası yookkk.....

çok mecburi bi durum olmadıkça kaygana yanında en fazla 2 sene durun kızlar.
oda ev alana kadar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…