Kaynana ve görümce ile tartışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S
Hı hı aynen ondan babanızın evine gitmişsiniz çoluğu çocuğu toplayıp. Onun havası size söker benim yanımda kuzu olur merak etmeyin siz.

Aferin ne güzel de takmışlar madalyanızı, laf madalyasına karnım tok, siz bişey sanmaya devam edin.
Sanane olmasın zaten ederim veya etmem kardeşim sanane sananeeeeeeeee ağzımı bozmak istemiyorum s.ktr git konumun dışına çık yorum dahi yapma . S...alaqa bak ya git kime sinir olduysn. Kim kıçına tekme attıysa ona hönkür asalak

Nokta atışı yorum. Kıskançlıktan çatlıyor kendi ailesi onu böyle korusa kollasa zaten o evde böyle ezilmezdi. 2 çocukla babasının evine gitse boşanmak istese dön kızım diyecekler orayada sığamayacak bunu çok iyi bildiğinden çekemiyor. Kızların evlenince aile evine yabancı kalacaklarını düşünüyor, evlenince el olacak sanıyor demek ki kendi ailesi böyle.
Dön kızım demiyorlae aksine boşan diyorlar da sizene bundan malak sürüsü

Sorumlusu nerede o olmuş ya ne diyorsunuz siz ay sinirden çıldıracam. Görümce zaten 10 görümceye bedel kaynana desen oğluma aldığım her kıyafetin lafını kocama yapan biri görümce çocuğum olacak diye hüngür hüngür ağladı niye çünkü abisi çocuğuna bakacak ona bakamayack diye . Görümce nankörün teki babasından annesinden istemediği herşeyin benden isterdi. Hamile halimle iş beklerdi yemek beklkrdi temizlik beklerdi oda yetmezdi yüzüme gülüp arkamdan kocama dedikomu yaparlardı . Tüm görümceler toplanmış yoruma ne yazık.
Siz ķarı koca yetişkin bireyler gibi yaşayıp ona göre kararlar alabilseydiniz kimsenin evinde hamile kalmaz, çocuk doğurmaz, hizmet etmezdiniz. Bunun neyini anlamıyorsunuz?
Ne yaşıyorsanız kendiniz hazırlamışsınız.
Ev yokken evlen, iki çocuk yap. Sonra kaynanam böyle görümce şöyle ama kocamla aramda sorun yok de. İki tane çocuğun kendi düzenleri evleri, odaları hatta yatakları bile yok derdiniz görümce. Anne baba olmak basit tabi size göre. Asıl derdinizin farkında bile değilsiniz.

Siz ķarı koca yetişkin bireyler gibi yaşayıp ona göre kararlar alabilseydiniz kimsenin evinde hamile kalmaz, çocuk doğurmaz, hizmet etmezdiniz. Bunun neyini anlamıyorsunuz?
Ne yaşıyorsanız kendiniz hazırlamışsınız.
Ev yokken evlen, iki çocuk yap. Sonra kaynanam böyle görümce şöyle ama kocamla aramda sorun yok de. İki tane çocuğun kendi düzenleri evleri, odaları hatta yatakları bile yok derdiniz görümce. Anne baba olmak basit tabi size göre. Asıl derdimizin farkında bile değilsiniz.
O düşünceni al kendine sakla

S

Sanane olmasın zaten ederim veya etmem kardeşim sanane sananeeeeeeeee ağzımı bozmak istemiyorum s.ktr git konumun dışına çık yorum dahi yapma . S...alaqa bak ya git kime sinir olduysn. Kim kıçına tekme attıysa ona hönkür asalak
Öfkenizi kocaya saklayın bu hikayede sizi küçük gören , anasına kardeşine hizmetçi yapan,para vermeye bile layık görmeyen koca kişisi varken sizi uyaranlara verdiğiniz tepki çok komik Sabaha sizi unuturuz,ama bu bencil sizi sevmeyen adamla yaşayacak sizsiniz,ne diyelim aferin!!! bu adama iki az git kv'ye 2 tane daha doğur mu diyelim???

Öfkenizi kocaya saklayın bu hikayede sizi küçük gören , anasına kardeşine hizmetçi yapan,para vermeye bile layık görmeyen koca kişisi varken sizi uyaranlara verdiğiniz tepki çok komik Sabaha sizi unuturuz,ama bu bencil sizi sevmeyen adamla yaşayacak sizsiniz,ne diyelim aferin!!! bu adama iki az git kv'ye 2 tane daha doğur mu diyelim???
Unutun umrumda mı . Benim de çok fifimdeydi hahaha kocam da kocammmmmm🤩

Kızlar belki biraz uzun olacak yazdıklarım ama çok doluyum o yüzden içimi dökmek istedim ben 2 yıllık evliyim eşim askerî personel ve k.ırakta görev yaptığı için ben onunla gidemedim. İlk evlendiğimiz zaman kaynanayla oturmak zorunda kaldım çünkü kaynanamgilin diğer evi kiradaydı ve kiracının çıkmasını bekledik herneyse . Eşim 2 kardeş bir kız kardeşi var 19 yaşında ama ruhu 75 yaşında. Her şeye karışır pasaklığın tekidir annesi de o da babası köyde Rüya koyunlara bakıyor annesi ve ikisi yaşıyorlardı evde kendince ufak tefek laf sokmalar şaka yaptığını zannetmeler ki hiç sevmediğim şeyler benden 7 yaş küçük size şimdi en son olan şeyi anlatacağım biz bununla küçük bir tartıştık bu annesini anlatmış ben dışarıdaydım. Eve geldiğimde annesi kızım birbirinizi yanlış anlamışsınız falan dedi Ben zaten kızına yeterince dolmuştum çünkü her zaman üstüme geliyordu küçüklüğü bilmiyordu. Ayrıca eşimin parasını sömüren bir taraf bunlar her neyse ben annesiyle konuşuyorum işte şöyle falan oldu diyorum kızı araya giriyor işte Sen ne diyorsun falan demeye başladı Ben oturuyorum işte koltukta o da karşı koltukta oturuyor o oyuncağı yere fırlattı bunu fırlatınca ben de sinirlendim ayağa kalktım ve dedim ki gel bir de döv istersen dedim elimde kalırsın bak dedim çünkü ilk defa benim böyle bir sinirimi gördüler her zaman alttan alan taraf bendim ve kaynanam o sıra bir tane tokat vurdu bana neymiş sakinleşmem için yapmış çok sinirliymişim gözüm dönmüş ama kızını asla vurmadı zaten kızı için ölüyorlar Ben diyorum ki bak yarın bir gün kızım gidecek senin yanında ben kalacağım kızın nereye gidecek diyor kız da aynı şekilde sen beni neden gitmemi istiyorsun sürekli diyor tanıyacağınız pazarlarını yaptığı halde marketlerini yaptığım halde yemeklerini yaptığım halde kız odasından çıkmaz üşengeç yemek yapmayı bilmez temizlik yapmayı bilmez sürekli laf sokar saçma sapan tavırlarda bulunur o da yetmez eşimi doldururlar şimdi annemgildeyim eşim de bana destek oluyor maddi ve manevi şu an kaynamgil beni yanlarına çağırıyorlar gel kızım diyorlar görümcem ne hala konuşmuyoruz ne yapmam lazım gitmeyi düşünmüyorum
Gitmeyin tabi ki asla.
Giderseniz kayınvalideniz size bir daha vurabilir ne de olsa unutuyor diyerek.
Hata sizde ama bu devirde eş ailesi ile oturmak mı kaldı? Zaten eşyanız yok birşeyiniz yok,bir ailenin yanında kalınacaksa kendi ailenizin yanında kalın. Eşiniz ayrı ev açmadan dönmeyin asla eşinize de.
Yorumlarınızı şimdi gördüm,2 gün sonra koşa koşa gidecek gibisiniz ama ben yine de insanlık namına fikrimi söylemis olayım.

Kıskançlıktan niye çatlayım deli msiiniz siz ay ne dersem tersini anlıyor bunlar aklınızda bir sorun varsa lütfen yorum yapmayın bana yazık ki cevap veriyorum. Saçmalığa bak koskonçlokton çotlomoşşonoz hahahahahah djsjsjsjsj ruh hastaları idixi

Sananeeeeeeeee
Doğru söylüyorsunuz hanimefendi banane çoluk çocuk rezillik çekecek ben değilim

Çok komiksin ya alın kızı içinize sokun . İnşallah böyle bi görümceye denk gelirsiniz. Kendi aralarında ne düzen varsa var o beni ilgilendirmez ama kalkıp bendec hizmetçilik bekleyemez kimse yemeğini önüne kadar indiren birine de bunlar yapılmaz düzen nedir sürekli yatağa uzanıp pineklemek laf sokmak mı . O ev o kızın evi değil yanlışınız var yarın bir gün evlendiği zaman el kapısına gidevek baba kapısında iç güveysi olmayacak.
O ev o kızın hanımefendi evlenince çocuklarımız el olmuyor.Sizin onlara el olmanız bir boşanmaya bakar ama ölene kadar o kız o insanların evladı .
Hem neden damadı alıp gelemesin eşiniz sizi anne babasının evine getirmiş belki kız da eşiyle orada yaşayacak

Beyni olmayan birinin nasihatine ihtiyacım yok sorry
O yüzden mi burada konu açtınız? Gerçekten saygısızca yaklaşımınız, çok haklı yorumlar var; alın kafanızı ellerinizin arasına da bir düşünün. Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz; seçimlerinizin sonuçlarını yaşıyorsunuz. Şiddet görmüşsünüz, üzgünüm; bunu asla haklı görmüyorum, ancak fazlasıyla hadsiz buldum özellikle görümcenizi betimlemenizi ve alâkasız çıkışlarınızı.

Gitmeyin tabi ki asla.
Giderseniz kayınvalideniz size bir daha vurabilir ne de olsa unutuyor diyerek.
Hata sizde ama bu devirde eş ailesi ile oturmak mı kaldı? Zaten eşyanız yok birşeyiniz yok,bir ailenin yanında kalınacaksa kendi ailenizin yanında kalın. Eşiniz ayrı ev açmadan dönmeyin asla eşinize de.
Yorumlarınızı şimdi gördüm,2 gün sonra koşa koşa gidecek gibisiniz ama ben yine de insanlık namına fikrimi söylemis olayım.
Sağol Allah razı olsun güzel yorumun için

S

Kız Adanalı sakin ol önce!

Bu kadar insan aynı şeylere takıldıysa bir düşün istersen, doğruluk payı var mı diye?

Kocan ailesine bekarken yardım etmiş.. Oraları geç..

İnsanlar size bir ev vermiş. Kiralardan haberin vardır İnşallah. Öncelikle senin ve kocanın aileye her ay başı teşekkür etmeniz lazım. Kiradan kurtuldunuz diye..

Ev halkına da karışmayı bırak bütün işlerine sizin yetişmeniz lazım.

Ayrıca 19 yaşındaki bebeye de bir zahmet karışma özellikle gelin olarak sizin haddiniz değil!

Son düzenleme:
Çok komiksin ya alın kızı içinize sokun . İnşallah böyle bi görümceye denk gelirsiniz. Kendi aralarında ne düzen varsa var o beni ilgilendirmez ama kalkıp bendec hizmetçilik bekleyemez kimse yemeğini önüne kadar indiren birine de bunlar yapılmaz düzen nedir sürekli yatağa uzanıp pineklemek laf sokmak mı . O ev o kızın evi değil yanlışınız var yarın bir gün evlendiği zaman el kapısına gidevek baba kapısında iç güveysi olmayacak.

Yetişkin insanlar evlendiklerinde el kapısına gitmiş olmuyorlar. Kendi evleri ve düzenleri oluyor ve yine de ailelerinin evi sonsuza kadar onların evi olmaya devam ediyor.
Bir ev, düzen kuramayan siz bile el evinde kayınvalideyle kavga edince çoluk çocuğu toplayıp gitmişsiniz ya ailenizin evine, öyle düşünün işte.

Adam ailesine hizmet edecek biri olsun diye evlenmiş.
Annesinin sözünden çıkmaz diyen sizsiniz. Siz de kocanızın sözünden çıkmıyorsunuz. Böyle göçebe gibi yaşayıp gideceksiniz o zaman. Aileniz sizi tekrar el kapısına göndermezse tabii.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X