Kaynana ve görümce ile tartışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşimle sorunum yok ?
Eşinle sorunun yok madem eşine ayrı ev istediğini, hamile halinle dayak yediğini huzursuz olduğunu neden söylemiyosun? Söylediğin halde seni tınlamıyor annesinin sözünden çıkmıyor değil mi?
Sen hala kocamda kocam demeye devam et, adam habire seni hamile bırakıp ailesine hizmetçi etmiş. Kendi evin düzenin hiçbir şeyin yok bunları yaşıyosan sebebi sadece kocan.
Evde boşuna takışma insanlarla, kayınvalidende biliyor oğlu onun sözünden çıkmaz, kim seni neden taksın o evde

Suçun büyüğü kocada da değil aslında konu sahibinde.
Kayınavalide evinde sığıntı gibi yasarken korunacaktı. İnsan evi barkı olmadan nasıl 2 çocuk yapar? Kendini düşünmüyor da o çocukların damı düşünmüyor?
Kocanın hayatı etkilenmiyor ki bu durumdan. Adam istediğini yapıyor.
Bu saçma sapan hayatın sorumlusu da görümce olmıs, şaka gibi.
O da doğru da uzun uzun yazmaya üşendim mutsuzum bu aralar, keyfim yok.

Askerlerin maaşı iyi değil mi ya birde küzey ırak diyorsunuz. Gerçekten bi kira bile ödeyemiyor mu benim hiç aklım almıyor. Kiracı çıkmıyorsa başka eve kiraya gidin. Bide hamilesiniz

Kızlar belki biraz uzun olacak yazdıklarım ama çok doluyum o yüzden içimi dökmek istedim ben 2 yıllık evliyim eşim askerî personel ve k.ırakta görev yaptığı için ben onunla gidemedim. İlk evlendiğimiz zaman kaynanayla oturmak zorunda kaldım çünkü kaynanamgilin diğer evi kiradaydı ve kiracının çıkmasını bekledik herneyse . Eşim 2 kardeş bir kız kardeşi var 19 yaşında ama ruhu 75 yaşında. Her şeye karışır pasaklığın tekidir annesi de o da babası köyde Rüya koyunlara bakıyor annesi ve ikisi yaşıyorlardı evde kendince ufak tefek laf sokmalar şaka yaptığını zannetmeler ki hiç sevmediğim şeyler benden 7 yaş küçük size şimdi en son olan şeyi anlatacağım biz bununla küçük bir tartıştık bu annesini anlatmış ben dışarıdaydım. Eve geldiğimde annesi kızım birbirinizi yanlış anlamışsınız falan dedi Ben zaten kızına yeterince dolmuştum çünkü her zaman üstüme geliyordu küçüklüğü bilmiyordu. Ayrıca eşimin parasını sömüren bir taraf bunlar her neyse ben annesiyle konuşuyorum işte şöyle falan oldu diyorum kızı araya giriyor işte Sen ne diyorsun falan demeye başladı Ben oturuyorum işte koltukta o da karşı koltukta oturuyor o oyuncağı yere fırlattı bunu fırlatınca ben de sinirlendim ayağa kalktım ve dedim ki gel bir de döv istersen dedim elimde kalırsın bak dedim çünkü ilk defa benim böyle bir sinirimi gördüler her zaman alttan alan taraf bendim ve kaynanam o sıra bir tane tokat vurdu bana neymiş sakinleşmem için yapmış çok sinirliymişim gözüm dönmüş ama kızını asla vurmadı zaten kızı için ölüyorlar Ben diyorum ki bak yarın bir gün kızım gidecek senin yanında ben kalacağım kızın nereye gidecek diyor kız da aynı şekilde sen beni neden gitmemi istiyorsun sürekli diyor tanıyacağınız pazarlarını yaptığı halde marketlerini yaptığım halde yemeklerini yaptığım halde kız odasından çıkmaz üşengeç yemek yapmayı bilmez temizlik yapmayı bilmez sürekli laf sokar saçma sapan tavırlarda bulunur o da yetmez eşimi doldururlar şimdi annemgildeyim eşim de bana destek oluyor maddi ve manevi şu an kaynamgil beni yanlarına çağırıyorlar gel kızım diyorlar görümcem ne hala konuşmuyoruz ne yapmam lazım gitmeyi düşünmüyorum
Pardon da aklınız yerınde mı
Ben anlamıyorum, elbette evladını sevecek sahip cıkacak sıze mı yedirecek cocugunu.
İsterseniz sırtında tasıyan siz olun ama evlat evlattır yerinizi bilin

Ne bilip bilmeden konuşuyorsun sen be hayırdır Yok eve sığdıramadın mı bilmem ne kendi annesi şikayetçi zaten kızı pasaklı evet ayda yılda bir yıkanıyorlar ellerini yıkamadan yemek yapıyorlar burunlarını uyuyorlar kıyafetleri ter kokuyor daha sayayım mı eşimin parasını sömürüyorlar eşim evli ve bir çocuk babası tamam mı ikincisi de yolda çocuklarına bakmak zorunda ailesine değil eğer başında babası olmasaydı evet bakabilirdi ama 19 yaşındaki genç kızın babası dururken benim kocam bakmak zorunda değil saçma sapan yormanın kendine sakla e
E bu kadar kötü şey var. Sizin ne işiniz var orda. Kendinize ev açın

Yaparım sizene . Tasası size mi düştü ay yorumlara bak ya şaka gibi. Eşimle aramda problem yok istersem 10 tane doğururm . Ben eşimle sorunum var demedim kaynanana ve görümce ile anlaşamıyoruz dedim. Eşimle sorunum yoksa neden yapmayım çocuk pardon da?
Daha evin bile yok. Eşin paraları annesine, kardeşine harcıyor, çocuğuna beşik almıyor kardeşine ehliyet alıyor diyorsun sonra da eşimle sorunum yok diyorsun!! Burda bi çelişki yok mu sence de? Evin bile yok bunu yazmış mıydım

Annesi evlenip gitmesini istiyor biri bunu alsa geri getirir deli diyoj benim kızım anladın mı ama yüzüne karşı çok memnun
Sizi çok tecrübesiz gördüm. Annesi bu söyler ama maalesef siz el kızısınız sizin söylemenizi kabul etmez. Bu herkes için böyledir. Ayrıca asla o eve geri dönmeyin. Ne demek tokat atmak daha neler. Asla sıcak olmayın o kaynanaya da. Eşinizde kardeşine, annesine yedireceğine ev tutsun.

Üremek ? Hangi çağdasın. Evimiz var yorumları oku bence dikkatli. Kirada olan evin her kurşunu ben eşim vermiş ama tapu annesinin üstüne çünkü annesi hiç bir şeyin bizim üstümüze olmasını istemiyor.
Senin evin yok,senin başında koca yok . İstediğin kadar bağır çağır,bu gerçek değişmez.İzinde gelip, çocuk yapana kadar size ayrı ev açacak becerisi olmayan, karısının huzursuz olduğunu bile bile üremekten başka bir şey yapmayan,büyük bir kavga olsa anasının yanında olacak adamla mutluluklar....

Kiracıyı çıkarmıyorlar işte evden bilerek eşimede söylüyorlar bunu. Bizimle kalsın diye çünkü kendi kızına iş yaptıramıyor söz geçiremiyor. Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken . Ve buna rağmen abim yaptı Allah razı olsun demiyorlar
Kendi çocuğuna bir beşik almayan adam için burada insanlara çemkirmeyin bence, komik oluyor. Gidin kocanıza atın havanızı. Size ayrı ev tutmamış, annesine kız kardeşine sizi hizmetçi etmiş, bebeğine bir beşik bile alamayan koca suçlu değil ama görümce suçlu. Oldu canım.

Bilemiyorum yalan var işin içinde

Ne ikibin lirası hanfendi milyarlar havada uçuşuyor. Kendi karısına altın yapmazken 40 milyar amnesine göndermiş benim taksitimi öde borcumu kapat diye annesine kocama sormadan hepsini altın yapmış siz hala neyin derdindesinix
Kendi karısına altın yapmayıp anasına 40 milyar gönderen adam sizi daha çok dövdürür annesine, böyle yaşamaya devam edin siz.

Ne bilip bilmeden konuşuyorsun sen be hayırdır Yok eve sığdıramadın mı bilmem ne kendi annesi şikayetçi zaten kızı pasaklı evet ayda yılda bir yıkanıyorlar ellerini yıkamadan yemek yapıyorlar burunlarını uyuyorlar kıyafetleri ter kokuyor daha sayayım mı eşimin parasını sömürüyorlar eşim evli ve bir çocuk babası tamam mı ikincisi de yolda çocuklarına bakmak zorunda ailesine değil eğer başında babası olmasaydı evet bakabilirdi ama 19 yaşındaki genç kızın babası dururken benim kocam bakmak zorunda değil saçma sapan yormanın kendine sakla e
Ee madem öyle neden evine çöreklendiniz bu insanların 😂😂😂

Kiracıyı çıkarmıyorlar işte evden bilerek eşimede söylüyorlar bunu. Bizimle kalsın diye çünkü kendi kızına iş yaptıramıyor söz geçiremiyor. Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken . Ve buna rağmen abim yaptı Allah razı olsun demiyorlar
He eşinizin kendi evi ama kiracıyı çıkarabilecek kadar sözü geçmiyo üstüne siz hizmetçi olarak gitmişsiniz hepsini kabul ediyorsunuz yazmışsınız yukarda ben sorununuzu anlayamadım. Dayak atması mı? İnsan her şeye alışıyo 2-3 kere daha döverse alışırsınız sorun edecek bişi göremedim.

Kızlar belki biraz uzun olacak yazdıklarım ama çok doluyum o yüzden içimi dökmek istedim ben 2 yıllık evliyim eşim askerî personel ve k.ırakta görev yaptığı için ben onunla gidemedim. İlk evlendiğimiz zaman kaynanayla oturmak zorunda kaldım çünkü kaynanamgilin diğer evi kiradaydı ve kiracının çıkmasını bekledik herneyse . Eşim 2 kardeş bir kız kardeşi var 19 yaşında ama ruhu 75 yaşında. Her şeye karışır pasaklığın tekidir annesi de o da babası köyde Rüya koyunlara bakıyor annesi ve ikisi yaşıyorlardı evde kendince ufak tefek laf sokmalar şaka yaptığını zannetmeler ki hiç sevmediğim şeyler benden 7 yaş küçük size şimdi en son olan şeyi anlatacağım biz bununla küçük bir tartıştık bu annesini anlatmış ben dışarıdaydım. Eve geldiğimde annesi kızım birbirinizi yanlış anlamışsınız falan dedi Ben zaten kızına yeterince dolmuştum çünkü her zaman üstüme geliyordu küçüklüğü bilmiyordu. Ayrıca eşimin parasını sömüren bir taraf bunlar her neyse ben annesiyle konuşuyorum işte şöyle falan oldu diyorum kızı araya giriyor işte Sen ne diyorsun falan demeye başladı Ben oturuyorum işte koltukta o da karşı koltukta oturuyor o oyuncağı yere fırlattı bunu fırlatınca ben de sinirlendim ayağa kalktım ve dedim ki gel bir de döv istersen dedim elimde kalırsın bak dedim çünkü ilk defa benim böyle bir sinirimi gördüler her zaman alttan alan taraf bendim ve kaynanam o sıra bir tane tokat vurdu bana neymiş sakinleşmem için yapmış çok sinirliymişim gözüm dönmüş ama kızını asla vurmadı zaten kızı için ölüyorlar Ben diyorum ki bak yarın bir gün kızım gidecek senin yanında ben kalacağım kızın nereye gidecek diyor kız da aynı şekilde sen beni neden gitmemi istiyorsun sürekli diyor tanıyacağınız pazarlarını yaptığı halde marketlerini yaptığım halde yemeklerini yaptığım halde kız odasından çıkmaz üşengeç yemek yapmayı bilmez temizlik yapmayı bilmez sürekli laf sokar saçma sapan tavırlarda bulunur o da yetmez eşimi doldururlar şimdi annemgildeyim eşim de bana destek oluyor maddi ve manevi şu an kaynamgil beni yanlarına çağırıyorlar gel kızım diyorlar görümcem ne hala konuşmuyoruz ne yapmam lazım gitmeyi düşünmüyorum
Beğen ya da beğenme, herkesin evinde kendi düzeni var. Kız evde yemek yapmıyormuş, temizlik yapmıyormuş pasaklıymış sana ne? Onlar kendi aralarında bir düzen kurmuşlar. Daha oturacak eviniz yokken gidip evlenmişsiniz, üstüne milletin evine çökmüşsünüz bir de tepelerine çıkıyorsunuz. Kızın gidecek ben kalacağım ne demek, kızı nereye yolladınız onu anlamadım :KK70: orası o kızın evi, siz de o kızın evinde misafirsiniz. Tabi ki kızın üslubu ve yediğiniz tokat hoş olmamış ama onu ev bulmadan evlenirken düşünecektiniz

2 tane çocuk doğurunca kökleştiğini sanmış heralde, kibarca yerini göstermişler.
Kayınavalide kızını birakıp kendisinden yana olacak sanmış üstelik.
Birde görümce açısından da kendi evinde 2 küçük çocukla yaşamak gayet sıkıntılı bir süreç.
Kimse abim evlensin karısını bize bıraksın, o arada 2 çocuk yapsınlar istemez. Kökleşme falan rüyasında görür ancak.

Her anne kendi kızına söylenir çünkü, hepimizin annesinin bizlerden şikayet ettiği noktalar var ama kadın gidipte dış kapının dış mandalını kendi öz kızına tercih edecek değil. Kadının öz kızı canı kanı, sen kimsin dış kapının dış mandalı gelin. Yarın dilekçe verseniz ertesi gün o kapının dışındasın yabancısın. Sanane kadının kızıyla olan ilişkisinden ya
Bana söylenmesin o zaman gitsin kızına söylesin . Bana dedikodusunu yapıp bu is güç bilmiyor anasını yerin dibine sokuyor etmediği küfürler kalmıyor kadın belim ağrıyor bir krem sür dediği zaman uff süremem be diyen ben kalkıp sürüyorum kimse kimsenin kölesi değil bende bir anne evladıyım ama benim annem asla haksız olduğumuz halde bizi desteklemezdi yengelerim haklıysa ona destek verirdi. Takmışsınux yook dış kapının dış mandalı ay ne bu haller anlamadım kız çocuğunuz mu var yada aynı durumfa mısınız kafayı oraya kodlanmış gibisiniz. Kızı her türlü elde kalıyor bende bir anne olarak annesine yaptığı davranışlar zoruma gidiyordu. Aman ne anlarsanıx anlayın bu duruma düşün de ozaman anlarsınız belki

Beğen ya da beğenme, herkesin evinde kendi düzeni var. Kız evde yemek yapmıyormuş, temizlik yapmıyormuş pasaklıymış sana ne? Onlar kendi aralarında bir düzen kurmuşlar. Daha oturacak eviniz yokken gidip evlenmişsiniz, üstüne milletin evine çökmüşsünüz bir de tepelerine çıkıyorsunuz. Kızın gidecek ben kalacağım ne demek, kızı nereye yolladınız onu anlamadım :KK70: orası o kızın evi, siz de o kızın evinde misafirsiniz. Tabi ki kızın üslubu ve yediğiniz tokat hoş olmamış ama onu ev bulmadan evlenirken düşünecektiniz
Çok komiksin ya alın kızı içinize sokun . İnşallah böyle bi görümceye denk gelirsiniz. Kendi aralarında ne düzen varsa var o beni ilgilendirmez ama kalkıp bendec hizmetçilik bekleyemez kimse yemeğini önüne kadar indiren birine de bunlar yapılmaz düzen nedir sürekli yatağa uzanıp pineklemek laf sokmak mı . O ev o kızın evi değil yanlışınız var yarın bir gün evlendiği zaman el kapısına gidevek baba kapısında iç güveysi olmayacak.

Kayınavalide kızını birakıp kendisinden yana olacak sanmış üstelik.
Birde görümce açısından da kendi evinde 2 küçük çocukla yaşamak gayet sıkıntılı bir süreç.
Kimse abim evlensin karısını bize bıraksın, o arada 2 çocuk yapsınlar istemez. Kökleşme falan rüyasında görür ancak.
Ben rüyamda görmüyorum yaşıyorum sen rahat ol batıyor heralde . Kayınvalide sen benim kızımdan üstünsün benim kızım hayırsız diye gözyaşları dökerken kızı annesinin üstüne yürürken ben vardım yanlarında ve aralarını hep ben düzelttim bir insan her zaman orta yolu bulmalı kızı diye iyi savunsun ozaman haklı haksız farketmeksizin öyle saçmalık mı var ya . Bir anne kızına doğruyu yanlışı öpretemeyekse doğurmayacak ve başkalarının başına bela etmeyecek.

Yapacağınız şey basit. Önce üyelerle kavga hakaret olayını bırakın. Derdinizi düzgünce anlatın, üzüm mü yemek istiyorsunuz bağcıyı mı dövmek istiyorsunuz ona karar verin. Kocamla aram iyi kocamla sorunum yok yazmayı bırakın çünkü sorunun başı kocanız. Madem bu kadar sert ve güçlü karakteriniz var kocanıza rest çekeceksiniz. Bu çocuk kendi evimde doğmazsa olduğun yerde kal çünkü boşanacağız diyeceksiniz. Kendi evim olacak, çocuklarımın kendi odası tertibi düzeni olacak. Ya kiracı çıkana kadar hemen ev bulur çıkarız, kiradan gelenle evi öderiz ya da boşanırız vereceğin nafakayla ev tutarım çocuklarımla yaşarım diyeceksiniz. Ve bunda kararlı olacaksınız. Adam zaten çoluk çocuğun başında değil.

O 40 milyar sizin gördüğünüz bildiğinizdir. Her ay düzenli vermiyorsa üyeliğimi silerim. Evin idaresi yönetimi sizde değil annesinde. Siz getir götür temizle işlerini yapıyorsunuz, para annesine gidiyor. Olaya çok yanlış taraftan bakıyorsunuz. Kiracıyı bilerek çıkartmıyorlar bizim gitmemizi istemiyorlar... Naif olmayın o evin kirası kime gidiyor, siz oturursanız kayınvalidenin eline her ay para geçmeyecek değil mi? Kendi evinizde yaşasaydınız ne görümce ne kayınvalide muhatap da olmazdınız.
Ee zaten her ay amnesine gidiyor babasına gidiyor kardeşine gidiyor. Ben ayrı evevçıksamda çıkmasam da o para gidecek adam veririm diyor

2 tane çocuk doğurunca kökleştiğini sanmış heralde, kibarca yerini göstermişler.
Ahahahaha çok komiksin ya 😁😁😁🙂↔️ hı ondan mı yalvarıyorlar gel diye sen yoksun evin tadı yok yemek bile yiyemiyoruz diye. Aynen aynen çok bilen sizsiniz bu hayatı da yaşayan sizsiniz ben değilim yani.

Sizin anneniz sizi başkasına karşı korumuyor mu hiç, hatalarınız eksiklikleriniz yüzünden silip atıyor mu, sevmekten vaz mı geçiyor, neyine şaştınız bu kadar?
Benim annem hatam varsa savunmaz haksızsam lafını söyler gerekirse bağırır biz böyle gördük böyle büyüdük. Ama kızı haksız olmasına rağmen kızının hatalarına susan bir anne ilk defa görüyorum. Kendi ağzıyla dedi kayınvalide bana kızımı psikoloğa götürdüm psikolog sen değil kızın seni yönetiyor demiş kendi ağzıyla söyledi. Benim kendi kocam söylüyor bunların ailecek psikolojisi bozuk uzak dur bunlardan diye adam kendini dağlara vurmuş bu aklı gelgitler yüzünden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X