Müdahaleci kaynana (bunaldım)

Politik davranmak emme basma tulumba gibi her şeye bas sallamak değil ki.
Kocanla aranı bozmayacak şekilde sen problem gelin gibi gözükmeden kv yi idare edip saf dışı bırakacaksın.
Milletin dediğine bakma kv isterse kabus gibi olsun oğlu ile iyiyse, sen yüzde yüz haklı olsan da kocan ile aran illaki gerilir zarar görür. Kocan sana hak veriyorum dese de annesi en nihayetinde kocanın ufacık bir şey olsa kıvılcım çıkmaya müsait bir ortama dönüşür ağzının tadı kaçar. Dozunda git
Ya bilmiyorum eşime de kızıyorum belki aramızdaki dengeyi kursaydı bana gerek kalmadan kendisi çözseydi böyle olmazdı. İş erkekte bitiyor

Benim kv de aşırı müdahaleci bir tipti.Sürekli uzerimizdeydi gözü,eli ,neyi varsa.Ayni mahallede yaşıyorduk.15 sene cektim ben bunlari.Kp de aynıydı.Esim etkisiz elemandı. En sonunda iş dolayısıyla mecburen 12 saat uzak bir yere yerleştik de öyle kurtuldum.Gencliğimi yediler ama.
Ne güzel ama kurtulmuşsunuz en sonunda

Eşin de sana he he de geç diyor, o bile takmiyor. Sen de takma. Annesine söylese ne olacak yedi alem söylemiş de takmamis kendi dogurdugunu mu takacak ? Sürekli kavga et et nereye kadar ? Çocuğa enerjin kalmaz. Görmezden ,duymazdan bilmezden gel.
İnşallah başarabilirim görmezden gelmeyi, gerçekten kadını gördüğüm an enerjimi öyle bir emiyor öyle bir modum düşüyor ki. Zoraki olsa bile gülümseyemiyorum yüzüm buz kesiyor adeta

Ne yapıyor mesela, sizi sinirlendirecek kadar. Yanlış anlamayın burada oturduğumuz yerden yorum yapıyoruz hepimiz. Hiçbirşey için ne kendinizi yıpratmaya ne de kalp kırmaya ne de eşinizle aranızı bozmaya gerek var. Her türlüsünü yaşayıp sonunda yalnız da kalabilirsiniz. Yeri gelip ona da bırakabileceksiniz. Bence bu kadar kendinizi sıkacağınıza biraz ferahlayın. O sizin bebeğiniz zaten. Babaanneler de çok heyecanlı oluyor başlarda. Sonra geçiyor.
Ya sadece bebek konusunda olsa neyse ama her konuda bana hükmetmeye çalışıyor

Okurken bende bunaldım.Kayinvalideniz benide bunalttı.Saka bir tarafa.Hayir değişmez.Bu şekilde siz püskürtmeye o karışmaya devam edecek.Tek tavsiyem eşinize çok yansitmayin.En sonunda oda beni büyüttü lafını duymayın.Biraz daha gülerek daha az ciddiye alarak takıntı yapmayarak püskürtün
Ya bilmiyorum biraz daha az takmayı başarabilirsem belki rahatlayacağım ama inan yani kadın öyle bir kadın ki laf cambazı emrivakiyi de aşırı yapıyor nasıl anlatsam böyle oradan giriyor buradan çıkıyor illa onun dediği olacak aklıma geldikçe yine gerildim

Ya bilmiyorum biraz daha az takmayı başarabilirsem belki rahatlayacağım ama inan yani kadın öyle bir kadın ki laf cambazı emrivakiyi de aşırı yapıyor nasıl anlatsam böyle oradan giriyor buradan çıkıyor illa onun dediği olacak aklıma geldikçe yine gerildim
Dinletene değil dinleyene de bakicaz.Bosverin sinir sizin siniriniz en çok yüzünüze çizgi eklersiniz.Enerji sizin enerjiniz boşa gidiyor.Ve zamanda sizin neye harcadigimiz o kadar önemli ki.Bir baloncuk patladimi beyinde bir dakika sonramiz yok.Kissadan hisse kimse ile dogmadiniz kimsenin lafı ilede olmezsiniz.Gecmisi bırakın .

Dinletene değil dinleyene de bakicaz.Bosverin sinir sizin siniriniz en çok yüzünüze çizgi eklersiniz.Enerji sizin enerjiniz boşa gidiyor.Ve zamanda sizin neye harcadigimiz o kadar önemli ki.Bir baloncuk patladimi beyinde bir dakika sonramiz yok.Kissadan hisse kimse ile dogmadiniz kimsenin lafı ilede olmezsiniz.Gecmisi bırakın .
Yanlış konuya yazdım bunu dikkate almayın bu mesajı çok özür dilerim 🌼

Kızlar kaynanam fazlasıyla müdahaleci bir insan, ben tabi olabildiğince sınırımı koruyup izin vermiyorum ama ordan giriyor burdan çıkıyor ben reddetsem eşime gidip bir şeyler diyor illaki işimize burnunu sokmaya çalışıyor.

Hele bebeğime nasıl deli gibi karışmaya müdahale etmeye çalışıyor buraya yazsam roman olur herhalde. Ama özellikle son zamanlarda ben asla müdahale ettirmiyorum bir konuda bilgim yoksa bile çok bilmiş gibi hayır anne ben araştırdım o öyle olmaz böyle olur diyorum (ki çoğu zaman gerçekten özellikle bebeğimle ilgili bir şey yapmadan önce araştırırım, kaynanam ise geleneksel ve çoğusu da zararlı olan bir sürü yöntem öneriyor şöyle yap şunu yap diye) onun dediklerini reddediyorum bu nedenle iyice kuruldu gibi, oda ben A desem itiraz edecek yok o öyle olmaz böyle olur diyecek kıvamda şu an. En basit normal düz bir muhabbette bile , hemen hemen herkesin bilgi sahibi olduğu konularda da akıl veriyor şaka gibi.

Geçen gün eşimin çok yakın iki tane kız akrabası ile görüştük, kızları da çok severim asla taraf tutmadan doğruyu savunurlar her zaman. Onlar da evli ve böyle kaynana konuları açılınca bende kaynanamın bana , ev düzenime ve özellikle de bebeğime fazla müdahale etmeye çalıştığından ve çok rahatsız olduğumdan bahsettim. Kızlar da senin kaynanan benim dedeme babaanneme bile akıl vermeye çalışan birisi gerisini sen düşün dediler. Bir de daha sonra işte kaynanamın beni kızların anne babasına şikayet ettiğinden bahsettiler. Kızların anne babası da kaynanama kızıp sen neden karışıyorsun karışma o kızı sen yönetemezsin sen işine bak demişler defalarca ama kaynanam anlamıyormuş. Kızlar da herkes o kadar uyarıyor karışma diyor ama senin kaynanan asla anlamıyor dediler. Hatta en son kızların annesi baya bir kızmış bir konu hakkında, yeter buna da neden karışmaya çalışıyorsun neden böyle yapıyorsun rahat bırak kızı demiş. Kızlar da işte kaynanan kendi yengelerine karışıp yönettiği gibi seni de öyle yönetmek istiyor karışmaya çalışıyor ama yapamaz yani o devirler eskide kaldı ama kadın bunu anlamıyor işte dediler.

Açıkçası çok sinirim bozuldu kadını herkes uyarıyormuş asla bildiğinden şaşmıyor böyle bir şey olabilir mi? Bide sürekli beni şikayet ediyor herhalde, müdahale ettirmediğim için iyice kurulmuş vaziyette, nasıl baş edeceğim ben bu kadınla? Hayır şimdi köyde ama yakında gelir buraya. Bebeğimi sık sık görmek ister tabi bu görüşmelerde bana 40 çeşit akıl verecek en basit konularda bile. Bide emrivaki yapmayı da aşırı sever benim yerime karar alır vs.. Eşim kadını kaç defa uyardı karcicegi müdahale etmenden hoşlanmıyor karışma diye ama asla anlamıyor. Hatta bir ara eşime annesini o kadar şikayet ettim ki sen abartıyorsun kadının kötü bir niyeti yok vs demeye başladı. Normalde ben pasif agresif davranır bir şey demeden sadece surat asardım bide agresifçe cevap verirdim. Taktiğimi değiştirip tatlı sert bir şekilde gülerek cevap versem işe yarar mı acaba? Bu huyundan vazgeçer mi? Gerçekten o şehirdeki evine geçince çok huzursuz oluyorum eşimle sık sık kavga ediyoruz hep aynı konular yüzünden.
Sen benım kaynanamı anlatmıssın. 🤣 7 yıl beraber altlı ustlu yasadk. Eşim baslarda anneme he de gec o bayılır herkese karışmaya diyordu ama her lafa cevabı herkese fikri var.bu konuda kaynnamla hamileyken bile tartıştım yıne duzelmedı. Cok sukur esım yanımdaydı hep ama sonuc olarak annesi
Ben 7 yıl sonunda anladım kı söylediklerini duymazdan gelmek soylememıs gb yapmak tek çözüm. O yaştakı insanlar malesef kendilerini değiştirmiyorlar asla. Ve değişmesi gereken bızmısız gibi davranıyorlar. Kapıma kackez gelıp tartıştı benimle. Kackez aldı cevapları saygımı bozmadan ama kackez hüngür hüngür aglayarak evine indi kayınpedere onu ben aglatmısım süsü vermek ıcın. anlatsam roman olur 🤣şimdi kışları uzagım evımden. Eşim sınava gırıp atandı ve aramızda 1350 km var suan sadece ve tatıllerde evime gııdnce görusuyoruz. İlk zamanlardakı ruhsal sıkıntılarını hatırlıyorum aynı sizin gibiydim. Ama bir müddet sonra ınsan anlıyor karsındakı değişmez bunun ııcin eşinle aranı bozma. Sen eşine anlatınca o ne kdr sana hak verse de ertesi gün kayınvalıden seni eşine sorduğunda eşin sana diyecek ki sen hep şikayet ediyorsun ama annem seni sevıyor soruyor. Bir zaman sonra bu durum batacak göze. Erkeğin arada kalması kadar kötü bırsey yok ...

Sen benım kaynanamı anlatmıssın. 🤣 7 yıl beraber altlı ustlu yasadk. Eşim baslarda anneme he de gec o bayılır herkese karışmaya diyordu ama her lafa cevabı herkese fikri var.bu konuda kaynnamla hamileyken bile tartıştım yıne duzelmedı. Cok sukur esım yanımdaydı hep ama sonuc olarak annesi
Ben 7 yıl sonunda anladım kı söylediklerini duymazdan gelmek soylememıs gb yapmak tek çözüm. O yaştakı insanlar malesef kendilerini değiştirmiyorlar asla. Ve değişmesi gereken bızmısız gibi davranıyorlar. Kapıma kackez gelıp tartıştı benimle. Kackez aldı cevapları saygımı bozmadan ama kackez hüngür hüngür aglayarak evine indi kayınpedere onu ben aglatmısım süsü vermek ıcın. anlatsam roman olur 🤣şimdi kışları uzagım evımden. Eşim sınava gırıp atandı ve aramızda 1350 km var suan sadece ve tatıllerde evime gııdnce görusuyoruz. İlk zamanlardakı ruhsal sıkıntılarını hatırlıyorum aynı sizin gibiydim. Ama bir müddet sonra ınsan anlıyor karsındakı değişmez bunun ııcin eşinle aranı bozma. Sen eşine anlatınca o ne kdr sana hak verse de ertesi gün kayınvalıden seni eşine sorduğunda eşin sana diyecek ki sen hep şikayet ediyorsun ama annem seni sevıyor soruyor. Bir zaman sonra bu durum batacak göze. Erkeğin arada kalması kadar kötü bırsey yok ...
Yaa ama ne yapacağım peki? Kadına tamam anne peki anne diyip kendi bildiğimi okusam kadın bak beni dinliyorlar sözümü dinliyorlar diyip daha da üste çıkacak. Takmamayım duymazdan geleyim diyorum yok olmuyor cok sinirleniyorum ya elimde değil, keşke eşim annesine karşı daha kararlı net bir duruş sergilese

Yaa ama ne yapacağım peki? Kadına tamam anne peki anne diyip kendi bildiğimi okusam kadın bak beni dinliyorlar sözümü dinliyorlar diyip daha da üste çıkacak. Takmamayım duymazdan geleyim diyorum yok olmuyor cok sinirleniyorum ya elimde değil, keşke eşim annesine karşı daha kararlı net bir duruş sergilese
Canim kaynanayi oyle bir konuda kistiracaksinki gercekden hakli olacaksin mumkun mertebe toplum ici yoksa kocann ortamda oldugu ve konuyu gorup senin hakli oldugunu dusungu bir durumda bir cinnet getireceksin bagirip agliycaksin kadina sinirini cizeceksin ha yapmazsan he deyip gecersen sonu gelmez boyle insanlar insanin yasam enerjisini somurur valla benjm kiz kardesimde ayni durumdan muzdarip bir cinnet getiriyo ortalik sakin ama hakli ol ki zor durumda kalma

Kızlar kaynanam fazlasıyla müdahaleci bir insan, ben tabi olabildiğince sınırımı koruyup izin vermiyorum ama ordan giriyor burdan çıkıyor ben reddetsem eşime gidip bir şeyler diyor illaki işimize burnunu sokmaya çalışıyor.

Hele bebeğime nasıl deli gibi karışmaya müdahale etmeye çalışıyor buraya yazsam roman olur herhalde. Ama özellikle son zamanlarda ben asla müdahale ettirmiyorum bir konuda bilgim yoksa bile çok bilmiş gibi hayır anne ben araştırdım o öyle olmaz böyle olur diyorum (ki çoğu zaman gerçekten özellikle bebeğimle ilgili bir şey yapmadan önce araştırırım, kaynanam ise geleneksel ve çoğusu da zararlı olan bir sürü yöntem öneriyor şöyle yap şunu yap diye) onun dediklerini reddediyorum bu nedenle iyice kuruldu gibi, oda ben A desem itiraz edecek yok o öyle olmaz böyle olur diyecek kıvamda şu an. En basit normal düz bir muhabbette bile , hemen hemen herkesin bilgi sahibi olduğu konularda da akıl veriyor şaka gibi.

Geçen gün eşimin çok yakın iki tane kız akrabası ile görüştük, kızları da çok severim asla taraf tutmadan doğruyu savunurlar her zaman. Onlar da evli ve böyle kaynana konuları açılınca bende kaynanamın bana , ev düzenime ve özellikle de bebeğime fazla müdahale etmeye çalıştığından ve çok rahatsız olduğumdan bahsettim. Kızlar da senin kaynanan benim dedeme babaanneme bile akıl vermeye çalışan birisi gerisini sen düşün dediler. Bir de daha sonra işte kaynanamın beni kızların anne babasına şikayet ettiğinden bahsettiler. Kızların anne babası da kaynanama kızıp sen neden karışıyorsun karışma o kızı sen yönetemezsin sen işine bak demişler defalarca ama kaynanam anlamıyormuş. Kızlar da herkes o kadar uyarıyor karışma diyor ama senin kaynanan asla anlamıyor dediler. Hatta en son kızların annesi baya bir kızmış bir konu hakkında, yeter buna da neden karışmaya çalışıyorsun neden böyle yapıyorsun rahat bırak kızı demiş. Kızlar da işte kaynanan kendi yengelerine karışıp yönettiği gibi seni de öyle yönetmek istiyor karışmaya çalışıyor ama yapamaz yani o devirler eskide kaldı ama kadın bunu anlamıyor işte dediler.

Açıkçası çok sinirim bozuldu kadını herkes uyarıyormuş asla bildiğinden şaşmıyor böyle bir şey olabilir mi? Bide sürekli beni şikayet ediyor herhalde, müdahale ettirmediğim için iyice kurulmuş vaziyette, nasıl baş edeceğim ben bu kadınla? Hayır şimdi köyde ama yakında gelir buraya. Bebeğimi sık sık görmek ister tabi bu görüşmelerde bana 40 çeşit akıl verecek en basit konularda bile. Bide emrivaki yapmayı da aşırı sever benim yerime karar alır vs.. Eşim kadını kaç defa uyardı karcicegi müdahale etmenden hoşlanmıyor karışma diye ama asla anlamıyor. Hatta bir ara eşime annesini o kadar şikayet ettim ki sen abartıyorsun kadının kötü bir niyeti yok vs demeye başladı. Normalde ben pasif agresif davranır bir şey demeden sadece surat asardım bide agresifçe cevap verirdim. Taktiğimi değiştirip tatlı sert bir şekilde gülerek cevap versem işe yarar mı acaba? Bu huyundan vazgeçer mi? Gerçekten o şehirdeki evine geçince çok huzursuz oluyorum eşimle sık sık kavga ediyoruz hep aynı konular yüzünden.
Allah yardımcın olsun cahil insanla uğraşmak gerçekten çok zor benim kv’de bebeğim ilk doğduğunda saçma sapan önerilerde bulunuyordu inat ve israrla işte hıçkırık tuttuğunda limonlu su verelim gibi şeyler 10 günlük bebeğe emzireceğim zaman koşa koşa gelip sözde yardım edecek bebeği tutmalar vs en sonunda dedim ki rica ediyorum bende deneyimliyorum
Anneliği sen doğurdun 2 tane büyüttün şimdi sıra bende anne en iyisini bilir bir şeye ihtiyacim
Olsa sorarım dedim ve bi derece önünü kestim yoksa sonu gelmeyecekti 5 aylık olduk hala wp den bebekle ilgili videolar atar yaptığım tek şey görüldü atmak ne diyebilirim ne cevap verebilirim ki ama sana tavsiyem bebeğini o varken gözünün önünden ayırma böyle insanların sağı solu belli olmaz ne yapacağı da belli olmaz

Benim kv’de akrabalarının sunnetine gidecektik o zamanlar yeni evliydim bana sen nikahta giydiğin elbiseyi (beyaz taşlı bildiğiniz gelinlik tarzında dantelli) oğlumda damatlığını giysin diye mesaj atmış kadındı düşün karışmayı 😂😂😂😂😂😂😂

Hepsi aynı sanki bütün bebekleri onlar doğurmuş . Bende de aynısı var çok severim ama tek kavga ettiğimiz konu budur. Asla lafımı esirgemem bu konuda çocuk benim yanlış doğru karar benim. Kimse kusura bakmasın işim olunca bırakmak isteyince herkesin işi oluyor ama müdahale ediyorlar . Geçenlerde böyle bir olay yaşadım . Oğlum evet babaannesine düşkün bebekliğinden beri . Bende hiç karışmadım torunlarıdır diye . Geçenlerde bizde kaldı kaynanam kayınpederim köye gitmişti oda korkuyor tek eşimde çağıralım dedi yamam dedim bende . Gece oğlum uyumadı saat 1,5 falan . Bende dedim gel annecim sarılalım biz öyle uyuruz genelde . Ama oğlum da babaannesini görünce ve başka birini görünce başka bir çocuk oluyor asla söz dinlemiyor . Neyse ben odaya götürürken oğlum kendini nasıl yere atıyor ama ben şok . Bi çığlığı var Allahım etini kesmişsin gibi . Tam o ara kaynanam geldi çocuğu kucağına almaya çalıştı . Ben müsade etmedim . 1-2 derken bende anne bi dur diye bağırdım . Oda laf söylemeye başladı ve üstünü giyip çıktı . Bende kapı sesini duydum. Ben asla müsade etmem sizin gibi yanlış bile olsa taviz vermem yaptığımdan . Doğar doğmaz anne olmuyor kimse . Sonra ablamı aradım oda ara gelsin yalan yanlış konuşur eşinle aran açılır dedi . Sonra ben oğlum uyuyunca aradım sen niye gittin diye oda ağlayınca dayanamıyorum vs dedi dedim hep böyle sana karşı yaptığı şey değil diye bende biraz tavır aldım . Neden gittin dedim sanki ben kötü bişey söylemişim de evden kovmuşum gibi hissediyorsun dedim neyse baktım geldi ama 1-aydır asla eski samimiyetim yok olacağını da düşünmüyorum demem o ki hepsi aynı . Aklınca iyi bişey yapıyorlar ama bence çok saçma .

Son düzenleme:
Benim kayınvalidemi anlatmışsınız, eltim olsa diyeceğim ki kesin o ama yok :) 7 yıldır evliyim. Hamileliğimde düşük riskim var diye oğlumla birlikte olma demiş insan bana düşünün karışmayı :)
Ben çözümü taşınmakta buldum evlerimiz çok yakındı şimdi arabayla 20 dakika, yetmedi cinnet geçirdim kendisiyle bir yıl görüşmedim, ikinci doğumda evime geldi öyle barıştık, hala daha hastalık vs yoksa aramam, eşimle gider gelirim.
Değişmiyor ama her şeyi en iyi o bilir duvar gibiyim şimdi ben kadına karşı. Asla duymuyorum söylediklerini. Cevap vermiyorum akıl vermeye kalktığında. Bir şey anlatmıyorum kendimle, evimle ilgili.
Kötüyüz demek değil bu havadan sudan muhabbet ediyorum, sağlık sorunlarını dinliyorum, herhangi bir konuda onun dediğini yapmayacağımı çok net biliyor ama konuşuyor vazgeçmiyor bende vazgeçmiyorum böyle yani :)

Ya bilmiyorum eşime de kızıyorum belki aramızdaki dengeyi kursaydı bana gerek kalmadan kendisi çözseydi böyle olmazdı. İş erkekte bitiyor
O halde ne diye kayınvalideye bileniyorsunuz? Kocanızın bir cümlesi yeter annesini durdurmak için. Ama yapmıyor, onun yerine annesine laf söyletmeyen her koca gibi he he de geç diyor. Annesini serbest bırakıyor sizi baskılıyor. Ben lafı işitip geçiştirmeyeceğim, sen o lafın hiç söylenmemesini sağlayacaksın demeniz gerekmiyor mu? Kadın oğlundan yüz bulduğu için yapıyor yapabiliyor. Sizin babanız eşinizin her şeyine böyle karışabilir mi, eşinizi her gün her dakika darlayabilir mi? Bir noktada engel olursunuz, babanızı durdurursunuz değil mi?
Huzuru kaçması gereken kişi siz değilsiniz, eşiniz. Huzursuzluk çıkartan anne onun annesi çünkü.

Hepsi aynı sanki bütün bebekleri onlar doğurmuş . Bende de aynısı var çok severim ama tek kavga ettiğimiz konu budur. Asla lafımı esirgemem bu konuda çocuk benim yanlış doğru karar benim. Kimse kusura bakmasın işim olunca bırakmak isteyince herkesin işi oluyor ama müdahale ediyorlar . Geçenlerde böyle bir olay yaşadım . Oğlum evet babaannesine düşkün bebekliğinden beri . Bende hiç karışmadım torunlarıdır diye . Geçenlerde bizde kaldı kaynanam kayınpederim köye gitmişti oda korkuyor tek eşimde çağıralım dedi yamam dedim bende . Gece oğlum uyumadı saat 1,5 falan . Bende dedim gel annecim sarılalım biz öyle uyuruz genelde . Ama oğlum da babaannesini görünce ve başka birini görünce başka bir çocuk oluyor asla söz dinlemiyor . Neyse ben odaya götürürken oğlum kendini nasıl yere atıyor ama ben şok . Bi çığlığı var Allahım etini kesmişsin gibi . Tam o ara kaynanam geldi çocuğu kucağına almaya çalıştı . Ben müsade etmedim . 1-2 derken bende anne bi dur diye bağırdım . Oda laf söylemeye başladı ve üstünü giyip çıktı . Bende kapı sesini duydum. Ben asla müsade etmem sizin gibi yanlış bile olsa taviz vermem yaptığımdan . Doğar doğmaz anne olmuyor kimse . Sonra ablamı aradım oda ara gelsin yalan yanlış konuşur eşinle aran açılır dedi . Sonra ben oğlum uyuyunca aradım sen niye gittin diye oda ağlayınca dayanamıyorum vs dedi dedim hep böyle sana karşı yaptığı şey değil diye bende biraz tavır aldım . Neden gittin dedim sanki ben kötü bişey söylemişim de evden kovmuşum gibi hissediyorsun dedim neyse baktım geldi ama 1-aydır asla eski samimiyetim yok olacağını da düşünmüyorum demem o ki hepsi aynı . Aklınca iyi bişey yapıyorlar ama bence çok saçma .
Yahu elleme işte ağlıyor çocuk annesi müdahale ediyor bas edemeyeceği bir şey olsa destek ister zaten bi salın aynısı sunnet zamanı başıma geldi 50 günlüktü bebeğim sunnet bitimine yakın canı yanmadı ama sinirlendi çok tedirgin oldu çok ağladı çıktık operasyondan emzirme odasındayım çocuğum çığlık çığlığa sakinleştirmeye çalışıyorum dibimde ağlamalar kucağına almaya çalışmalar en son bana alan açın rahat bırakın diye çıkışmıştım öfff o zamanlar geldi aklıma bide bu çekip gidip beni kovdulara getirme olayı hepsinde var galiba bayramdan 3-4 gün önce doğum yaptım neyse annem kv bende kaç gün kaldı bayrama vs dedi annem de şu gün dedi he az kalmış falan dedi annem de dünür işin varsa ( eşi ve evli kızı var) gitmek istediğinde bayram dersen gidebilirsin biz alınmayız gönül koymayiz falan tarzında konuştu annem tek babam vefat ettiği için bizimleydi sonra tamam dedi kv daha sonra eşimle konuşurken öğrendim ki eşime ben bir kaç gün daha kalacaktım dünür bana git dedi vs demiş şok oldum allahtan eşim drama queen ve alıngan tavrını biliyorda hiç bir şey dememişti başka biri olsa yanlışta anlayabilirdi gerçekten çok değişikler çok

Eşinize ıncık cıncık her şeyi getirmeyin. Adam zaten gördüğü kadarına müdahale ediyor. Siz de her şeyi görmeyiverin duymayıverin. Kâle alınmayınca daha çok delleniyolar. Kontrolünü kaybedecek olmadık şeyler yapacak kendini herkesin gözünde iyice deli konumuna sokacak. Bu sefer eşiniz ona diyecek Karçiçeği sana bişey yapmıyor senin derdin ne tepinip duruyorsun diyecek. Unutmayın şikayet eden huzursuzluk çıkaran taraf olarak görülür. Üstünüze yürünmedikçe şikayet etmeyin.

Aşkım demek ki kocan geri çekilip izleyen versiyon. Değişmez başın ağrır sürekli. En nihayetinde senin ilişkin zarar görecek. Çünkü kocan ne senle ne annesi ile arası bozulsun istemediği için etli sütlüye karışmayacak. Sen sinir ola ola ola dolacaksın sinir küpü olacaksın kah kocana kızacaksın kah bebeğine kah kv patlayacaksın bir süre sonra. İpleri eline al. Kv ile de savaş çıkarmadan yönet olayı. Kabullenmek zorundalar. Ama bunu cazgır görünerek yapma. Kv çok büyük bir suç işlemediği sürece iletişimi kesmek tamamen çok zor. O yüzden mecburen kontrol edeceksin kendini kocanı onu çare yok. Bir süre sonra düzene girer.

X