Her Gün Yeni Bir Kaynana

Kızlar benim ki dert değil ama birşey anlatmak istiyorum.
Benim kayınvalidem 70 küsur yaşında, sürekli ibadet eder, namaz kılar, 3 aylarda bile oruç tutar ama
onların ailede bir huy var kendilerini çok abartırlar.
Mesela bizimkiler ev aldılar 140 bine, geçen gün komşularını gördüm bana kayınvalidenler ev almışlar gördün mü dedi ben de evet gördüm dedim.
Tekerlek gibi bundan sonraki konuşmaları aktarıyorum;
Kadın: 300 bine almışlar öyle mi?
Ben : Şaşkın bir ifade yorumsuz :KK53:
Kadın: Hacı teyze 140 bine aldık 40 bin de masraf yaptık diyordu (kaynanama öyle diyor)
Ben: Evet galiba 140 a aldılar masraf yaptılar ama ne kadar bilmiyorum.
Kadın : Hımmm
Şimdi ben anlamadım kadın benim ağzımdan laf almaya mı çalışıyor, acaba görümcem 300 e aldık kayınvalide 140 a aldık 40 da masraf yaptık dedi de acaba hangisinin doğru olduğunu öğrenmek için mi öyle sordu anlamadım.
Yoksa kafadan mı uydurdu? Benim aklım almadı.
Bir de 40 bin masraf yapmadılar, biraz tadilat yaptılar ama o kadar değil en fazla 10 bin olsun zaten paraları yok o kadar, evi de krediyle aldılar.
Yani kaynanam 40 bin masraf yaptık diyorsa yalan söylüyor, 300 nerden çıktı anlamadım.
Biz evimizi kiraladığımızda temizliğe iki bayan çağırdık, görümcem başlarında duruyordu ben işteydim arada uğruyordum.
Bayanlardan biri bana çok pahalıya kiralamışsınız 500 çok dedi, biz 450 ye kiralamıştık evi, ben de 500 dü kira ama ev sahibi tanıdık olduğu için 450 ye indirdi dedim, ki öyleydi zaten.
Bu arada eşimin ailesi eşime sürekli herkes sizi konuşuyor, karı koca çalışıyorlar çok kazanıyorlar diye konuşuyorlar nazar değecek falan diyorlarmış,
nazardan acayip korkuyorlar ama bence bunlar herkese bizim maaşımızı da abartarak söylüyor olabilirler.
Eşimi uyardım bak ben de nazara inanırım ama sizinkiler herşeyi abartıyor bizim maaşları da abartıyorsa nazar değer uyar onları dedim ve bu iki olayı anlattım. Birşey demedi.
Ya annesi namazında niyazında ama o da öyle hayatları yalan.

anladııgm kadarıyla senınkıler bıraz abartmayı sevıyorlar cnm..

dediğin gibi benım kaynanada 5 vakıt namaz, kuranlar, tesbıhler, ilahıler sohbetler...
ama küfür eder içi kötüdür herkesi kötüler.
birini bıle bugune kadar övdüğünü ayy cok gusel dedııgnı duymadım.
şişman bırıne ayyy çok şişman küçükkende bunla kımse oynamazdı dışlarlardı dıye anlatıyo (10 sefer)
bebege bıle ayy suna bak maymun gıbı falan dıyebılıyo.
yanı içindekı pislikler dışarı akıyo... dışarı yansıtıyo içindekılerı çok rahat.
gamsızın teki zaten..

ayy bu ne çıldırmamak elde değil.
ee pekı 5 senenın sonunda noldu ayrı evemı cıktı.
çıksa nolur cinsellıkten kocasından bıle sogumuştur. :KK50:

off off vallahi beterın beterı var.
vallahı okadarda degıl benım kaygana oyle yapsa hem ben hem eşim gebertırım valalhi.
benımkıde eskıden bı ara.sız gece banyomu yaptınız? dıye sormalar,
banyoya giderken hemen oda ayaklanmalar falan.
yenı yenı rayına oturttuk herşeyi.
yenı yenı huyumu öğrenmeye basladı.
vallahı 1 senedır çektım10 sene gıbı geldi.
1 sene daha cekerım ama sonrası yookkk.....

çok mecburi bi durum olmadıkça kaygana yanında en fazla 2 sene durun kızlar.
oda ev alana kadar....

5 sene sonunda ayri ev yaptirip ciktilar
simdi super lux bi evi var ama arkadasim bitti resmen coktu henuz 30 yasinda ama hep der icim gecmis elif sanirsin 50 yasindayim hic biseyde hevesim yok der
hep diyorum gencliginizi heba etmeyin oyle insanlar icin

anladııgm kadarıyla senınkıler bıraz abartmayı sevıyorlar cnm..

dediğin gibi benım kaynanada 5 vakıt namaz, kuranlar, tesbıhler, ilahıler sohbetler...
ama küfür eder içi kötüdür herkesi kötüler.
birini bıle bugune kadar övdüğünü ayy cok gusel dedııgnı duymadım.
şişman bırıne ayyy çok şişman küçükkende bunla kımse oynamazdı dışlarlardı dıye anlatıyo (10 sefer)
bebege bıle ayy suna bak maymun gıbı falan dıyebılıyo.
yanı içindekı pislikler dışarı akıyo... dışarı yansıtıyo içindekılerı çok rahat.
gamsızın teki zaten..

allah kolaylik versin canim
benimkide sagolsun benide cok sever evlatlarinida hepimizide milletin yaninda ove ove bitiremez
kocamin aldigi maasin iki katini soyler millete :KK1:
beni bile overken oyle bi overki ben hep hazir yufka kullanirim bilmiyorum yufka acmasini
gecen bi teyze aa niye bilmiyorsun kizim ogrensene dedi
ay bilmezmi elifim onun bilmedigi is yok
onun elinden gelmeyen is yok, bi yufka acar hem benden hizli acar hem buyuk acar dedi :KK37:
sustum kaldim cunku ben hayatimda yufka acmis degilim :KK1:

eşimin arkadaşının düğünü var bugün bende eşime kızgınım 2gün önce çok bunaldım dışarı çıkalım dedim çıkmadı zaten ben demesem çıkıp gezeceğimiz yok bugün arkadaşı evleniyo ya hadi gidelim dedi onlar bizim düğüne geldi falan bende dedimki senin arkadaşın kıza bana yaptıklarını yapmıyo çocuğun hatrına geldi senin bende hatrın yokki dedim ama gitmeyi inanın çok istedim hatta giyceğim şeyleri bile hazırladım ama eşime belli etmedim haydi hazırlan gidelim dedi bende dedimki sadece düğün için çıkmam dışarı düğünden sonra napacağız duruma göre bakalım dedi düğün 4te başlayıp 7de bitcek düğünden sonra gezeriz demesini bekledim o ise 1- 2 tur atıp eve geliriz dedi bende gelmiyorum dedim sen bilirsin dedi çıktı gitti 2haftada sadece 1günü var benim istediğim sadece eşimle vakit geçirmek ama o istemiyor :KK43:(( Eşim gidince kaynanam geldi niye gitmedin dedi başım ağrıyor dedim gitti içerde galiba beni konuşuyolar başı ağrımışta gitmemiş falan tam anlamadım herkesin zoru ayrı ooooof of

eşimin arkadaşının düğünü var bugün bende eşime kızgınım 2gün önce çok bunaldım dışarı çıkalım dedim çıkmadı zaten ben demesem çıkıp gezeceğimiz yok bugün arkadaşı evleniyo ya hadi gidelim dedi onlar bizim düğüne geldi falan bende dedimki senin arkadaşın kıza bana yaptıklarını yapmıyo çocuğun hatrına geldi senin bende hatrın yokki dedim ama gitmeyi inanın çok istedim hatta giyceğim şeyleri bile hazırladım ama eşime belli etmedim haydi hazırlan gidelim dedi bende dedimki sadece düğün için çıkmam dışarı düğünden sonra napacağız duruma göre bakalım dedi düğün 4te başlayıp 7de bitcek düğünden sonra gezeriz demesini bekledim o ise 1- 2 tur atıp eve geliriz dedi bende gelmiyorum dedim sen bilirsin dedi çıktı gitti 2haftada sadece 1günü var benim istediğim sadece eşimle vakit geçirmek ama o istemiyor :KK43:(( Eşim gidince kaynanam geldi niye gitmedin dedi başım ağrıyor dedim gitti içerde galiba beni konuşuyolar başı ağrımışta gitmemiş falan tam anlamadım herkesin zoru ayrı ooooof of

Valla güzel cevap vermişsin, doğrusunu yapmışsın ama yine olan sana olmuş o gider eğlenir gelir sen evde düşüneceksin bence çık dışarı biraz gez tek başına.

az önce kaynanm geldi nye kocanı yalnız yolluyosun gitsin şimdi bi kızla dans etsin bişeylere erkekleri karıları yön veriyo falan niye üzüyosun oğlumu demeye çalışıyoki gitsin orda bi kızla takılsın sana müstehaktır sinirlerimi bozdu şeytan diyo kak çık git

az önce kaynanm geldi nye kocanı yalnız yolluyosun gitsin şimdi bi kızla dans etsin bişeylere erkekleri karıları yön veriyo falan niye üzüyosun oğlumu demeye çalışıyoki gitsin orda bi kızla takılsın sana müstehaktır sinirlerimi bozdu şeytan diyo kak çık git
Ne münasebet yanlız gitti diye hemen bir kızla dans mı etmesi gerekiyormuş, içinde olan sen ne yaparsan yap aldatır olmayan yapmaz.
Küçücük bir tartışmada hemen gidip aldatmak mi gerek. Cevap vermedin mi peki?

Ne münasebet yanlız gitti diye hemen bir kızla dans mı etmesi gerekiyormuş, içinde olan sen ne yaparsan yap aldatır olmayan yapmaz.
Küçücük bir tartışmada hemen gidip aldatmak mi gerek. Cevap vermedin mi peki?

önce banane dedim sonra kaynana yine aynı şeyleri söyleyince kızdım ne dediğini kulağın duyuyomu beni niye kışkırtıyosun dedim kaynana diye boşa demiyolarmış dedim sana dicek çok şey varda bişe demiyorum dedim sustum o saydı bişeler ooooooof

napcam ben şimdi eşim gelnce nasıl dvrancam ona kaynanamn deiklerini anlatsammı gerçi eşimede kızgınım zaten kaynanamda üstüne tuz biber oldu daha 2 gün önce bunaldım birlikte gezemiyoruz bişeyler yapamıyoruz diye gözünün önünde ağladım tutamamştm kendimi nasıl bana bunları yaşatıyo

kızlar merabalarr merveeee ordamıısn?

hafta sonu bi sürü düğün vardı.ailem geldi bana.
2 gece kaldılar.
abımlerlede görüştük.
4 düğünden sadece 1 tanesine kaygana geldi.(çok bile)
neyse kaygana bu aralar iyi ailemı iyi karşıladı.
tırsıyo galıba artık benden.sesini cıkarmak gerekıyomuş.
şimdi en ufak bıseyde gözüme bakıyo bana soruyo herşeyi
hahahayaytattattttt

KIZLARR BU ARADA EV ALDIKKK... :KK76::KK9::KK24:

kızlar merabalarr merveeee ordamıısn?

hafta sonu bi sürü düğün vardı.ailem geldi bana.
2 gece kaldılar.
abımlerlede görüştük.
4 düğünden sadece 1 tanesine kaygana geldi.(çok bile)
neyse kaygana bu aralar iyi ailemı iyi karşıladı.
tırsıyo galıba artık benden.sesini cıkarmak gerekıyomuş.
şimdi en ufak bıseyde gözüme bakıyo bana soruyo herşeyi
hahahayaytattattttt

KIZLARR BU ARADA EV ALDIKKK... :KK76::KK9::KK24:

hayırlı olsun güle güle otur canım ne zaman taşınıyorsun

hayırlı olsun güle güle otur canım ne zaman taşınıyorsun

cnm anlatmıştım ya borçlarımız var
şuan aldııgm evde kiracı var.
seneye tasınıcam ben mecbur.
ordan gelecek olan kırayı başka bi kredimiz var seneye bıtecek onu kapatıcaz.
eğer cıkarsam şimdi ayrı eve çok sıkışırım.
ayrıca evin içine tadılat yaptırmam lazım.
tadilat için param yok.
kredi çektim 17 milyar.
17 mılyar peşinatım vardı.
9 milyar kattım 25 milyara ev almışoldum.
8 milyar kalıyo onlada araba alıyoruz bu hafta.
tadılat parası içinde seneye 5 mılyar çekicem.
600 ödicem 17 milyar için 3 sene...
:79::80::81:

cnm anlatmıştım ya borçlarımız var
şuan aldııgm evde kiracı var.
seneye tasınıcam ben mecbur.
ordan gelecek olan kırayı başka bi kredimiz var seneye bıtecek onu kapatıcaz.
eğer cıkarsam şimdi ayrı eve çok sıkışırım.
ayrıca evin içine tadılat yaptırmam lazım.
tadilat için param yok.
kredi çektim 17 milyar.
17 mılyar peşinatım vardı.
9 milyar kattım 25 milyara ev almışoldum.
8 milyar kalıyo onlada araba alıyoruz bu hafta.
tadılat parası içinde seneye 5 mılyar çekicem.
600 ödicem 17 milyar için 3 sene...
:79::80::81:
Hayırlı olsun canım inşallah içinde eşinle birlikte oturacağınız günler de gelir bir an önce. Çok sevindim.

Hayırlı olsun canım inşallah içinde eşinle birlikte oturacağınız günler de gelir bir an önce. Çok sevindim.

saol cnm benım .
darısı tüm kayınvalıdeyle oturanlar basına.

çok sevinçliyim ama dün akşam hevesim kursağımda kaldı.
lanet kaygana hevesimi kursağımda bıraktı.
yemektekı konusmayı aynen aktarıyorum.

- anne biz ev aldık arabada alıcaz paramız hazır :)
-hımm kaça aydınız?
- 25 e aldık
- ohh çatlasın konu komşu gelınım ev aldı diyecem :)
- heheh şok oldun demi suprız..
- yoo ne şok olcam ben çok ev araba gördüm :KK53: hönk..

bune şimdi ya.
ben sana şok oldun dimi derken yapamazsın dedin ama yaptım demek istemedimki.
beklemıydun demi suprız oldu senın için demek istedım.
ben sana senın yoktuda benım var demedımkı.
bu ne yani .
ay bi uyuz oldum kı sormayın.

dedim sen ne dıyosun ya.. yanı ohoo ben çok ev araba gordum senınkı neki.
bendede vardı falan nispet yapar gıbı..
insan bı hayırlı olsun der sevınecegıne ne dıyosun dedim.
işte ben onu demedım de falandı fılandı.
dedim eskıden senınde vardı gençken ama onemlı olan şimdi şuankı zaman.
bundan sonra boyle kırıldığımda darıldıgımda hemen soylıcem dedim.
ii söyle dedi.
çekti gitti arkadasına .
bende söylendım durdum gene eşime o gıttıkten sonra bıktım şunun kazık laflarından falan dedim.
oda bana kızdı yeter ona söylicenı soyledın bana ne dıye gene soyluyosun dedi.

küstük aksam yattık hemen sabah kahvaltıya kalkmadı.:26:
hem bu kaygana yuuznden.
içimde bırıktire biriktire bıktım.
annemı aradım anlattım.babamda duymuş sçarım o kadının ağzına demiş.
benı sessiz gördü ben adamı naparım demiş.
annemde kafaya takıyo onada soylemek ıstemıyorum boyle seylerı ama dayanamıyorum anlattım işte.
annem seneye kadar sabret kıızm dedi.
sen kocanla aranı iyi tut onu boşver dedi.

off off kocamla aram soğudu o karı yuuznden.

yanlız şu bi gercek burada yazılanlar gercek.
sürekli sürekli kaynanayı oğluna şikayet edersenız bu sefer siz haksız olursunuz.
onu desteklemeye baslıyor.
bu sefer onu destekleyınce siz düşman oluyosunuz eşinize.
ilk zamanlar eşim bişey demiyodu...
ama şimdi şikayet edınce yeter artık sen biliyosun işte huyunu tamam ayrı ev deıdn çıkıcaz diyo.
onuda savunmaya basladı artık ben bagırdıkça.sende ona demeseydin o zaman şok oldun dimi? diyo

dedim ben ona o anlamda demedımkı.
ben kayganama desemkı senın neyın varkı maaşın yok bi tek evın var ohoo benim annemlerde çift maaş 3 tane ev var falan desem durup duruken zoruna gıtmezmı?
bence onun bana dun aksam ohoo ben çok ev araba gördüm demesıyle benım ona bu şekılde demem aynı kapıya cıkmazmı?

ama lafların sırası gelıyo.
bana (sözlüyken) abımın düğününün gecesı... daha ortada bısey yok ohoo abıne herseyı yaptılar sana bısey yok dedi.:KK53:

be kadın daha benım nişanım bile olmadıki nerden bılıyosun bana ne yapacaklarını ne yapmayacakalrını.
sen ne yaptınkı kime ne hesap soruyosun.
ayrıca ne yaparlarsa yapsınalr o orda soylenecek lafmı?
bu lafıda söylicem sen bana boyle demiştin dicem.
herşeyın sırası var bununda sırası geldi..:KK45:

daha evlenmedik içgüveysi olmakta zordur

içgüveysi mi gideceksin:KK9::KK9::KK9::KK9:nie onlar bızı getırıolar annelerının yanına binbir eziyet laf soz bıze zor onlarada zor olcak ya
böyle kaynanalar hala varmı ya?
hala mııııı bitmiş gibimiydi
en iyi kaynana bende 6 ay önce evime geldi 7 dakika oturdu gitti hemde 2 durak ötemizde oturuyor:KK60::KK60::KK60::KK60:
ahhhhh ahhhhhhh
sabır sabır yaa sabır az kaldı basacam tekmeyi kaynanaya :KK9::KK9::KK9:

gel anlasalım beraber basalım tekmeyı daraldım artıııkkkkk....

TEKERLEK valla giremıorum ne zamnadır pcde sorun var kaynanamın gozu kalmıstı ondan galıba:KK1:

X