Her Gün Yeni Bir Kaynana

offf uleeenn offf :KK50::KK50:kayınvalıden kaç gundur cok kotu davranıo bana sebebı yok tabı eşime hiç bişey anlatmıorum cunku onunda kafasında cok sorun var...eşim birisiyle kavga etti kaynanam oğlu için üzüldü tabi bende kaynanamı tesellı etmeyeçalışıorum öyle ki artık düşünün eşimi bile düşünemez sekilde kaynanamı dusunuorum...eşimin kavga ettiği insan amcasının oglu ve bizi eşimle tanıstıran kısı...neyse bız bole kaynanamla ugrasırken yok efendım ufuk dukkana gıtmeseydı bole olmazdı .falan fılan dıo en sonunda da kalkıp ne dese beğenırsiniz...sizi tanıstırmasada böle olmazdı demezmı:63:kafamın tası attı dedimki anne bana bak ben bugune kadar sana bı yanlıs yapmadım bı saygısızlık yapmadım kocamın yanında deıl senın basında beklıorum ne demek istiosun falan dedım özrü kabahatınden buyuk kaynanam kalktı bu sefer de ya işte senınle tanıstırmasa evlenmezdınız oğlumda onlarla muhattap olmak zorunda kalmazdı dedi....ölürmüsün öldururmusun bende keşke tanıstırmasaydı keşke evlenmeseydım bende senle muhattap olmak zorunda kalmazdım dedim...2gündür surat asıo sizce haksız mıyım ben iyi dememişmiyimm:KK28:

ulaaaa bütün kötü kaynanaları bir kazanda toplayıp altını yakıcam gelinlere de bol bol odun dagıtıcam heeeeeeee:KK1:

offf uleeenn offf :KK50::KK50:kayınvalıden kaç gundur cok kotu davranıo bana sebebı yok tabı eşime hiç bişey anlatmıorum cunku onunda kafasında cok sorun var...eşim birisiyle kavga etti kaynanam oğlu için üzüldü tabi bende kaynanamı tesellı etmeyeçalışıorum öyle ki artık düşünün eşimi bile düşünemez sekilde kaynanamı dusunuorum...eşimin kavga ettiği insan amcasının oglu ve bizi eşimle tanıstıran kısı...neyse bız bole kaynanamla ugrasırken yok efendım ufuk dukkana gıtmeseydı bole olmazdı .falan fılan dıo en sonunda da kalkıp ne dese beğenırsiniz...sizi tanıstırmasada böle olmazdı demezmı:63:kafamın tası attı dedimki anne bana bak ben bugune kadar sana bı yanlıs yapmadım bı saygısızlık yapmadım kocamın yanında deıl senın basında beklıorum ne demek istiosun falan dedım özrü kabahatınden buyuk kaynanam kalktı bu sefer de ya işte senınle tanıstırmasa evlenmezdınız oğlumda onlarla muhattap olmak zorunda kalmazdı dedi....ölürmüsün öldururmusun bende keşke tanıstırmasaydı keşke evlenmeseydım bende senle muhattap olmak zorunda kalmazdım dedim...2gündür surat asıo sizce haksız mıyım ben iyi dememişmiyimm:KK28:

merve ağzına sağlık bırak assın suratını, bazen silkelemek lazıım bunları ki kendilerine gelsinler. bakalım laf sokmak mı kolay laf yemek mi? 2 gün sonra unutur dırdıra başlar sıkma canını

çok güzel demişsin ağzına sağlık :KK76::KK76::KK76: hiç kafana takma keyfine bak

ohh iyi demişsin canım.
altta kalma bak görüyorsun tepki verince hemen yok şöyleydide yok böyleydide...
devam et güzelim böyle devam, hazır başlamışken, yürü beee:KK55:

Merhabalar :KK69:
Ben forumu pek takıp edemıyorum, ıslerden fırsat bulursam bır ıkı dk. okuyorum.
Yazılanları tam olarak okuyamıyor, hatta yorum yapamıyorum.
Fakat affınıza sıgınarak, sızlerden yorum ıstıyorum.

Canım kayınvalıdemı ne kadar cok sevdıgımı ! bılen bılır :KK53:
Neredeyse 1,5 ay sonra gecen pazar sevgılı kayınvalıdemı gordum.
Yazlıkta oldukları ıcın, esım ve anne-babası da gorusememıslerdı.
Kapıyı acar acmaz, esıme bır sarıldılar, 'senı cok ozledık' dıye bır opmeye basladılar kı sormayın.
Bana mı, kayınpeder yerınden dogrulmadı, kayınvalıdem de zorakı sarıldı ıste.
Yaklasık ıkı saatlık zıyaretımız boyunca bana bır kez 'eee ısler nasıl?' dıye sordu kayınvalıdem.
Cevabını yarı ılgıyle dınledı.
Yazlıgın bahcesıne kekık ekmıs hatun, getırdı ogluna 'bak oglum bunlar organık, sen seversın, vereyım bıraz' dedı, oglu ıstemedı, bana da 'kokla bak ne guzel' dedı sadece, kokladım.
Bunları geceyım aslında...
Mesele baska;
Sevgılı kayınvalıdem haddını asarak bır gun ogluna soyle dıyor;
'cocugunuz olmuyorsa elefera yı doktora gotureyım?'
Bunu duydugumdan berı krızlerdeyım.
Gecenlerde doktora gıttım, sonuc; bende sorun yok.
:KK64:
Kayınvalıdecıgıme oyle bırsey demek ıstıyorum kı, hem soyledıgı o soz aklına gelsın,
hemde bın pısman olsun.
Bır sey dıyeyım mı sıze?
ızlıyor musunuz bılmem ama; oyle bır gecer zamankı dızısınde kı cemıle ve kayınvalıdenın dayanısmasını ne vakıt gorsem, huzunlenırım...

Cok karısık bır yorum olmamıstır umarım, kafa dolu olunca ortaya boyle bırsey cıkıyor ):

Kapıyı acar acmaz, esıme bır sarıldılar, 'senı cok ozledık' dıye bır opmeye basladılar kı sormayın.
Yaklasık ıkı saatlık zıyaretımız boyunca bana bır kez 'eee ısler nasıl?' dıye sordu kayınvalıdem.
Yazlıgın bahcesıne kekık ekmıs hatun, getırdı ogluna 'bak oglum bunlar organık, sen seversın, vereyım bıraz' dedı, oglu ıstemedı, bana da 'kokla bak ne guzel' dedı sadece, kokladım.
Mesele baska;
Kayınvalıdecıgıme oyle bırsey demek ıstıyorum kı, hem soyledıgı o soz aklına gelsın,
hemde bın pısman olsun.
Bır sey dıyeyım mı sıze?
ızlıyor musunuz bılmem ama; oyle bır gecer zamankı dızısınde kı cemıle ve kayınvalıdenın dayanısmasını ne vakıt gorsem, huzunlenırım...

Cok karısık bır yorum olmamıstır umarım, kafa dolu olunca ortaya boyle bırsey cıkıyor ):

bence biricik kaynananın karşısına geç evet anne çocuğumuz olmuyor fakat sorun bende değil oğlunu doktora götür de:KK60::KK60::KK60:

Mesele baska;
hemde bın pısman olsun.
Bır sey dıyeyım mı sıze?

Elefera kayınvalidenle arandaki sevgiyi! çok iyi biliyorum Allah bozmasin.
Onların ki yaptığı oğullarına sevgi göstermek değil, sana nispet yapmak.
İnsan bu durumlarda eşine gıcık kapıyor biliyorum.
Eşimin annesi, kızkardeşleri de sürekli eşimi över, methederlerdi, insanın o anda aman alın başınaza çalın demek geçiyor içinden.
Herneyse, asıl konuya gelirsek bence biraz bekle, kayınvaliden sana birşey diyor mu bilmiyorum eğer sana derse bir doktora git, tedavi ol falan diye o zaman ben gittim bende bir sorun yokmuş dersin.
Oğullarında hata göreyi içlerine sindiremiyorlar, bir filmde vardı karı kocanın çocukları olmuyordu, doktora gidiyorlar adamda sorun varmış, kimse konduramıyor olamaz onun gibi bir insanda kusur olamaz, doktor yanlış teşhis koymuş diyorlardı.
Eminim senin kaynana da öyle bir tepki verecektir, halbuki herşey biz insanlar için hastalık ta, sağlık ta.
Bence eşin de bir doktora görünsün, benim de babamda sorun varmış önceleri 7 sene çocukları olmuyor, annem bir yerde okuyor böğürtlen kökünü kaynatınca hem kadına hem erkeğe iyi geliyormuş, spermleri güclendiriyormuş, kadındaki iltihapı falan yok ediyormuş.
İnanır mısın 7 yıl sonra annem bunu deniyor her sabah 1 dal kaynatıp ikisi birer çay bardağı içmişler bir ay boyunca, bir ay sonra annem hamile kalmış.
Annem bunu çoğu olmayan bir çok tanıdığa söyledi, hatta köyden getirip verdi, hepsinin çocuğu oldu.
Bir komşumuz vardı pek samimiyetimiz yoktu karı koca 40 yaşlarında artık ümit etmekten bile vazgeçmişler, sonra annem onu verince çocukları oldu, şimdi 6-7 yaşlarında olmalı.
Bu arada önce doktor tedavisi tabi, annemle babam istanbula gitmişler sırf tedavi için, doktor sizin çocuğunuzun olması imkansız demiş, tabi o zamanlar tüp bebek falan yok imkanlar kısıtlı.
Ben şimdi memlekette değilim ama istersen annemden isterim kargoyla gönderirim canım sana, köye gittiklerinde getirirler mutlaka.
Dert etme, ben bunu bildiğim için hiç çocuğum olur mu olmaz mı diye düşünmüyorum, belli olmaz tabi Allah büyük sorun vermesin.

bence biricik kaynananın karşısına geç evet anne çocuğumuz olmuyor fakat sorun bende değil oğlunu doktora götür de:KK60::KK60::KK60:

Aslına bakarsan, bende boyle soylemek ıstıyorum.
Fakat onların densızlıgıne aynı sekılde yanıt vererek, esımı ıncıtmek de ıstemıyorum.

Elefera kayınvalidenle arandaki sevgiyi! çok iyi biliyorum Allah bozmasin.
Onların ki yaptığı oğullarına sevgi göstermek değil, sana nispet yapmak.
İnsan bu durumlarda eşine gıcık kapıyor biliyorum.
Eşimin annesi, kızkardeşleri de sürekli eşimi över, methederlerdi, insanın o anda aman alın başınaza çalın demek geçiyor içinden.
Herneyse, asıl konuya gelirsek bence biraz bekle, kayınvaliden sana birşey diyor mu bilmiyorum eğer sana derse bir doktora git, tedavi ol falan diye o zaman ben gittim bende bir sorun yokmuş dersin.
Oğullarında hata göreyi içlerine sindiremiyorlar, bir filmde vardı karı kocanın çocukları olmuyordu, doktora gidiyorlar adamda sorun varmış, kimse konduramıyor olamaz onun gibi bir insanda kusur olamaz, doktor yanlış teşhis koymuş diyorlardı.
Eminim senin kaynana da öyle bir tepki verecektir, halbuki herşey biz insanlar için hastalık ta, sağlık ta.
Bence eşin de bir doktora görünsün, benim de babamda sorun varmış önceleri 7 sene çocukları olmuyor, annem bir yerde okuyor böğürtlen kökünü kaynatınca hem kadına hem erkeğe iyi geliyormuş, spermleri güclendiriyormuş, kadındaki iltihapı falan yok ediyormuş.
İnanır mısın 7 yıl sonra annem bunu deniyor her sabah 1 dal kaynatıp ikisi birer çay bardağı içmişler bir ay boyunca, bir ay sonra annem hamile kalmış.
Annem bunu çoğu olmayan bir çok tanıdığa söyledi, hatta köyden getirip verdi, hepsinin çocuğu oldu.
Bir komşumuz vardı pek samimiyetimiz yoktu karı koca 40 yaşlarında artık ümit etmekten bile vazgeçmişler, sonra annem onu verince çocukları oldu, şimdi 6-7 yaşlarında olmalı.
Bu arada önce doktor tedavisi tabi, annemle babam istanbula gitmişler sırf tedavi için, doktor sizin çocuğunuzun olması imkansız demiş, tabi o zamanlar tüp bebek falan yok imkanlar kısıtlı.
Ben şimdi memlekette değilim ama istersen annemden isterim kargoyla gönderirim canım sana, köye gittiklerinde getirirler mutlaka.
Dert etme, ben bunu bildiğim için hiç çocuğum olur mu olmaz mı diye düşünmüyorum, belli olmaz tabi Allah büyük sorun vermesin.

Cok ıyı kalplısın canım benım.
Esım bır doktora gıtsın, eger spermlerınde sorun olursa gonul rahatlıgı ıle ısterım senden.
Benım annem de 7 yıl sonra hamıle kalmıs bılıyor musun?(bır ortak yanımız daha cıktı)
Su an bende sorun olmadıgı ıcın cok kafama takmıyorum zaten.
Bende olsa cok uzulurdum, esımın aılesının olumsuz bakıslarından kurtulamayacagımı bıldıgım ıcın.
Ama sımdı sorun esım de ıse bıle, emınım bunu gızlemeye calısacaklar.
Bılıyor musun, ablama da o gun yasananları anlattıgımda, oda senın gıbı dusundu.
Senı kıskandırmak ıcın oyle yapıyorlar dedı.
Halbukı bılseler ne komık gorunuyorlar gozumde.
Bakalım, bu hafta babalar gunu, kacıp kurtulabılecek mıyım onlardan?
Nıyetımde gıtmek yok dogrusu, bır telefon yeter. Aslında o bıle fazla onlara!

sadece sunu diyim bıktım yaaaa
bu ucuncu haftası burda hala
gidecek çarşamba filan ama ben bittim yemez beğenmez yatar durur o evde diye dışarıda çıkamıyorum ne yapıcam ben ya tansiyonum çıktı bugun uyuştum yaaa bide şimdi kocasıyla bağra bağra telefonda konusuyor bayılıcam valla çok şey yapıyorda yazmaya üşeniyorum kendi evimde esaret yaşıyorum valla ooofff yaaaaa
zaten havalar sıcak ben evde tekim normalde soyunup dökünüp oturuyorum şortla askılıyla bu evdeyken nerdeeeee

ya bunlara kesin çözüm bulsak artık bıktım usandım yaaa sabır sabıır :KK52: insanı suya götürür susuz getirirler :KK36: eşimdende anasını huyundanda bıktım ya dayanamıyorum tutunacak hiç bi yanları kalmadı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Mesele baska;
hemde bın pısman olsun.
Bır sey dıyeyım mı sıze?

bu cocuk konusunda kaynananları susturmanın tek yolu cesaretlenıp oturup onlarla konusmaktan geçıo benım kaynana artık cocuk konusunda benı son raddeye getırınce gectım karsısına anne bak benım yada oğlunun cocuk konusunda bı problemımız yok ama en son gıttıgım muayenede doktor benı psıkıyatrıye yolladı problem senın zıhnınde dedı biraz huzurlu yasaman gerekıo senın beynın ağır olayları kaldıramıo dedı dedim.....normalde normal olan bı ınsanın yapması gereken olayı anlamaktır demi gayet guzel anlatmısım ama kalkıp bana ne dese beğenirsiniz.....e merve annenlerin borcuna falan kafayı takıosun ondandır dedi..inanabılıo musunuz bi tasla ıkı kus vurdu hem annemlere laf attı hem kendınce yuku omuzlarından attı bende dedım kı anne daha bundan sonra senınle hiçbişeyimi paylaşmayacagım dedım lanet olsun dedim cıktım odadan ama tabı senın kaynana böle soru sormaz :KK1:benımkıne özgü bişey:KK47::KK47:
gidecek çarşamba filan ama ben bittim yemez beğenmez yatar durur o evde diye dışarıda çıkamıyorum ne yapıcam ben ya tansiyonum çıktı bugun uyuştum yaaa bide şimdi kocasıyla bağra bağra telefonda konusuyor bayılıcam valla çok şey yapıyorda yazmaya üşeniyorum kendi evimde esaret yaşıyorum valla ooofff yaaaaa
zaten havalar sıcak ben evde tekim normalde soyunup dökünüp oturuyorum şortla askılıyla bu evdeyken nerdeeeee
onuda al gezmeye gıdın dolaşın falan oda hiç sıkılmamıs mı ya ben olsam catlarımmm
ya bunlara kesin çözüm bulsak artık bıktım usandım yaaa sabır sabıır :KK52: insanı suya götürür susuz getirirler :KK36: eşimdende anasını huyundanda bıktım ya dayanamıyorum tutunacak hiç bi yanları kalmadı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kız sen avatarını değiştirmissin ya bende yorumlarını okuorum ısme hiç dikkat etmedim alla alla diorum bu kım bole :KK1::KK1::KK1:

kızlar mrb
pazar sabahı yıne kahvaltıda kaygana benı deli etti.
yine eski eşyalarından konu açtı diyektim getırelım senın eşyalrını biz cıkalım gıdelım boyle olmuyo
1 evde 2 duzen olmuyo
1 evde 2 kadın olmuyo
ev ev ustune olmuyo diyecektım zor tuttum kendımı..
mıdem agrıdı gene..
bıde dudagımda uçuk çıktı stresten sıkıntıdan.

mutfaktaydım ayy deıdm uçuk cıktı sıkıntıdan mıdemde agrıyo.
hemen mervenın kayganası gıbı işyerındekı strestendır falan.
bende dedimki aynen:
- nolcak 1 senedir biriktir içine at insan verem olur be uçukta çıkar bilmem ne de?

dedim hiç bişey demedi içerıye gıttı.
sizce anlamışmıdır?? ona laf çaktığımı??

zaten patlıcam bigun çok fena alıcam karşıma oturup konuşucam herşeyi söylicem ayrı eve cıkıcaz demicemde
onun sinyallerını verıcem.düşünsün dursun bakalım.
ev alıcaz zaten sonrada ev aldık dicem... busefer iyice fokurdıcak düşünecek yusuflanıcak ayrı cıkıcaz dıye.....
ohh canıma deysin..:63:

Biz yeni ev yaptırıyoruz herşeyi zevkimize göre seçiyoruz tabi kaynanam herşeye karışıyodaa yinede istediğimizi yaptırıyoruz herneyse şimdi ayrı eve çıkacağız ya kaynanam bi tuhaf oluyo sanki kısklanıyor öyle hissediyorum aslında üzülüyorumda onun adına :KK59: ama o bnm üzüldüğümü hissetse sanki seviniyo anlamıyorum benim içim el vermiyor yinede aslında herşeyden bıktım usandımda oooooof of evin tek erkek çocuğu anasının göz bebeği öyle şımartmışki kadın onu bazen yaptığı salaklıkları ona bağlıyorum :KK47: hatta eşim dediki şimdi biz ayrı yeni bi eve çıkağız ya annem kıskanacak, korkuyorum :83:

merve: kız sen avatarını değiştirmissin ya bende yorumlarını okuorum ısme hiç dikkat etmedim alla alla diorum bu kım bole

:KK1:ben çıldırdım avatarımda çıldırdı :KK1::KK1::KK1:

kızlar benım kaygana okadar kurnazki...
geçen pazar anlatmıştım okuyanlar bilir klima mevzusunu..
geçen sabah diyokı üst kattakı kadın bişeyler silkeliyo vakıtlı vakıtsız camdan e yaz geldı tabı camlarda açık.
- şu klımayı taktırsakta camlarımzıı kapatsak serin serin otursak?? bişey demedik biz eşimle.

yani lafı klımaya getırıyor direk takın demıyorda silkelemesını bahane edıyor.
dedim eşime - annen çok uyanık cok laf biliyo klımayı taktırmamızı direkt değilde dolaylı yoldan nasıl söyliceni iyi biliyo dedim.pardesü mevzusunu öyle yaptı. dedim. bi cümle söyledi pardesüyü bugun gıymedım düğünde giyerım dıye dedı.
dedim dolaylı yoldan yanı dugune bende gelıcem demk istıyo. falan dedim.. işte herzamankı gıbı off puff falan konusmamı istemıyo onun hakkında....

ama ben bir konuşcam pir konuşcam açıcak gözleri kaygana :KK53:

Niye kendini sıkıyorsun ki bu kadar, bırak istediğin gibi davran giy askılını, şortunu. Git kendine bir kahve yap, sonra sen de ister misin diye sor takma kafana kendi evinde rahat olamıcaksan nerde olacaksın.

Canım noldu niye bu kadar çıldırdın, avatarın da tam ruh halini yansıtıyor yapma kendine bu kadar eziyet.

bişey olsa içsem içsem rahatlasam sakinleşsem:KK17: yada uyusam uyansam unutsam kızlar bitki çayı kullanan varmı sakinleşmek için:KK1:

bişey olsa içsem içsem rahatlasam sakinleşsem:KK17: yada uyusam uyansam unutsam kızlar bitki çayı kullanan varmı sakinleşmek için:KK1:

papatya ve melisa çağı çok rahatlatır,sakinleştirir,kaynananıza da kediotu çayı demleyin ama aynı çayı içiyomuş gibi davranırsınız yalan sölemeyin ama gerçeği de dillendirmeyin,merak etmeyin zararsızdır netten okuyabilrsiniz,kediotu çayını akşam 8 de içirin mis gibi 11 olmadan uyuyakalır,sbahta geç kalkar yaşı geç olan insanlara uyku çok faydalı biliyosunuz:KK1::KK1:

X