Eṣimin ailesi yüzünden evliliğimden soğudum.

Selam kızlar.
Ben 1 yıllık evliyim. Eṣimi çok seviyorum, çok severek evlendik, çok iyi bir, evde bana yardım eder, hediyeler alır... Ama ailesine aṣırı düṣkün. Özelikle annesine bir ṣey deditirmez.
Bu arada 9 aylık hamileyim.
Ailesinden nefret ediyorum, anne ve babasından.
Özetlemek gerekirse bizden 3 buçuk saat uzaklıkta yaṣıyorlar. Ve sürekli bizim onlara gitmemizi istiyorlar.
Evleneli henüz 12 gün olmuṣtu daha gerdeğe bile giremeden arayıp sizde kalacağız demiṣlerdi.
ṣimdi ise ayda en az 3 gün onlarda kalmamızı istiyorlar. Biz gelmezsek onlar geliyor.
2 günde bir telefonda wp'ta kameralı konuṣuyoruz. Oğuları illa arar, bunda sorun ne diyeceksiniz. Sorun beni de istiyorlar telefonda.
Yakında doğurucam, kv bize gelip 2-3 hafta durmak istiyor. Ablamın bana yardıma geleceğini bildiği halde.
O kadar çok bunaldım ki bunlardan. Artık doğurmak bile istemiyorum. Her ṣeye burnunu sokan evde deṣmedik bir yer bırakmayan kaynana...
Bana daha yeni gelinken "senin ailen artık biziz sen artık o evden biri değilsin" demiṣti aileme ziyarete gittiğim için. Zaten bu laftan sonra nefret etmeye baṣlamıṣtım.
Hormonlar yüzünden mi bilmiyorum ama sürekli ağlıyorum.
Bebeğim inṣallah hisetmiyordur üzgünlüğümü😢
Tam olarak benim evliliğim böyle. Zamanla da değişeceğini zannediyorsan yanılıyorsun. 😏 Bu sefer torun bahanesiyle ne oluyosa yapacaklar. Korunup 2. Çocuğu yapmamani, calisiyorsan çalışmaya devam etmeni öneririm arkadaşım.

Aynen ya bi tuhaflar kızı alıyorlar sonra bizim tarafı düşman gibi görüyorlar kıskanıyorlar ailemizden koparmak istiyorlar sanki ağaç kovugundan çıktık.
Evlenene kadar her fırsatta aileme gelen kayınpederim , şimdi normal zamanda gitmeyi bırak başsağlığına bile gitmiyor. İnsana dokunuyor biraz

Abartılı yaşayan bir aile belli ki.. Ama olay eşinizde bitiyor. Bir de siz tam anında kırmadan tepkinizi verebilirsiniz. İnanın ki güzellikle her şey çözülür. Sadece duygularınız da samimi olun.

Nefreti kafanızda atın yoksa evlilik hayatınızı kendinize zehir edersiniz. Siz mutsuz oldukça evliliğiniz de tehlikeye girer. Tam zamanında şakayla karışık kendinizi, fikrinizi ifade edin.

1 anlamazlar iki anlama,lar 3. de onlarda anlar.

Selam kızlar.
Ben 1 yıllık evliyim. Eṣimi çok seviyorum, çok severek evlendik, çok iyi bir, evde bana yardım eder, hediyeler alır... Ama ailesine aṣırı düṣkün. Özelikle annesine bir ṣey deditirmez.
Bu arada 9 aylık hamileyim.
Ailesinden nefret ediyorum, anne ve babasından.
Özetlemek gerekirse bizden 3 buçuk saat uzaklıkta yaṣıyorlar. Ve sürekli bizim onlara gitmemizi istiyorlar.
Evleneli henüz 12 gün olmuṣtu daha gerdeğe bile giremeden arayıp sizde kalacağız demiṣlerdi.
ṣimdi ise ayda en az 3 gün onlarda kalmamızı istiyorlar. Biz gelmezsek onlar geliyor.
2 günde bir telefonda wp'ta kameralı konuṣuyoruz. Oğuları illa arar, bunda sorun ne diyeceksiniz. Sorun beni de istiyorlar telefonda.
Yakında doğurucam, kv bize gelip 2-3 hafta durmak istiyor. Ablamın bana yardıma geleceğini bildiği halde.
O kadar çok bunaldım ki bunlardan. Artık doğurmak bile istemiyorum. Her ṣeye burnunu sokan evde deṣmedik bir yer bırakmayan kaynana...
Bana daha yeni gelinken "senin ailen artık biziz sen artık o evden biri değilsin" demiṣti aileme ziyarete gittiğim için. Zaten bu laftan sonra nefret etmeye baṣlamıṣtım.
Hormonlar yüzünden mi bilmiyorum ama sürekli ağlıyorum.
Bebeğim inṣallah hisetmiyordur üzgünlüğümü😢
Öf aynı benim kayınpederin söylemleri. Bizi daha çok sevmelisin falan diyordu sürekli arayıp darlıyordu beni takmıştı kafayı bana.
Açmazsam trip falan atıyordu 1.5 sene çektim ha düzeldi ha düzelecek baktım iyice b.kunu çıkarıyor bi cinnet geçirdim benim de eşim bir şey diyemiyordu seviyorlar seni ne istiyorsun falan diyordu.
Dua ediyorum şu an sevmesinler beni diye. Eşiniz bir şey yapamıyorsa siz yapacaksınız şu an duruldu şükür biraz. Fakat devam etseydi eşime sırf onlardan kurtulmak için kendisinden boşanacağımı da söyledim.
Onlar kim de daha çok sevelim. Ne alaka sürekli 3 saatlik yol git gel 6 saat evlendirmeselerdi madem çocuklarını. Size ve evliliğinize saygı duymaları gerektiğini öğretin çocuk gelince daha da zor olacak.

Kızlar önce eṣimle bir daha konuṣacağım. Annesini babasını sevdiğimi (yalan) ama bu artık bizimde bir ailemiz olduğunu söyliyeceğim. Bunu söylemiṣtim bile, bana onlar benim annem ve babam ne diyeyim ki demiṣti ağlayarak. Evet o gün ikimiz de ağladık

Kızlar önce eṣimle bir daha konuṣacağım. Annesini babasını sevdiğimi (yalan) ama bu artık bizimde bir ailemiz olduğunu söyliyeceğim. Bunu söylemiṣtim bile, bana onlar benim annem ve babam ne diyeyim ki demiṣti ağlayarak. Evet o gün ikimiz de ağladık
Ne olursa olsun sınırlarınızı koruyun , bırakın ağlarsa da ağlasın...

Konudan bağımsız nasıl korunuyordunuz? Öyle yapmayalım. Konuyla ilgili ise erkekler biraz geç anlıyor. Huzur kaçmasın diye sustukça daha çok sınır ihlali gerçekleşiyor. Saygılı tepki verin, anlamazlarsa saygısız tepki verin. Baktınız olmuyor hormonlar diyip işin içinden çıkın. Siz kaldırabilirseniz herkes kaldırabilir.

X