Müdahaleci kaynana (bunaldım)

Yahu elleme işte ağlıyor çocuk annesi müdahale ediyor bas edemeyeceği bir şey olsa destek ister zaten bi salın aynısı sunnet zamanı başıma geldi 50 günlüktü bebeğim sunnet bitimine yakın canı yanmadı ama sinirlendi çok tedirgin oldu çok ağladı çıktık operasyondan emzirme odasındayım çocuğum çığlık çığlığa sakinleştirmeye çalışıyorum dibimde ağlamalar kucağına almaya çalışmalar en son bana alan açın rahat bırakın diye çıkışmıştım öfff o zamanlar geldi aklıma bide bu çekip gidip beni kovdulara getirme olayı hepsinde var galiba bayramdan 3-4 gün önce doğum yaptım neyse annem kv bende kaç gün kaldı bayrama vs dedi annem de şu gün dedi he az kalmış falan dedi annem de dünür işin varsa ( eşi ve evli kızı var) gitmek istediğinde bayram dersen gidebilirsin biz alınmayız gönül koymayiz falan tarzında konuştu annem tek babam vefat ettiği için bizimleydi sonra tamam dedi kv daha sonra eşimle konuşurken öğrendim ki eşime ben bir kaç gün daha kalacaktım dünür bana git dedi vs demiş şok oldum allahtan eşim drama queen ve alıngan tavrını biliyorda hiç bir şey dememişti başka biri olsa yanlışta anlayabilirdi gerçekten çok değişikler çok
Sormaaa valaa herkeste varmış demekki böyle sorunlar ben gelemiyorum ya direk hemen sinirlenip çok kin tutarım ve ister istemez surat ifadem hep asıktır :)))

Sormaaa valaa herkeste varmış demekki böyle sorunlar ben gelemiyorum ya direk hemen sinirlenip çok kin tutarım ve ister istemez surat ifadem hep asıktır :)))
Ayy aynı beni anlatmışsınız benimde direkt suratım düşer etraftaki herkese yansıtırım. Bu huyumu törpülemeye çalışıyorum bakalım başarabilecek miyim

Cok sık git gel yapma kaynanalara gelirse de çok inatlaşma olmasın, fikrini düşünceni paylaşabilirsin diycem ama anlayış kapasitesi yoksa bu insanda nefesine yazık olur .. eşin aradan ya çekilecek yada gerisini o Hall edecek çekilirse aradan direk kendisiyle konuşmalısın. Ben sana bişey diyim mi dünyada hiç bir insanla inatlaşmayla çekişmeyle anlaşamazsın. Evet sana her hareketi batıyor her hareketi sana kötü geliyor seni kötü hissettiriyor hiç bişey beceremiyomuşsun gibi yapıyor ama netice de oda bir evlat büyüttü oda kendince belki yardım etmek istiyordur. Sende farklı cevaplarla onu yumuşatabilmelisin..

Herkes farklı büyütüyor şimdiki nesil hiç aynı değil zaten bikere aynı kuşak değilsiniz normal böyle sana batması:) kafa değişik fikir bakış açısı.. ona bakarsan onun yetışdırdığı de sapa sağlam sağlıklı bir evlat misal veriyorum kendi. Öyle diyor kendince bende baktım büyüttüm meydanda :) benim annemde zamanında yengeme çok karışırdı ama haklıydı da yani çocuk zayıf kaldı yemek vermedi felan neyse bunlar başka şeyler ama her zaman olmasa da bazen büyüklerin dediğini en azından aklımızda tutsak fena olmaz. Herşeye müdahale etmeyi asla desteklemiyorum ..

Dediğim gibi ya eşin konuşacak yada aradan çekiliyorum sizin aranızda diyecek ozaman inatlaşma olmadan sakin konuşarak halletmelisin kaynana gel sana kahve yapayım de çek karşına fikirlerini dinle neyi neden yaptığını dinle bazı insanlar araştırmıyor yada eskide öyleydi öyle gelmiş öyle gidiyor sen onu bilinclendirebilirsin.

Allah yardımcın olsun cahil insanla uğraşmak gerçekten çok zor benim kv’de bebeğim ilk doğduğunda saçma sapan önerilerde bulunuyordu inat ve israrla işte hıçkırık tuttuğunda limonlu su verelim gibi şeyler 10 günlük bebeğe emzireceğim zaman koşa koşa gelip sözde yardım edecek bebeği tutmalar vs en sonunda dedim ki rica ediyorum bende deneyimliyorum
Anneliği sen doğurdun 2 tane büyüttün şimdi sıra bende anne en iyisini bilir bir şeye ihtiyacim
Olsa sorarım dedim ve bi derece önünü kestim yoksa sonu gelmeyecekti 5 aylık olduk hala wp den bebekle ilgili videolar atar yaptığım tek şey görüldü atmak ne diyebilirim ne cevap verebilirim ki ama sana tavsiyem bebeğini o varken gözünün önünden ayırma böyle insanların sağı solu belli olmaz ne yapacağı da belli olmaz
Ayy şu wp’den video atmaları yok mu bide çıldırıyorum🤦🏻‍♀️ gerçekten çok sıkıntı ya ben aşırı bunaldım şimdiden stres bastı yakında gelecek ne yapacağım bilmiyorum en iyisi tatlı sert tarzda şakaya vurarak dediklerini reddetmek sanırım. Sizin eşiniz ne diyor bu duruma?

Benim kv’de akrabalarının sunnetine gidecektik o zamanlar yeni evliydim bana sen nikahta giydiğin elbiseyi (beyaz taşlı bildiğiniz gelinlik tarzında dantelli) oğlumda damatlığını giysin diye mesaj atmış kadındı düşün karışmayı 😂😂😂😂😂😂😂
Ayy çok sıkıntı tipler yaa benimkide buna benzer bir sürü şey yapıyor

Hepsi aynı sanki bütün bebekleri onlar doğurmuş . Bende de aynısı var çok severim ama tek kavga ettiğimiz konu budur. Asla lafımı esirgemem bu konuda çocuk benim yanlış doğru karar benim. Kimse kusura bakmasın işim olunca bırakmak isteyince herkesin işi oluyor ama müdahale ediyorlar . Geçenlerde böyle bir olay yaşadım . Oğlum evet babaannesine düşkün bebekliğinden beri . Bende hiç karışmadım torunlarıdır diye . Geçenlerde bizde kaldı kaynanam kayınpederim köye gitmişti oda korkuyor tek eşimde çağıralım dedi yamam dedim bende . Gece oğlum uyumadı saat 1,5 falan . Bende dedim gel annecim sarılalım biz öyle uyuruz genelde . Ama oğlum da babaannesini görünce ve başka birini görünce başka bir çocuk oluyor asla söz dinlemiyor . Neyse ben odaya götürürken oğlum kendini nasıl yere atıyor ama ben şok . Bi çığlığı var Allahım etini kesmişsin gibi . Tam o ara kaynanam geldi çocuğu kucağına almaya çalıştı . Ben müsade etmedim . 1-2 derken bende anne bi dur diye bağırdım . Oda laf söylemeye başladı ve üstünü giyip çıktı . Bende kapı sesini duydum. Ben asla müsade etmem sizin gibi yanlış bile olsa taviz vermem yaptığımdan . Doğar doğmaz anne olmuyor kimse . Sonra ablamı aradım oda ara gelsin yalan yanlış konuşur eşinle aran açılır dedi . Sonra ben oğlum uyuyunca aradım sen niye gittin diye oda ağlayınca dayanamıyorum vs dedi dedim hep böyle sana karşı yaptığı şey değil diye bende biraz tavır aldım . Neden gittin dedim sanki ben kötü bişey söylemişim de evden kovmuşum gibi hissediyorsun dedim neyse baktım geldi ama 1-aydır asla eski samimiyetim yok olacağını da düşünmüyorum demem o ki hepsi aynı . Aklınca iyi bişey yapıyorlar ama bence çok saçma .
Ayy Allah yardımcımız olsun ne denir bilemiyorum gerçekten. Her şeye karışmasalar olmuyor illaki karışacaklar biz kaç tane büyüttük tecrübeliyiz biliyoruz kafasındalar ama bizde zamanla bebeklerimizi büyüterek tecrübe edineceğiz ona bile izin vermiyorlar deliriyorum yaa. Benimki bide bana müdahale etmeye çalışır ben izin vermiyorum gidiyor bu sefer eşime aynı şeyleri söylüyor te Allahım ben hayır demişim reddetmişim neden gidip oğluna tekrar diyorsun yani illaki onun dediği olsun istiyor, eşime diyince de eşimde genelde reddeder veya kabul edecek gibi olduğunda ben hayır diyip reddediyorum tekrar öyle kalıyor. Bide yani her seferinde sözünün dinlenmediğini gördüğü halde bu ısrar neden anlamıyorum

Benim kayınvalidemi anlatmışsınız, eltim olsa diyeceğim ki kesin o ama yok :) 7 yıldır evliyim. Hamileliğimde düşük riskim var diye oğlumla birlikte olma demiş insan bana düşünün karışmayı :)
Ben çözümü taşınmakta buldum evlerimiz çok yakındı şimdi arabayla 20 dakika, yetmedi cinnet geçirdim kendisiyle bir yıl görüşmedim, ikinci doğumda evime geldi öyle barıştık, hala daha hastalık vs yoksa aramam, eşimle gider gelirim.
Değişmiyor ama her şeyi en iyi o bilir duvar gibiyim şimdi ben kadına karşı. Asla duymuyorum söylediklerini. Cevap vermiyorum akıl vermeye kalktığında. Bir şey anlatmıyorum kendimle, evimle ilgili.
Kötüyüz demek değil bu havadan sudan muhabbet ediyorum, sağlık sorunlarını dinliyorum, herhangi bir konuda onun dediğini yapmayacağımı çok net biliyor ama konuşuyor vazgeçmiyor bende vazgeçmiyorum böyle yani :)
Benimkide öyle bir cümle kurmuştu. Benim düşük riskim falan yoktu hatta artık 4 aylık mı ne hamileydim eşim de yanağımdan öptü beni. Oda hemen atladı torunumu rahat bırakın oynaşmayın diye. Ki daha önce ilk evlendiğimiz zamanda bana nasıl korunuyorsunuz, adet olunca ilişkiye girilmez cok günah vs bile demişti.. dedim cocuk değilim ya hepsini biliyorum bende. Hem bunlar karı koca arasındaki özel meseleler üçüncü kişilerin dahil olması çok ayıp dedim utanmıştı bir daha sormamıştı ama daha sonraları ben hamile kalınca yine böyle absürt bir cümle kurmuştu işte. Valla ne diyeyim gerçekten değişmiyorlar en iyisi ya görmemek duymamak ya da tatlı sert bir şekilde gülerek dediklerini reddetmek

O halde ne diye kayınvalideye bileniyorsunuz? Kocanızın bir cümlesi yeter annesini durdurmak için. Ama yapmıyor, onun yerine annesine laf söyletmeyen her koca gibi he he de geç diyor. Annesini serbest bırakıyor sizi baskılıyor. Ben lafı işitip geçiştirmeyeceğim, sen o lafın hiç söylenmemesini sağlayacaksın demeniz gerekmiyor mu? Kadın oğlundan yüz bulduğu için yapıyor yapabiliyor. Sizin babanız eşinizin her şeyine böyle karışabilir mi, eşinizi her gün her dakika darlayabilir mi? Bir noktada engel olursunuz, babanızı durdurursunuz değil mi?
Huzuru kaçması gereken kişi siz değilsiniz, eşiniz. Huzursuzluk çıkartan anne onun annesi çünkü.
İşte kocamın bir cümlesi yetmedi kayınvalidemi durdurmaya hanımefendi. Kocam kaç defa uyardı yeter karışma dedi ama olmadı.. sonrasında he de geç dediklerini yapma demeye başladı, ama belki her karışmaya kalktığında böyle sert bir şekilde uyarsaydı biraz da olsun geri durabilirdi kv. Bilemiyorum

Eşinize ıncık cıncık her şeyi getirmeyin. Adam zaten gördüğü kadarına müdahale ediyor. Siz de her şeyi görmeyiverin duymayıverin. Kâle alınmayınca daha çok delleniyolar. Kontrolünü kaybedecek olmadık şeyler yapacak kendini herkesin gözünde iyice deli konumuna sokacak. Bu sefer eşiniz ona diyecek Karçiçeği sana bişey yapmıyor senin derdin ne tepinip duruyorsun diyecek. Unutmayın şikayet eden huzursuzluk çıkaran taraf olarak görülür. Üstünüze yürünmedikçe şikayet etmeyin.
Evet haklısınız sanırım en iyisi bazen görmemek duymamak. Normalde ben surat asardım sonra eşimle tartışırdık neden surat asıyorsun ayıp derdi. Ama artık surat asmadan gülerek şakaya vurarak söylediklerini reddetmeye çalışacağım bakalım başarabilirsem

Aşkım demek ki kocan geri çekilip izleyen versiyon. Değişmez başın ağrır sürekli. En nihayetinde senin ilişkin zarar görecek. Çünkü kocan ne senle ne annesi ile arası bozulsun istemediği için etli sütlüye karışmayacak. Sen sinir ola ola ola dolacaksın sinir küpü olacaksın kah kocana kızacaksın kah bebeğine kah kv patlayacaksın bir süre sonra. İpleri eline al. Kv ile de savaş çıkarmadan yönet olayı. Kabullenmek zorundalar. Ama bunu cazgır görünerek yapma. Kv çok büyük bir suç işlemediği sürece iletişimi kesmek tamamen çok zor. O yüzden mecburen kontrol edeceksin kendini kocanı onu çare yok. Bir süre sonra düzene girer.
Ya aslında eşim başlarda annesini çok uyardı yeter karışma müdahale etme diye ama baktı anlamıyor şu an he diyip geç dediklerini yapma diyor. Artık başarabilirsem surat asmayacağım gülerek şakaya vurarak reddedeceğim müdahalelerini

İşte kocamın bir cümlesi yetmedi kayınvalidemi durdurmaya hanımefendi. Kocam kaç defa uyardı yeter karışma dedi ama olmadı.. sonrasında he de geç dediklerini yapma demeye başladı, ama belki her karışmaya kalktığında böyle sert bir şekilde uyarsaydı biraz da olsun geri durabilirdi kv. Bilemiyorum
Ama yine de kilit kişi kocanız. Senin söylemenle anlamıyor, ben onun dilinden konuşurum deseniz ve kadına haddini bildirseniz kabak sizin başınıza patlayacak. Emin olun anneleri o noktaya gelince yufka yürekli kesiliyorlar. Anneleri aslında iyi niyetle söylemiş yapmış oluyorlar. Eşiniz hiç bir zaman %100 sizin tarafınızda olmayacak. Ya çatır çatır haddini bildireceksiniz ama evliliğiniz sallanacak ya da eşinizin dediği gibi he he diyeceksiniz. Adamdan fayda yok. Sizin üzülmenizle annelerinin üzülmesi arasında büyük fark oluyor.

Ama yine de kilit kişi kocanız. Senin söylemenle anlamıyor, ben onun dilinden konuşurum deseniz ve kadına haddini bildirseniz kabak sizin başınıza patlayacak. Emin olun anneleri o noktaya gelince yufka yürekli kesiliyorlar. Anneleri aslında iyi niyetle söylemiş yapmış oluyorlar. Eşiniz hiç bir zaman %100 sizin tarafınızda olmayacak. Ya çatır çatır haddini bildireceksiniz ama evliliğiniz sallanacak ya da eşinizin dediği gibi he he diyeceksiniz. Adamdan fayda yok. Sizin üzülmenizle annelerinin üzülmesi arasında büyük fark oluyor.
Yani evet ben şikayet etmeyi fazla abartınca kadın bizim iyiliğimizi düşünüyor’a getiriyor mevzuyu çıldırıyorum. Geçen benim babam evlendiğimizden beri ilk defa karışmaya çalıştı oda yani bebeğim yemek yemiyordu babam da biraz daha bekle yer belki dedi. Eşim hemen yok yok yemiyor diyip indirdi mama sandalyesinden bebeğimizi. Sonra dedim tabi, benim babamın da kötü bir niyeti yoktu neden rahatsız oldun müdahale etmesinden? Ha bide senin annenin bana ettiği müdahaleleri etse sana naparsın çok merak ediyorum dedim kaldı öyle

Ne güzel ama kurtulmuşsunuz en sonunda
Size de taşınmayı tavsiye ederim uzak bir yere.İşleyin ufak ufak eşinizin kafasına.Artik yurt dışı mı olur neresi olur.Yoksa inanın düzelmiyor bu tip kv ve kp ler ne yaparsaniz yapın.Hamurlari böyle bunların.Kurtuldum evet ama 15 senem, gençligimin en güzel yılları gitti.Siz daha erken davranın,karlı çıkın.👍

Yani evet ben şikayet etmeyi fazla abartınca kadın bizim iyiliğimizi düşünüyor’a getiriyor mevzuyu çıldırıyorum. Geçen benim babam evlendiğimizden beri ilk defa karışmaya çalıştı oda yani bebeğim yemek yemiyordu babam da biraz daha bekle yer belki dedi. Eşim hemen yok yok yemiyor diyip indirdi mama sandalyesinden bebeğimizi. Sonra dedim tabi, benim babamın da kötü bir niyeti yoktu neden rahatsız oldun müdahale etmesinden? Ha bide senin annenin bana ettiği müdahaleleri etse sana naparsın çok merak ediyorum dedim kaldı öyle
İyi yapmışsınız bak onu. Böyle umursamadan bakın işinize gücünüze, alttan alttan file iğne sokar gibi lafı da yerleştirin. Ah desin ama doğrulup sizinle uğraşmaya üşensin.

Ayy şu wp’den video atmaları yok mu bide çıldırıyorum🤦🏻‍♀️ gerçekten çok sıkıntı ya ben aşırı bunaldım şimdiden stres bastı yakında gelecek ne yapacağım bilmiyorum en iyisi tatlı sert tarzda şakaya vurarak dediklerini reddetmek sanırım. Sizin eşiniz ne diyor bu duruma?
Benim eşim bana ve çocuğumuza karşı çok hassastır aynı şekilde bende onlara karşı öyleyim rahatsız olacağım noktaları bilir sonuç olarak biz bir aileyiz der önceliği her zaman yuvasındaki huzur ve mutluluk vay anneme neden yazmadın neden ettin demez o da bilir az buçuk annesinin huyunu bende saygısızlık yapmam ama aile içimize karıştırmayız eşim biz nişanlıyken o sınırı belirledi karim ne derse o der her zaman ki benim de 5 aylık bir oğlum var rabbim ilerde ona da güzel bir aile eş çocuk nasip etsin ben hiç karışmam herkes yerinde sağ olsun mutlu olsun derim 💕

Ayy çok sıkıntı tipler yaa benimkide buna benzer bir sürü şey yapıyor
Benim kv’de gereksiz bi karışma isteği var eşimle tatile çıkacaktık eşimin memleketi Fethiye dedesi falan orada bizde 10 gün falan gezip en son oraya uğrayıp dönecektik annesi babası da o ara oradaydı bende araçları yok zor olmasın diye dönüşte onları da alırız hep beraber döneriz demiştim kv bana yanına çok eşya kıyafet alma bende var ben getirdim diye mesaj atmıştı cevap bile vermemiştim 😂😂😂 55 yaşındaki kadinin hangi kıyafetini giyebilirim birde ne münasebet tatile gidiyorum eşimle dışarı cikiyorum nasıl bir mantık bu 😂😂 hatta bana kızının kayınvalidesi vefat etmişti o zaman ölmus kadinin hiç giyilmemiş kıyafetlerini vermeyi teklif etmişti şok olmuştum beni ne olarak görüyor acaba çok şükür evlenmeden önce de çalışıyordum ekonomik olarak gücüm vardı evlendik çok şükür durumumuz iyi aldiğim giydiğim kıyafet doludur hangi akla hizmet bunu demişti anlamamıştım 😂😂 torununa da eski torununun 12 yıl önceki sararmış zıbınlarını kullanılmış çorap ve bornozunu falan getirmiş bir kadin onları gördüğümde şok olmuştum 😂😂😂 hadi bana yapıyorsun torununa getirme bari dimi

Küsmek de güzel bir seçenek sanki😂😂bide daha uzun süreli olsa tadından yenmez😂

Ah keşke 😂

Şimdi ilk zamanlar susuyor kocama söylüyordum, artık öyle yapmıyorum. Cevabını verip geçiyorum, çoğunlukla duymuyorum ama tabii ki bu asla yeterli gelmiyor. Evimize aldığımız yoğurttan, çocukların bezi bırakma vaktine, saç rengime heeerrrr şeye bir fikri var. Bunlar onun şahit olduğu şeyler, hani gidip sormuyor/söylemiyoruz o konuşuyor duruyor. Çoğunlukla reddediyorum, benim zevkim/ben bilirim diyorum. Bazen takışıyoruz. “He” deyip geçmek çözüm değil ama onu biliyorum

Yaa ama ne yapacağım peki? Kadına tamam anne peki anne diyip kendi bildiğimi okusam kadın bak beni dinliyorlar sözümü dinliyorlar diyip daha da üste çıkacak. Takmamayım duymazdan geleyim diyorum yok olmuyor cok sinirleniyorum ya elimde değil, keşke eşim annesine karşı daha kararlı net bir duruş sergilese
Tabiki herşeye tamam demeyin duruşunuz mesafeniz olsun fakat basit şeylerde münakaşaya girmek yerine ay evet anne haklısın deyip ona istediğini vermeyin sizinle zıtlaşmaya alışmış onu şaşırtın bir süre sonra vazgeçecektir. Benı dınliyorlar dese ne olur ne değişir. Onemlı olan sizin akıl sağlığınız. Politik olun ben artık bunu uyguluyorum sonra bildiğimi okuyorum keşke en başından eşimi dinleyip he de gec kendi bildiğini yap demesine kulak assaydım

Böyle yapmaya devam edin, kal gele gele girer belki beynine. Ya ikimizin de ailesi karışır müdahale eder ya da iki taraf da susar işine bakar deyin. Annem konuşsun sen he de diyorsan sen de benim aileme he demek zorunda kalırsın deyin. Adama bir anlığına hayatı sorgulatmışsınız geri adım atmayın.

X