Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Bana nisanliyken nisani atacak kadar sorununuz varmis gibi gelmedi.

Ailem herseyin 4 4 luk olmasini istedi demissiniz ama olmayica olmuyor.

Benim esiminde evi yoktu kira tuttuk. Mobilyalari beyaz esyayi haliyi perdeyi taksit yapip evlendikten sonra odedik.

Stor perde pahali geldigi icin alamamistik mesela. Bende o zamanlar calismiyordum esimin maasi da su an ki kadar iyi degildi.

Hatta oldukca dusuk bir maasla calisiyirdu onu da salon parasi icin biriktiriyordu.

Nisan atmak aklimin ucundan bile gecmedi.

Evlendik esim daha guzel bir is buldu bende atandim.

Gittik beraber begendik istedigimiz evi aldik beraber oduyoruz.

Simdi yavas yavas perdelerimi halilarimi evime gore yeniliyorum.

Hicbir zaman da esimin ailesine siz bize ev almadiniz mobilya dizmediniz beni 4 4 luk gelin etmediniz demedim.

Seviyormussunuz. Karakteride iyi diyorsunuz maddiyat icin nisan atmaniz bence olmamis.

Simdi barismak istiyorsunuz ama ne degisti? Ev alip mobilya dizmeye mi karar verdi nisanlinizin ailesi?

Yoksa siz varsin ev kira olsun mobilyalari da biz odeyelim diyebilecek kivama mi geldiniz?

Eşyayı evi köyü aldıklarında insanlar hak idda etmeye başlıyorlar. Maddi olarak değil de mesela " bizim evimizde oturuyorsunuz yada eşyaları biz aldık " gibi bir sürü psikolojik baskı.

Kör, kendi işini kendin gör derler, tabiri caizse. Evi aldılarsa; eşyayı da çalışıp taksitle alabilirdiniz.

Bilemiyorum. Benim de erkek arkadaşımın ailesi her şeyi biz yapacağız dese yok hayır der miyim yoksa napılır bilmiyorum.

Gibi derken ?
Her şeyi sen istemişsin zaten ne gibisi...

Ankara'da evler 300000den aşağı değil eşya alsanız 50000 gidecek gelinlik kına kıyafetine 5000 de buna düğün salonu dahil değil pardon da durumumuz iyi demekle bu işler olmaz çalışın alın evinizi ananız babanız size başkalarından bişey istenmeyeceğini öğretmedi mi?
Nişanda zaten bişey takılmaz merak etmeyin
Siz bayağı ailenin iliğini kemiğini kurutmak için uğraşmışınız ailede istememiş haklı olarak

Adamlar size ev almış ev!! Bir zahmet o çok görgülü ailenizde evin içini döşeseydi. Devede kulak kalırdı ama olsun. Siz evlenmeyin ailenizle 4-4lük yaşayın.,

Bu arada ben kacirmisim ev alinmis. Sorun icine esya dizmek miydi yani? Ha birde nisanda yamuk bilezik takilmasi.

Kusura bakmayin ama boyle maddi sebeplerden nisan atan sonra da ogluma geri donen gelini ben ister miydim bilemiyorum.

Anamm evlilik monopoly oyununa donmus hala maddiyatci degilim diyorsunuz. Yuva kurmak birlik beraberlikle oluyor. Onu al bunu al. Millet ne gurbetlere gidiyor, ev alinmis etmis madem esyayi karsilamiyorlar yada istedigin degil gidip anan baban alsin. Bu devirde oglan tarafi kiz tarafi mi kaldi ya? Herkes gonlunden ve cebinden ne koyarsa sukredin. Bosuna ayrilmissin gecmis olsun

biz evlendiğimizde herşeyi eşim yaptı eşyayı tektaşı. ev zaten yok.nişanda sadece bir künye takıldı benim aklıma neden bilezik takmadılar diye gelmedi. anne babası sadece düğünlerini yaptı ben bunları problem yaptım mı aklıma bile gelmedi çünkü eşimden başkasını gözüm görmüyordu onunla evleneyimde nasıl olduğu önemli değildi. şükürki ne nişanda nede düğünde problem yaşamadık. benimde oğlum var alıcağım gelin şunları yapıcaksınız diye emrivaki yapsa yapacaklarımıda yapmazdım açık söyliyeyim. siz aşkın önüne maddiyatı geçirmişsiniz eğer önceliğiniz aşkınız olsaydı zaten bunları problem edip ayrılmazdınız.

Bence sevdiğinden vazgeçme. Her şeyi kendiniz yapın. Eksik olsun ama kimseye minnet borcunuz olmasın. Biz eşimle her şeyi kendimiz aldık. Bana yamuk bir bilezik takan bile olmadı. 3 yıllık evliyim hala 2 yıllık borcumuz var. Tüm bunlara rağmen çift maaş muhabbeti yapıp beklenti içine giriyor eşimin ailesi. Herkes cevabını tabi ki alıyor. Eğer bana yardım etselerdi demek ki bir ömür beklentileri olacaktı. Iyi ki kimse yardım etmemiş diyorum şimdi.

Sen yoksa benim ayrıldığım nisanlimla mi nişanladın
.sanki beni anlatmışsın yaşamış gibi oldum birebir aynısı
Ben ayrilmayi tercih ettim mutlu olamicami anladım..çünkü onlar bizi ayiracakti eminim.dugune 1 gün kala ayrildik

Nisanlinin ailesi ev almis dügün de yapacaklar daha ne istiyorsunki yani bana baya bir maddiyatci geldin. Bence anne baba cocuklarina evlenirken tabiki yardim etmeli ama bukadarda degil yani siz hep herseyi onlardan istemissiniz.

Ben esimle beraber öleyim madem bana yamuk bilezik bile takan olmadi

Ben de "eski" nişanlı ailesine hak verenlerdenim. Aileniz ve siz görgüsüzlük yaparak insanların antipatisini kazanmışsınız. Dediğiniz gibi, aileler arası görgü farklılığı olduğu belli. Artık önünüze bakın, bu insanlar size bir daha yüz vermez.

konu sahibi ve ailesi önce yüksekten oynamışlar bakmışlar yemiyor karşı taraf nişan atıldıktan sonra helallik almaya filan aramışlar.ben pek inanmadım helallik olayına.hayır bitmiş gitmiş hala neyin helalliği için arıyor aile.olay çok açık aslında yüksekten oynadıkları oyun tutmayınca ballı kapıyı kaybetmek istememişler tutuşmuşlar olayı telafi etmeye çalışmışlar ama nafile.

Ikinci kez bu yola çıkmak istiyorsunuz yani o halde karsinizdaki insanlari biliyorsunuz. Ancak sizde maddi olarak beklentiniz cok olmus. Onlarda cok kismislar kopma noktasina gelmissiniz.
Bu asamada aileden hic bir sey beklemeden yapmak gerek..
bende nisanlyim. Düğün tarihimiz belli degil is durumumuzdan dolayi.. ancak nisanlimla konuşuyoruz esyalari nasil alsak diye.. ailelerimiz destek olacaklarini hatta kendilerinin alacaklarini söyleseler de biz kendimiz bir ucundan tutarsak ancak hzurlu bir düğün yaoacagimizi düşünüyoruz.
Eger karakter olarak sıkıntı yok ise tekrar denemeye deger.. ancak ailesi ile asla ve asla güzel bir iliskiniz olmyacak. Cocuklariniz olduğunda da herseyde bir kiyaslma yapilacak.. simdi kardesi evleniyor demissiniz mesela birakin istwdiklerini uapsinlar siz sadece sizinle ilgili olan kisimlari görün. Gerekirse spotcudan esya alin aka huzurunuz olsun.

Birde ev almak fazla su devirde.. istedigi kadar zengin olaunlar. Verirlerse oturulur ama istemek.. ben isteywmem sahsen..
ve size sunu soyleyeyim. Insan disini tirnagina takip eşiyle birlikte kurdugu evde huz7rlu olur. Hersey hazır olunca ne icin cabalayacak ki insan..
cok zengin ailelere evlenen arkadaslarim oldu. Mükemmel evleri mükemmel esyalari oldu. Istediklerinden bir gram az defil altinlari fazlalari da var ama huzur.. o eksik oluyor düğün öncesi böyle huzursuzluklarda ozellikler

Çanakkalede yaşayıp ankarada ev aldırıyolar ankaralı aile dağlı oluyor ya pes yani:) allahın sevdiği kuluymuş erkek tarafı ki bunlar yüzlerini göstermiş erkenden.

Utopik olsaydı baştan kabul etmezlerdi ayrıca siz nerde hangi dağda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bizde erkek ailesi oğlunu evlendirirken evini mutlaka alır bu çok doğal bir sey

Kadına hangi dağda yaşıyorsunuz diye yazmışsınız.
Asıl siz hangi dağda sağılmalık inek arıyordunuz?
Vallahi çok sinirlendim.
Kimse kimseye bir şey yapmak zorunda değil.
Ev almak zorundaymış aile. Oldu canım.
Siz eliniz elinizin üzerinde eliniz şeyinizin üzerinde yaşayın diye millet sıkıntı yaşasın.
O kocayla evlenmeyi biliyorsan kıçını sıkıp hayatı düzmeyi de bileceksin.
Adamlar kurban kessinler bitti diye.
Hem aç gözlü hemde terbiyesizsiniz bu kadar net

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…