Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

seni o kadar iyi anlıyorum ki
ailen ev istedi kabul etmediler
nişanlın ikna etmişler ve alınmışlar
eşya bakılmış beğenmişsiniz ödemede zorluk çıkarmışlar
ama eşya konusunda yüklenmiş gibi olmuşsunuz
bilezik 1 tane olmasında değilsiniz kullanılmış ve yamulmuş olmasındasınız
ilgi beklemişsiniz görmemişsiniz
eğer ki evlenirde oraya giderseniz burnnuzdan getirirler haberin olsun
sevgiliniz sizin memlekete yerleşse iş imkanı var mı
ya da başka şehire yerleşseniz

Beyaz eşyalarda iş ödemeye gelince sorun çıkardılar demişsiniz. Erkek kardeşi evleniyormuş eminim onun eşi çalışıyordur ve maddi sorumluluğu onlara yüklememiştir. Siz biraz maddiyatı sorun yapmışsınız gibi geldi. Bende eşya aldım gittim en kalitelisinden aldım kimse bana şunu alma demedi çünkü hepsini eşimle ödüyorum. Sizde öyle yapmalıydınız.

Canim bence seviyorsan geri dön sevdigine, yazik etmeyin.
Biz esimle herseyi kendimiz yaptik, hiç ondan bundan beklemedik. Cok sükür de güzel oldu, gönüller bir olsun yeter ki.
Hakkinda hayirlisi

evlenirken eşimin ailesinden sadece 3 milyar yardım gördüm bilezikler eşyalar düğün nişan bohçası herşeye biz hatta ben koşturdum. kimin gücü yetiyorsa o yapmalı bence erkek veya kadın diye dayatılmamalı sonuçta bir yuva kuruluyor eşyanın paranın önemi yok ablam benden 2sene önce evlendi bir koluğa 3bin vermişti bende komple ev eşyalarına 5bin verdim eşim işsizdi o ara ben çalışıyordum o kadarına gücümüz yetti o kadar aldık. hiçbir zamanda ne kayınpederime nede görümcelerime karşı bir saygısızlık yapmadım. bencede biraz gereksiz olmuş istekleriniz. o yuvada eşin ve sen oturacaksın bence sizin emeğinizle bir yuva kurmanız daha doğru ve anlamlı :KK66:

Kızlar merhaba herkesee yorumlarınızı az önce tek tek okudum iyi yorum yapanlar hepinize tek tek teşekkür ederim benimle aynı durumda olanlar olmus, sevdiğinden vazgeçme denilmis allah razı olsun hepinizden. Olumsuz yorum yapanlara gelince onlara da teşekkür ederim şöyle söyleyeceğim kızlar her yörenin kendine göre adeti vardır ve bunlar elbette konuşulur en başında çünki bu bir gelenektir anne babalarınız nasıl evlendi bilemiyorum ama bizdeki bu batılı zihniyet ne ara yerleşti içimize bu kadar gerçekten anlayamadım. Bizim için evlat evlendirmekten başka daha şanlı daha şerefli hiç bir sey yoktur insan evlatları içim yaşar ve onlara ellerinden gelenin en iyisini yapar ve her aile oğluna mutlaka evini alır oğlu doğduğu anda ona evini almak için çalışır çabalar ve mutlaka da alır. Onun haricinde bizde gelin demek onu sultan gibi yüceltmek demektir. KV adayları gelinlerine çok ilgi gösterir baş tacı yapılır bu zihniyete uzak olanların anlamasını beklemiyorum elbette ama en azından saygı gösterebilirdiniz.

Evettttt şimdi gelelim asıl konuya :) hafta sonu nişanlımın babası babamı aradı musaitseniz gelip konuşmak istiyoruz dediler. Babam da bana sordu ister misin gelmelerini diye bende çokkkkkk şaşırdım çünkü asla kabul etmiyorlardı gorusmemizi tabiki gelsinler dedim sonuçta nisanlimi gerçekten çok seviyorum. Neyse dün yani pazar günü akşam üstü geldiler ellerinde Özür bohçaları :)))) ben zaten bohcalari görünce ılımlı olduklarını anladım çünkü acaba bu iş bitti hala uzatmayın demek için gelebilirler mi acaba diye ufak da olsa bi ihtimal vardı içimde. Neyse yemeğe oturduk annem iftar için yemekler hazırlamıştı yemekten sonra sohbet edildi biraz havadan sudan ve KP başladı asıl meseleye babama " benim olan bitenin detayindan haberim yoktu bilirsiniz babalar hep en son duyar dedi güldü :) eşim anlatınca haberim oldu çok üzüldüm Naz kızımıza o zaman hak verdim "dedi "Mademki benim oğlum ailesine güvendi bize de onu boşa çıkarmamak düşer. Naz kızım olan bitenden haberim olsaydı is bu noktaya gelmezdi emin ol ama yine de kendi adıma Özür dilerim biz oglumuzun güvenini boşa çıkarmış olduk "dedi. KV ye de bi güzel giydirdi orda çünkü olanları gizleyen ya da eksik anlatan ya da çarpıtan oydu tabi açık açık söyleyemedi adam çünkü karısı sonuçta. Babam da gencler birbirlerini çok seviyorlar biz artık araya giremeyiz yeterince uzulduler dedi. Nişanlımla ben kalkıp ellerini optuk ve is tatlıya bağlandııı :)))) kV elinde küçük bi kutu vardı akşam boyunca is düzelince bana verdi açtım baktım içinde bi anahtar anlayamadım başta. Sonra dedi ki Naz kızım bu evinizin anahtari içinde de oğlumla ne Seçtiyseniz hepsi alındı sonuçta sen kullanacaksın ha bizim istediğimiz olmuş ha senin istediğin farkeden bişey yok bari sevdiğin beğendiğin şeyler olsun dedik dedi.

Biz nişanlımla görüşmeye devam ediyorduk zaten ve hiç bir şey almasınlar biz kendimiz halledelim yeterki engel olmasinlar diye aramızda konuşuyoduk ama bu kadarını ben de tahmin etmedim gerçekten.

Sonuç olarak elimde yüzüğüm hayatımda sevdiğim adam çok mutluyum kizlarrrrr ve size bir tavsiyem özellikle bana "kakanda boncuk mu var" diyen arkadasa tavsiyem her insan kendi değerini kendisi belirler :KK66: hepinizi öpüyorum :*

Şu yorumları yapanlar özellikle okusun istiyorum üstteki son paylaşımım kızlar :*

Son düzenleme:
Gerçekten görgü konusunda dağlar kadar fark var, çok görgüsüz sünüz ... Ev alsın bilezik yanuktı falan , aileniz sizi gurbete satmaya çalışmış anlaşılan....

Nişanı atmamın genel olarak birçok sebebi vardı yazmışsın,
sonra tek tek maddeler halinde yazmışsın sanki çok sebep varmış gibi ama tek bir sebep var
PARA,PARA,PARA

Ev ve eşyea dışında da başka şeyler istemişsiniz onlar kabul edilmemiş gibi geldi bana , eşya için yüzük atılmaz
Ben evlendiğimde tv , sandalye vs birsürü eksiğimiz vardı ama ne ben ailem erkek tarafı alsın diye düşünmedik.
Bir yola çıkıyorsanız kendinize güvenerek çıkın ne kendi aileniz ne de erkek ailesi sizin her istediğinizi yapmak zorunda değil.

İyi ki işin maddiyatında değilsiniz. Evleri varsa size mi var ? Ya da sizin ailenizin mi cabasıyla alınmış?

Madem kızımız Ankara'ya gelin gidecek o zaman ev alsınlar :KK57: Seni istememeleri normal canım, sen ve ailen adeta bir nimetmişsin gibi davranmışsınız.

Bence iyi yapmislar cocuk saf çıkmış. Herseye he he demiş resmen.. Onun ailesi ev versin, onun ailesi dugun yapsin, onun ailesi gelinligini ve nisanligini alsin, arayip gonlunude hoş etsinler, yamuk olmayan bilezik taksın? Eee sen napıyorsun? ailen napiyor? Uzaga gidicekse hersey 4 4 luk olmaliymis :KK70:

Benim oglum olsa boyle bir evliligi istemem resmen yolmak bu istedigini alamayincada kaçmak.... hadi olduda evlenildi kiza o yedirdigim paralarin acisini burnunu sürte sürte cikarirdim valla.

Bir suru sey istemissiniz bu devirde bazisi olmus bazisi olmamis. Olay cikartmissiniz dugunu iptal etmissiniz. Maddiyatci degilim diyorsunuz ama oylesiniz maalesef. Her neyse bundan sonra ikimiz de birbirimizi cok seviyoruz vs deyip biraraya gelseniz bile o begenmediginiz yamuk bilezigi bile kimse almaz size. Ev esya hicbiri olmaz. Ikiniz yaparsiniz bunu goze alabilir misiniz? Once bunu düşünün.

Küçük kardeşle evlenecek kız Allah'ın sevgili kuluymuş, ev istemeden ev sahibi olacak :KK48:

bırı benden kızı karsılıgında ev ıstese huylanırım
sonucta sen bırının kızıysan nısanlında bırının oglu
her anne baba cocugu ıcın en ıyısını yapar yapacaklarsa kendı ogulları ıcın yaparlardı zaten ama bunu bırı dıle dokunce yapacagı varsada yapmaz
o ev ısı oyuzden oyle karısmıstır

madem uzaga gıdıyorsun ozaman ev cok komık esıyle amerıkaya yerlesecek olanların aılesı de ucak ıster ozaman :KK70:

esyalar konusundada sankı aılesının durumu ıyı dıye hep zorlayıcı seylere bakılmıs gıbı hıseettım
durumları ıyı deyıp durmussunuz cunku kımsenın parası bızı ılgılendırmez ısterse trılyonluk olsunlar

ne bılım bence hayırlısı olmus evlensenızde cok catısırdınız

Sizin de pek 'gorgulu' oldugunuzu dusunemedim.. Ev alın demek ne demektir ya.. Bi de bunun icin gerilmek, kavgalar etmek..
Madem nisanlin 4 4 luk idi karakter olarak; nasil bu kadar bayağı seylere takilabildin ki? Yok bilezik, yok ev.. Kaldi ki 4 4 luk olmasa bile insan bu tip seylerin lafini etmeye utanir.. Yazik..

Bi de 'sehirdisina gelin gidiyorum, bu yuzden her sey 4 4 luk yapilmak zorunda' tavri cok cok çiğ.. Ilk sehirdisina gelin giden de sen degilsin konu sahibi, alemin prensesi de.. Seni almak icin yanip yakiliyorlarmis gibi insanlara yüklendikce yüklenmissiniz.. Sonuc: kendini insanlarin gozunde düşürdüğün durum.. Ozellikle bu dönemlerde kisilerin sergiledigi tavırlar asla unutulmaz.. Yapmayin yav..

Ailesi gereken ceyizi esyayi duzerdi mutlaka.. Sizin utopik ev istediğinize evet demediler diye ustlerine duseni yapmamış mi oldular?

Yorumları takip ediyorum özetle ; Kendinizi Prenses zannediyorsunuz , nişanlınız sizi gerçekten seviyor , sizin sevginizin gerçek olduğuna inanmadım, aileniz yolunacak kaz arıyor, başlık parası ne kadar saçma ise ev istemekte o kadar saçma , bir daha barışır evlenirseniz yeni konu açarsınız kv diğer eltimi neden benden daha çok seviyor , ona şöyle yaptı falan filan ☺️☺️☺️ Ben evlenirken en ufak bir talepte bulunmadım ki dağda yaşamıyorum şehrin en lüks evinde yaşıyorum kanatkar olursan Allah tüm güzellikleri ayağına serer ,şeker ☺️☺️☺️☺️

Madem ailen cok gorgulu, evi onlar almis siz de esyalari alsaydiniz. "Isin maddiyatinda degilim" yazdigin her yerde maddiyatinda kalmissin malesef.Ben de eylul de evlenecegim Allahin dagina gelin gitcem sirf esim orada gorev yapacak diye.Benim hic boyle taleplerim olmaz olmadi da.Zamanla hersey yapilir.Kirmadan,dokmeden..

Saskinim su an.
"Beni maddiyatci bellediler" diyor.
Ev istiyor ankaradan, en az 200.000 tl.
Esya istiyor, en az 50.000 tl.
Gelinlik kinaligima ilgilenmediler diyor, ilgilenmediler kelimesinin altindada maddiyat var diye seziyorum, oda en az kac? 5.000 tlmi?

Sonrada ekleme yapmis; benim ailem saygiliki nisanlimi aradilar seni severdik dediler diyor. Yav sirf sevdigi kizin icn ailesini karsisina almis bu adami kim sevmesin. Tamda yolunucak kaz potansiyeli vardi damat adayinda, kim istemez boyle damat??

Yuh diyorum, yuh!!
Bu kadarda maddiyatci olunmazki ya.
Konu sahibi N nazlieda isminizde ne guzel uymus size, nazli... kaprisli..

Donup donup bu konuya geliyorum ya.
Konu basligi " eski nisanlim ve ailesi" olmuycakti.
" fedakar eski nisanlim ve ben ve benim ailemin cekilmez maddiyat kaprisleri" olucakti. Ardinada ekleyebilirdin yine sus olrak; kizlar asla maddiyatci birisi degilimdir diye. Seni sempatik yapardi zaar.

Nolur barismayin eski nisanlinla.
O adami senden kurtar.
Acidim be oglana.

Ankaraya gittiğin için fedakarlık mı yapmış oldun, duyan Hakkari vs zanneder, bir dolu gelin il değiştiriyo başka sebeplerden de insanlar il değiştirebilir, asker eşleri fedakarlığın dibinde o zaman, yıllarca ordan oraya gidiyorlar

Kakanda boncuk mu var senin

Nişanlın da iş yok senin..

Senin gibi biri için ailesini karşısına alacak. Adamı terketmişsin. Cümle alem duymuştur bunu. Küçük düştüklerini düşünüyor insanlar. Haklılar da.. Sen kimsin? Madem aileden ötürü nişan attın, anne baba öldü mü ki geri barışmak istiyorsun?
Umarım o aile şu anki kararlı duruşunu devam ettirir ve bu iş olmaz. Çevremde gördüğüm bir iki örnek var senin gibi..

Bir de yapışıyorsunuz ki erkeklere herşeye rağmen o evlilik oluyor. Ama senin gibilerin Mutlu olduklarını görmedim. Bir gün çıkıyor o gözleri açılmamış adamların da karşısına biri, çok kolay kapıveriyor.nişanlınınki de aşk değil zaten, terkedilmenin verdiği kuyruk acısını aşk sanıyor..

Aklın varsa bırak adamı, hatalarından ders al ve maddiyatçı aileni karıştırma hiçbir işine bundan sonra..

Yönetime bildirmekten fazlasini yapmayacagim senin icin.. Ama şunu da belirtmem gerek.. Eski nisanlinin ailesinin gozunde 'dağlı' durumda gorunen ve kendini kepaze eden sensin.. Yazik..

Bu iş biteli çok olmuş. Ayrılın. Sizi istemiyorlar. Ailenizde aç gözlü. Görgü farkı olduğu ortada.

Laflara bak! Böylelerinin işi rast gider ama.

Adamlar yatırım yapacak bildiğin. Ama neye yatırım? Böyle olup kıymetli olan çok gördüm. Ama aile akıllıymış. Çakmışlar davayı.

Kimse size ev almak zorunda değil.Düğün yapmak zorunda değil.
Kazık kadar insanların kendi başlarının çaresine bakmaları lazım.
yok çok zenginler de yok bilmem ne de....
bla bla bla....Bildiğin Para PARA PARA.
SORARLAR ADAMA KAZANIRKEN BRİLİKTE Mİ TER DÖKTÜN DİYE....
SİZ HİÇBİR TALEPTE BULUMMASAYDINIZ
ADAMLAR ZATEN ELLERİNDEN GELENİ YAPARLARDI.EV Dİ TAKIYDI....İÇTEN YAPARLARDI......
AMA SİZ BÖYLE YAPINCA
TERS TEPMİŞ.BANA KALIRSA DA İYİ OLMUŞ.
ŞİMDİ ÇALIŞIP EVİNİ KENDİN ALDA
O ZAMAN AKLIN BAŞINA GELİR BELKİ....
HAKKIN OLMAYAN BİRŞEYLERİ TALEP ETMEZ.GÖRGÜSÜZlük yapmssın

Üniversite mezunu insansın güç bela ev aldırmışsın. Çalışın eşyalarını da kendiniz alın bu ne açgözlülük? Bence onlar oğullarına git o kızla evlenceksen kendi başına evlen demiştir. Kendi imkanlarınızla. Sen de beş kuruşsuz adamı kabul etmeyeceğin için nişanlın da ilişkinin arkasında duramıyor. Hem evden oldun hem kocadan bi eşya için iyi mi şimdi :)

Kusura bakmayın ama sorun siz ve aileniz. Adamlar size ev almış siz gelmiş bilezik yamuktu diyosunuz. Bizde evlendik ev almayi bırakın yaptıkları tek şey evlenirken taktıkları bir bilezikti. Ben bugüne kadar onun lafını bile etmedim. Bütün eşyaları biz beğendik ve parasini da biz odedik. Okuduk is güç sahibi olduk. Dahâ da ötesi biz evleniyoruz dedik. Demekki belli bir yükün altına girmeyi biz kabul ettik. Neden bizim eşyalarımizi başkası alsın.
Siz ve aileniz çok ama çok maddiyatci. Aynısını yengem bize yapsaydı bende istemezdim. Adamlar zor kurtarmış paçayı sizden.

İşin maddiyatında değilim cümlesinden sonrası bana son derece samimiyetsiz geliyor. İşin basbaya maddiyatındasın. Hem daha evlenmeden eltiyi kıskanmalar çok çirkin. Küçük kardeşi nişanlanmış ailede tuhaflar diyorsun. Sen ayrıldın diye başkaları da yas mı tutmalı nedir tuhaf olan? Her istediği yapılıyor demişsin. Sana mı soracaklar istediklerini yaparlar.

Gibi derken ?
Her şeyi sen istemişsin zaten ne gibisi...
:KK70:

Ankara'da evler 300000den aşağı değil eşya alsanız 50000 gidecek gelinlik kına kıyafetine 5000 de buna düğün salonu dahil değil pardon da durumumuz iyi demekle bu işler olmaz çalışın alın evinizi ananız babanız size başkalarından bişey istenmeyeceğini öğretmedi mi?
Nişanda zaten bişey takılmaz merak etmeyin
Siz bayağı ailenin iliğini kemiğini kurutmak için uğraşmışınız ailede istememiş haklı olarak

Adamlar size ev almış ev!! Bir zahmet o çok görgülü ailenizde evin içini döşeseydi. Devede kulak kalırdı ama olsun. Siz evlenmeyin ailenizle 4-4lük yaşayın.,

Bu arada ben kacirmisim ev alinmis. Sorun icine esya dizmek miydi yani? Ha birde nisanda yamuk bilezik takilmasi.

Kusura bakmayin ama boyle maddi sebeplerden nisan atan sonra da ogluma geri donen gelini ben ister miydim bilemiyorum.

Anamm evlilik monopoly oyununa donmus hala maddiyatci degilim diyorsunuz. Yuva kurmak birlik beraberlikle oluyor. Onu al bunu al. Millet ne gurbetlere gidiyor, ev alinmis etmis madem esyayi karsilamiyorlar yada istedigin degil gidip anan baban alsin. Bu devirde oglan tarafi kiz tarafi mi kaldi ya? Herkes gonlunden ve cebinden ne koyarsa sukredin. Bosuna ayrilmissin gecmis olsun

Şimdi sana aldıkları eve kendi istedikleri, ailesi para para para para diye tutturmayan çok iyi birini gelin diye oturturlar :)

Ben de "eski" nişanlı ailesine hak verenlerdenim. Aileniz ve siz görgüsüzlük yaparak insanların antipatisini kazanmışsınız. Dediğiniz gibi, aileler arası görgü farklılığı olduğu belli. Artık önünüze bakın, bu insanlar size bir daha yüz vermez.

konu sahibi ve ailesi önce yüksekten oynamışlar bakmışlar yemiyor karşı taraf nişan atıldıktan sonra helallik almaya filan aramışlar.ben pek inanmadım helallik olayına.hayır bitmiş gitmiş hala neyin helalliği için arıyor aile.olay çok açık aslında yüksekten oynadıkları oyun tutmayınca ballı kapıyı kaybetmek istememişler tutuşmuşlar olayı telafi etmeye çalışmışlar ama nafile.

Çanakkalede yaşayıp ankarada ev aldırıyolar ankaralı aile dağlı oluyor ya pes yani:) allahın sevdiği kuluymuş erkek tarafı ki bunlar yüzlerini göstermiş erkenden.

Konu sahibi limoncu'nun dağından sanırım. "Bozom orolordo ovo olmoyon odomo koz vormozlor tomom mo?!!" meselesi. Basbayağı aynı dağın insanı bunlar. :))

Kadına hangi dağda yaşıyorsunuz diye yazmışsınız.
Asıl siz hangi dağda sağılmalık inek arıyordunuz?
Vallahi çok sinirlendim.
Kimse kimseye bir şey yapmak zorunda değil.
Ev almak zorundaymış aile. Oldu canım.
Siz eliniz elinizin üzerinde eliniz şeyinizin üzerinde yaşayın diye millet sıkıntı yaşasın.
O kocayla evlenmeyi biliyorsan kıçını sıkıp hayatı düzmeyi de bileceksin.
Adamlar kurban kessinler bitti diye.
Hem aç gözlü hemde terbiyesizsiniz bu kadar net

Alıntıların hemen üstünde yanii. Site de yeniyim kusura bakmayinnn

Allah kahretmesin:kızgın:
Bende bu hayattan istiyom.
Simarip simarip her istedgim olsun istiyorum.
Dogulumusunuz? Oglana ev hazirlanir adeti dogululardami var?
Dogulu erkekler gelin beni alin, alin beniiii:mad::mad:

Nispetini yesinler. Kendi adima konusayım ben kendi degerimi milletten dilencilik yaparak belirlememem adet bile olsa gönüllüce yapmak lazım gelir, adetleri zorlama hale dönüştürüp bunlar için huzursuzluk yaratmak bana doğru gelmiyor ve en önemlisi ailemin bana ev almasi icin erkek olmama gerek yok. Benimde aileden gelme evim var. (Ailem kendi almak istemisti.) Ne eşya için ne baska bisey için millete minnet edip, birde olay yaratmadım şükür. Ailem kimsenin verecegi mala muhtac etmedi. Böyle birşey yapsam ilk babamdan tepki yerdim herhalde.

Allah kahretmesin:kızgın:
Bende bu hayattan istiyom.
Simarip simarip her istedgim olsun istiyorum.
Dogulumusunuz? Oglana ev hazirlanir adeti dogululardami var?
Dogulu erkekler gelin beni alin, alin beniiii:mad::mad:
Hayır Doğulu değilim göcmenim canım ama cokkkk mutluyum ben yaaaa maşallah diyinn :KK70:

X