Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

seni o kadar iyi anlıyorum ki
ailen ev istedi kabul etmediler
nişanlın ikna etmişler ve alınmışlar
eşya bakılmış beğenmişsiniz ödemede zorluk çıkarmışlar
ama eşya konusunda yüklenmiş gibi olmuşsunuz
bilezik 1 tane olmasında değilsiniz kullanılmış ve yamulmuş olmasındasınız
ilgi beklemişsiniz görmemişsiniz
eğer ki evlenirde oraya giderseniz burnnuzdan getirirler haberin olsun
sevgiliniz sizin memlekete yerleşse iş imkanı var mı
ya da başka şehire yerleşseniz

Beyaz eşyalarda iş ödemeye gelince sorun çıkardılar demişsiniz. Erkek kardeşi evleniyormuş eminim onun eşi çalışıyordur ve maddi sorumluluğu onlara yüklememiştir. Siz biraz maddiyatı sorun yapmışsınız gibi geldi. Bende eşya aldım gittim en kalitelisinden aldım kimse bana şunu alma demedi çünkü hepsini eşimle ödüyorum. Sizde öyle yapmalıydınız.

Canim bence seviyorsan geri dön sevdigine, yazik etmeyin.
Biz esimle herseyi kendimiz yaptik, hiç ondan bundan beklemedik. Cok sükür de güzel oldu, gönüller bir olsun yeter ki.
Hakkinda hayirlisi

evlenirken eşimin ailesinden sadece 3 milyar yardım gördüm bilezikler eşyalar düğün nişan bohçası herşeye biz hatta ben koşturdum. kimin gücü yetiyorsa o yapmalı bence erkek veya kadın diye dayatılmamalı sonuçta bir yuva kuruluyor eşyanın paranın önemi yok ablam benden 2sene önce evlendi bir koluğa 3bin vermişti bende komple ev eşyalarına 5bin verdim eşim işsizdi o ara ben çalışıyordum o kadarına gücümüz yetti o kadar aldık. hiçbir zamanda ne kayınpederime nede görümcelerime karşı bir saygısızlık yapmadım. bencede biraz gereksiz olmuş istekleriniz. o yuvada eşin ve sen oturacaksın bence sizin emeğinizle bir yuva kurmanız daha doğru ve anlamlı

Kızlar merhaba herkesee yorumlarınızı az önce tek tek okudum iyi yorum yapanlar hepinize tek tek teşekkür ederim benimle aynı durumda olanlar olmus, sevdiğinden vazgeçme denilmis allah razı olsun hepinizden. Olumsuz yorum yapanlara gelince onlara da teşekkür ederim şöyle söyleyeceğim kızlar her yörenin kendine göre adeti vardır ve bunlar elbette konuşulur en başında çünki bu bir gelenektir anne babalarınız nasıl evlendi bilemiyorum ama bizdeki bu batılı zihniyet ne ara yerleşti içimize bu kadar gerçekten anlayamadım. Bizim için evlat evlendirmekten başka daha şanlı daha şerefli hiç bir sey yoktur insan evlatları içim yaşar ve onlara ellerinden gelenin en iyisini yapar ve her aile oğluna mutlaka evini alır oğlu doğduğu anda ona evini almak için çalışır çabalar ve mutlaka da alır. Onun haricinde bizde gelin demek onu sultan gibi yüceltmek demektir. KV adayları gelinlerine çok ilgi gösterir baş tacı yapılır bu zihniyete uzak olanların anlamasını beklemiyorum elbette ama en azından saygı gösterebilirdiniz.

Evettttt şimdi gelelim asıl konuya :) hafta sonu nişanlımın babası babamı aradı musaitseniz gelip konuşmak istiyoruz dediler. Babam da bana sordu ister misin gelmelerini diye bende çokkkkkk şaşırdım çünkü asla kabul etmiyorlardı gorusmemizi tabiki gelsinler dedim sonuçta nisanlimi gerçekten çok seviyorum. Neyse dün yani pazar günü akşam üstü geldiler ellerinde Özür bohçaları :)))) ben zaten bohcalari görünce ılımlı olduklarını anladım çünkü acaba bu iş bitti hala uzatmayın demek için gelebilirler mi acaba diye ufak da olsa bi ihtimal vardı içimde. Neyse yemeğe oturduk annem iftar için yemekler hazırlamıştı yemekten sonra sohbet edildi biraz havadan sudan ve KP başladı asıl meseleye babama " benim olan bitenin detayindan haberim yoktu bilirsiniz babalar hep en son duyar dedi güldü :) eşim anlatınca haberim oldu çok üzüldüm Naz kızımıza o zaman hak verdim "dedi "Mademki benim oğlum ailesine güvendi bize de onu boşa çıkarmamak düşer. Naz kızım olan bitenden haberim olsaydı is bu noktaya gelmezdi emin ol ama yine de kendi adıma Özür dilerim biz oglumuzun güvenini boşa çıkarmış olduk "dedi. KV ye de bi güzel giydirdi orda çünkü olanları gizleyen ya da eksik anlatan ya da çarpıtan oydu tabi açık açık söyleyemedi adam çünkü karısı sonuçta. Babam da gencler birbirlerini çok seviyorlar biz artık araya giremeyiz yeterince uzulduler dedi. Nişanlımla ben kalkıp ellerini optuk ve is tatlıya bağlandııı :)))) kV elinde küçük bi kutu vardı akşam boyunca is düzelince bana verdi açtım baktım içinde bi anahtar anlayamadım başta. Sonra dedi ki Naz kızım bu evinizin anahtari içinde de oğlumla ne Seçtiyseniz hepsi alındı sonuçta sen kullanacaksın ha bizim istediğimiz olmuş ha senin istediğin farkeden bişey yok bari sevdiğin beğendiğin şeyler olsun dedik dedi.

Biz nişanlımla görüşmeye devam ediyorduk zaten ve hiç bir şey almasınlar biz kendimiz halledelim yeterki engel olmasinlar diye aramızda konuşuyoduk ama bu kadarını ben de tahmin etmedim gerçekten.

Sonuç olarak elimde yüzüğüm hayatımda sevdiğim adam çok mutluyum kizlarrrrr ve size bir tavsiyem özellikle bana "kakanda boncuk mu var" diyen arkadasa tavsiyem her insan kendi değerini kendisi belirler hepinizi öpüyorum :*

Şu yorumları yapanlar özellikle okusun istiyorum üstteki son paylaşımım kızlar :*

Son düzenleme:
Gerçekten görgü konusunda dağlar kadar fark var, çok görgüsüz sünüz ... Ev alsın bilezik yanuktı falan , aileniz sizi gurbete satmaya çalışmış anlaşılan....

İyi ki işin maddiyatında değilsiniz. Evleri varsa size mi var ? Ya da sizin ailenizin mi cabasıyla alınmış?

Madem kızımız Ankara'ya gelin gidecek o zaman ev alsınlar Seni istememeleri normal canım, sen ve ailen adeta bir nimetmişsin gibi davranmışsınız.

Küçük kardeşle evlenecek kız Allah'ın sevgili kuluymuş, ev istemeden ev sahibi olacak

Ailesi gereken ceyizi esyayi duzerdi mutlaka.. Sizin utopik ev istediğinize evet demediler diye ustlerine duseni yapmamış mi oldular?

Yönetime bildirmekten fazlasini yapmayacagim senin icin.. Ama şunu da belirtmem gerek.. Eski nisanlinin ailesinin gozunde 'dağlı' durumda gorunen ve kendini kepaze eden sensin.. Yazik..

Bu iş biteli çok olmuş. Ayrılın. Sizi istemiyorlar. Ailenizde aç gözlü. Görgü farkı olduğu ortada.

Laflara bak! Böylelerinin işi rast gider ama.

Adamlar yatırım yapacak bildiğin. Ama neye yatırım? Böyle olup kıymetli olan çok gördüm. Ama aile akıllıymış. Çakmışlar davayı.

Gibi derken ?
Her şeyi sen istemişsin zaten ne gibisi...

Adamlar size ev almış ev!! Bir zahmet o çok görgülü ailenizde evin içini döşeseydi. Devede kulak kalırdı ama olsun. Siz evlenmeyin ailenizle 4-4lük yaşayın.,

Bu arada ben kacirmisim ev alinmis. Sorun icine esya dizmek miydi yani? Ha birde nisanda yamuk bilezik takilmasi.

Kusura bakmayin ama boyle maddi sebeplerden nisan atan sonra da ogluma geri donen gelini ben ister miydim bilemiyorum.

Şimdi sana aldıkları eve kendi istedikleri, ailesi para para para para diye tutturmayan çok iyi birini gelin diye oturturlar :)

Çanakkalede yaşayıp ankarada ev aldırıyolar ankaralı aile dağlı oluyor ya pes yani:) allahın sevdiği kuluymuş erkek tarafı ki bunlar yüzlerini göstermiş erkenden.

Konu sahibi limoncu'nun dağından sanırım. "Bozom orolordo ovo olmoyon odomo koz vormozlor tomom mo?!!" meselesi. Basbayağı aynı dağın insanı bunlar. :))

Alıntıların hemen üstünde yanii. Site de yeniyim kusura bakmayinnn

Allah kahretmesin
Bende bu hayattan istiyom.
Simarip simarip her istedgim olsun istiyorum.
Dogulumusunuz? Oglana ev hazirlanir adeti dogululardami var?
Dogulu erkekler gelin beni alin, alin beniiii

Nispetini yesinler. Kendi adima konusayım ben kendi degerimi milletten dilencilik yaparak belirlememem adet bile olsa gönüllüce yapmak lazım gelir, adetleri zorlama hale dönüştürüp bunlar için huzursuzluk yaratmak bana doğru gelmiyor ve en önemlisi ailemin bana ev almasi icin erkek olmama gerek yok. Benimde aileden gelme evim var. (Ailem kendi almak istemisti.) Ne eşya için ne baska bisey için millete minnet edip, birde olay yaratmadım şükür. Ailem kimsenin verecegi mala muhtac etmedi. Böyle birşey yapsam ilk babamdan tepki yerdim herhalde.

Allah kahretmesin
Bende bu hayattan istiyom.
Simarip simarip her istedgim olsun istiyorum.
Dogulumusunuz? Oglana ev hazirlanir adeti dogululardami var?
Dogulu erkekler gelin beni alin, alin beniiii
Hayır Doğulu değilim göcmenim canım ama cokkkk mutluyum ben yaaaa maşallah diyinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…