Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Tamam canıma en evlenirken her şeyini a dan z ye kendin yap ve bilezik de isteme tamam mı? Yapmazsan üzülürüm ama bayıldım bu konuay
Ya peynir almıyoruz yumurta almıyoruz bilezik almamız lazım diyen siz değil misiniz. Nasıl bir kültür bu nasıl bir anlayış. Bu kadarını ilk kez görüyorum. Baya her gün makarna mı haşlıyorsunuz ama kolunuzda 1 paket margarin ağırlığında bilezikle gezeceksiniz yok cidden ilginç 😂😂

Bu arada ben annemden gizli gelinlik paranın bir kısmını balayı paramın kaporasını ödedim? Bilmiyorsun değil mi ama eşimin ailesi biliyor
işte kızım yapmayacaktın ya bu kadar hevesli bu kadar meraklı görünürsen elalem bu zaten gerekirse kendin altınını yapar düğününü yapar gene gelir kendi ayağıyla diye kendini yormuyor aslında böyle davranarak kendi değerinizi düşürüyorsunuz karşı tarafın gözünde

Arkadaşım, saatlerdir konuşuyoruz, dil döküyoruz ama nafile. Sen bu adamla gerçekten evlenmek istiyorsan alıp anneni karşına rest çekeceksin. 5 tane 20 gr olacağına, 5 tane düşük gramlı olsun madem, gelen misafirler alıp tartacak mı bilezikleri Allah aşkına ya, biraz mantıklı düşünün. Tutturmuşsunuz bir 20 gram da 20 gram diye. Kalan eşyaları da gelen takılarla tamamlarsınız, kira vermeyeceksiniz madem ama yok illa araba alacağım ben dersen daha çok beklersin. Şu üç günlük dünyada bu kadar tantanaya, boğazdan, sağlıktan kısmaya ne gerek var?

Son düzenleme:
Korkularım bu yönde okuduklarından sonra başlamadı desem yalan olur ama sanırım bu konuda güveniyorum. Zaten şuna hiç bir şey yapmıyorum kredi de çekemiyorum çünkü baya bir süre ödemediğim için ışık hızı ile puanım düştü. Bu arada evlenince eve para vermeyeceğimi de biliyor
hangi eve para vermeyeceksiniz?
Eş ailesinin evine mi?
Eşinizle kendi evinize mi?

Bundan 7-8 yil önce evlendim. Eşyaların, altının ulaşılamaz olmadığı donemlerdi. Ama eş ailesi maddi olarak bizim üç beş seviye altimizdaydi.

Nişan yapmadim, düğün istemedim. İstemede organizasyon falan tutmadım.

Bir tane köşe koltuk takımı aldık , beyaz esyalarim hepsi normal öyle XXL buzdolaplari falan da aldırmadım hepsinin standartini aldım.

Perdeyi normal dümdüz bir perdeciden dumduz tül yaptırdım. Halı için uçup kaçmadım. Benim evlendigin şehir çok soğuk değil deri taban olanlardan aldım iki tane normal halı aldım o da kışın sermek için.

Misafir odasiymis ,konsolmus almadım. Ha benim çeyizimi hala eşimin ailesi konuşur, bunca yıllık evliyim hala açılmamış kolilerim kullanilmamis setlerim havlulularim var. ( Gerek var mı yok bence. Ha kullanılmayacak şeyler mi hayir. Havlu-cay bardagi- borcam- battaniye- yatak örtüsü seti vs ,her zaman kullanilir o yüzden pişman değilim)

Eşimin ailesiyle hiç altin muhabbetine girmedik ,hatta kayınpeder ;" olmaz, söyleyin sizin adetler farkli bizimkiler farklı sonra çocuklar üzülmesin." dedi. Anneannemin söylediklerinden de fazlasını yaptılar. Çünkü ben onları gerçekten hiç uzmedim onlar da beni üzmedi.

Şuan kayınpeder,kayınvalide benim üstüme titrer ha ucuza evlendim diye değil gerçekten ogullarini seviyor karısına da değer veriyorlar. Evlenirken böyle insanlara fedakarlık yapılır. Nişan yapın diye ağlayan insanlara fedakârlık yapılmaz.
Bende bişey istemedim ama bana bin beterini yaptılar senden daha aziyla yetindim herşey ailede bitiyor

Korkularım bu yönde okuduklarından sonra başlamadı desem yalan olur ama sanırım bu konuda güveniyorum. Zaten şuna hiç bir şey yapmıyorum kredi de çekemiyorum çünkü baya bir süre ödemediğim için ışık hızı ile puanım düştü. Bu arada evlenince eve para vermeyeceğimi de biliyor
gelinlik parası balayı parası ödemişsin sana mı kaldı ya bu kadar hevesli görünürsen hiç bişey yapmazlar sana bu kafadan çık yazık etme kendine.
bu devirde karşı tarafa herlşeyi yaptıran gelinler geçiyor senin bi eline bohçanı alıp kaçmadığın kalmış bak cidden seni düşündüğümden diyorum ağırdan al ama oda gerç artık

Bende bişey istemedim ama bana bin beterini yaptılar senden daha aziyla yetindim herşey ailede bitiyor
Evet o yüzden dedim ya ben az istedim diye değer vermiyorlar gerçekten evladını seven, mutlu olmasını isteyen karısını da el üstünde tutuyor. Geçen ay benim anneannemin bir akrabası hastalık nedeniyle mecburen bizde kaldılar.( Ben bile onları bu hastalık döneminde tanidim, görmemiştim) Taburcu olup memlekete döndüler. Kayinpederim 2 saatlik mesafeye benim hatrima geçmiş olsuna gitti. Gitmese aklıma bile gelmezdi git demek. Allah tüm genç kizlarimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

Evet o yüzden dedim ya ben az istedim diye değer vermiyorlar gerçekten evladını seven, mutlu olmasını isteyen karısını da el üstünde tutuyor. Geçen ay benim anneannemin bir akrabası hastalık nedeniyle mecburen bizde kaldılar.( Ben bile onları bu hastalık döneminde tanidim, görmemiştim) Taburcu olup memlekete döndüler. Kayinpederim 2 saatlik mesafeye benim hatrima geçmiş olsuna gitti. Gitmese aklıma bile gelmezdi git demek. Allah tüm genç kizlarimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.
Amin gerçekten çok zor.

Hayır evlilik merakı değil yapamıyorlardı anneme söz geçiremiyorum onlara yapacaksınız diyemiyorum nişanlımla aramızda bir şeyleri çözmeye çalışıyoruz. Öyle bir arada kaldım ki
annene söz geçiremiyosun değil bi annene yüklenebiliyosun kadını da takmışsın peşine eşinin ailesi bakmış görmüş bu kendi ayağıyla bile gelir modunda olduğu için kendi canlarını üzmüyorlar

Ne düğün için ??? Siz yazdınız abisinin borcu için diye,madem tazminat aldı nerede parası herşeyi siz yapmışsınız,bizi mi , kendinizi mi kandırıyorsunuz????
Madem parası yok düğünü ertelseydi,ya da oturup daha minimalist şeyler yapsaydiniz,hem herşey tam olsun ,hem don delik deşik ,oldu canım, kuşlar gibiyiz bir kanadımız eksik.......
Lafı çeviriyor sürekli :) Bunlar hep proteinsizlikten...

Evliliğime 25 gün kaldı ama ne alınacak eşyalar tamamlandı ne de takılar? Ben üstüme düşeni fazla fazla yaptım annemin emeklisi ve benim maaşımla beyaz eşyalar tv küçük ev aletleri mutfak hepsini ben aldım. Eşimin tarafına mobilyalar halı ve perdeler aynı zamanda 5 adet 20 gr bilezik düğün dışında bir şey yüklemedim. Evleneceğim adamı gerçekten çok seviyorum. Mükemmel biri. Mutfak masam ve portmanton halılarım perdelerim ve bileziklerimin 2 tanesi yapılmadı. Annem tamamlanmazsa nikahı yaptırmam diyor çünkü bizim adetlere göre yapmamız gerekenden çok fazlasını yapıp normalde yapılandan daha azını istedik. Eşim işten çıkış yapıp 5 yıllık tazminatını aldı. Bu sürede nişanı sözü ben yaptım. Annem zaten 2 20 gr bilezik takacak. 9 aylık bir sürede ortada sadece mobilyaların bir kısmı (13 13 taksitle ödediler) 3 bilezik var. 2 si yeni borçla alındı zaten. Daha 15 gün oldu. Eşime söylediğimde var da mı yapmıyorlar diyor elimden bir şey gelmiyor bana neden yükleniyorsun diyor ama evde 5 çalışan nüfus var. Hatta annesinin emeklisi de var 6 gelir. Borçları varmış abisinin borcu yüzünden kredi çekmişler zamanında. Biz eve peynir bile alamıyoruz kına organizasyon yapacağımız için. Babamın mezarını yaptırmak için annemin biriktirdiği parayı annem beyaz eşyalara verdi. Bir peynir girmedi eve 4 5 aydır annem sıkmaktan canı çıkmış durumda. Ama nişanda dahi karşı taraf masraf yapmadı eşime yüklendiler takılardan gizli gizli para verdim eşime. 2 haftadır ha bu gün ha yarın deniyor ama annem bu hafta alınsın dedi 3 gün kaldı. Delirme noktasına geldim arada kaldım. Anneme hak veriyorum kadın yemedi içmedi yaptı. Eşime dediğimde var da mı yapmıyorlar diyor Savunmaya geçiyor kavga edip duruyoruz biliyorum onun da elinden bir şey gelmiyor. Çünkü konuşsa çocuğa yapmıyoruz ne halin varsa gör demelerinden çekiniyor. Söylediğine göre konuşuyormuş ama ağırlığını koysa böyle olmayacağını düşünüyorum. anneme de diyemiyorum bir tane az yapsınlar kıyamet koparır sen bana değil onlara acıyorsun ben kıyıp eve bir yumurta alamıyorum onların evinde tavuk et eksik olmuyor diyor. Eşime yükleniyorum neden biriktirmiyorsunuz son günlerimiz ayrılalım mı istiyorsun ağırlığını koy diye ama ona da üzülüyorum çünkü çok seviyorum kıyamıyorum. Adama ailesini kötülemek istemiyorum ama durumlar ortada görmek istemiyor o da arada kalıyor. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. 9 ayda 6 maaşla bir bilezik (2 tanesi yeni dayıdan alınan borçla yapıldı) bir de kolye yapıldı. Nişanda çeyrek takıldı zaten. Bohça falan da yapılmadı. Bu ay getirdiler az bir şey. Ben o arada sözüme en az 25 bin nişanıma en az 50 bin harcadım. Nişanlık su bu hepsini evleneceğim adam yaptı zaten. Ki annemden gizli kredi çekip biraz yardım ettim. Neye kızayım neye üzüleyim neyi düşüneyim Allah bullak oldum. Artık kendim işin içinden çıkamıyorum nişanlıma yüklenmek istemiyorum sürekli yapılmayacak mı dedin yapılacak diyor ama ondan başka yükleyebileceğim insan yok çünkü anneme dediğimde annem benden 3 tane fazla yapıyorlar eşyaların çoğunu ben aldım babanın mezarını bile yaptırmadım evime bir şey alamıyorum diyor. Nişanlımın eli kolu bağlı düğünün çoğunu ailesi yapıyor çık git deseler ne yapacağım diyor. Ailesine saygısızlık yapmak istemiyorum çünkü ben öyle bir insan değilim büyüğüm hepsi ve eşimin ailesi ile iyi olmak istiyorum. Ama ben böyle iyi niyetli oldukça ciddiye alınmıyor gibi hissediyorum. Degersizleşmiş hissediyorum artık kendim işin içinden çıkamayıp yazdım.
Bu nedir ya altınla satın alınacak değerler miyiz? Oldu olacak başlık parası da istenseydi. Biz iki tarafı da devreye sokmadık düğüne kadar yetebildiğimizce kendimiz yaptık, şimdi kimse bize karışamıyor, onlar beni eleştiriyorsa ben de rahatlıkla onları eleştiririm çünkü kimse oturduğunu ben aldım, buzluğunu vs ben aldım diye gerinip duramadı.

Ya siz nisanliniza üzüldüğünüz kadar annenize bı üzülseniz o iki bilezigi bile taktirmam anneme geçsin adları çok istiyorsan takmış gibi söyletsin ama o bilezikleri o kadından alma yazık günah elin adamına ailesine bukadar üzülüp kendi annene resmen işkence çektiriyorsun 23 yaşında evlendim ben bile heves uğruna böyle gereksiz masraflar yaptırmadım aileme kaç yasinda kadinsiniz Allah aşkına bı kendinize gelin ya

Ben sizin aksinize bu hikayedeki en masum olarak annemi görüyorum bazı toksik davranışlarına rağmen elinden geleni yaptı. Kız annesi olarak en azından saygı görmek istiyor. Kadın evini verdi bize yapılacak evlerde oturacağız. Kadın tüm eşyaları üstlendi. Annem bu bilezikleri istemeseydi o eşyalarınyapmaz aynı kapıya gelecekti o zaman koltuk takımınız buz dolabınız olmasın mi denecekti? He yoksa yoktur buna okeyim kimsenin gırtlağına çökülmez ama en azından sırf o bilezikler yapılsın diye tüm borcun altına giren annem yapamadıklarını duymayı sebebini duymayı hak etmiyor mu ?

Keşke bu kadar annenizin kendisinden ödün vermesine izin vermeseydiniz.
Siz eğer nisanliniz ile birlikte bir ev kuramıyorsaniz kirası ve eşyaları ile birlikte o zaman evlenecek maddi olgunlukla değilsiniz, üzgünüm.
Takı, düğün, nişan bunlar artık işin kaymağı diyelim. Olsa da olur olmasa da olur. Aileler isterse yapar istemezse yapmaz.
Öyle annemin evinde oturayım, kayinvalidemin taktiği altınla araba alayım dediğiniz zaman işler gerçekten çok karışıyor.
Ablama da mesela kayinvalidesi 4 bilezik demişti, 3 taktı. Düğüne kadar da bu konu konuşulmadı. Ablamın bekarliktan kalma evi ve düzeni vardı, üstelik de öyle 1+1 öğrenci evi gibi filan değil. Eksik/eski birkaç eşyayı da enişte aldı/yeniledi.

Kuzenimin eşi işsiz kaldı bir süre, iki çocukla üstelik. Eşinin ailesi sormadı ne yapıyorsunuz diye.

Başka bir arkadaşım işten çıkmak zorunda kaldı çocuğunun çok ciddi sağlık durumu oldugu icin. Kendisi eşinden iki kat fazla kazanırken hem de. Yine kimse pek oralı olmadı damat tarafından.

Tersine destek olan aileler yok mu? Elbette var. Ama bu da bir şans meselesi. Tabi bir de verdiği desteği hayatınızı zehir ederek ödetenler var.

Siz eşinizin ve kendinizin maaşlarına bakıp buna göre bir yol cizecektiniz. Eşyanızı, düğün/Nişan/kına vs ona göre planlayacaktınız.

Karşı tarafın iyi niyetli olmadığını düşünüyorsanız da ona göre mesafenizi koyarsınız.

Evet soy adınızı kullanabiliyorsunuz. Kız alan onlar falan, ya siz hangi çağda yaşıyorsunuz? Mal gibi alınıp satılmıyorsunuz, biriyle anlaşıp evlenmeye karar veriyorsunuz. Yazık erkek tarafına acıdım, baskının büyüklüğüne bak.

Herkes kötü ama anneniz melek. Biz kadının kurduyuz ama anneniz değil. Niye 6 bilezikte ısrar etmedi de pazarlık sonucu 5 bileziği kabul etti? Değerinizi mi düşürdü? Sözde nişanda millete ziyafet çeksin, biz yaparsak böyle yaparız desin ama eve düzgün gıda girmesin, kızı yol parasından kısmak için işe yürüyerek gitsin, spor yapıyorum diye yalan söylesin.

Sahte bilezik alacak hale gelmişsiniz ama hala annenizi düşünüyor, annem üzülmesin ağlamasın feryat etmesin diyorsunuz. Sizin çok acil hayır demeyi öğrenmeniz gerek. O da haklı bu da haklı şu da haklı nasıl oluyor?

Yazık ki ne yazık. Bence de bitmeye mahkum bir evlilik olacak ama anneniz boşanmanıza da izin vermez, arkanızda durmaz gibi. Kendi tabiriyle dul kadın dedirtmez size.
:KK9::KK9:

Mobilyaları eskidij bazar dan aldım ben. Yüklenmedim gerçekten. Perdeleri tanıdım perdesinden yaptırdım halıları annemden gizli aldım. Yetmedi nişan paramdan verdim yermedi kredi çekip annemden gizli gelinlikçiyi kapattım. Nişanlımla bir şeyleri yapmaya çalıştık. Gizlice yaptım. Yetmiyordu alamıyorlardı. Bu arada mobilyalarım tamamen alınmadı ve bileziklerim tamamlanmadığı için sorun çıktı zaten
zaten herşeyi kendin halletmişsin yeterki evleneyim diye gözüne perde inmiş onlar hiç bişey yapmamış ki gelin olarak sana kıymet de vermemişler e bide sen böyle olduktan sonra semer vuran çok olur.
çocuk da bu nasılsa herşeyi bulup buluşturup hallediyor diye kendini yormuyor eş ailesi de öyle.
Kız dediğin az ağırdan alır nazlı olur bu kadar erillik olmaz he yaparsın eşit yaparsın ama öyle gidip gelinlik yapmazsın annende zaptedemiyor ki seni kızacak diye gizli yapıyorsun bu kadar meraklı görünmek zorunda mıydın.
Biz tüm eşyaları ortak aldık ödedik sayılır eşim tabi daha fazla para almıştır bohça da yapıldı 350 gr altın da yapıldı gelniliğim kınalığım dikildi ne istersem de oldu yani onların da durumu yoktu ama gidip koşa koşa ödemedim hiç bişeyi iş bozulacak düğün ertelenecek diye

Evliliğime 25 gün kaldı ama ne alınacak eşyalar tamamlandı ne de takılar? Ben üstüme düşeni fazla fazla yaptım annemin emeklisi ve benim maaşımla beyaz eşyalar tv küçük ev aletleri mutfak hepsini ben aldım. Eşimin tarafına mobilyalar halı ve perdeler aynı zamanda 5 adet 20 gr bilezik düğün dışında bir şey yüklemedim. Evleneceğim adamı gerçekten çok seviyorum. Mükemmel biri. Mutfak masam ve portmanton halılarım perdelerim ve bileziklerimin 2 tanesi yapılmadı. Annem tamamlanmazsa nikahı yaptırmam diyor çünkü bizim adetlere göre yapmamız gerekenden çok fazlasını yapıp normalde yapılandan daha azını istedik. Eşim işten çıkış yapıp 5 yıllık tazminatını aldı. Bu sürede nişanı sözü ben yaptım. Annem zaten 2 20 gr bilezik takacak. 9 aylık bir sürede ortada sadece mobilyaların bir kısmı (13 13 taksitle ödediler) 3 bilezik var. 2 si yeni borçla alındı zaten. Daha 15 gün oldu. Eşime söylediğimde var da mı yapmıyorlar diyor elimden bir şey gelmiyor bana neden yükleniyorsun diyor ama evde 5 çalışan nüfus var. Hatta annesinin emeklisi de var 6 gelir. Borçları varmış abisinin borcu yüzünden kredi çekmişler zamanında. Biz eve peynir bile alamıyoruz kına organizasyon yapacağımız için. Babamın mezarını yaptırmak için annemin biriktirdiği parayı annem beyaz eşyalara verdi. Bir peynir girmedi eve 4 5 aydır annem sıkmaktan canı çıkmış durumda. Ama nişanda dahi karşı taraf masraf yapmadı eşime yüklendiler takılardan gizli gizli para verdim eşime. 2 haftadır ha bu gün ha yarın deniyor ama annem bu hafta alınsın dedi 3 gün kaldı. Delirme noktasına geldim arada kaldım. Anneme hak veriyorum kadın yemedi içmedi yaptı. Eşime dediğimde var da mı yapmıyorlar diyor Savunmaya geçiyor kavga edip duruyoruz biliyorum onun da elinden bir şey gelmiyor. Çünkü konuşsa çocuğa yapmıyoruz ne halin varsa gör demelerinden çekiniyor. Söylediğine göre konuşuyormuş ama ağırlığını koysa böyle olmayacağını düşünüyorum. anneme de diyemiyorum bir tane az yapsınlar kıyamet koparır sen bana değil onlara acıyorsun ben kıyıp eve bir yumurta alamıyorum onların evinde tavuk et eksik olmuyor diyor. Eşime yükleniyorum neden biriktirmiyorsunuz son günlerimiz ayrılalım mı istiyorsun ağırlığını koy diye ama ona da üzülüyorum çünkü çok seviyorum kıyamıyorum. Adama ailesini kötülemek istemiyorum ama durumlar ortada görmek istemiyor o da arada kalıyor. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. 9 ayda 6 maaşla bir bilezik (2 tanesi yeni dayıdan alınan borçla yapıldı) bir de kolye yapıldı. Nişanda çeyrek takıldı zaten. Bohça falan da yapılmadı. Bu ay getirdiler az bir şey. Ben o arada sözüme en az 25 bin nişanıma en az 50 bin harcadım. Nişanlık su bu hepsini evleneceğim adam yaptı zaten. Ki annemden gizli kredi çekip biraz yardım ettim. Neye kızayım neye üzüleyim neyi düşüneyim Allah bullak oldum. Artık kendim işin içinden çıkamıyorum nişanlıma yüklenmek istemiyorum sürekli yapılmayacak mı dedin yapılacak diyor ama ondan başka yükleyebileceğim insan yok çünkü anneme dediğimde annem benden 3 tane fazla yapıyorlar eşyaların çoğunu ben aldım babanın mezarını bile yaptırmadım evime bir şey alamıyorum diyor. Nişanlımın eli kolu bağlı düğünün çoğunu ailesi yapıyor çık git deseler ne yapacağım diyor. Ailesine saygısızlık yapmak istemiyorum çünkü ben öyle bir insan değilim büyüğüm hepsi ve eşimin ailesi ile iyi olmak istiyorum. Ama ben böyle iyi niyetli oldukça ciddiye alınmıyor gibi hissediyorum. Degersizleşmiş hissediyorum artık kendim işin içinden çıkamayıp yazdım.
Siz bence kesinlikle evlenmeyin hatta hiç evlenmeyin paradan başka konuştuğunuz bir sey yok. Mutlu olmak isteyen bir nikah yapar yine mutlu olur sizin gibi aileleri gördükçe üzülüyorum gerçekten

Böyle konular için nişanını bozmayı dile getirmen çok üzücü.
Keşke en başta kendinizi böyle yüklerin altına hiç sokmasaydınız.
Bak baban rahmetli olmuş, annen tek başına neden bu kadar yük sırtladı?
Ne gerek vardı nişana falan o kadar para dökmeye?
Bende nişanlıyım, babam yaşıyor ama ben bebekken ayrılmışlar ve alakası yok benimle yıllardır.
Biz annemle borca girmek yerine nişan için evde yaptık isteme ile beraber. Kendimiz hazırladık tüm ikramlıkları, çok kalabalık bir ortam istemedik. Anneme 2-3 muftak aleti dışında hiçbir şey aldırmadım, yatak odasını zaten ben alacağım diyorsun başka bir şeye dokunma, senin bi emekli maaşın var kendine biriktir paranı dedim.
Ki yatak odasını bile tak başına aldırmam yine ortaklaşa alırım annemle. Ben 8-9 aydır kart borcu ödüyorum ve ödemeye devam edeceğim. Aynı şekilde nişanlım tüm beyaz eşyalarımızı kendi aldı, borcunu ödüyor.
Ailesi salon ve yemek masası vs mobilyaları alacak. Birde düğünü yapacaklar.
Takı konusu ise hiç konuşulmadı. Ben şunu isterim bunu isterim diye söylemedim hiç. Annesi geldi, kızım biz eltine şu kadar gram taktık, sana da öyle yapmayı düşünüyoruz ister set, ister bilezik ister direk gram olarak veririz dedi. Bana gelip 2 bilezik takacağız sadece deseydi de tamam derdim ben. Önemli olan benim huzurum evlendiğim zaman. Ne kendi ailemden ne karşı tarafın ailesinden bir beklentim olmadı ve aramı bozmadım nişanlımla bu konular için. Annen çok fazla elini taşın altına koyduğu için şimdi bekliyordur ister istemez karşı taraftan da.
Daha fazla masraf yapma sen artık, gerekirse annende eksik taksın bir bileziği. Nişanlın ailesiyle para mevzusu yüzünden kavga edip durmasın, sende onunla kavga etme.
Gerekirse kredi çekip kendi tamamlasın eksikleri, kalanları evlendikten sonra da tamamlarsınız.
Kimse mecbur değil bir şeye yapmaya çocukları evleniyor diye. Bak dünya kadar şey aldım, babam ortada yok :)
Bir günden bir güne arayıp para istemedim babamdan. Yapacak olan kendi düşünüp yapar zaten, kendim isteyip minnet etmem.
Yapandan Allah razı olsun, yapmayanın da canı sağ olsun demen lazım. Ne kadar fazla beklenti o kadar fazla hayal kırıklığı demektir.

X