Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk mesajda da bi yardım çağrım, akıl isteğim yoktu.
bazı şeyleri hiç kimseyle paylaşamamak çok zor. ne için üzülüp, ne için vicdan azabı çektiğini, ya da ne için sevinmen gerektiğini yazıp paylaşarak harita gibi önüne koyuyorsun. yoksa birbirine giriyor.
kötü hissettiğim dün yazdım bu satırları, bu gün cesaret edip paylaştım. muhtemelen pazar günü kocam gelmeden geçmişi temizleyip bu hesaba bir daha asla girmem. belki sapıkça ama en çok hakaret edenlerden dolayı kendimi şu an daha iyi hissediyorum mesela.

Işe yaradıysa sorun yok o zaman

Benim de atanmış Bir çok arkadaşım var farklı şehirlerde yaşıyorlar ailelerinden uzakta ben de şu an mesela KPSS sürecindeyim evliyim. Ama benim atanan bekar arkadaşlarım sizin gibi gününü gün etmek istemedi kendi çaplarında eğleniyorlar gezip tozuyorlar ama yok birileriyle kahve içmekmiş zaman geçirmekmiş tatillere gitmekmiş ne kadar saçma sapan ilişkiler bunlar. Ya sevgili olursun doğru düzgün bir ilişki kurarsın ya da bugünlük eğlenceler bana hiç mantıklı gelmiyor ve atağına bir yeni bir şehirde yaşamakla da hiçbir bağlantısı yok bence bunları yapan her türlü yapar. Ama eşinize karşı yapılmış bir yanlış göremiyorum ben burada neden bu kadar kendilerini memnun etmeye çalıştığınız eş kişisinin ve ailesinin. Eşinizin evlenmeden önce hiç sevgilisi olmamış mı eşinizin ilki siz misiniz gerçekten varsayalım ki öyle ama birinin geçmişini kurcalamak hele de evlendikten sonra hiç hoş değil.

Aynı şeyi eşim yaşatmış olsa çok büyük hayal kırıklığına uğrardım. Kendimi kandırılmış, kullanılmış, enayi yerine konmuş hissederdim. İlerisi için de eşime güvenim sarsılır acaba gene yalan mı söylüyor diye içim içimi yerdi. Kısacası işiniz zor. Bence burda bize içinizi döktüğünüz gibi eşinizle konuşun. O zaman bunların normal geldiğini ama çok pişman olduğunuzu....

Pişman değil ki. Okuyun tüm mesajlarını; adamı ve ailesini nasıl avucuna aldığını anlatıyor aklınca. Adamın gönlünü yapabilmek için kocası için aldığı özel iç giyim malzemelerinden de bahsediyor.

Konu sahibi halinden memnun. Kocasının da içi alıyorsa; ölene kadar ayrılmasınlar inşallah. Bunu sindiripte karısının hala yanında uyuyup, onunla olabilen adam; boşanıpta bir başka kadının başını yakmasın.

Hiç sorun yoksa neden konu açtınız bizden görüş istiyorsunuz ki? mutlu ilişkinize devam edin
Buradaki kadınların hepsi aynı görüşte bu evlilik olmaz hata yapmışsınız bazı hataların affı olmuyor evlilik güven ile yürür siz aman beni bırakmasın her şeye katlanırım yeterki boşamasın diyorsunuz da bir gün canınıza tak edecek sevilmemek
Görüşümüz bu yani beğenmiyorsanız niye bize görüşümüzü soruyorsunuz

Pişman değil ki. Okuyun tüm mesajlarını; adamı ve ailesini nasıl avucuna aldığını anlatıyor aklınca.
İlk mesajında ben de pişman diye düşünmüştüm ama ilerleyen mesajlarına bakınca hiç öyle görünmüyor maalesef. Hele ki ikinci çocuğu da düşünüyorum mesajında hiç iyi niyet göremedim. Manipülatif ve politik biri, ama eşi illa ki bir yerde patlayacak bu olaydan dolayı. Çünkü adamın kafası bozuldukça gönderip duruyormuş ve bunun mantıklı olduğunu düşünüyor konu sahibi. Meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz gibi davranıyor ne diyelim hayırlısı olsun ama bu iş bir yerde biter.

defalarca pişmanlığımı belirttim zaten.
Hem beni Neden sindiremesin?
Bebekliğimi saymazsak yer yüzünde beni çıplak gören tek insan kocam. ve bunu biliyor.

kocamın gönlünü yapmak yanlış bir şey mi?
ya da işden döndüğümde kv'min misafiri varsa biraz güler yüz göstermek, iki bardak çay dağıtıp bulaşık kaldırmak dünyanın en art niyetli hareketi mi oluyor?

Ya boşverin burayı. Affeder . Zaten affetmeye de calışıyor. İnsan bu hata yapabilir. Zaten sonraki samimiyetimiz ortada. Bence akışına bırakın terapist ile ilerleyin umutsuz olmayın. Bu olay çözülmeden ikinci çocuk olmasın tabi . Çocuk ilişkiyi baltalıyor sarsılan rvliliği yıkar

Konuyu kaçırdınız sanırım. Sevgilisiyle birlikteyken ilk 3 ay başka bir sevgilisi daha varmış.

Siz bi boşanın birşey söyleyecem

Konu sahibinin tedaviye ihtiyacı var bence hiç normal deği
Yanlış değil ama siz bunları yaranabilmek sevgi değer görebilmek için yapıyorsunuz resmen sevgi dileniyorsunuz
Bizler yani normal ilişkisi olan kadınlar hiç bunları yapmasakta kocalarımız seviyor bize hediyeler alıyor tatile görüyoruz beraber geziyoruz sevgiyle bakıyor
Sevilmek için bunları yapmaya ihtiyacımız yok bizim

Hemen her davranışımız öyledir. daha çocukken saf çıkarcı ve iyi çocuk olma dönemlerinde işlenir bizlere. içgüdüler ve en üst basamak entellektüel zevkler hariç her şeyi onay, ödül ya da tepkiden kaçınmak için yaparız. bazısı da yapmaz, kendi hayatını zorlaştırır. Aksini idda eden sadece ahlaki üstünlük psikolojisiyle nutuk atar. burada sadece benim biraz daha fazla çabalamam gerek.

Bu hayatı siz seçmişsiniz. Gerçekte bunları neden yaptığınızı ve kendinizi nasıl bir konuma soktuğunuzu siz de biliyorsunuz. Siz razıysanız; bizlik bir sorun yok.

Hadi gelin şu işin doğrusunu anlatın. Siz de ara ara forumda gezip tez/ ödev / araştırma / yazı dizisi vb yazanlardan mısınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…