Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de tam bunu düşünüyordum. Konu sahibi politikaya atılmayı düşünmez misiniz? Ciddiyim müthiş bir yetenek var. Bu kadar ince düşünüp hesap yapmak ve bir erkeğin boşanmasın diye elini kolunu bağlamak herkesin yapabileceği bir şey değil.

Henüz yorumların yarısını okudum. Arada yaptığınız eklemelerle daha da şaşırıyorum. Ben eşinizin bunu unutacağını düşünmüyorum. Eninde sonunda boşanacaktır. Tüm bu yaşananlarda onun da hatası sizinle evlenmek olmuş. Kişiliğinizi, karakterinizi tanımadan evlenmediğine göre potansiyelinizi de biliyordu. Bence içten içe kendisine karşı da öfke hissediyor.

affetme konusunda hepimizden daha bilgili oldugunuza dair yanlış bilgiyi size kim verdi:)? merak ettim doğrusu. ha birde biz neden sizin kadar bilmiyor oluyoruz birkaç erkeği aynı anda gönül rahatlıgı ile yürütme skillslerinize onay vermediğimiz için mi?

Yanılıyorsunuz
Eşim benim biraz canım sıkılsa hadi gel seni gezmeye götüreyim der yada evde bana tatlı yapar sevdiğim bir film açar, azıcık hasta olsam işten erken gelir çorbamı yapar, ailesi mi aradı önce bana sorar gitmek ister misin diye veya bi arkadaşı arasın eşime bi sorayım der vs vs
Ben prensesmişim gibi davranır el üstünde tutar, bende öyle yaparım
Ama siz tatile gitmek istediğinizi bile söylemeyez durumdasınız bu evlilik değil maalesef sizin ittirmenizle ilerleyen zoraki bi ilişki

Yorumlar haklı olarak hırçın olunca, cevaplar da o kıvamda oluyor, bu da doğal olarak beni sevimsizleştiriyor.
Ben Sadece bu günleri aşmayı, ilk yıllarımız gibi olmayı istiyorum.

Yorumlar haklı olarak hırçın olunca, cevaplar da o kıvamda oluyor, bu da doğal olarak beni sevimsizleştiriyor.
Hiç bir ilişki aldatma olduktan sonra eski haline dönmez affedilse bile sürekli gün yüzüne çıkar çünkü güven olmadan olmuyor ağzınızla kuş tutun yine de eski günlere dönemezsiniz sürekli bu şekilde yaşamaya okeyseniz devam edin
Bi düşünün yazlıkta başka kadınla birlikte olduğunu öğrendiğinizde sizin için herşey eskisi gibi devam edebilir mi

Tebrik ederim.
Ama siz tatile gitmek istediğinizi bile söylemeyez durumdasınız bu evlilik değil maalesef sizin ittirmenizle ilerleyen zoraki bi ilişki
Tatile değil, yanlış anlamışsınız. atlar gidiyorsun ne olacak ki. anlatmak istediğim; Eşime kötü bir şey çağrıştıracağından korktuğum bi kaç yer var, oralar için öyle bi yol izledim.

Profosyonel insanın hali bir başka oluyor işte. Alnı öpülesi bir yorum olmuş. Konu sahibi dikkate almalısınız.

Büyük konuşmamak aldığım derslerden bir tanesi.
Öyle bir endişem olmadığı gibi cevabım da yok.

Hepsi ondan önce olan şeyler ne şimdi bu saçma sapan suçluluk duygusu. İyice kaldirmissin Totosunu

Çocuk bedel değil ki. Kendinizce evlilik sigortası. :) Bi tanesi işe yaramamış, ikinci mi kurtaracak sizi? Azıcık aklı olan adam bu kadar basit bir planı görür o çocuğu yapmaz zaten. Sizin ödediğiniz bedel, eşinizin asılan yüzü. Biraz yüzü gülsün diye 2-3 ayda bir adamı bir başına bi yerlere gönderiyorsunuz. Ne yapıyorsun diye soramıyorsunuz. En basit şeylerde üstüne gidemiyorsunuz. Ailesi ile ters düşmeniz zaten mümkün değil. Pamuktan bir ipin üstünde yürüyorsunuz. 5 çocuk da doğursanız o ipin üstünden düşeceksiniz. Çünkü aslında en başında sizin huyunuzu çakmış adam, onu bile bile evlenmiş, yanlışınızı görmeyince göz yummuş. Yanlışınızı gördüğünde sorun olmuş. Çok seviyor ama o sevgi de böyle böyle azalır, biter. O zaman ne doğurduğunuz çocuklar ne de kayın aile kurtaramaz sizi.

Eşinizin yerinde olsam bekareti önemsediğim her gün için kafamı taşlara vururdum sanırım. İlişkilerinde sadık kalmış birini sizin gibi kafasında bin hesap kitap birine tercih ederdim. Bi sorun bakalım bunu, o da mı aynı düşünüyor şu an?

Yorumların hırçınlığı, kişinin empati seviyesi ile doğru orantılı. İnanın kabul edilebilir bir durum değil ama herkes hata yapabilir. Buradaki asıl çarpıcı olan ve size fark etmeseniz de zarar veren şey, çabanızın mantıksızlığa kaçan tarafları. Eşinizin eski sevgilisi ile samimiyet kurmanız mesela. Bunun da kabul edilebilir bir tarafı yok. Sadece ilk zamanlar gibi olalım istiyorsunuz ama bir kabulleniş olmalı burada: Yaşananlar ve haberdar olunan olaylarla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Çabalamayın diyemem ama bu şekilde değil. İhaneti normalleştirerek, ahlaki değerleri, sınırları değiştirerek değil. Bunlar evliliğinizden geriye ne kaldıysa onların da içini boşaltır.

Ağlama krizlerine girip, sağlıklı düşünemediğim bir dönemdeydim, ilgiden manyak olmuştum. Ama aklım başıma kısa zaman sonra geldi ve asla farklı bir yöne sapmadım diye ikna etseniz anlarım. Orası artık eşinize kalmış.

Ama boşanma kararı alan birine çocuk ve ailesi üzerinden strateji kurmanız ve de mantıksız diğer davranışlarınız hiç doğru değil.

bizim iktidar gibi siyaset kafası var.

her açıdan birine yaranmak, onların işine geldiği gibi davranmak ve kararlar almak.... aynı kafa yapısını gördüm valla... her açıdan

ya cidden nasıl bir kafa...

ben ona cocuk verdim, bu bir ödül mü...

o zaman doguramayan kadınlar ne yapsın

hatta ısterse ıkıncıyı de verırım dıyor. 100 sene oncesının kafası. cocuk ıle adamı baglama, sonrasında daha da cocuk ve adam bosanmasın dıye önünü tıkayım kafası resmen

cıplaklık

bekaret...

ne kadar önemli şeymiş ya cidden...

konu sahibi bebeklıgım dısında benı cıplak goren tek ınsan. o yuzden adam ulvi biri , kadın ulvi biri. oluyor

ayrıca adam affetmeye, kadın da yalan soylemıs olmasına ragmen cıplak gorunmedıgı ıcın melek oluyor...

hersey beden ve cınsellık uzerıne mı yanı... dılın örtüsü nerde peki ? dilin yalansız ve namuslu olması nerde bu hikayede

Yani malum yeni dünya düzeni insanları çok çabuk tüketmeye dayalı, insani ilişkilerde de öyleyiz. İlk 3 ayda muhtemelen siz pek sallamadınız, hangisiyle olursa onla devam ederim dediniz. Ben bunda çok abes bir şey görmedim. Ciddi değilken herkes birden fazla kişiyle takılıyor. Allah bilir eşiniz de öyle takıldı bilemeyiz. Şimdi ortaya çıkmayacağı için rahat davranıyordur.
Oturun konuşun her şeyi masaya yatırın o defteri kapatıp devam edin ya da bitirin böyle zulüm etmenin bir anlamı yok iki tarafın da zamanı ve hayatı kıymetli.

Tabi, kukuyu saklayınca ettiğin bütün marifetler, planlar, hesaplar, kitaplar örtülüyor sanılıyor.

:) kessen yapmaz bunu. Yüzünün ortasına yiyiverir resti, rahatı bozulur. Ortaya çıkınca toplum tarafından yuhlanma cabası.

O zaman allaha şükür öyle düşünmüş. o yeterli gelmiş, ne diyeyim.

Öyle işte... yanlış anlamayın tartışmayı severim fakat hırçın sorulara aynı cevapları verdikçe, olmadığım biri gibi yansıtmaya başlıyor beni, biraz de rahatsız oldum.

Konuyu açarken acaba boşanmayı ciddi düşündürtür mü gelen cevaplar diye korkmadım değil.
Tam tersi hislerim evliliğim çabalamamın mantıklılığı yönünde oldu, Bir kere o önerilere uyarsam işin sonunu göremiyorum. kapkaranlık, suçluluk, durumu açıklayamama, şehir değiştirme, yalnızlık, bana akıl veren kimse olmayacak yanımda. beş sene sonra ne olacak? oğlum kime baba diyecek? boşandım diyelim başka biriyle mi evlenirim? nasıl biri olur? temiz biri mi? şu an irkilip devamını getiremedim bile.

Çoğunluğun görüşünün aksine boşanmaya gitmez evliliğimiz. çok konuştuk, geceler boyu konuştuk, affetmek istiyordu biraz yardımla bence oldu, sadece tamamen unutmamız lazım, sabırlıyım beklerim. eşimle birbirimizi çok seviyoruz. ben bile bir noktada boşanmak istesem elimden tutup izin vermez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…