Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatını anlatarak "ben" duygusunu tatmin ediyordur belki. Kocasını ilişkinin başında çatır çatır aldatmasına rağmen, yanına nasıl kâr kaldığını anlatarak mutlu oluyor işte. Üstelik 2 ev, 2 de arabaları varmış. Evlerden 2 si de eşyalı konumda duruyormuş.
Valla mutlu olacağı zırnık bir şey yok.
Aldattığım sevgilimle evlenip bu durumu öğrenince sözüm ona içi hoş olsun diye eski yavuklusuyla kanka olacağıma aldattım evet diyip boşanmayı kabul ederim arkadaş….

Adama saygı yok kendine de yok ama en azından eski yavuklusuyla kanka olmazsın Allahım yarabbim.

ilginç bi bakış açısı gerçekten. hemen söyledim ayrılacağımı neden aldatmış olalım.
Bence sizin bakış açınız çok daha ilginç. Şu an mutlu olduğunuz için sorun olarak görmüyorsunuz yaptığınız şeyi. Dürüstlük ve genişlik farklı şeyler... Herkesin ahlak algısı falanda başka başka. o nedenle çokta şey yapmaya gerek yok bence. Bence ideal bir çift olmuşsunuz.

Eşimi, yuvamı, onlara sahip olmayı seviyorum. aksini istemiyorum. Bana kötü davrandığını nerden çıkardınız? Beni sevmese zaten iki yıl önce boşanmıştık. Aradaki gergin dönemi haricinde kendimi suçlu hissettirecek kadar iyi davranır.
Zannettiğiniz kadar Yorulmuyorum, Çok zor şeyler değil, özellikle içinden gelince. en zoru ve rol yaptığım olayı anlatayım; bu eski sevgilisiyle tanışmaktı, yutkundum, eşime dedimki "akşama eski yavuklun çaya gelecek, kendine plan yap". kapımdan girer girmez kolaylaştı, tavsiyeler verdim, sonra düğününe gittim, bütün arkadaşlarımız mevzuyu biliyordu, telefondan imalı şarkı açıp bütün masamızı kopardım. sonradan öğrendim uzun süre konuşulmuş. eşim tüm gece kolunu omzumdan çekmedi.

bunun dışında zorlandığım bir şey yoktu ki. kv'min üst katında oturuyorum, çalışan insanım, çocuğum emin ellerde bahçeli evde büyüyor. akşamları yemeğe, etkinliğe giderken bırakabiliyorum, Seneye kreşe Kayınbabam götürüp getirir, sıkışırsam temizliğime, ikramıma da yardım ediyorlar... bu katlanılması gereken bir şey değil. Ki bazı eşyaları alsak da evimizi kapatmadık.
Atanmış bir psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak doğu görevimi yaptığım 4 yılda bir sürü talip çıktı evet ama eşim ( o zaman sevgiliydik ve uzaktan yürüttük) karşısında bir kişi bile kafamı karıştırmadı ki bilenler bilir özel harekat olan genç erkekler uzun kaslı ve birçoğu da şaşırtıcı derecede yakışıklıydı. Branşımı özellikle vurguladım çünkü gittiğiniz danışman bence profesyonel biri değil. Olsaydı öncelikle öz saygıyla ilgili çalışmalar yaptırırdı size. Çünkü yuvamı kurtarıyorum diye yaptığınız her hareket aslında tartışmamak ve adam konuşamasın diye susturma politikası. Ben sizin hesapçı biri olduğunuzu da düşünüyorum hani yakın hissettiğimiz insanlar olur bir şeylerimizi anlatırız ama karşımızdaki insan aslında anlattıklarımızı bizim için kullanılacak bilgi olarak görür. Bence siz tam da öyle birisiniz. Neden böyle düşündüğümü de söyleyeyim; ben bunu yaşasam salya sümük ağlar adam beni affetsin diye uğraşır eğer affetmeyecek gibiyse canın sağ olsun deyip ayrılırdım. O kaos ortamında bu kadar plan yapıp stresi yönetip kayınvalidemle aramı kendi kızı olacak kadar yakın tutamazdım yataklara düşerdim. Her ortama ayak uydurabiliyorsunuz bu da her insana nabzına göre şerbet verebilecek biri olduğunuzu gösteriyor. Zamanında ayrı ayrı erkeklere de bunu yapmışsınız üstelik 3 ay fiilen aldatmışsınız ve vicdanen rahatsız olmamışsınız. Şu an olmanızın sebebi pişman olmanız değil süreci yönetememiş olmanız. Mesajlardan birinden herkes yapıyordu ben elime yüzüme bulaştırmışım bile yazmışsınız. Gitmek istediğiniz yerleri arkadaş eşlerini maşa yaparak kocanızın kulağına getirip siz istememiş gibi davranıyorsunuz. Ben sizi tehlikeli buldum. Kendinizi doğru değerlendirip uzman desteği almanızı öneririm. Çünkü manipülasyonla insanları yönetiyorsunuz.

Mesajınızda eski sevgilinizle sallantıda ilişkiniz olduğunu, ayrılmak istediğinizi eşinize söylemişsiniz ya, o sıra sevgilinin haberi yok ve buluşmayada gitmişsiniz (eşinize söyleyerek) ne kadar ayrılmak için bile olsa ilişki akmış bi süre, o yüzden bu şekil tepki aldınız bence. Yani eşinize tamamen dürüstken diğeri sürüncemede kaldığı için.
aslında eşimle tanıştıktan hemen sonra sevgili olmadık. sevgilimden ayrılmadan da aramızda bişey yaşanmadı, yanlış anlattım galiba. sadece eskiye ayrılmak istediğimi ilk söylediğimde başkasına aşık oldum demedim, baktım ki iş çıkmaza giriyor öyle söyledim. hayatın akışında bu şekilde ilerledi.

eşimle tanıştığımda 6 yıllık bi ilişkim vardı ama çok sallantıda gidiyordu, sonuçta yine de ayrılmamıştık sevgilimdi.
ben eşime söylemiştim sevgilim olduğunu ama durumları da anlatmıştım, eşime aşık olunca sevgilimden ayrılmak istedim, ayrılığımız çok zor oldu beni bırakmak istemedi. ama tüm bunlardan eşim haberdardı, hiç ondan gizli iş çevirmedim, buluşacaksam da söyledim vs vs.. gün geldi eşim bana dedi ki "ben sana iyice tutuluyorum, sevgilinden bir an önce ayrılıp herşeyi bitrmezsen ben seninle telefonda bile konuşmayacağım, hemcinsime bunu yapamam" dedi.
sonra sevgilimle son kez buluşup -ki zaten eşimle tanıştıktan sonra sevgilimle buluşmalarımız hep ayrılık üstüneydi, hiç aramızda özel bişey olmadı yaşanmadı- başkasına aşık olduğumu, onu artık sevmediğimi falan anlatıp ilişkiye son noktayı koydum..

şu an 5,5 yıllık evliyiz, totalde 10 yıldır beraberiz. bu konu bir daha asla önüme gelmedi, iması bile yapılmadı.

keşke siz de eşinize karşı en baştan itibaren dürüst olsaydınız.

Ay ne kadar tatlı anlatmışsınız öyle konu sahibi
sizi çok iyi anlayacaktır🤣

Biz anlamadık anlaşılır akıl alır gibi değil zaten

eş ailesinin keyfi yerindeyse ve kendinizi sevdirdiyseniz, üstüne bir de çocuk var uzun yıllar bu ilişkiyi götürürsünüz merak etmeyin. ama sonsuza dek götüremeyebilirsiniz, eninde sonunda eşiniz bitirebilir. çocuğun biraz büyümesi ve eşinizin ben bu evliliği istiyor muyum yoksa sadece benim için çizilmiş bir hayatı mı yaşıyorum farkındalığı geldiği anda ipler kopacaktır. dua edin böyle bir farkındalık yaşamasın.

Tamam da size ne tavsiye verilebilir ki? Eşiniz belli ki unutmayacak siz de unutsun diye bu şekilde davranmaya devam edeceksiniz . Peki ne denmesini bekliyorsunuz? Adama yalan söylemişsiniz ve aldatmışsınız, boşanmaya kalkmış engel olmuşsunuz ancak adam hazmedemiyor. O hazmedemedikçe hırçınlaşıyor siz de alttan alıyorsunuz. Peki siz yorulunca ne olacak? Hep böyle mi gidecek?
Kaç kez yazdım ama daha açık not düşeyim, Ben kocamdan başka kimseyle, hiç bir şekilde birlikte olmadım, bunu da ona daha sevgiliyken kendi isteğimle kanıtladım, bu konuda içim rahat, kocamın da soru işareti taşıdığını pek zannetmiyorum.
Aldatmanın sınırını geri dönüşü olmayan cinsellikten daha geniş, duygusal bile değil davranışlar ve yalan sınırına çekersek kabul, salaklığımla, şımarıklığımla o suçu işledim, henüz o kadar hızlı ciddileşeceğimizi hesaba katamadım. ama ben o duygusal ve davranışsal hasarı tamir edecek şeyler verdim kocama. her şeyden önce bir oğul verdim, kabul ederse ikinci hamileliği istiyorum.

Terapi görüyorum, okuyorum ve ne yazık ki bu affetme konuda çoğunuzdan daha fazla bilgi sahibiyim. sakladığın daha kötü bir şey yoksa tartışmaya açmayarak, rest çekerek, konuşturmayarak hallolan bir şey değil böyle ciddi yuva dağıtan konular. sadece ters teper, mezara kadar sürer. benim gizli bir şeyim kalmadı. tek yolu karşındakini tamamen anladığını ona hissettirmekten geçiyor. bir şeyler mi hatırlayıp kızdı, daha iyi sakinleştir. hatta uzun süre açılmazsa konuyu kendin açıp kontrollü bir şekilde empatiyle kapat. uzun bir süre yeter ona.

Öğreneli iki yılı geçti. Sürekli bir kriz halinde değiliz. Dediğim gibi bi kaç ayda bir karşıma çıkıyor ya da çıkacak gibi oluyor. Onları da Çözmek için yardım aldım. şu an da öyle anlardan biri, kavga çıkmasına izin vermedim, çantasını ellerimle hazırlayıp yazlığa gönderdim iki gün, kafa dinle, sakinleş, istersen arkadaşlarına da haber ver, ben burada seni bekliyorum dedim. Biliyorum En geç pazara döner. bir sonrakine kadar iyiyiz. ben de kendimi iyi hissediyorum.
Çocuğunuza gerçekten böyle bir aile mi vermek istiyorsunuz. Çok bencilce bu. eşiniz size karşı 2 yıldır unutmuyor, affetmiyor ki sürekli kaos çıkıyor. Aman beni boşamasin diye valizini eline verip havalandırmaya salıyorsunuz.
Esinizi başından beri manipüle edip sürekli emrivaki yapmışsınız. Gerçekleri saklamissiniz adama seçim şansı kalmamış, ailesi arkanızda durunca eşinize sormadan oraya yerlesmissiniz ki sizi bosayamasin. Gezmeye gitmek için bile bir grup kadını orgutlemeniz lazim Bunlar çok alçaltıcı durumlar.
Çocuğunuz büyüdükçe bunları anlayacak. Ve onun gözünde hiç de evliliğini kurtaran fedakar anne olmayacaksınız

Atanmış bir psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak doğu görevimi yaptığım 4 yılda bir sürü talip çıktı evet ama eşim ( o zaman sevgiliydik ve uzaktan yürüttük) karşısında bir kişi bile kafamı karıştırmadı ki bilenler bilir özel harekat olan genç erkekler uzun kaslı ve birçoğu da şaşırtıcı derecede yakışıklıydı. Branşımı özellikle vurguladım çünkü gittiğiniz danışman bence profesyonel biri değil. Olsaydı öncelikle öz saygıyla ilgili çalışmalar yaptırırdı size. Çünkü yuvamı kurtarıyorum diye yaptığınız her hareket aslında tartışmamak ve adam konuşamasın diye susturma politikası. Ben sizin hesapçı biri olduğunuzu da düşünüyorum hani yakın hissettiğimiz insanlar olur bir şeylerimizi anlatırız ama karşımızdaki insan aslında anlattıklarımızı bizim için kullanılacak bilgi olarak görür. Bence siz tam da öyle birisiniz. Neden böyle düşündüğümü de söyleyeyim; ben bunu yaşasam salya sümük ağlar adam beni affetsin diye uğraşır eğer affetmeyecek gibiyse canın sağ olsun deyip ayrılırdım. O kaos ortamında bu kadar plan yapıp stresi yönetip kayınvalidemle aramı kendi kızı olacak kadar yakın tutamazdım yataklara düşerdim. Her ortama ayak uydurabiliyorsunuz bu da her insana nabzına göre şerbet verebilecek biri olduğunuzu gösteriyor. Zamanında ayrı ayrı erkeklere de bunu yapmışsınız üstelik 3 ay fiilen aldatmışsınız ve vicdanen rahatsız olmamışsınız. Şu an olmanızın sebebi pişman olmanız değil süreci yönetememiş olmanız. Mesajlardan birinden herkes yapıyordu ben elime yüzüme bulaştırmışım bile yazmışsınız. Gitmek istediğiniz yerleri arkadaş eşlerini maşa yaparak kocanızın kulağına getirip siz istememiş gibi davranıyorsunuz. Ben sizi tehlikeli buldum. Kendinizi doğru değerlendirip uzman desteği almanızı öneririm. Çünkü manipülasyonla insanları yönetiyorsunuz.
Eğer eşiniz mesajları görmemiş olsa asla aklınıza bile gelmezdi. Her genç kızın farklı flörtleri olur, olmalı da. Nasıl bir erkek istediğinin ve istemediğinin kararını bu şekilde verir. Ama aynı anda gönül ilişkisi kurmak herkese haksızlık.
Ben sindiremezdim. Eşiniz görünürde size iyi olsa da kabullenebileceğini düşünmüyorum ki kabullenemediğinden zaman zaman sorun çıkartıyor. Bence uzman eşliğinde yüzleşin. Yarım kalan her şey katlanarak büyür bunu hiç unutmayın.

aslında eşimle tanıştıktan hemen sonra sevgili olmadık. sevgilimden ayrılmadan da aramızda bişey yaşanmadı, yanlış anlattım galiba. sadece eskiye ayrılmak istediğimi ilk söylediğimde başkasına aşık oldum demedim, baktım ki iş çıkmaza giriyor öyle söyledim. hayatın akışında bu şekilde ilerledi.
Sizinki ihanet değil zaten biri bitmeden biri başlamamış o halde, ilk yazınızda sanki eşinizle ayrılığı beklemişsiniz gibi anlaşıldı.

Niye sorsunlar ki? siz ilk yazdığım yazıyı okusaydınız eşim mutlu olsun diye neler yaptığımı görürdünüz. ki istesin fazlasını da yaparım. yazdığım bazı problemlere rağmen oldukça mutluyuz da dedim. eşimin ailesi ayda yılda bi defa iki günlüğüne oğullarının keyifsiz olmasına takacak olsa zaten orda oturamazdım ben.
Gördüm ve orada da hatalı buldum. Eşim mutlu olsun diye eski sevgilisini çağırıp yavuklun gelecek kendine kapı bul dedim yazdığınızı okuyunca da başkası adına utandım. Adamın ağzından girip burnundan çıkmaya devam. Niye sorsunlarmış. Ben kızımın sandalyeye oturuşundan anlıyorum günü iyi mi geçmiş kötü mü geçmiş. Kaç yaşında olursa olsun evladının ruh halini hissedersin anlarsın. Çocuğuma yamuk yapanı balla börekle beslemem dar ederim dünyasını. İsterse 10 çocuğu olsun, herkes kendi doğurduğundan mesul, kendi çocuğunu kollar. Eve yerleştim, torunu da verdim ellerine, adamın elini kolunu bağladım sıkıysa gitsin, aferin ne güzel plan. Kaç kere yazdım sordum, siz affeder miydiniz diye, cevap yok. Eşten hiç bir şey saklanmaz. Kendi ailenizle ilgili konular olur yayılsın istemezsin, kendi aralarında çözsünler dersin eşine söylemezsin veya iş yerinde bazı sorunlar olur başeder halledersin söylemezsin. Ama bi zahmet en söylenecek şeyi de gizlemezsin. Ben aynı anda ikinizle de takıldım ama seni seçtim, haksızlık yapmak istemiyorum bil ona göre ver kararını dersin.

Aynen her şey çok güzel herkes çok mutlu. O yüzden adam bir kaç ayda bir kavga çıkarıyor camı çerçeveyi indiriyor, evden uzaklaşıyor. Size ne yazılsa boş. Hayal aleminde yaşamaya, enayi yerine koymaya devam. Çanta hazırlar hazırlar gönderirsiniz evden. Sizi niye yazlığa götürmüyor?

Akrep burcu mu eşiniz? Ben benzer şeyler yaşamıştım akrep burcu eski sevgili ile. Aldatma vs yok, kucuk yanlis anlasilmalarla 1 senem rezil oldu. Çok yorucu, çok... Ben başaramadım ve "eski" sevgili oldu. Artık yanlış anlamaya kurgulanmış gibiydi ve ben yanlış olan uydurma şeyleri de ispat etmeye çalışıyordum, hiçbir anlamı olmadı. Ama sizinki daha ağır ve gerçek şeyler galiba, yorumları okudukça anladım. :KK43:
Evet hatta Yükseleni de akrep. Belli oluyor değil mi?

Kaç kez yazdım ama daha açık not düşeyim, Ben kocamdan başka kimseyle, hiç bir şekilde birlikte olmadım, bunu da ona daha sevgiliyken kendi isteğimle kanıtladım, bu konuda içim rahat, kocamın da soru işareti taşıdığını pek zannetmiyorum.
Aldatmanın sınırını geri dönüşü olmayan cinsellikten daha geniş, duygusal bile değil davranışlar ve yalan sınırına çekersek kabul, salaklığımla, şımarıklığımla o suçu işledim, henüz o kadar hızlı ciddileşeceğimizi hesaba katamadım. ama ben o duygusal ve davranışsal hasarı tamir edecek şeyler verdim kocama. her şeyden önce bir oğul verdim, kabul ederse ikinci hamileliği istiyorum.

Terapi görüyorum, okuyorum ve ne yazık ki bu affetme konuda çoğunuzdan daha fazla bilgi sahibiyim. sakladığın daha kötü bir şey yoksa tartışmaya açmayarak, rest çekerek, konuşturmayarak hallolan bir şey değil böyle ciddi yuva dağıtan konular. sadece ters teper, mezara kadar sürer. benim gizli bir şeyim kalmadı. tek yolu karşındakini tamamen anladığını ona hissettirmekten geçiyor. bir şeyler mi hatırlayıp kızdı, daha iyi sakinleştir. hatta uzun süre açılmazsa konuyu kendin açıp kontrollü bir şekilde empatiyle kapat. uzun bir süre yeter ona.

Yani resmen aldatmamın karşılığını çocuk vererek bedel ödedim ikincisini de veriyorum diyorsunuz nasıl bir düşünce bu ben anlamıyorum, arkadaşım bizde çocuk veriyoruz bu evlilik birliğinde alınan bir karar böyle lütufta bulundum çocuk verdim der gibi yapmış olduğunuz aldatmayı nasıl hafifletmeye çalışıyorsunuz?

İnsanoğlunun tek bir yalana tahammülü yokken siz 3 ay adamı saf yerine koymuşsunuz neyi hafifletmeye çalışıyorsunuz?

Bari evet öyle bir durumum oldu diyebilecek cesaretiniz olsun, aldatmadım şöyle oldu böyle oldu ama çocuk verdim diyorsunuz.

Siz kendinizi kandırın hanımefendi.

Eşimi, yuvamı, onlara sahip olmayı seviyorum. aksini istemiyorum. Bana kötü davrandığını nerden çıkardınız? Beni sevmese zaten iki yıl önce boşanmıştık. Aradaki gergin dönemi haricinde kendimi suçlu hissettirecek kadar iyi davranır.
Zannettiğiniz kadar Yorulmuyorum, Çok zor şeyler değil, özellikle içinden gelince. en zoru ve rol yaptığım olayı anlatayım; bu eski sevgilisiyle tanışmaktı, yutkundum, eşime dedimki "akşama eski yavuklun çaya gelecek, kendine plan yap". kapımdan girer girmez kolaylaştı, tavsiyeler verdim, sonra düğününe gittim, bütün arkadaşlarımız mevzuyu biliyordu, telefondan imalı şarkı açıp bütün masamızı kopardım. sonradan öğrendim uzun süre konuşulmuş. eşim tüm gece kolunu omzumdan çekmedi.

bunun dışında zorlandığım bir şey yoktu ki. kv'min üst katında oturuyorum, çalışan insanım, çocuğum emin ellerde bahçeli evde büyüyor. akşamları yemeğe, etkinliğe giderken bırakabiliyorum, Seneye kreşe Kayınbabam götürüp getirir, sıkışırsam temizliğime, ikramıma da yardım ediyorlar... bu katlanılması gereken bir şey değil. Ki bazı eşyaları alsak da evimizi kapatmadık.
Normal mi sizce hayatınız? Adam yazlığa çekip gidiyor ve siz tek kelime edemiyorsunuz aldatıyor mu eskort mu çağırdı asla sorgulayamazsınız
İş yerinde erkeklerle konuşmuyorsunuz eşiniz size güvenmiyor her hareketimizde korkuyorsunuz acaba bişey der mi diye
Herşeyi alttan almak zorundasınız
Ailesi de bu olayı öğrense size karşı tamamen değişecektir emin olun

Gördüm ve orada da hatalı buldum. Eşim mutlu olsun diye eski sevgilisini çağırıp yavuklun gelecek kendine kapı bul dedim yazdığınızı okuyunca da başkası adına utandım. Adamın ağzından girip burnundan çıkmaya devam. Niye sorsunlarmış. Ben kızımın sandalyeye oturuşundan anlıyorum günü iyi mi geçmiş kötü mü geçmiş. Kaç yaşında olursa olsun evladının ruh halini hissedersin anlarsın. Çocuğuma yamuk yapanı balla börekle beslemem dar ederim dünyasını. İsterse 10 çocuğu olsun, herkes kendi doğurduğundan mesul, kendi çocuğunu kollar. Eve yerleştim, torunu da verdim ellerine, adamın elini kolunu bağladım sıkıysa gitsin, aferin ne güzel plan. Kaç kere yazdım sordum, siz affeder miydiniz diye, cevap yok. Eşten hiç bir şey saklanmaz. Kendi ailenizle ilgili konular olur yayılsın istemezsin, kendi aralarında çözsünler dersin eşine söylemezsin veya iş yerinde bazı sorunlar olur başeder halledersin söylemezsin. Ama bi zahmet en söylenecek şeyi de gizlemezsin. Ben aynı anda ikinizle de takıldım ama seni seçtim, haksızlık yapmak istemiyorum bil ona göre ver kararını dersin.

Aynen her şey çok güzel herkes çok mutlu. O yüzden adam bir kaç ayda bir kavga çıkarıyor camı çerçeveyi indiriyor, evden uzaklaşıyor. Size ne yazılsa boş. Hayal aleminde yaşamaya, enayi yerine koymaya devam. Çanta hazırlar hazırlar gönderirsiniz evden. Sizi niye yazlığa götürmüyor?

Ay resmen adam dışında bir dünya kurmuş kendi kendine ama adam o dünyada değil adam BUNALIMDA.

Benim annem de öyle ve ben 29 yaşındayım 😃 yüzümün rengi değişiyormuş gözlerim ışıldamıyormuş üzgün olduğumda ve ilk sordukları şey evde her şey yolunda mı seni üzecek bir şey mi yaşandı oluyor. Oysaki iş hayatı da olabilir ama üzen şeyin ne olduğunu anlayabiliyorlar. Bence soru sahibi herkesi manipüle edebildiği için kendi böyle bir tongaya düşmezdi. Tonga diyorum çünkü herkesi oyalayıp en iyisini seçmiş ve karşısındakine hissettirmemiş bence o hissederdi. Öyle insanlar kendileri gibileri iyi ayırt eder. Kusura bakmayın sertim bu konuda çünkü en büyük kırmızı çizgim aldatmak ve aldatılmak. Kimse bu hayata bunu yaşamaya gelmiyor.

Kadın sevgilisi varken diğer sevgilisiyle tatile gitmiş tatil resimleri ortaya çıkınca yakalanmış
Aynı şeyi sizin başınıza gelseydi?
Öyle yazmamış sanki ben mi yanlış anladım. O sırada ya ben ya onlar demiş şimdiki eşi o da eğlenceyi seçmiş ? Ben mi yanlış anladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X