Erken yaşta evlenmek , erken yaşta boşanmak

21 yaşında , okul bıle bıtmeden, neden kendinize bunu layık gordunuz

onu aldırma, bunu aldırma, sızın ve aılenızın bır degerı yok mu, neden bunu yaptınız kendıne derken, hemen dusundum bırden ve cevabı buldum...

cok genc yastaki ıyımser haller, olsun sevıyoruz, sabırlı ol, yetınmeyı bıl, sevdıgını uzme-yorma...

hep aynı hatalar işte. lutfen bundan sonra kendinizin değerinde olun ve bu forumu okuyan varsa bu yaslarda, lutfen erken evlılık yapmayın. kendı karakterının ve ısteklerının farkına bıle ınsan 30lardan sonra varıyor ınanın...

eşin allahtan baba olmak ıstemıyor, ısı bıle duzenlı olmayan bır adamdan cocuk yapıp nasıl gecınmeyı dusunuyorsun.

kesinlikle, babam bile benzer bir türde. annem resmen erkek oldu, baba oldu, ve tükendi... 40 sene sonra boşandı ama boşanıncaya kadar kendini de bizi de psikolojik olarak mahvetti. ayrıca annem beden sağlıgı da cok bozuk, hem herseye yetısmek hem de asırı stres ve sorumluluk ıste

kuru kuru seviyorum demenin hiç bir anlamı yoktur, çözüm yoksa mücadele yoksa sevgi de yoktur aslında.

sırtında yük evet eşin, ve bu yük devam edecek. çünkü adam alışmış, ya da karakteri avr. o yüzden bu yüklerin altında ezilmeden, sadece kendi hayatının yükünü aldığın bir hayata yönel. yani boşanç bu adam değişmez, sen yaşadıklarınla yıprandıklarınla, orta yaşa gelince depresip sinirli bir kadın olursun tıpkı cogumuz gibi.

son olarak; ona saygım kalmadı diyorsunuz.

saygı, sevgiyi besler evlilikte. herşeyi besler hatta. saygı duymadığınız bir adamla, cinsellik de olmaz derken bu evlilik her anlamda çatırdar zaten.

emek vermeyen, mücadele etmeyen bir adama saygı azalır zaten.

yani ilişkiniz sizi daha travmatik hale getirmeden, tehlikeleri farkedip yolunuzu cızın.

ve ınanın yas ılerledıkce bosanma kararı almanız zorlasır, con ınce dusunursunuz cesaretınız azalır alıskanlıklar cok etkıe der, duzen dersınız vs vs. bu duruma gelmeden bosanın

Bana göre işsiz erkek=kumarbaz, alkolik, aldatan gibilerle eşit kefede. Bir dönem işsiz kalabilir işleri umduğu gitmez o ayrı ama adam evlendiğinden beri parazit gibi yaşıyor bu korkunç birşey. Hiç tahammülüm olmaz. Kayınbabadan ev istemeye utanmadınız mı? Evde kazık kadar oğlu oturuyor yaşlı başlı adam mı çalışıp ev alsın. Size de sizin nezdinizde diğer genç kızlara da küpe olsun. Daha ev kuramayan eve ekmek getiremeyen kişilerden eş olmaz uzak durulmalı. Allah korusun yani

çok sayıda mülkleri var , bize zaten ev sözü vardı düğün hediyesi olarak. Böyle bir durum olmasa tabii ki adamın karşısına geçip söylemeyiz

Aşkım o seni alana kadar göz boyamak için yapılan palavra işte
ayne öyleymiş , sonrasında ev için çocuk şartı koştu bize. Bu arada ben konuyu açalı 10 gün olmuş , herkes her şeyi kabullendi. Kimse kal yuvanız dağılmasın demedi onlardan :) iyi de oldu , çok ısrar etseler bana zor olurdu

Deseler ne olacaktı sanki. Sonu yine hüsran. Adam alışmış ki evde yatmaya. Benim de var böyle bir tanıdığım. Adam evde yiyip içip yatıyor karısı çalışıyor. 2 yıl olacak evleneli. Kadın tam dolmuş artık ama boşanamıyor valla. Bari sen kurtar kendini.

Çok yanlış bir evlilik yapmışsın, maalesef sen eşinle değil ailesi ile evlenmişsin, ben olsam böyle parazit gibi bir adamla evli kalmazdım, eşin kesinlikle senin gibi eğitimli bir kadını haketmiyor, ayrıca sakın ha çocuk yapma zaten kendini bu evliliğe ve bu insanlara mahkum edersin ...

5 6 ay sonra ev alicam diyen kisi zaten oyaliyordur
Pekala 5 6 ay once de alabilirdi
Cocuk olsun alcam diyen kisi yine atiyorum kiziniz oldu diyelim, oglan olsun alicam diye yan cizebilir
Guvenilmez yani
Asgari ucret bile aliyor olsa bi adam sabah kalkip isine gitmeli
Isi begenmedim diyip cikmasi da ailesine guvendigi icindir
Ailesinde yiyip icen adam da asla uzaga tasinmaz zaten
Nerden baksan ofsayt
Tek guzel sey henuz gencecik olman
Degerlendir en bastan basla hayata

çok sayıda mülkleri var , bize zaten ev sözü vardı düğün hediyesi olarak. Böyle bir durum olmasa tabii ki adamın karşısına geçip söylemeyiz
Hediye verilir istenilmez. O an vermeyi düşünmüş planlamış sonradan da mantıklı gelmemiş olabilir. Borç alıp ödemese haklısınız. Onca şey yazdım buna mı takıldınız? Bence daha büyük sorun var. Eşiniz mesela!

sıkıntılı mısınız? adam boşuyorum ki farkındayım sıkıntılarının???????

aynen öyle , çok teşekkür ederim yapıcı ve güzel yorumlarınız için <3

25 mayıstan beri ayrı yaşıyoruz , çok şükür hamile değilim. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için , erken evlenmenin tek artısı genç yaşta hayatımı tekrar çizebilecek olmam :.) okuyan genç kızlara da ders olsun benim bu durumum

umarım tanıdığınız da farkına varıp bir çözüm bulur bu duruma. Gerçi boşanmaktan başka çözüm de yok , bu saatten sonra kimse değişmez zaten. Kazık kadar adamlar bizim dememizle iş tutsalar bile sıkıntı yani. Hayat boyu biz söylemeden bir şey beceremezler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…