Erken yaşta evlenmek , erken yaşta boşanmak

Zararın neresinden dönersen kardır, daha çok gençsin ve çocuğun yok bekar sayılırsın, kurtul şu asalak heriften ...

Benim bir arkadaşımda böyle bir evlilik yaptı. Kız çok çalışkan, başarılı, taşı sıksa suyunu çıkarır cinsten biri, koca da tam tersi. Adam alışmış baba parası yemeye, asla işe girip çalışma gibi bir niyeti yok. Ailede zengin olmasına rağmen umursamıyor, evi arkadaşım geçindiriyor. Üstelik bütün gün evde yatmasına rağmen ev işlerine de asla dokunmuyormuş paşa hazretleri. Arkadaşım diyorki bazen kahvaltı masasını toplayamadan işe gidiyorum, akşam bi geliyorum kahvaltılıklar öylece duruyor, dolaba kaldırmamış. Böyle adamlar düzelmez bence. Ömür tüketmeye gerek yok.

Kahvaltılıkları öylece bırakmak ne!? Bu, tembellik değil başka bir şey.

okurken tetiklendim bu resmen bizimki.. arkadaşın çocuk olmadan boşasın bunu en acilinden. Verdiğim en doğru karar ayrılmak. B:urayı çok güncellemiyorum ama o kadar rezillik çıkarıyor ki aileme. Hem tembel hem işsiz hem hadsiz. Tekrar bin kere şükürler olsun çocuksuz olduğum için diyorum

Ne yapıyor utanmaz.

Ne yapıyor utanmaz.
babamı arayıp diyor ki '' babacığım ben size çok üzülüyorum , kızınızın evlendikten sonra tekrar eve dul olarak dönmesi çok ağır bir şey olmalı... Allah yardımcınız olsun.'' Babam da dedi ki asıl ben sana üzülüyorum ; evine , yuvana sahip çıkamamış ve eşi tarafından tercih edilmeyen bir erkeksin. Kızım benim canım ciğerim , 10 çocukla da olsa seve seve kabul ederim, senin gibi tembel itin eline bırakmam vs vs.
Bir de annem kayınbabama mesaj atmıştı 3-4 ay önce , bu çocukların hali ne olacak oğlunuzun ne zaman düzenli işi olacak, kızım çok güvensiz ve mutsuz diye. Benimkinin de bu mesajdan yeni haberi olmuş.. Babama diyor ki eşinizin benim babama mesaj atması çok ahlaksızca. Bu arada annem kayınbabam ile iletişime geçme sebebi ise kayınvalidemin fikri idi , kayınvalidenin fikri evde geçersizdir , çok ciddi ataerkil bir sistemleri var. Kendisi anneme dedi eşime siz yazın , erkek erkeğe sorun çıkar , ben söylersem yetersiz kalırım falan diye.

Ne yapıyor utanmaz.
babamın mesajdan hberi var , annem onayını alarak yazdı mesajı hatta. Ama en son hepimizi çıldırttı. Resmen evimizi birbirine katmak , anne babamı birbirine düşürmek için çabalıyor pislik insan. Eniştemi , dayılarımı aramış bizim evin konumunu istemiş.. 3 senelik damat evimizin yolunu bilmiyor çünkü :) gelip beni alıp götürecekmiş eğer karşı koyarsam Esra Erolda beni ararlarmış... Tüm ses ve mesaj kayıtlarını aldım. Sabah karakola gideceğim önce uzaklaştırma alacağım sonra dava edeceğim. İnanılmaz korkunç bir insan

Yani benim yuvam yıkılıyorsa sizinkini de bozayım diye kendince rol kesiyor hadsiz herif

Yani benim yuvam yıkılıyorsa sizinkini de bozayım diye kendince rol kesiyor hadsiz herif
evet evettt tam olarak bu düşüncede... Evlenerek yaptığım cahilliği bu adamdan çocuk yaparak taçlandırmamışım iyi kii.. çocuğum olsaydı bu pisliğe baba diyecekti. Ömür boyu bağımız olacaktı

İnşallah daha fazla rezillik olmadan hemen boşanırsın.

Boş beleş insan olması yetmiyor bir de herkesin huzurunu kaçırıyor.

İnşallah daha fazla rezillik olmadan hemen boşanırsın.

Boş beleş insan olması yetmiyor bir de herkesin huzurunu kaçırıyor.
inşallah , cuma günü dilekçe vereceğiz. Erkek kardeşime de mesaj yazmış az önce , dul ablanı korumak artık sana düşüyor Allah kolaylık versin diye. İnsanların damarlarına basıp duruyor. Biz neyse ki sakin bir aileyiz ve onun ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bahsettiği konular yüzünden insanlar kan akıtıyorlar. Rezil pislik

Cidden sırf milleti birbirine düşürmek için mesaj atmadığı insan kalmamış.

Hâlbuki akıllı, olgun insan " bu kız neden benden boşanmak istiyor?" diye bir düşünür.

aynen öyle , önceden bir şükrediyordum bu yüzünü görünce bin şükretmeye başladım

Cidden sırf milleti birbirine düşürmek için mesaj atmadığı insan kalmamış.

Hâlbuki akıllı, olgun insan " bu kız neden benden boşanmak istiyor?" diye bir düşünür.
cevabı kendisi de bildiği için sormuyor bence , tahammül edemiyor. Son çare herkes mutsuz olsun istiyor , kendisi gibi huzursuz , keyifsiz..

Aynı evde misin hala?

aynen öyle , ankara kayseri arası 4 saatlik yol. Ama iyi ki de gelmedi , seviyor diye vicdan yapıyordum. Sevmiyormuş diyorum şimdi , kafam çok daha rahat :)
Ay sevse ne fayda, kalkıp geledebilir, bu da sevgisinin kanıtı değil, seven adam kalkıp iş bulur, sorumluluk alır, yayılıp yatmaz nasılsa çalışan var diye eşek yerine koymaz sevdiğini

Ayyy tam miykinti ve ahlaksız bu ya. Sakın arkana bakma sakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…