Düşüncelerime engel olamıyorum

Hiç dert etme eşinde iyi bir insansa yasiniz genç borçlar biter bikac sene gezersiniz,gençliğiniz var hersey yerine oturur zaten çalış boş durmak olmaz bu devirde rahata erincede bı çocuk yaparsın senden iyisi yok,hayat okadar çabuk geçiyorki borç morc kalmaz,takarak bir yere varamazsın oluruna bırak çok şükür bu günlerde geçti diyeceksin gün gelecek♥️
Merhabalar, Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Biraz daha gözlemlemek istiyorum. Şuan ne bu düşüncedeyim ne de değilim.

Borcunuzun bitmesine ne kadar süre kaldı bana kalırsa borçtan dolayı kendinize ayiramadiginiz bütçe canınızı sıkmış ama eşinle sorun yoksa biraz daha sabredin
3 kredimiz yakında bitmek üzere, Onun maaşına zam yaptılar. O yüzden daha rahatlayacağız inşallah

Siz gerçekten erken evlenmişsiniz ama eşinizi seviyorsanız, anlaşabiliyorsanız, evlilik o kadar da kötü bir şey değil. Ancak size en önemli tavsiyem henüz çocuk yapmayın. Daha yaşınız genç, ileride bol zamanınız olur çocuk düşünmek için, henüz bunu düşünmeyin, biraz kendi hayatınızı yaşayın, hayatınızı oturtun, evliliğinizi oturtun.
Ben sizin aksinize geç yaşta evlendim ve bende de oldu bu düşünceler, benimki sizinkinden biraz daha farklı şekilde; yani uzun süre bekar yaşamaya alışınca da evliliğe adapte olmak hemen olmuyor. Evlenmese miydim? Bekarken hayatım daha mı iyiydi gibi düşünceler oldu bende de. Ama bunlar bence evliliğe adapte olma süreci ile ilgili, sizi bilmiyorum ama sanırım biraz özverili bir insan olduğunuz zaman insan evlilikte kendinden fazla fedakarlık yapıyor başlarda ve bu da beraberinde mutsuzluğu ve bu nevi sorgulamaları getiriyor. Sonra anlıyorsunuz ki bu aslında yanlış. Fazla verici ve fedakar olmak evliliğinize artı bir şey katmıyor. Bir denge kurmak gerekiyor. Yaptığınız fedakarlıklar sizi üzmemeli. Örneğin kazandığınız para sizin paranız, elbette evin ihtiyaçları olacaktır ama birazını da kendinize harcayın. Siz de kendi arkadaşlarınızla vakit geçirmek için ya da hoşlandığınız hobi ve aktiviteler için zaman ayırın. Kendinizi başkaları ile kıyaslamayın çünkü onlar ne yaşıyor bilemezsiniz. Siz kendi isteklerinize odaklanın, inanın imkansız değil, siz de mutlu olabilirsiniz.
Dediğiniz de çok haklısınız ama sürekli gel gitliyim, yani Eşimle 1 hafta iyiysek 1 hafta kötüyüz. Sebebi ise sürekli ilgi istememden kaynaklı. İlgiden kastımda biraz Kadın gibi yani daha dişi gibi hissetmek istiyorum. Mesela evde der ki bana beni yönetiyorsun. Bunu istemiyorum ama bana ön ayak olmuyorsun diyor. Küçük jestler yok mesela. Dün izinliydik ve günümüz mahvoldu resmen. Ya diyorum ki sen de bir kere de sahile inelim, başka şeyler yapalım. Sürekli aynı diziyi izliyoruz. Hazırla bir şeyler mesela. De ki Hayatım gel bir şeyler hazırladım, film de seçtim. İzleyelim. Bu yok, ısrarla ben söylüyorum. Bunu diyince yaptı mesela. Ama demeden önce yapmanın bize zararı yok artı yararı var. Bu konularda çok gel gitliyim, ilk zamanlarda böyle değildin diyorum. Yanağımı sıkardı, güzelim derdi. Ben soruyorum güzel miyim diye. Evet hayatım diyor. Yani anlatabiliyor muyum içimde ki eksikliği. Aynı döngüden olmaktan sıkıldım. Onunla konuşmaya başlayınca ayağa kalkıyor ve direkt başka uğraşlar buluyor. Gönül alma kesinlikle yok. Daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Bazen çook çok iyiyiz ben belki de büyütüyorum bilmiyorum ama eksiklik var. Çocuğumuz olunca seni düşünemiyorum diyor, e tabi düşünemezsin. Muhtemelen ne kadar çingene olacağımdan bahsediyor.

Keşke evlenmeseydin bu yaşta. Hem kendinden büyük, hem çulsuz. Bi kişinin kendine yaptığını 40 kişi birleşse yapamazmış.

Evlenmeden once size dugun bircu odemek isteyip istemediginizi sordukarmi? Madem yapacak gucleri yokmus neden gapip borcunu sizin uzerinize yiktilar. Ben buna para vermek istemiyorum ailen odesin de gec kenara paranida istedigin gibi harca evlenecek gelinin calismasina guvenip millete hava atmak icin dugun yapmislar resmen. Malesef erken evlenmissiniz hemde cok erken bilmiyorum cok sıkici bir durumun icindesiniz alisilirmi asilirmi bilmiyorum

Evlenmeden once size dugun bircu odemek isteyip istemediginizi sordukarmi? Madem yapacak gucleri yokmus neden gapip borcunu sizin uzerinize yiktilar. Ben buna para vermek istemiyorum ailen odesin de gec kenara paranida istedigin gibi harca evlenecek gelinin calismasina guvenip millete hava atmak icin dugun yapmislar resmen. Malesef erken evlenmissiniz hemde cok erken bilmiyorum cok sıkici bir durumun icindesiniz alisilirmi asilirmi bilmiyorum
Biraz gözlemlemek en iyisi şuan bilemiyorum

O zaman cevabım şu olurdu.
Vakti zamanında tek başına yediğin hurmalar şimdi senin kıçını tırmalar.
Ben de bundan sonra kendi kazandığım paranın bir kısmını kendime ayıracağım.
Motor ehliyetine yazıldım bilee, seneye istediğim motoru çekerim artık altıma

X