Düşüncelerime engel olamıyorum

Evet Bankacı, daha iyi kazanıyor. Bazen bunalıyorum bu tip konularda, elimden bu kadarı geliyor ne yapabilirim diyorum. Bir ara kavga ettik bu sebeplerden. Boşanma davası açacaktım, tabii ailenin durumu iyi gidersin yanıtı aldım. Başımdan aşağı sular döküldü. Aileside orta durumda
Boş laf yapmasın eşiniz. Kira ve faturaları ödedikten sonra daha ne yapacaksınız? Alacağınız para aşağı, yukarı bellidir. Sizinle para kavgası yapmasın biz zahmet.
Bende asıl sorununuz eşinizle aranızdaki iletişim problemi. Kendisinin size karşı anlayışlı olmaması, evliliği ortaklık gibi görmesi.

Kuzucum yanlış anlama ama sanırım tek sorunun erken evlenmiş olman veya maddi sıkıntılar değil.

Sanırım eşin biraz huysuz bi adam hı ?

Paragrafın içinde geçiştire geçiştire yazmışsın ama mutsuzluğunun ve iç huzursuzluğunun asıl nedeni bu olabilir mi ? Sanki ters giden bi şey var ama tam olarak ne bilmiyorsun ? Tartışırken yoruluyorsun, kendini ifade edemiyorsun ? Nasıl davranacağını bilemiyorsun ? Ne yapsan yaranamıyorsun ? Böyle hislerin var mı ?
Daha çok çocuk gibi. Enn enn basitini söyleyeceğim, Babam zamanında bana ev almıştı. Ben oraya geçelim demiştim ilk etapta, o da ben o eski evde kalmam dedi. Evde 13 senelik ev bu arada. Ev kötü ama babam parke boya yaptırmıştı. Banyosu ve Mutfağı kötü ama onuda Banyoyu yaptırırım ben siz mutfağı zamanla yaptırın demişti. Ailem kalıyordu bu arada orada yeni eve de onlar geçecekti. Onlar kalsın biz yeni eve geçelim demişti.

Bir diğer konu kavga ettik diyelim ve ben o sıra evlendiğimiz zaman onun bir şeyini kullanıyorum ne olabilir bu, Kalem diyelim. Eğer onu kullandığımı görüyorsa direkt elimden alır.

Bir ara bana ağza alınmayacak sözler söylemişti. Ben konuşamadım ve dediğiniz gibi kendimi ifade edemedim direkt çığlık ve sinir krizi geçirerek kendimi yırttım. O akşamda dışarı çıktı mesela. Ben bitti demiştim oda dönüşü yok mu demişti dedim yok. Ona istinaden gittim ben dedi.

Ev konusunda mesela, ya ben evden çıkarken ayna önünde giyinmeyi seviyorum. Bazen de eşyalarımı koltuğun üzerinde unutuyorum. Ayna salonda bu arada. Oda molalarında eve yemek yemeğe gidiyor bazen. Beni arıyor bağırıyor çok öfkelendim sana. E kaldır dedim niye öfkeleniyorsun. Kaldırmak zorunda mıyım diyor. Dedim düşmanın mıyım ne alaka

Daha çok çocuk gibi. Enn enn basitini söyleyeceğim, Babam zamanında bana ev almıştı. Ben oraya geçelim demiştim ilk etapta, o da ben o eski evde kalmam dedi. Evde 13 senelik ev bu arada. Ev kötü ama babam parke boya yaptırmıştı. Banyosu ve Mutfağı kötü ama onuda Banyoyu yaptırırım ben siz mutfağı zamanla yaptırın demişti. Ailem kalıyordu bu arada orada yeni eve de onlar geçecekti. Onlar kalsın biz yeni eve geçelim demişti.

Bir diğer konu kavga ettik diyelim ve ben o sıra evlendiğimiz zaman onun bir şeyini kullanıyorum ne olabilir bu, Kalem diyelim. Eğer onu kullandığımı görüyorsa direkt elimden alır.

Bir ara bana ağza alınmayacak sözler söylemişti. Ben konuşamadım ve dediğiniz gibi kendimi ifade edemedim direkt çığlık ve sinir krizi geçirerek kendimi yırttım. O akşamda dışarı çıktı mesela. Ben bitti demiştim oda dönüşü yok mu demişti dedim yok. Ona istinaden gittim ben dedi.

Ev konusunda mesela, ya ben evden çıkarken ayna önünde giyinmeyi seviyorum. Bazen de eşyalarımı koltuğun üzerinde unutuyorum. Ayna salonda bu arada. Oda molalarında eve yemek yemeğe gidiyor bazen. Beni arıyor bağırıyor çok öfkelendim sana. E kaldır dedim niye öfkeleniyorsun. Kaldırmak zorunda mıyım diyor. Dedim düşmanın mıyım ne alaka
Bu ufacık yaşında niye katlanıyorsun bu hanzoya, bence ciddi ciddi boşanmayı düşünmelisin.

Ablacım başa sarıyorum ben izninle,

Otur deli gibi kpss çalış ve atan. Çocuksuz boşanmak sevgiliden ayrılmaya benziyor. Ben 37 yaşımda boşandım bitti gitti. Çekme.

Ablacım başa sarıyorum ben izninle,

Otur deli gibi kpss çalış ve atan. Çocuksuz boşanmak sevgiliden ayrılmaya benziyor. Ben 37 yaşımda boşandım bitti gitti. Çekme.
Bana şunu dayatıyor ama, tüm borcu çeken benim tabi gidersin. Kendimi daha suçlu hissediyorum. İzin verirsen biraz daha gözlemlemek istiyorum ablaa, kolay değil gerçekten. Cesaretimde yok. Nefret ediyorum kendimden sanırım

Bana şunu dayatıyor ama, tüm borcu çeken benim tabi gidersin. Kendimi daha suçlu hissediyorum. İzin verirsen biraz daha gözlemlemek istiyorum ablaa, kolay değil gerçekten. Cesaretimde yok. Nefret ediyorum kendimden sanırım

Kıyamam yaa.. Bak, bunları annenle paylaş. İçine atma. Kafanı rahatlatacak şeyler yap ve zamana bırak.
Kendini sakın suçlama. En azından ters giden bişeyler olduğunun farkındasın ve halı altına iteklemiyorsun.
Bak ben senden kaç yaş büyüğüm senelerce cesaret edemedim o adımı atmaya, çok iyi anlıyorum seni.
O gücü bulacaksın merak etme. Hele bi mesleğini yapmaya başla gerisi gelecek.

Kıyamam yaa.. Bak, bunları annenle paylaş. İçine atma. Kafanı rahatlatacak şeyler yap ve zamana bırak.
Kendini sakın suçlama. En azından ters giden bişeyler olduğunun farkındasın ve halı altına iteklemiyorsun.
Bak ben senden kaç yaş büyüğüm senelerce cesaret edemedim o adımı atmaya, çok iyi anlıyorum seni.
O gücü bulacaksın merak etme. Hele bi mesleğini yapmaya başla gerisi gelecek.
İnşallah, çok teşekkür ederim :)

Sevgili benden büyük ablalarım, fikirlerinize ihtiyacım var. Hayat seline kapıldım gidiyorum. Aklımdan geçen tüm düşünceleri aktaracağım, bir yol göstermek veya fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ben 22 yaşında ve henüz 1 yıllık evliyim. Çok erken evlendiğimi düşünüyorum ama eşimle de bir problemim yok. Ama benim aklımı sürekli işte, gündelik hayatta, duşta yani her anımda ya ben niye evlendim, evlenmeyip biraz hayatımı yaşayabilirdim. Bir önce ki konumda belirtmiştim Eltimle sorunlarım vardı. Niye böyle bir şeye kendimi ittim bilmiyorum. Eşimi seviyorum ama borçlarımız var biraz, aldığım maaşı kendim yiyebilirdim diyorum sürekli. Ailemin durumu iyi bana diyorlardı erken evleniyorsun biraz daha kendine zaman tanı diye. Bu arada ingilizce öğretmeniyim henüz 1 yıllık mezunum. Mesleğimi yapmıyorum evimizin yakınlarında bi yerde çalışıyorum atama olana kadar. Burada bile ben zorundamıydım çalışmaya gibi düşüncelere kapılıyorum. Çalışma her anda var ama bilmiyorum işte. Evin Kirası, aidatı, faturalar bana ait. Eşimin maaşı borçlarına gidiyor. Geri kalanıyla eve bir şeyler alıyoruz. Ama iş yerinde gelen bazen kadınlar oluyor hep kıyaslama yapıyorum. Ben de bu şekilde olabilirdim diye. Ay bilmiyorum sonra saçma düşündüğümü anlıyorum. Bazen sinir krizi geçiriyorum, evlilik yüzünden mi böyle bilmiyorum. Bir çok kez boşanmak aklımdan geçiyor. Sonra evliyken de yapabilirsin diyorum, tekrar üniversite okumak var aklımda mesela. Kendime evlendim evleneli bir şey almadım. Dedim biraz maaşımdan kendimi ayırmak istiyorum. Motor Ehliyeti almak istiyorum, İşte kılık kıyafet ne olursa biraz önceliği kendime vermek istiyorum dedim çünkü çok stabil geçiyor. Eşim 31 Yaşında bu arada o görmüş geçirmiş bazı şeyleri. ama ben bazen kendime bir şey yapınca zamanı mıydı felan diyor. Ama kendisi eline para geçti mi arkadaşlarıyla direkt okeye gidiyor. Benimde bu çevrede arkadaşım yok bir annem yakın oda çoğunlukla memlekette. Kitap okuyorum mesela bu iyi geliyor ama. İstediğim yaşam bu değil kısaca öyle söyleyeyim. Bu düşüncelerden kendimi nasıl arındırırım? Yada zamanında benim gibi düşüncede olup sonrasında düzelen var mı
Hiç dert etme eşinde iyi bir insansa yasiniz genç borçlar biter bikac sene gezersiniz,gençliğiniz var hersey yerine oturur zaten çalış boş durmak olmaz bu devirde rahata erincede bı çocuk yaparsın senden iyisi yok,hayat okadar çabuk geçiyorki borç morc kalmaz,takarak bir yere varamazsın oluruna bırak çok şükür bu günlerde geçti diyeceksin gün gelecek♥️

Sevgili benden büyük ablalarım, fikirlerinize ihtiyacım var. Hayat seline kapıldım gidiyorum. Aklımdan geçen tüm düşünceleri aktaracağım, bir yol göstermek veya fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ben 22 yaşında ve henüz 1 yıllık evliyim. Çok erken evlendiğimi düşünüyorum ama eşimle de bir problemim yok. Ama benim aklımı sürekli işte, gündelik hayatta, duşta yani her anımda ya ben niye evlendim, evlenmeyip biraz hayatımı yaşayabilirdim. Bir önce ki konumda belirtmiştim Eltimle sorunlarım vardı. Niye böyle bir şeye kendimi ittim bilmiyorum. Eşimi seviyorum ama borçlarımız var biraz, aldığım maaşı kendim yiyebilirdim diyorum sürekli. Ailemin durumu iyi bana diyorlardı erken evleniyorsun biraz daha kendine zaman tanı diye. Bu arada ingilizce öğretmeniyim henüz 1 yıllık mezunum. Mesleğimi yapmıyorum evimizin yakınlarında bi yerde çalışıyorum atama olana kadar. Burada bile ben zorundamıydım çalışmaya gibi düşüncelere kapılıyorum. Çalışma her anda var ama bilmiyorum işte. Evin Kirası, aidatı, faturalar bana ait. Eşimin maaşı borçlarına gidiyor. Geri kalanıyla eve bir şeyler alıyoruz. Ama iş yerinde gelen bazen kadınlar oluyor hep kıyaslama yapıyorum. Ben de bu şekilde olabilirdim diye. Ay bilmiyorum sonra saçma düşündüğümü anlıyorum. Bazen sinir krizi geçiriyorum, evlilik yüzünden mi böyle bilmiyorum. Bir çok kez boşanmak aklımdan geçiyor. Sonra evliyken de yapabilirsin diyorum, tekrar üniversite okumak var aklımda mesela. Kendime evlendim evleneli bir şey almadım. Dedim biraz maaşımdan kendimi ayırmak istiyorum. Motor Ehliyeti almak istiyorum, İşte kılık kıyafet ne olursa biraz önceliği kendime vermek istiyorum dedim çünkü çok stabil geçiyor. Eşim 31 Yaşında bu arada o görmüş geçirmiş bazı şeyleri. ama ben bazen kendime bir şey yapınca zamanı mıydı felan diyor. Ama kendisi eline para geçti mi arkadaşlarıyla direkt okeye gidiyor. Benimde bu çevrede arkadaşım yok bir annem yakın oda çoğunlukla memlekette. Kitap okuyorum mesela bu iyi geliyor ama. İstediğim yaşam bu değil kısaca öyle söyleyeyim. Bu düşüncelerden kendimi nasıl arındırırım? Yada zamanında benim gibi düşüncede olup sonrasında düzelen var mı
Borç her evlilikte var, 32 yaşında evlenseniz yine olurdu, borçsuz hayat neredeyse yok artık dert etme ödenir geçer.
Evet genç evlenmişsin, ama o içinde kalan hayatı eşinle birlikte de yaşayabilirsin. Birlikte gezip, tatil yapabilirsin.. bunun için pişmanlık duyma, hatta evliyken kız kıza veya ailenle de tatile gidilir.. olur yani bunlar da düzelir.
Daha tam oturmamış evlilikte bocalamalar yaşanıyor, ilk bir iki yılı atlatinca düzene giriyor..
Ayrıca kendi başınıza da kaliteli zaman geciriyorsunuz, kitap okuyarak vs.gayet güzel. Pişmanlık duymayın, her evlilikte bir bocalama süreci yaşanıyor, eşinizle ev arkadaşı değil evlilik yoldaşı olursanız birlikte her zorluğu asarsiniz...

Bence evliliklerde ekonomik sıkıntı çok büyük sorun çoğu evlilik bunun yüzünden zarar görüyor sen daha 22 ama karşındaki 31 yaşında kocaman adam kenarda birikim yokken neden evleniyor kira bile ödeyemiyor ben de evlendiğim için biraz kötü hissediyorum ama bizim ekonomik sıkıntımız yok ve ben atandım. Kalkıp kira fatura ödeyeceğim bir evlilik yapmazdım
Hayat müşterek. Düşüncenizi beğenmedim. Kadın da öder kira, kredi.
Eşim de bende yüksek maaslarimiz var. Bıraksam eşim her şeyi öder, tüm maaşım bana kalır, ama hiç öyle bir tavrım olmadı bugüne kadar. Evlendigimiz günden beri kira, faturalar bende. Kredi çekerken ben de çektim... Evlilik bu, kimde varsa o harcar...

Borcunuzun bitmesine ne kadar süre kaldı bana kalırsa borçtan dolayı kendinize ayiramadiginiz bütçe canınızı sıkmış ama eşinle sorun yoksa biraz daha sabredin

Hayat müşterek. Düşüncenizi beğenmedim. Kadın da öder kira, kredi.
Eşim de bende yüksek maaslarimiz var. Bıraksam eşim her şeyi öder, tüm maaşım bana kalır, ama hiç öyle bir tavrım olmadı bugüne kadar. Evlendigimiz günden beri kira, faturalar bende. Kredi çekerken ben de çektim... Evlilik bu, kimde varsa o harcar...
Ya hayat müşterek ama burda müşterek bir hayat mı var kız daha yeni mezun kendi işini mi yapıyor yoksa zorunda kaldığı için asgari ücretli bir iş mi yapıyor o bile belli değil ben her şeyi erkek ödesin yapsın demedim ayrıca siz kira fatura öderken eşiniz ne yapıyor parayı? Kendi mi biriktiriyor şeffaf olarak paranın gittiği yeri görüyor musunuz? Kimde varsa o harcar ama burda yok yani kız zaten asgari ücret alıyordur bir kira olmuş 10-15 bin bu kıza ne kalıyor ne için çalışıyor. 22 yaşında böyle bir hayat seçmezdim değil 22 32 42 yaşında da seçmem. Hayat standartlarımı düşürecek erkek istemem. Birlikte olunca daha da yükselmesi lazım. Ayrıca adam 32 yaşında bankacı kaç senedir çalışıyor kenara iki kuruş koyup düğün parası biriktirmeden ne diye evleniyorlar benim çevremde çoğu çift borçlarını ödeyip evleniyor. Ki adam borcu yüzünden ne kadar şeffaf belki kıza eski ilişkisindeki borçları ödüyor. Ayrıca bir kadının mutlaka ve mutlaka kendi parasını kendi harcaması gerektiğini düşünüyorum. Mesela eşiniz sizin gibi ev işi yapıyor mu? Çocuk doğuruyor mu? Çocuğa sizin gibi bakıyor mu? Eve katkı da yapılır ama öncelik kendi birikimim olur. Neler gördüm çünkü bu hayatta. 50 yaşına kadar kocasına güvenip çalışmayan kadınlar aldatıldı. Maaşıyla kocasına iyi hayat yaşatıp ev araba aldırıp aldatılıp ayrılınca yine hayatı zindana dönenler var. Toz pembe bakamıyorum valla

Yada zamanında benim gibi düşüncede olup sonrasında düzelen var mı
Siz gerçekten erken evlenmişsiniz ama eşinizi seviyorsanız, anlaşabiliyorsanız, evlilik o kadar da kötü bir şey değil. Ancak size en önemli tavsiyem henüz çocuk yapmayın. Daha yaşınız genç, ileride bol zamanınız olur çocuk düşünmek için, henüz bunu düşünmeyin, biraz kendi hayatınızı yaşayın, hayatınızı oturtun, evliliğinizi oturtun.
Ben sizin aksinize geç yaşta evlendim ve bende de oldu bu düşünceler, benimki sizinkinden biraz daha farklı şekilde; yani uzun süre bekar yaşamaya alışınca da evliliğe adapte olmak hemen olmuyor. Evlenmese miydim? Bekarken hayatım daha mı iyiydi gibi düşünceler oldu bende de. Ama bunlar bence evliliğe adapte olma süreci ile ilgili, sizi bilmiyorum ama sanırım biraz özverili bir insan olduğunuz zaman insan evlilikte kendinden fazla fedakarlık yapıyor başlarda ve bu da beraberinde mutsuzluğu ve bu nevi sorgulamaları getiriyor. Sonra anlıyorsunuz ki bu aslında yanlış. Fazla verici ve fedakar olmak evliliğinize artı bir şey katmıyor. Bir denge kurmak gerekiyor. Yaptığınız fedakarlıklar sizi üzmemeli. Örneğin kazandığınız para sizin paranız, elbette evin ihtiyaçları olacaktır ama birazını da kendinize harcayın. Siz de kendi arkadaşlarınızla vakit geçirmek için ya da hoşlandığınız hobi ve aktiviteler için zaman ayırın. Kendinizi başkaları ile kıyaslamayın çünkü onlar ne yaşıyor bilemezsiniz. Siz kendi isteklerinize odaklanın, inanın imkansız değil, siz de mutlu olabilirsiniz.

Çok erken evlenmişsin. Mesleğe başlayıp kendi maaşını yemen, kendine alışverişler yapıp mutlu olup arkadaşlarınla çeşitli aktiviteler yapıp tatillere gitmen gereken yaşta evlenip büyük bir sorumluluğun altına girmişsin. Eşini seviyorsun sanırım ama adamın sana ve kişisel alanına pek saygı duyduğunu sanmıyorum. Aradaki yaş farkı çok fazla. Adamın seni anlayacağı yaşlar çoktan geçmiş. Keşke evlenmeseydin. Ama en azından kendini tartana kadar ve evliliğinden emin olana kadar çocuk yapma asla. Mutlaka korun. Boşanmak zor bir durum da değil. Nasıl boşanayım ki onca şey var diye de düşünme.

Hamilelikle , doğumla hiiç uğraşmana gerek yok. Çünkü zaten nur topu gibi (!) adam görünümlü bebişin var. Hayırlı olsun (!).

Adama bak gencecik karısı evin kirasını, faturaları,aidatı ödesin sonra dönüp kadına eve para harcamiyorsun diye diklensin,eşinin ailesinin aldığı yeni eve oturma hayali kursun Bankacı iyi maaş alıyordur ama sözde tüm para borçlara gitsin.Akil bedeni terki diyar edip iş kalbe kalınca kızlar bu hataları yapıp hanzo adamları koca diye daha çok alır.Sonrada çile bülbülüm çile....

Çok pardon ama eşiniz 31 yaşında ise bu zamana kadar çakıştığını ne yapmış acaba? O yemiş içmiş gezmiş birikim yapmamış da borcu size mi düşmüş
Bir de ailesinin verdiği evi eski diye beğenmeyip yeni evi istiyor,hadsiz.Senin ailen ne yaptı?sen ne yaptın borçtan başka bi de ev beğenmiyosun yüzsüz😠

X