Düşüncelerime engel olamıyorum

6 yaşla 10 yaş çok farklı. Ama burada problem yaş değil. Yaşa rağmen olgunlaşmamış bir eş. Karısını tanıyıp ihtiyaçlarını düşünemeyip sadece maaşını verip kendine kullanmasın ne demek?!
Borçların miktarını bilmiyoruz. İş insanlarının borcu hiç bitmez. Önemli olan dengeyi kurabilmelerinde. Borç ayağına eşini sıkıyor gibi görünüyor.

Baştan öyle mi anlaşıp evlenmiştiniz? Kira aidat faturaları ödemeyi kabul etmiş miydin evlenmeden önce? Sanemxxk Sanemxxk
Bir anlaşma yapmadık, sadece dengede tutalım dedik.

Sevgili benden büyük ablalarım, fikirlerinize ihtiyacım var. Hayat seline kapıldım gidiyorum. Aklımdan geçen tüm düşünceleri aktaracağım, bir yol göstermek veya fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ben 22 yaşında ve henüz 1 yıllık evliyim. Çok erken evlendiğimi düşünüyorum ama eşimle de bir problemim yok. Ama benim aklımı sürekli işte, gündelik hayatta, duşta yani her anımda ya ben niye evlendim, evlenmeyip biraz hayatımı yaşayabilirdim. Bir önce ki konumda belirtmiştim Eltimle sorunlarım vardı. Niye böyle bir şeye kendimi ittim bilmiyorum. Eşimi seviyorum ama borçlarımız var biraz, aldığım maaşı kendim yiyebilirdim diyorum sürekli. Ailemin durumu iyi bana diyorlardı erken evleniyorsun biraz daha kendine zaman tanı diye. Bu arada ingilizce öğretmeniyim henüz 1 yıllık mezunum. Mesleğimi yapmıyorum evimizin yakınlarında bi yerde çalışıyorum atama olana kadar. Burada bile ben zorundamıydım çalışmaya gibi düşüncelere kapılıyorum. Çalışma her anda var ama bilmiyorum işte. Evin Kirası, aidatı, faturalar bana ait. Eşimin maaşı borçlarına gidiyor. Geri kalanıyla eve bir şeyler alıyoruz. Ama iş yerinde gelen bazen kadınlar oluyor hep kıyaslama yapıyorum. Ben de bu şekilde olabilirdim diye. Ay bilmiyorum sonra saçma düşündüğümü anlıyorum. Bazen sinir krizi geçiriyorum, evlilik yüzünden mi böyle bilmiyorum. Bir çok kez boşanmak aklımdan geçiyor. Sonra evliyken de yapabilirsin diyorum, tekrar üniversite okumak var aklımda mesela. Kendime evlendim evleneli bir şey almadım. Dedim biraz maaşımdan kendimi ayırmak istiyorum. Motor Ehliyeti almak istiyorum, İşte kılık kıyafet ne olursa biraz önceliği kendime vermek istiyorum dedim çünkü çok stabil geçiyor. Eşim 31 Yaşında bu arada o görmüş geçirmiş bazı şeyleri. ama ben bazen kendime bir şey yapınca zamanı mıydı felan diyor. Ama kendisi eline para geçti mi arkadaşlarıyla direkt okeye gidiyor. Benimde bu çevrede arkadaşım yok bir annem yakın oda çoğunlukla memlekette. Kitap okuyorum mesela bu iyi geliyor ama. İstediğim yaşam bu değil kısaca öyle söyleyeyim. Bu düşüncelerden kendimi nasıl arındırırım? Yada zamanında benim gibi düşüncede olup sonrasında düzelen var mı
Kendi kendine teşhisi koymuşsun zaten.belli ki şu anki durumdan memnun değilsin.zaman ilerledikçe bu düşünceler geçeceğine kuvvetlenir bence.çünkü yıllar geçtikçe o geçen yıllar da boş geçmiş gibi gelecek sana.ya da diyeceksin ki başka biriyle nasıl olurdu acaba? Konu sadece okumak, çalışmak değil çünkü.onlar yapılır ama bazı şeyler yapılamaz. illa boşanmak için eşle problem yaşamaya gerek yok bence.şu an kendin için istediğin hayat tarzı bu değil belli ki.bence bu da gayet yeterli bir boşanma nedenidir.ama yuva kurulmuş, kolay mı kuruluyor falan kafasında değilim.herşey zamanında önemli ve güzel.bence boşanın siz.baksanıza eşinizin gençliğini yaşadığını düşünüp onu bile kıskanıyorsunuz.ben de siz de görüp geçirin de sonra tekrar bakın bu evlilik işlerine.

İş dışında eşinizle bir şeyler yapabiliyor musunuz?
Ve eşinizin ödediği borçlar ne kadar sizin ev icin yaptığınız harcamalar yanında?
21 yaşında evden işe, işten eve birde, evde sorumluluklar derken bunalmanız çok normal.
Maddi meseleleri eşinizle tekrar masaya yatırıp kendinize bir alan açın.
Arkadaşınızın olmaması da dezavantaj bana göre. İş yerinden falan yok mu birileri vakit geçirebileceğiniz?
Bu araya çocuk girmesin en azından, ona dikkat edin.
Evet, sahile gidiyoruz. Bu genel tatillerde mutlaka şehir dışına çıkıyoruz. Borçlardan kendimize çıkacağımız zaman ayırıyoruz. Ben 5 veriyorsam o 10 gibi. Ya da tam tersi. Ama bazen çok hırçın oluyor, eve hiç para vermediğimi iddia ediyor. Bu yüzden kavgalarımızda oluyor bazen.

Kendi kendine teşhisi koymuşsun zaten.belli ki şu anki durumdan memnun değilsin.zaman ilerledikçe bu düşünceler geçeceğine kuvvetlenir bence.çünkü yıllar geçtikçe o geçen yıllar da biş geçmiş gibi gelecek sana.illa boşanmak için eşle problem yaşamaya gerek yok bence.şu an kendin için istediğin hayat tarzı bu değil belli ki.bence bu da gayet yeterli bir boşanma nedenidir.ama yuva kurulmuş, kolay mı kuruluyor falan kafasında değilim.herşey zamanında önemli ve güzel.bence boşanın siz.baksanıza eşinizin gençliğini yaşadığını düşünüp onu bile kıskanıyorsunuz.ben de siz de görüp geçirin de sonra tekrar bakın bu evlilik işlerine.
Kıskanmıyorum, bana hak görmemesine kızıyorum.

Evet, sahile gidiyoruz. Bu genel tatillerde mutlaka şehir dışına çıkıyoruz. Borçlardan kendimize çıkacağımız zaman ayırıyoruz. Ben 5 veriyorsam o 10 gibi. Ya da tam tersi. Ama bazen çok hırçın oluyor, eve hiç para vermediğimi iddia ediyor. Bu yüzden kavgalarımızda oluyor bazen.
Evin kirasını, faturalarını siz öderken eve hiç para getirmediğiniz için hırçınlaşması garip değil mi?
Hem çok genç evlenmişsiniz hem de 10 yaş büyük biriyle evlenmişsiniz. Bana bu 30luk abiler 20lik kızları gözleri açılmadan kapatmaya bakıyor gibi geliyor.
Bir de sizden yaşça büyük ama evin sorumluluğunu bile alamıyor o kadar yıl çalışmasına hayat tecrübesi edinmesine rağmen. Sizi maddi manevi olarak da yükseltmiyorsa ne anladım gencecik yaşta on yaş büyük biri ile evlenmekten.
Keşke evlenmeseydiniz, biraz sevgili kalsaydınız. Belki çoktan ayrılmıştınız bile. Boşanmak da bir opsiyon kendinizi hiçbir şeye mecbur hissetmeyin bence.

Eşinizin belli bir mesleği var mı? Yaşı itibariyle sizden daha iyi kazanması gerekiyor zaten ve harcaması da ona göre olur. Kira ve faturaları ödeyip daha ne yapacakmışsınız? O da borçlardan bunalıyor olabilir ama evliliğin başlarının böyle olacagi belliymiş. Siz kendinizden çok ödün vermeyin, eşinizin yaşı itibariyle de daha çok sorumluluk alması lazım. 21 yaşında daha mesleğini eline alamamış gencecik biriyle evlenirken, çalışsın kuruşu kuruşuna bana versin diye mi hayal etmiş? Daha çok gençsiniz, çocuk olmadan hayatınızı düzene koyacak vaktiniz, fırsatınız olur. Eşinize karşı da sınırlarınızı koruyun, atama için şansınızı da deneyin adam akıllı, sonrasına da bakarsınız.

Evin kirasını, faturalarını siz öderken eve hiç para getirmediğiniz için hırçınlaşması garip değil mi?
Hem çok genç evlenmişsiniz hem de 10 yaş büyük biriyle evlenmişsiniz. Bana bu 30luk abiler 20lik kızları gözleri açılmadan kapatmaya bakıyor gibi geliyor.
Bir de sizden yaşça büyük ama evin sorumluluğunu bile alamıyor o kadar yıl çalışmasına hayat tecrübesi edinmesine rağmen. Sizi maddi manevi olarak da yükseltmiyorsa ne anladım gencecik yaşta on yaş büyük biri ile evlenmekten.
Keşke evlenmeseydiniz, biraz sevgili kalsaydınız. Belki çoktan ayrılmıştınız bile. Boşanmak da bir opsiyon kendinizi hiçbir şeye mecbur hissetmeyin bence.
Annemlede konuşuyorum bazen, böyle hissediyorum diye. Annem şuan böyle hissetmen normal, yeni mezun oldun atanamadın, özelde çalıştın emeğinin karşılığını alamadın. Bir de dedikodu meselesi olunca elbet bunları düşünmen normal dedi. Kendine biraz zaman tanı kızım, olmazsa yapacak bir şeyin yok. Dünyanın sonu değil dedi.

Evet ailesi bu zamana kadar bir çöp bile ödetmemiş maalesef. Oda zorlanıyor bu durumdan. Aileside söylüyor bizim hatamız diye. İyi de ben ne yapayım diyorum.

Yaptığı çok ayıp.daha adam gibi iş güç oturtamayacak kadar genç biriyle evlenmeseymiş o zaman.10 sene önden gittiğini unutuyor galiba.

Annemlede konuşuyorum bazen, böyle hissediyorum diye. Annem şuan böyle hissetmen normal, yeni mezun oldun atanamadın, özelde çalıştın emeğinin karşılığını alamadın. Bir de dedikodu meselesi olunca elbet bunları düşünmen normal dedi. Kendine biraz zaman tanı kızım, olmazsa yapacak bir şeyin yok. Dünyanın sonu değil dedi.

Evet ailesi bu zamana kadar bir çöp bile ödetmemiş maalesef. Oda zorlanıyor bu durumdan. Aileside söylüyor bizim hatamız diye. İyi de ben ne yapayım diyorum.
Ne dedikodusu o kısmı anlamadım. Ama annenizin sizin arkanızda olması iyi bu konuda. Ama eş tarafının ailesi ile ilgili sorularım var.
Ailesi çöp bile ödetmediyse neden birikimi yok bu adamın?
Çöp bile ödetmeyen ailesi neden düğünün borcunu ona yıktı şimdi?

Eşinizin belli bir mesleği var mı? Yaşı itibariyle sizden daha iyi kazanması gerekiyor zaten ve harcaması da ona göre olur. Kira ve faturaları ödeyip daha ne yapacakmışsınız? O da borçlardan bunalıyor olabilir ama evliliğin başlarının böyle olacagi belliymiş. Siz kendinizden çok ödün vermeyin, eşinizin yaşı itibariyle de daha çok sorumluluk alması lazım. 21 yaşında daha mesleğini eline alamamış gencecik biriyle evlenirken, çalışsın kuruşu kuruşuna bana versin diye mi hayal etmiş? Daha çok gençsiniz, çocuk olmadan hayatınızı düzene koyacak vaktiniz, fırsatınız olur. Eşinize karşı da sınırlarınızı koruyun, atama için şansınızı da deneyin adam akıllı, sonrasına da bakarsınız.
Evet Bankacı, daha iyi kazanıyor. Bazen bunalıyorum bu tip konularda, elimden bu kadarı geliyor ne yapabilirim diyorum. Bir ara kavga ettik bu sebeplerden. Boşanma davası açacaktım, tabii ailenin durumu iyi gidersin yanıtı aldım. Başımdan aşağı sular döküldü. Aileside orta durumda

Ne dedikodusu o kısmı anlamadım. Ama annenizin sizin arkanızda olması iyi bu konuda. Ama eş tarafının ailesi ile ilgili sorularım var.
Ailesi çöp bile ödetmediyse neden birikimi yok bu adamın?
Çöp bile ödetmeyen ailesi neden düğünün borcunu ona yıktı şimdi?
Eltimle alakalı sorun yaşamıştık. Manipüle olduğum bir dönemdi, arkadaşça yaklaştım ama eltimin niyeti farklıymış sonradan anladım.
Gezip tozmaktan olabilir belki
ben de çok kez sorguladım ama kavga çıkıyor sonunda.

Eltimle alakalı sorun yaşamıştık. Manipüle olduğum bir dönemdi, arkadaşça yaklaştım ama eltimin niyeti farklıymış sonradan anladım.
Gezip tozmaktan olabilir belki
ben de çok kez sorguladım ama kavga çıkıyor sonunda.
Ya normal mi bilmiyorum ama ben bazen yaş olayını söylüyorum senin benden daha iyi düşünmen gerek diyorum misal bir konuda. Yaşla ne alakası var, e biliyordun yaşımı evlenmeseydin vb. dönüşler alıyorum.

Evet Bankacı, daha iyi kazanıyor. Bazen bunalıyorum bu tip konularda, elimden bu kadarı geliyor ne yapabilirim diyorum. Bir ara kavga ettik bu sebeplerden. Boşanma davası açacaktım, tabii ailenin durumu iyi gidersin yanıtı aldım. Başımdan aşağı sular döküldü. Aileside orta durumda
Eee şu durumda düşünme bile bence.bu adam seni içten sevmiyor orası belli.sen de yol yakınken dön işte.ne bekliyorsun? Paragöz çıkarcı adamın teki.sen mesaj atmışsın o da fardalanırım diye kabul etmiş demek ki.ikilemde kalınacak seviyeyi bile geçmiş bence.

Otuz yaşında bir bankacı iyi para kazanıyordur diye düşünüyorum. Sadece borç ödüyor olması o maaş ile garip. Siz yeni mezun maaşınızla ve kendi işinizi yapmayarak evin en büyük kalemlerini karşılıyorsunuz. Üstüne azar yiyorsunuz eve yeterince katkı sağlamıyorsunuz diye. Ben açıkçası yaşınız genç olması sebebi ile toy bulunup sindirildiğinizi düşünüyorum. Azcık bir şeyleri sorguladığınızda da olay çıkıyormuş zaten.
İlla boşanın diyemem bana düşmez ama, iyi bir düşünün bence istediğiniz böyle bir evlilik mi?

Valla ben yapıcı bişey diyemicem 21 yaşında mezun olur olmaz iş güç sahibi olmadan evlenenlerin malesef düşünceleri böyle oluyor. Kimi sonradan alışıyor kimi boşanıyor. Ne var aile sözü dinleseniz atanıp elinize maasınızı alıp evlenseniz. Özel sektörde çalışıyorsunuz güzel evin kirası faturaları siz de adam ne yapıyor o sırada? Yok ailesi hiç bişi ödetmemiş bilmem ne onlar ödesin bir zahmet o zaman ya da oğullarına akıl versinler. O yaşta ne işiniz var evlilikle ?

Valla ben yapıcı bişey diyemicem 21 yaşında mezun olur olmaz iş güç sahibi olmadan evlenenlerin malesef düşünceleri böyle oluyor. Kimi sonradan alışıyor kimi boşanıyor. Ne var aile sözü dinleseniz atanıp elinize maasınızı alıp evlenseniz. Özel sektörde çalışıyorsunuz güzel evin kirası faturaları siz de adam ne yapıyor o sırada? Yok ailesi hiç bişi ödetmemiş bilmem ne onlar ödesin bir zahmet o zaman ya da oğullarına akıl versinler. O yaşta ne işiniz var evlilikle ?
Abla bağırma zaten ağlıyorum :KK43:

Abla bağırma zaten ağlıyorum :KK43:
Tamam tamam , zararın neresinden dönersen kardır. Şimdi durumu düzeltmeye çalış. Öncelikle eşinle konus belli bir miktar maaşından kendine ayıracağını söyle. Sonra ufaktan kendine hobiler edin böylelikle yavaş yavaş bu fikirlerden kurtulmaya başlarsın. Eşinde ne borcu ödüyor bilmiyorum ama biraz hafifletsin daha sık tatile çıkarsınız daha cok gezersniz alışırsın evliliğe. Baktın olmuyor ayrılırsın dünya ın sonu değil.

Kuzucum yanlış anlama ama sanırım tek sorunun erken evlenmiş olman veya maddi sıkıntılar değil.

Sanırım eşin biraz huysuz bi adam hı ?

Paragrafın içinde geçiştire geçiştire yazmışsın ama mutsuzluğunun ve iç huzursuzluğunun asıl nedeni bu olabilir mi ? Sanki ters giden bi şey var ama tam olarak ne bilmiyorsun ? Tartışırken yoruluyorsun, kendini ifade edemiyorsun ? Nasıl davranacağını bilemiyorsun ? Ne yapsan yaranamıyorsun ? Böyle hislerin var mı ?

X