Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

ben iyiyim Hymarrycim yesinler senin kızlarını opuyorumnanaktan canım benim önce eğitimler var şimdi eğitimdeyiz pazartesi başladı sanırım ağırlaşınca önce rapor alıp sonrada doğum iznine ayrılırım die düşünüyorum ama bakalım nasıl olacak...Bu arada şeyi sorcaktım doğum iznine ayrılmak için en az 1 yılı doldurmak falan gerekmiyo dimi

aplam ısrar edeceğim alerji testinde
kendim çok çektim ben
o süpürgeden alamayız şimdi sadece şu öksürük için abla 500 tl para gitti ssk lıyız bide

şimdi netten araştıracağım

yaaa artvinli olumlu sonuç almış neden bize demiyooo:gitme:

ne biliyim bana cazip geliyor ama caizmi bilmemmm,
muallimim caizmidir yaaaa:sm_confused:
bilemem ama sanmam,kurumdan kuruma da değişebilir,hamile olduğunu bilmiorlar anladığım kadarıyla..

maryy caizmiş cnm

latifede böle soru sabah programında geldi oradaki hoca dedi

latifde eğer erkek bebek isteyen kişinin kendinden başka o aileye sürdürecek nesil yoksa

yapılacağanı söyledi..

maryy caizmiş cnm

latifede böle soru sabah programında geldi oradaki hoca dedi

latifde eğer erkek bebek isteyen kişinin kendinden başka o aileye sürdürecek nesil yoksa

yapılacağanı söyledi..

vaaaay anasını sayın seyirciler,
benim kendi ailemden sürdürecek bişey olmadığı gibi kaynanamların da mustafadan başka iki erkek çocuklarının hep ikişer kızları var,
işte onların imtihanı olmuş bu da..
biz sıcak bakıyoruz açıkçası ama caiziyet durumunu bilmiyordum,o da isabet oldu..

Erkek cinsiyetini belirleyen “Y” kromozomlu bir spermatozoid tarafından aşılanan yumurtadan erkek çocuk; “X” kromozomlu bir spermatozoid tarafından aşılanan yumurtadan ise kız çocuk doğmaktadır. Demek oluyor ki, doğacak olan çocuğun cinsiyeti aşılanma (döllenme) sırasında kesinleşmekte ve bu da yumurtaya giren spermatozoidin taşıdığı cinsiyet kromozomunun çeşidine göre olmaktadır. Çocuğun cinsiyetini tespit etmek tıp bilimine göre mümkündür.

Ancak doğacak çocukların cinsiyetinin belirlenmesi şimdiden öngörülmeyecek başka demografik ve ekolojik sorunlar ortaya çıkarabileceği cinsiyetlerin dağılımı konusunda var olan dengenin bozulmasına yol açabileceğinden, herhangi bir zorunluluk olmadıkça yapılması uygun değildir. Nitekim Asya ve Doğu ülkelerinde aileler, genelde erkek çocuk istemektedirler. Bizim toplumumuzda da durum farklı değildir. Bu da dünyadaki dengenin erkek çocuğun lehine bozulabileceğini göstermektedir. Bu ise, sünnetullaha aykırıdır. Zira Kur'ân’da, “Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allah’ındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir. Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir” (Şûrâ 42/49-50) buyrularak insanların erkek veya kız olmasının Allah tarafından belirlendiği ifade edilmiştir.

Pek çok uluslararası temel metinde, örneğin Avrupa Konseyinin Biyoetik Komisyonunun raporlarında ve yakın geçmişte Kahire'de 238 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı toplantısının sonuç metninde de konu ele alınmış ve tıp dışı nedenlerle gerçekleştirilen cinsiyet seçimi uygulamaları uygun görülmemiş ve buna karşı önlem alınması gerektiği dile getirilmiştir.

Bu itibarla tıbbi bir zorunluluk bulunmadıkça cinsiyet tayinine gidilmesi dinen uygun değildir.

Diyanet

--alıntı--

burdaki ayette geçen "dilediğine" kelimesi çok ince bir ayrıntıdır bence..

kızlar uyurken ben bi yarım saat olsun uyuyayım,
bu gece hiç uyumadılar..
işlerim de var ama pppooooffff

nasılsınız kızlarrr

ben bu çizelgeyi yaptımda nereye yapıştırıyoduk adresi hakkımda sayfasında bi yere yapıştırıyoduk diye hatırlıyorum yaptım kabul etmedi fikri olan varmı
canım profil düzenle de en altta bak görürüsün zaten yazıo..

kanamanız oldumu hiç?

canım hayırlı olsun bebişlerin... kanama herkese göre değişior, bendee hiç olmadı

aynen bende bundan çok endişeliyim, yoksa süper bişiy aslına bakarsanız tüp de aynı gibi gelio, elinden geleni yapıosun kısmette varsa Rabbim izin verirse tutuyor, cinsiyet tayin edince biraz daha farklı gerçi :uhm: öff kafam karıştı yaww.. neyse

ıyı olmanıza sevındım,,,artık dogum gunlerı alındı,,hayırlısı ınsallah,,,
banada arife gununu verdı doktor,cıfte bayram kutluycaz ınsallah,,,
öpüldünüz,,,
Şükür cnım hayal gibi ama bugüne geldik...Dualarımdasın...

Canım hiç gözükmüyorsun biz iyiyiz sen nasılsın nasıl geçiyor...

Canım yaa sen biraz daha sabret doktorsun gelsin ondan sonra git hayırlısıyla
RAbbim kolaylık versin inşaALLAH
Ah ne güzel saglıcakla gelsinler bebişler

Kasım ayı bereketli olucak inş..
SAglıcakla gelsinler inş... opuyorumnanaktan

Kızlar ben devleştim iyice kendimi tanıyamıyorum...Ayaklarım yüzüm dudaklarım..Bu yüz benim değil gerçekten ya..Doktoruma da dedim dün artık beni bekletme dedim...Her gören hemşireler şaşırıyor bana..1 ayda ne oldum böyle bilmem..Ne kadar zamanda düzelir bu devliğim dırımım hymarryım ...

Hymarry canım söylemişsin bir güzelde diyanetten bulup acıklamıssın tebrk ederim... :lepi:

Ya bunu nasıl yaptırıyolar anlamıyorum RAbbim eger veriyosa vardır bir billdigi yapanada nie yapıyosun denmez ya hayırlısı...

kızlar annem geldi habersiz kaçtım

kaswam cnm doğur bi balon gibi söneceksin cnmm korkmaa

ben oğlanlarda çok çirkin oldum ...ayy iğrençtim acaba kızmı olacak dedim

ama 3 doktor da erkek diyince ...oğluşlar yakışıklı olacak dedim heheheh

mrb kızlar ben çok bulunamıyorum buralarda ama geçmişi okudum hymary dırım wavy bebiş kaswa vil elmuallım kayra kevser medine ve bütün arkadaşlar herkesi öpüyorum ben iyiyim kimse beni sormamış ama olsun 24 uncu haftamdayım gitgide ağırlaşıyos tabi ama bebişler iii olsun şimdilik rahat geçiyo hep böle geçer inşallah hymary kızların büyümüş ya bıcırıklar kaydirigubbakcemile3

Erolcan canım inan aklımızdasın ....
Rabbim daha güzel günler göstever rsin inş..
Arada gir bizede haber hayırlısı olur inş

burdaki ayette geçen "dilediğine" kelimesi çok ince bir ayrıntıdır bence..
Bencede ya Rabbim hayırlısını versin ben böyle bişi düşünmem kesinlikle gerçi yaptıranlara saygı duyarım o başka..bu arada ii uykular canımmm...
Biz kimbilir nasıl olcaz Kaswacım Hayırlısıyla bebişlerine kavuş düzelirsin.Öptm çok..

Erolcancım aklımıza tek tek isimler elmiyo yazarken ama aklımızdasın iyi olmana sevindim ben ve bebişlerimde iyiyiz çok şükür öptmm..

Kızlar hepinizi öpüyorum çokk çok ben gider görüşmek üzere...İyi bakın kendinize ve bebişlerinizee

Artvinli hos geldin canım ne yaptın pekte girmiyosun merak ettim inan iyisin inş

Vil güle güle canım ALLAH kolaylık versin...

kaydirigubbakcemile3 canım benim geçmiş olsun,çok kötü oluyor insan artık son zamanlarda,ben son bir ayda sanırım 6 kilo almıştım,ve heryerimin balon gibi olduğunu yazmıştım burdan da..
ama iddia ediyorum ilk 1 haftada 10 kilo,ikinci haftada 10 kilo daha veriyorsun canım,
KK teyzerlimiz beni görmeye gelmişlerdi,kaç günlüktük bilmem,onlar yazsın,nasıl bir hafta 10 günde söndüğümü..
o şişlikler hep su ve ödem,çok kısa zamanda gidiyrolar canım,hiç merak etme,yeterki sağlık olsuunnkaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…