ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Israrcı olmadan gözünün önünde sadece uyguladım. O şekilde ikna oldu...😍
Bende gözünün önünde yapıyorum ama nafile.Hatta dün akşam çekirdek almış ben başka odaya gideyim sen etkilenme dedi ben yemedim kendi yemeye devam etti . Eşimde diyet konusunda bir gram ilerleme yok bende kendi haline bıraktım artık ağzımi açmıyorum

Atistirmanin zararlariyla ilgili bir örnek vereyim.
Kızım 167 boyunda, maksimum 56 kg olmuştur. Yani hiç bir zaman kilo problemi yaşamadı.
Daha çok 53-54 kg arasındadır.

Ama gelip gidip atistirmayi çok sever.
Baştan bu problem olmasa da, zaman içinde insülin direnci geliştirdi.
Sürekli uyku hali, düşük enerji vsvsvs.
İki öğün yapmaya başladı.
Gelip gidip bir lokmalık atistirmalari da frenlemeye calisiyor.
Bu kadarı bile faydalı oldu.
İnşallah tamamen keser.

Herşey kilo da değil. 🤷
Bu insülin direnci yapmış çok şaşırdım sadece kilolularda olur sanıyordum

Bende gözünün önünde yapıyorum ama nafile.Hatta dün akşam çekirdek almış ben başka odaya gideyim sen etkilenme dedi ben yemedim kendi yemeye devam etti . Eşimde diyet konusunda bir gram ilerleme yok bende kendi haline bıraktım artık ağzımi açmıyorum
Demek ki vakti gelmemiş. Gün gelir onun da farkındalığı artar İnşallah...

Günaydın canım eşinin doğumgünü kutlu olsun.Birlikte nice mutlu yaşlarınız olsun.Sizin orası bayağı hareketli bir yer gibi .Komşularla gününüzmü var ?Bugün gitmeyebilirm demişssin ya gitme gitme. Her gidişin sana yol su elektrik olarak geri dönüyor.O yemekler olmasa sen güzel düzen tutturuyorsun 😊

Israrlara dayanamıyorsan gitmemek de bir çözüm. Bu şekilde bugüne kadarki emeklerine yazık edeceksin. 😞

Ah sormayın bu ara çok üst üste geldi, normalde o kadar katılmıyorum. 3 günde 4 etkinliğe katıldım, hepsi de yemeli içmeli. Bugünküne de gittim, iyili gitmişim çünkü benimde dahil olduğum bir grubun faaliyet sonu kutlaması vardı. Ben brokoli salatası yapmıştım, bir arkadaşım bana bir tabak hazırlamış mecbur ondan yedim. 3 çeşit salata, 1 top profiterol yedim. Evde akşam ise pırasa yemeği ve salata yedim. Sabah çok güzel temiz bir öğün yapmıştım ama, ne yapalım neresinden yakalarsam artık. Kaldığımız yerden devam inşallah

Benim esim de aynı eşiniz gibi maalesef yemeğe ve bol karbonhidratlı yemeye çok düşkün ben de öyleydim çok atıştırma yapardım hatta akşam yemeği yemez kahve yanına pastane ürünleri yerdim akşam yemeği yerine sonra bir gün kendime çok kötülük yaptığımı fark ettim başladım inşallah istikrarla ilerlerim 🤲
eşlerimiz de bizden göre göre farkındalıkları artar umarım.

Benim esim de aynı eşiniz gibi maalesef yemeğe ve bol karbonhidratlı yemeye çok düşkün ben de öyleydim çok atıştırma yapardım hatta akşam yemeği yemez kahve yanına pastane ürünleri yerdim akşam yemeği yerine sonra bir gün kendime çok kötülük yaptığımı fark ettim başladım inşallah istikrarla ilerlerim 🤲
Klasik akşamları çay yapardım sonra meyve tabağı yapardım .Ailem coluğum çocuğum vitamin alsın derdim.Cay yanında illa birşeyler olurdu.Kuruyemis bisküvi vb .Sonra Karatay beslenmesi ile ilgili kitap okuyunca ne kadar yanlış yaptığımı anladım.Aileme vitamin desteği veriyorum derken aslında şekerlerini yükseltiyormuşum.Kendimize kötülük yapiyormuşuz.Aksam meyve olayını kaldırdım.Bir babam meyve ve ekmek konusunda kendini durduramıyor az önce ağzım kuruyor diye portakal yedi mesela.Şeker hastası birde.Benim bizimkilerden pek ümidim yok ama inşallah olur.Babama tek artım çay içerdi şeker atardı .atma baba dedim sürekli şekersiz çay güzel dedim bir iki denedi sekersiz icecegime çayı bırakırım dedi gerçektende bıraktı .ondan dolayı ekstradan şeker kullanmamis oldu.Birde iki ögun yemek yiyor arada ağzına sadece bir meyve atıyor birde akşam yemek sadece iki öğün sabah 9-10 gibi akşamda 1800-1900

Kendimiz için başaracağımıza inancım tam.insallah onlarda bizdeki değişimi görüp farkindaliklari artar

Sabah yürüyüşü 🌞

Eklentiler

• FC37F18E-F10F-450F-B274-C3439A80B52B.jpeg
    FC37F18E-F10F-450F-B274-C3439A80B52B.jpeg
    128 KB · Görüntüleme: 34
Selamlar... :KK52:

23 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünümde menemen, zeytin, peynir, bol yesillik, salatalık ve dört adet ceviz yedim.

İkinci öğünde yine arkadaşlarımla disarida olacağım. Kabul ederlerse balık yiyelim dedim, bakalım...🤷

Sabah erkenden 24 dk eliptik, 15 dk kadar da kol ve sırt egzersizleri yaptım...💪

İyi akşamlar...
Çoğunluk balık istemeyince ikinci öğün benim açımdan eh işte idare etti. Şişler, Kebaplar, pideler, envai çeşit tatlilar vs.
Mercimek çorbası, 1 fındık lahmacun ve bolca yeşil salata yedim. Doydum gibi de doymadım gibi de...
Sağlıklı beslenmeye geçeceğiz demişlerdi ama değişiklik yok. 🤷
Tabi ki herkes kendisi bilir.
Yemeye içmeye dikkat eden iki kişiyiz.
Arkadaşımın kolestrol sorunu ciddi boyutta.
Ve buna rağmen aşırı ısrar vardı, sıkıldım. 😞
Bir dahaki sefere yemek saatinden önce dönmeyi düşünüyorum. Gerçekten gerildim...

Selamlar, mutlu bir pazar olsun inşallah. 🤲
İlk öğün öncesi sirkeli suyumu içtim ve 25 dk eliptik yaptım. 15 dk kadar da direnç lastigiyle bacak ve kalça çalıştım. Pilates yapmadığım günlerde yeni düzenim böyle oldu.😍

İlk öğün sonrasında eşim kahve içerken bir anda, ya bugün akşam yemesek nasıl olur dedi...😲
Hani sen yapıyorsun ya öyle olsun bugün dedi. Tamam dedim...Aslında benim tek öğün günlerim genelde salı ve cuma günleri. Ama hazır böyle demisken, heves etmişken destek olmak lazım. 🤭
Fıstık ezmesini çok az yemiştim.
Olmadı gizlice ikinci öğün olarak keten tohumlu kefir içerim. 😄
Bakalım vazgecmezse...🤭

Eklentiler

• IMG20231224110746.jpg
    IMG20231224110746.jpg
    182,8 KB · Görüntüleme: 28
Eşim yürüyüşe çıkınca ben de ikinci öğünü yaptım.🤭
300 ml sade kefir, 10 Gr kadar keten tohumu ve 5 adet çiğ badem.
Bu da böyle değişik bir öğün oldu.
Eşim hala niyetinde sabit. 👏🧿

Merhabalar,

Dün sabah yürüyüşünden sonra 11 gibi kahvaltı yaptım. Dışarda olduğu için 2 parça küçük simit yedim. Akşam ise balık ve bol salata yedim. Eşim bana çikolata almış sağolsun böyle kalplı filan 🥰 çayın yanında da ondan yedim bir parça ayıp olmasın diye 😅

Sabah sirkeli sudan sonra kahvaltımı tehlikesiz şekilde atlattım çok şükür. Öğle 13 gibi yürüyüşe çıktım, 45 dk tempolu yürüyüşten sonra eve gelip Leslie yaptım yarım saatlik ve biraz da karın çalışmak istedim ama yok benim karın henüz hazır değil 🤣

Yarın için çocuklara beslenme küçük pizza yaptım, dayanamadım ve 1 tanesini yedim. Akşam pizza yanında fırında tavuk tarhana çorbası ve lahana salatası yedim. 2 litre su içtim günlük ve sade kahvelerimi de tükettim.

Yarın için heyecanlıyım, tartışacağım çünkü. Kilo almamış olmayı hatta vermiş olmayı diliyorum inşallah 🙏

Günaydın, herkese iyi haftalar 🙋🏻‍♀️

Sabah kilomu kontrol ettim, çok şükür kilo almamışım. 74.6 çıktım. Çok dikkat edemediğim bir haftaydı, inşallah bu hafta daha sağlıklı ve daha kolay olur 💪

Günaydınlar😍hayırlı sabahlar

üç hafta şekersiz beslenme yapmıştım 5.6 gram vermiştim.Kilo vermem durunca su diyetine başladım.3 günde su diyeti yaptım 3 kiloda öyle gitti toplam 8.6 gram .Dün pazar günü bir ara verdim kahvaltı yaptım .Bu haftada 5 -6 gün daha su diyeti yapıp yılbaşından itibaren rutinime döneceğim inşallah.Birazda sağlık için yapıyorum otofaji olsun vücut temizlensin diye

Güzel bir hafta geçirmemiz umuduyla...🌸🙋

Gün sirkeli suyla başladı. Eliptik, karın ve kol egzersizleriyle devam etti. 💪

İlk öğünüm dünün aynısı oldu.
İkinci öğünde de balık ve salata planladım.

Eşim 23 saatlik orucu başarıyla tamamladı.👏🧿
Cuma günü benimle birlikte tekrar yapacakmış. Hayırlısı bakalım, ona da güzel bir rutin oturturuz inşallah. Su an için gayet istekli ve gayretli. 🧿🧿

X