ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Merhaba Cantorun bende başlamak istiyorum.Dün aç karnına tahlil verdim glikoz 128 çıkmış.6 sene öncede şeker 125 olmuştu .20 kilo verince normal sınırlara dönmüştü.Karatay diyetiyle 20 kilo vermiştim ve 6 sene boyunca korumuştum.
Geçen sene gittiğim tatilde kendime sınır koymadım ekmek tatlı vb ne varsa yemiştim ve maalesef o bir yıl boyunca düzen oturtamadım 30 kilo aldım .
Geçen aylarda aralıklı orucu denedim 16/8 yapıyordum iki haftada 4-5 kilo verdim ama onuda devam ettiremedim.İşyerinde zorlanıyorum yine Karataya döndüm.Sabah ekmeksiz kahvaltımı yapıp işyerime geliyorum akşam 18 gibide akşam yemeğimi yiyorum.Dünki tahlil sonucumu öğrenince bu işi ciddiye almam ve sporada başlamam gerektiğini farkettim.Pazartesi şekersiz 21 güne başlamak istiyorum.
Harikasın...Tez zamanda sifalanmani diliyorum. 🤲🌸

Öğleden sonra bir güzel evi dip köşe sildim süpürdüm. Bir tek annemin odası kaldı, onu da nasipse yarın yaparım.

Oğlumla gelinim pazar sabahı geleceğiz deyince, kuru fasulyeyi pişirmedim.

İkinci öğünde yine karnıyarık, yanında çok az bol dereotlu cacık yedim.

Kendimi dinlenmis hissedersem, yürüyüşümü yaparım inşallah.

Pazartesi şekersiz 21 güne penceremden penceremden ile başlayacağız inşallah...😍

Aa grubun adindegismis.hayirli olsun.ben devam ediyorum.az az gidiyor cok sukur.dengeleli beslenmeye calisiyorum.pazartesi tatrtilip verdigim kiloyu paylasayim
Yılda 3-4 kez yaptığım şekerden arınma programına başlayacağım. Belki eşlik etmek isteyenler olabilir diye değiştirdim.
Artık herkes kendi hedefine göre bir program belirleyip paylaşır. 😍

Azmin daim olsun. 😍

Bugünü de pas geçmedim, yürüdüm. 💪

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-24-19-21-57-51_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    Screenshot_2023-11-24-19-21-57-51_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 43
En güzel haftasonu bizimki olsun. 😍

İlk öğün yapıldı, üzerine keyif kahvesi içildi. (Kahveyi öğleden sonraya bırakma işini beceremiyorum.)

Hava yağmurlu.
Annem de ilk ogununu yapsın, haftalık iki cesit ikramlık hazırlayacağım. Eşim de kahve yanında arıyor. Yaşlı olan eve çat kapı misafir gelebiliyor. Elimin altında olunca içim rahat ediyor. 😊

Eklentiler

• IMG20231125105034.jpg
    IMG20231125105034.jpg
    193,3 KB · Görüntüleme: 40
İkramliklarim hazır.
Tereyağlı dizmana, elmalı havuçlu ve tarçınlı kış keki.

Soruyorlar, evde bu tür atıştırmalıklar varken nasıl yemeden duruyorsun, çok iradelisin.

Konu irade değil. Gerçekten değil...Belki en baslarda kısmen irade, daha çoğunluğu azim, istek, bilinç ...

Konu şu:
Basit karbonhidratları hayatımızdan cikarinca, hormonlar da düzene giriyor.
Böylelikle uzak kalinan her tür yiyeceğe karşı, iştah azalması oluyor.

Deneyin, denemesi bedava. 🙃
Biraz sabır, biraz istikrar, çokça bilinç. :KK66:

Eklentiler

• IMG20231125171541.jpg
    IMG20231125171541.jpg
    184,7 KB · Görüntüleme: 32
Bu da ikinci öğünüm..
Bu akşam torunumla ilgilenmem gerektiği için, hepi topu 19 dakikalık eliptik yapabildim. Ama boş gecmedim. 😍

Eklentiler

• IMG20231125173002.jpg
    IMG20231125173002.jpg
    150,2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG20231125173002.jpg
    IMG20231125173002.jpg
    150,2 KB · Görüntüleme: 36
İkramliklarim hazır.
Tereyağlı dizmana, elmalı havuçlu ve tarçınlı kış keki.

Soruyorlar, evde bu tür atıştırmalıklar varken nasıl yemeden duruyorsun, çok iradelisin.

Konu irade değil. Gerçekten değil...Belki en baslarda kısmen irade, daha çoğunluğu azim, istek, bilinç ...

Konu şu:
Basit karbonhidratları hayatımızdan cikarinca, hormonlar da düzene giriyor.
Böylelikle uzak kalinan her tür yiyeceğe karşı, iştah azalması oluyor.

Deneyin, denemesi bedava. 🙃
Biraz sabır, biraz istikrar, çokça bilinç. :KK66:
Ellerinize sağlık hemşerim 👏👏 enfess gözüküyorlar.Dızmanayi çok yapardı annem de ,ablam da .Cook severim.Afiyetler olsun 🌸 Bunlar evde mevcut iken uzak durmak gerçekten alkışlanacak irade 👏👏 Hani hep derler ya diyet midede değil beyinde başlar diye.Beynimizi de uzak durarak egitebiliriz ki siz bunu muazzam başarmışsınız 💪💪💯

Selamlar.
Günün ilk ve tek öğünü.
Uçlar yenmedi, etli kısımlar götürüldü. 😍
Ayran da icilmedi.
Bunun yerine bol bol su, iki kupa yeşil çay ve sade kahve.

Misafirlerimiz olduğu için bu akşam yürüyüşe cikamayacagim.🤷

Yarın şekersiz 21 güne hazırım! :KK66:
Yani 21 gün boyunca sabah yediğim kuru incir ve arada nadiren yediğim donmuş vişneyle vedalasacagim. 👋

Eklentiler

• IMG20231126111552.jpg
    IMG20231126111552.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 39
Selamlar, sağlıklı ve mutlu bir haftamız olsun. 🌸

Şekersiz 21 güne kendi adıma başladım.😌

Dün yürüyüş vs yapamayınca , ev içerisinde çok hareketli olsam da cantiklarin verdiği ağırlığı üzerimden atamadim. O yüzden bugün de OMAD yapmaya karar verdim.

Klasikleşmiş bol yeşillikli kahvaltı tabağım ve iki yumurtalı menemen.
İncir ve kahve yanında yediğim bitter yok.
Bitterin değil de, incirin yoksunluğunu hissettim. 🤭

Ertesi günün ilk öğününe kadar bol bol su ve bitki çayları ile devam...🙃

Tünaydınlar herkese merhaba🥰
Umarım hepiniz iyisinizdir.Bugun bende şekersiz 21 güne başladım.Hazır işteyken tek öğün yapayım dedim.Kahvaltı yapmadım.Sabah bir çay bir kahve içtim biraz su .Azıcık midem bulandı ama geçti neyseki .Akşam menüde nohut salata turşu var.Belki birazda bulgur pilavı yerim.

Tünaydınlar herkese merhaba🥰
Umarım hepiniz iyisinizdir.Bugun bende şekersiz 21 güne başladım.Hazır işteyken tek öğün yapayım dedim.Kahvaltı yapmadım.Sabah bir çay bir kahve içtim biraz su .Azıcık midem bulandı ama geçti neyseki .Akşam menüde nohut salata turşu var.Belki birazda bulgur pilavı yerim.
Maşallah, daim olsun. Hep birlikte sifalanalim. 😍

Selam 🥳

Tekrar mi basladin abla? Nasilsin bu arada ☺️
Merhabalar...❣️
Çok şükür iyiyim, sen nasılsın?
Yılda 3-4 kez 21 gün şekersiz beslenmeyi rutin haline getirdim canım. Böyle yapa yapa basit karbonhidratlardan kurtuldum. Şimdi de ara ara meyveleri diyetimden çıkarıp, şöyle bir ariniyorum.

Gel sen de başla. 😍

Merhabalar...❣️
Çok şükür iyiyim, sen nasılsın?
Yılda 3-4 kez 21 gün şekersiz beslenmeyi rutin haline getirdim canım. Böyle yapa yapa basit karbonhidratlardan kurtuldum. Şimdi de ara ara meyveleri diyetimden çıkarıp, şöyle bir ariniyorum.

Gel sen de başla. 😍
Ah su carb i tamamen cikarsam zaten gider kilolar
Alys Alys ne derse onu yapacagim artik 🫠

X