Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

merhabalar uzun zamandan beri buradaki yazıları takip ediyorum ancak henüz sorularıma cevap bulmuş değilim bu sefer ben sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim. Adet günüm 4 aralık olması gerekiyor ancak benim 1 haftadır göğüslerimde koltuk altıma kadar uzanan bir ağrı var ve kasıklarımdan bacağıma uzanan belimde sancı var karnımda da oluyor sancı ve çok sık idrarara gidiyorum bu sabah erken gebelik testi yaptım ilk israr ile ancak negatif . Aynı zamnda bugün lavaboda idrardan sonra peçetede çok ama çok hafif kahverengi bir leke gördüm ve bir daha olmadı sizce kan testine giymelimiyim yoksa adetimi mi beklemeliyim yada adet mi olacağım acaba ?
Bence gününü bekleyip kaset test yapmalısın

merhabalar uzun zamandan beri buradaki yazıları takip ediyorum ancak henüz sorularıma cevap bulmuş değilim bu sefer ben sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim. Adet günüm 4 aralık olması gerekiyor ancak benim 1 haftadır göğüslerimde koltuk altıma kadar uzanan bir ağrı var ve kasıklarımdan bacağıma uzanan belimde sancı var karnımda da oluyor sancı ve çok sık idrarara gidiyorum bu sabah erken gebelik testi yaptım ilk israr ile ancak negatif . Aynı zamnda bugün lavaboda idrardan sonra peçetede çok ama çok hafif kahverengi bir leke gördüm ve bir daha olmadı sizce kan testine giymelimiyim yoksa adetimi mi beklemeliyim yada adet mi olacağım acaba ?
Canim bu belirtiler kesin hamilelik belirtisi değil, ihtimal de değil.
Kendimizi çok dinlediğimizden psikolojik hatta.
Sana tavsiyem erken gebelik testleri çizgi görünse bile yanıltıcı oluyor.
Adet gununu bekle, kaset test yap, çizgiyi görürsen kan ver.
Böyle kendince her belirtide, kaset testte çıkmadan kan vermeye gidersen zaman geçmez, hayal kırıklığı daha çok olur.

Canım eğer geç yumurtlama olmadı ise testinde olsaydı muhtemelen çıkardı. Ama bu ay geç yumurtladıysan varsa bile testte çıkmaz. Bence adet gününü bekle ve testi tekrarla
adet takvimime göre yumurtalama dönemlerimde ilişkiye girdik eşimle ancak ovülasyon testi yaptım çizgi silikti yumurtalama dönemimi açıkçası anlayamadım

Geç döllenme nasıl oluyor
Adete yakın yumurtluyorsun mesela 14 gün değil 7 8 gün kala o yüzden adet başlangıcından uzak olduğu için biten adete göre hesaplar doktorlar ama muayenede biraz geride görür değerleri bunada geç döllenme denir ama bir risk oluşturmaz sadece geriden takip eder her seferinde.

Cipsden dir canım bak dikkat et abur cuburu bırakınca gidiyor ama yiyince tekrar başlıyor ve bu geçen birşey değil alerji tedavisi yok bildiğim kadarıyla ilaç veriyorlar kortizonlu azdığı dönemlerde içmen için onuda ben almamıştım kilo aldırır diye ve hamilelikde de sakıncalı olur diye düşünüyorumçok

teşekkür ederim bebeğim dikkat edicem sanada geçmiş olsun tavsiyen için çok çok teşekkür ederim

Canim bu belirtiler kesin hamilelik belirtisi değil, ihtimal de değil.
Kendimizi çok dinlediğimizden psikolojik hatta.
Sana tavsiyem erken gebelik testleri çizgi görünse bile yanıltıcı oluyor.
Adet gununu bekle, kaset test yap, çizgiyi görürsen kan ver.
Böyle kendince her belirtide, kaset testte çıkmadan kan vermeye gidersen zaman geçmez, hayal kırıklığı daha çok olur.
haklısınız sanırım 2 gün kaldı ama insan bekleyemiyor heycan yapıyor :)

Bence bekle hemen gitme adet geçsin bir kaç gün öyle tekrar test yap ona göre gidersin doktora

Çok teşekkür ederim bebeğim dikkat edicem sanada çok geçmiş olsun tavsiyen için çok çok teşekkür ederim
Ne demek kuzum sanada geçmiş olsun. Bana hatta doktorum günlük ne yediysen liste yap dediydi alerjin çıktığında ne yediklerine bakarsan öylede anlarsın dediydi alerjin olan şeyde her seferinde alerjin çıkar listede de görmüş olursun bunu yediğimde alerjim çıkıyor diyebilirsin 💛

birde bir şey daha sormak istiyorum sizce hamilelikte anne adayının zayıf olması riskli mi ben 40 kiloyum ve 26 yaşındayım hiç kilo alamıyorum ne yapsam ne etsem ne yesem içsem küçüklüğümden bu yana hiç 45 kiloyu göremedim hamile kalsam riskli olur mu ?

X