🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Canim saatleri de ekler misin? Bir de zeytinyağlı yemek demissinya ne yemegi o

Zaten hormonlar dağıtıyor bizi maalesef. Olsun yine de iyi atlatmissin gayet iyi dengelemissin bence
Saatleri unutmuşum yazmayı ama bundan sonra saatli olarak eklerim tabii ki. Zeytinyağlı yemekleri tarif üzerine değil de kendi keyfime göre yapıyorum açıkçası. Dün elimde sarı ve kırmızı kaliforniya biberi vardı onları uzun uzun doğrayıp zeytinyağında azıcık çevirdim sonra soğan ekledim ve azıcık da havuç (havucu yarım tercih ettim) yaklaşık 7 yk ölçüsünde bir öğünlük sebze yemeğim çıktı.

Üşenmedim kendime yatırım yaptim .uyumak yerine 23:00-23:40 arasi 3 mil leslie yaptim...
Leslie o kadar güzel sıkılaştırıyor ki insanı ama bence 1 gün Leslie yapıp bir gün yürüyüş yapın vücudunuz alışırsa sporu aşırı attırmak zorunda kalırsınız
Günaydın Canlarım
Güzel bir gün olsun.
Günaydın
Geceyi uykusuz geçirdim regl sancısıyla. Sabah da öyle ekmeğe azıcık bal sürüp yedim. Bugün sabah menüm kötü olacak ama dengeleyip yarın çok sıkı şekilde devam edicem inşallah

Öneri için teşekkür ederimm. Yürüyüş bandıda da yürüyorum ara ara ama dizimde sorun var zorladı beni. bakalım bi şekilde dengelerim inşALLAH

Dolaba derken buzluğa mi atıyorsun canim? Yok sanırım dolaba. Bu aralar ben de fazla yapıp buzluğa atıyorum yapacak bir şey bulamayınca iyi oluyor
Evet salatayı da suyunu alıp doğrayıp koyuyorum arada bi. Ama onu yapmayi sevmiyorum ya ugrastiriyor ayda bi salata yapmayı tercih ediyorum ben de
Spor yarışması olursa beni de alın sizle olursa daha cok gaza gelirim
Tamam canim yapalım mutlaka herkesi ikili grup falan yaparız rekabet olur
Biraz düzenimizin oturmasını bekliyorum.

Normal dolaba koyuyorum canım. Evet salata işi biraz zor oluyor ama her gun salata var diyetimde . Aksam 18:00 de işten cıkıyorum evde çocuklarla hergun hazırlamam mümkün degil:) ben de toplu yapıp tabak tabak acıyorum :)

Leydicim güzel bilgiler için teşekkürler Yazım dilin ne kadar güzel, hele sonunda teşekkür etmen çok hoş ❤
Sayfamızda mühendislerimiz hızla artıyor :))) Bende kendimi tanıtayım. 33 yaşındayım, evliyim, çocuğum yok, en son maliye okudum, özel bir şirkette insan kaynakları müdürlüğü yapıyorum, daha önce de işçi sağlığı ve iş güvenliği okumuştum. Endüstri mühendisliği güzel bir bölüm, vaktinde yeterince bilgim olsaydı seçmek isteyeceğim bölümlerin belki ilki olurdu. Tasarım alanında çalışıyorum derken ürün veya ambalaj tasarımı gibi mi?
Leydicim, şu an ki kilon bizim ulaşmak istediğimiz bir noktada, eminim düğününde de çok güzel bir gelin olacaksın. Vücudunun formunu şekillendirir sıkılaştırırsan zaten 58den de az görünür ve daha çekici hatlara sahip olursun Şimdiden mutluluklar dilerim, her şey gönlünce olsun, hakkınızda hayırlısı olsun
ben de katılayım mıı dengeli öğünlerimizi de paylaşalım
Çizkekim güzel menülerini paylaş bizimle
Selam. Topiginiz hayırlı olsun, bol yağ yakmalı günlere vesile olsun.
Çaydan desen olmuyor, çaydanlık desen rahatsız ediyor. Kelimeyi köküyle alsak çaylık diyorduk şimdi ne güzel.
Teşekkür ederiz canım ❤
Vesile olsa iyi olur yoksa bizi feriştahı gelse kurtaramaz
Sen kaç kilosun bakiyim

Çaylık demek daha güzelmiş aslında, her ne kadar 'eskiden buralar taşlık idi' der gibi olsada Sana yazarken aklıma gerdanlık geldi, ger-lık ger-lik dedim, cıkks, hiç oluru yok bununda Türkçedeki -dan eki ile Farsçadaki -dan ekinin aynı olmayacağını düşünüp kendimizi yatıştıralım derim
Bende katilsam nasıl olur? Yarın bende başlıyorum kızlar
Katıl tabiki, çok da güzel olur :))) Yarın başlıyorum dediğin bugün için miydi yoksa dün için miydi kaçırdım orasını ama ilk menünü paylaşabilir misin?
Geçmiş olsun, inşallah geçici sağlık sorunlarıdır ve kilo verdikçe kaybolur giderler Hepimize bol eksiler :)))
doktoraya baslamak icin yokdile hazirlaniyorum. ales kpss hazirlandim
Şimdiden başarılar dilerim, Allah kolaylık versin Doktoraya başlayınca seni de kaybedecez desene Okuduğun lisans bölümü neydi ve hangi branşta doktora düşünüyorsun?
İnşALLAH istediğin kuruma yerleşirsin :) ben 2013 te atandım 10. yılımı dolduruyorum yaşlıyım baya :)benim iki oglum var .Biri 7 yaşında biri 16 aylık.
Senin neren yaşlı kızzz, daha 35inde taş gibi hatunsundur :)))) Bende 33üm.
Ohh maşallah çocuklarını Allah bağışlasın
Bu diyetisyen tavsiyesi mi, bir farkı oluyor mu canım yoksa sen su içmiş olmak için mi yapıyorsun? Etkisi varsa bende yapayım. Kimisi suyu sade içmediği için de böyle yapıyormuş da ondan merak ettim
Şükür canım, iyiyim. Bu yıl birinci sınıf okutuyorum. Çok yorulunca formu biraz ihmal ettim. sen nasılsın güzel kekim?

yaaaa çok sevindim Civcivim. yakın hedef 68 uzak hedef 62 olsun
Aslım, Hemdemim ❤ Seninle yeterince ilgilenemedim. Hoşgeldin tekrardan Alıştın mı peki mini mini birlere, düzenini kurabildin mi sınıfta, seneye de aynı sınıfla devam edeceksin di mi?
Öyle yazayim olmazsa. Bildirim yaparken not düşerim her iki kiloya göre
Hayır şimdi gerçek kilom oysa artı gelmiş gibi görünüp aslında eksi olursam bu beni üzer
Balım sen çok arafta kalmışsın yaa Üzme kendini aritmetik ortalamasını alırız
Teşekkür ederim. 6 gün sebze 1 gün balık var akşam yemeklerimde .3 hafta boyle sebzeli takılacagım :)
Ohh mis, afiyet olsun Bizim evde pek sebze pişmez, seninkinin tam tersi olur 6 gün balık 1 gün sebze gibi, eşim pek sebze yemez, bende ona ayrı kendime ayrı yapmayı seneler önce bıraktım İnşaallah diyet bahanesiyle tekrar başlarım.
Bi itirafta benden o zaman, ben hiç çıplak tartılmıyorum En fazla üstümdeki hırka kapşon onu çıkarıyorum, terlik telefonu kenara bırakıyorum, tamam
Birde zırt pırt tartıldığım için kim uğraşacak diyorum, Cumadan cumaya soyunayım bakalım
Ölçü almayı daha önce bizde yapıyorduk, iyi oluyordu, belki tekrar yapabiliriz.
29 yaşındayım. Kilom 63 ama hedefim 55 boyum 160 1 buçuk senelik evliyim. Çalışmıyorum.
Tekrar hoşgeldin
Ay o yaşlarda bende o kilolardaydım, sonra ne oldu da böyle oldum
Hep birlikte bu fazlalıklardan kurtulacağız.
Saricivcivcikcik canım tam 75.0 kg
Hedefim haftalık mı nihai hedef mi tatlım
Balım bende 75.4, kilodaş mı olunuyor böyle :)))
O zaman ilk hedefim 65 olsun tatlım
Ulaşınca yenilerim
Oovv, ilk hedefimiz bile aynı
İlk hedefim 65, son hedefim 56.
Son hedefe de 56 yazarsan kendimden şüphe edecem yazan ben miyim diye

Geçmiş olsun Civcivim kıyamam, nasıl oldun?
Dışarıdaki gibi olmuyor dediğin çıtır tavuk gibi mi?
Üşenmedim kendime yatırım yaptim .uyumak yerine 23:00-23:40 arasi 3 mil leslie yaptim...
Harikasın, maşaallah
Bu gece bende üşenmesem totom uyuşana kadar bisiklet süreceğim
Günaydın Canlarım
Güzel bir gün olsun.
Yine yazana kadar iyi akşamlar oldu :))))
Günaydıın ben 32 yaşındayım 1 adet 15 aylık kızım ve doğum kilolarım var. Boy 170 kilom 69 ilk hedef 59 sonraki hedef 55
Tekrar hoşgeldin
Çocuğunuzu Allah bağışlasın
Yaş ve hedeflerimiz yakınmış
İnşaallah birlikte başaracağız
Demek yarın akşam free takılacaksın
Bizsiz haa diyerek bi tık teessüf edeceğim
Evet felsefemiz kaçamak yapmayan bizden değildir

Tebrik ederim canım güzel kilo vermissin
Sandviç nasıl yapıyorsun bize de fikir olsun. Kahvaltida bazen canım hiçbir şey istemiyorum çok zorlaniyorum
Civcivim bu felsefeyi ne kadar desteklediğimi biliyorsun
Kahvaltı benimde tarzım değil ama yapmaya çalışıyorum Seninki ne güzelmiş öyle canım ya, iki tane de yeme hakkın varmış
Sen kendi kolay yolunu bulmuşsun, sistemli kadının hali başka oluyor :))))
Spor yarışması olursa beni de alın sizle olursa daha cok gaza gelirim
Yalnız bizim vur deyince öldürme gibi bazı huylarımız var, anlaşılan sporlar havada uçuşacak Yarışma nasıl geçecek şimdiden merak ettim. Sensiz olmaz artık❤

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ben mimari alanda tasarım yapıyorum dış cephe tasarımı veya iç mekan dekorasyonu üzerine. İç mimar gibi diyebilirim.
Spora gidiyorum sıkılaşmak için kilo verme sürecimde yaptığım çok güzel videolar vardı onları arıyorum bulursam sizlere de fikir olması adına paylaşacağım

enerji_kusagi diyetisyene gittiğim süreçte sabah kahvaltısı öğle yemeği arası ya da öğle yemeği yemiyorsanız ilk öğünde 3 saat sonra muhakkak 1 fincan yeşil çay içmem gerektiğini söylüyordu. Akşam yemeğinden 2 saat sonra da 1 fincan kiraz sapı çayı düzenli olarak içildiğinde detoksa ihtiyaç duymadan ödem atıyorsunuz.

Benim ödem atıcı tarifim vardı isterseniz size özelden yazayım sonuçta diyetisyene özel bir tarif olduğu için onun izni olmadan herkese açık şekilde paylaşmayı uygun bulmuyorum.

Hımm, bunlara dikkat edeceğim. Kiraz sapı çayını seneler önce sadece bir defa içtim, sanki bende biraz çarpıntı yaptı, o gün tek değişik onu içtim diye direkt ona bağladım ve bir daha da denemedim, belki tesadüftü bilmiyorum.

Tamam, doğru söylüyorsun, tarifi özelden atabilirsen çok sevinirim. ❤

bolumum iktisat. Kendi bolumunden devam edecegim.
hedefledigim kiloya ulasmadan ayrilmam gibi

27 Aralık Salı
Sabah 10.00 2 dilim ekmekle yağsız tost, Böğürtlen çayı
Ara 12.00 nescafe
Öğlen 14.00 yarım kase fellah köfte, 1 bardak ayran
Ara 15.00 Türk kahvesi, yarım muz
Akşam 18.00 yarım kase fellah köfte, 1 bardak ayran
Ara 18.50 Türk kahvesi
Bugün fazla kacirdim sanki.

Spor; 6500 adım
Su; az içtim biraz 2 litre olmuş mudur bilmiyorum

27 Aralık Salı
Bugün regl olduğum için rafine şeker tüketmek yerine tatlı krizimi bal yiyerek geçirmeye çalıştım normalde 3 ana öğüm yerim ama balı dengelemek için 2 ana öğün şeklinde gittim

Sabah 09.00
1 yemek kaşığından biraz az bal 1 dilim tam buğday ekmeği 1 tk labne peynir

Ara 13.30 2 kuru hurma 1 fincan yeşil çay

Ara 15.30 1 su bardağı altın süt 10 fındık

Akşam yeşil salatama 3 yk yeşil mercimek 3 yk haşlanmış kuru fasulye ekledim ve 3 yk yoğurt

Gece 1 muz

Su 2 lt
Spor hiç yok

Afiyet olsun ama menünüzde sebze et dengesi yok
Nescafeyi 2si bir arada olarak mı tercih ediyorsunuz süt tozu karın bölgesinde yağlanma yapıyor

En güzelini yapıyorsun canım ellerine sağlık
Ben de aynı şeyi düşündüm mühendis var bayagi
Balım sen çok arafta kalmışsın yaa Üzme kendini aritmetik ortalamasını alırız
Onu çözdük bugün tartildim o sayıyı başlangıç aldim
Evet balım çıtır tavuk dediğim
Harikasın, maşaallah
Bu gece bende üşenmesem totom uyuşana kadar bisiklet süreceğim
Bugün bisiklet sürmedm yürüdüm sadece. Acaba ben de mi sürsem anam sürmek sorun değil de hava soğuk duş al saçını kurut yeniden ısın
Devamına birazdan yazcam

Ben birazdan bi kiraz sapı çayı patlatiyim o zaman
Balım bu kiraz sapı ben de iciyordum bi ara ama aşırı kaşık ağrısı yapıyor bana. Yani nasil anlatsam uzun süre lavaboya gitmezsin de ağrı yaparya öyle. Acaba psikolojik mi yoksa gerçekten yapar mı ki

Tabii ki sadece Farsçadan alınan bir kelime örneğiydi çaydanlık. Bütün "-dan" eklerini Faracadaki "-dan" eki sanmamalıyız. Normalde başka dillerden aldığımız kelimeleri kök olarak alırız. Ama bu kelimeyi kök olarak değil ekiyle birlikte alıp kök almışız gibi kendi ekimizi de eklemişiz, hepsi bu.

Her Farsça kökenli kelime aynı şekilde alınmamıştır. Gerdan kelimesi "gerd/gard" fiilinden türetilmiş Farsça bir kelimedir. Yani fiili isim yapmışlar, "-dan" eki yok bu kelimede.

Farsçadaki "-dan" eki Türkçedeki "-lık, -lik" ekine karşılık gelir evet. Sadece kelimelerdeki "dan"ın ek olup olmadığını bilmemiz gerekiyor. Gerdan kelimesinde "dan" ektir demek dolap kelimesinde "lap" ektir demeye eşdeğerdir. Yani yanlış ayirmamaliyiz ekleri kökleri.

60 kiloyum bu arada. Bir iki kilo vermeye çalışıyorum, önümüzdeki ay aşılama tedavisine başlayacağım için biraz versem iyi olur dedim. Verebilecek miyim bilemiyorum. Aşılamadan sonra spor yapamayacağım çünkü.

Afiyet olsun ama menünüzde sebze et dengesi yok
Nescafeyi 2si bir arada olarak mı tercih ediyorsunuz süt tozu karın bölgesinde yağlanma yapıyor
Farkındayım canım ama tamamen zevkine yedim zaten öyle aşırı katı diyet yapmak gibi bir amacım yok aslında. Mecburen evde olan şeylere göre ya da o hafta yediğimiz yemediğimiz şeylere göre yemek yapiyorum. Birkaç gündür yemeklerimiz artıyordu değişiklik olsun diye böyle yaptım.

Benim derdim önce abur cuburdan uzak kalabilmek çünkü çok yiyorum. Yemek bi şekilde hallolur

Paketli yiyecek içecek konusuna hakimim alanim gıda olduğu için zararını biliyorum zaten ama alışkanlık iste elimden geldiğince az tüketmeye çalışıyorum. Haftada bikac kereye düşürmeye çalışıyorum şu an. Teşekkür ederim yorumun için.

Çizkekim güzel menülerini paylaş bizimle
canım kalori saymayı bıraktım yeni bişey deniyorum cuma yazayım 4 günlük

Balım bende 75.4, kilodaş mı olunuyor böyle :)))
evettt

Oovv, ilk hedefimiz bile aynı
İlk hedefim 65, son hedefim 56.
Son hedefe de 56 yazarsan kendimden şüphe edecem yazan ben miyim diye
50li bişey ama karar verememiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…