Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar nasılsınız? Ben burada doç. Jinekoloğa gitmiştim idrar kan vs bakmıştı. Tsh vs değerlerim çok iyi idrarda protein kaçağı vs bulunamadı çok mutlu oldum. Bana bi fitil verdi içinde 2 tane olan onu 2 gün ard arda mı atacağım yoksa 3 gün arayla mı onu tam anlayamadım dün attım bugün olmadı doktora tekrar soracağım. Enfeksiyon var dedi. Ama o fitilden sonra bu sabah sol tarafımda kasık ağrısı ile uyandım. İnşallah sadece enfeksiyon söküldüğü içindir.

Merhaba sevgili anneler normalde bizim dogum mart görünüyor ama ikiz olduğunu öğrendim tek yumurta ikizi.malum erken dogabileceginden burayida takip ediyorum şuan 8 haftalik.grupra tek yumurta ikizlerine hamile olan varmi

Selam kızlar nasılsınız? Ben burada doç. Jinekoloğa gitmiştim idrar kan vs bakmıştı. Tsh vs değerlerim çok iyi idrarda protein kaçağı vs bulunamadı çok mutlu oldum. Bana bi fitil verdi içinde 2 tane olan onu 2 gün ard arda mı atacağım yoksa 3 gün arayla mı onu tam anlayamadım dün attım bugün olmadı doktora tekrar soracağım. Enfeksiyon var dedi. Ama o fitilden sonra bu sabah sol tarafımda kasık ağrısı ile uyandım. İnşallah sadece enfeksiyon söküldüğü içindir.
Maşallah çok sevindim canım🙏🏻
Benim de vajinal enfeksiyon var bende fitil kullanıyorum çok rahatsız edici bişey ya. İçinde iki tane var sabah akşam at dedi bana.

Bu arada benim gibi kilolu hamile kalan var mı? 87 kg hamile kaldım doktorum çok sıkıntılı diyor..
evet ben varım. 87 kilo ben de seker var diyet yapıyorum. şekerini kontrol et sorun olmaz. arkadaşım 120 ile kalıp 145 ile dogurdu. Her hamilelik risklidir. korkalım gereğini yapalım ama rahat da olalım kafasındayım. yoksa 9 ay gecmez

Ooo millet erkenci ne güzel :) kızlar yatak olayını ne yapmayı düşünüyorsunuz? şu park yataklar çok kullanışlı ama çok çirkinler :) aşırı kararsızım karyola mı yoksa beşik mi park yatak mı yoksa direkt tek kişilik yetişkin yatağı mı koysam bilemiyorum
Ben şimdilik park yatakla idare edicem büyüsünler içime sinen güzel bir oda yaparım yavaş yavaş :)

Arkadaşlar merhaba ben 11+4 de Dr uma gityim.ense kalınlığına ve işte bazı seylere baktı.ikili yaptırmadım fetal DNA konusunda kararsiziim.13+3 de tekrar gidicem Dr a..yalnız bazı yorumlarda bu haftalarda detaylıya gidicem diyen arkadaşlar var.bana Dr um bu haftalarda detaylı olmaz.perinatologa da gitsen bu baktiklarima bakar dedi...siz de nasıl durum
Ben de de aynı şekilde detaylı daha ileriki zamanlar diye biliyorum. O hafta perinatolog teker teker burun ense omurga kalp atışlarının hızına vs bakmıştı

evet ben varım. 87 kilo ben de seker var diyet yapıyorum. şekerini kontrol et sorun olmaz. arkadaşım 120 ile kalıp 145 ile dogurdu. Her hamilelik risklidir. korkalım gereğini yapalım ama rahat da olalım kafasındayım. yoksa 9 ay gecmez
Açlık sekerinde sorun yoktu ama haklısın dikkat ediyorum çok kasmadan ama gene doktor multivitaminleri keselim kilolusun daha da iştahın açılmasın diyince tedirgin oldum iyice.. sen diyetisyen düşünüyor musun?

Kilolular hamilelikte az kilo alır hurafesi de arkadaşınla çöktü o zaman..

101 kg ile hamile kaldım 14. Haftadayım 103 kiloyum şuan. Sıkıntı diyorlar ama ille bi sıkıntı olacak diye bir şey yok içini ferah tut. Elimizden geldiği kadar az kilo almaya çalışmalıyız 🙏🏻 tansiyon şeker takibi önemli.
Kızımda tansiyon hep 9 5 10 6 idi.. ama şimdi 12 7 12 8 gidip geliyor...

Benim hep tansiyonum düşüktü inşallah bir sorun yaşamayız.. 🙏🙏🙏
Diyetisyen düşünüyor musun?

Ya benim kocam içmiyor ben içiyorum bırakamıyorum da bu hamilelikte de bırakmaya çok uğraştım ama bırakamadım zaten doktorum( Türkiye’deki psikiyatri ve jinekoloğum) stresin daha çok zarar veriyor iç abartmadan dediler. Cidden sigara içmeyince ortalığı kırıp dökecek kadar bağımlıyım. Hiç başlamamak lazım gerçekten 17 senedir kurtulamadım ömrümün yarıdan fazlası sigarayla geçti tüüü 😓
Bende bırakamıyorum ilk gebeliğimde de bırakamadık şimdi de kafayı yiyorum hiç içmeyecek olmayı düşünülünce aşırı geriliyorum azaltmaya çalışıyorum günde 8-10 tane az dediğim de çok üzülüyorum ama şanet bir bağımlılık ya of

Açlık sekerinde sorun yoktu ama haklısın dikkat ediyorum çok kasmadan ama gene doktor multivitaminleri keselim kilolusun daha da iştahın açılmasın diyince tedirgin oldum iyice.. sen diyetisyen düşünüyor musun?

Kilolular hamilelikte az kilo alır hurafesi de arkadaşınla çöktü o zaman..
evet arkadaşım. maalesef o hurafe yersen alırsın. diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum seker için. iyi gidiyor şimdilik ama insülin kullanıyorum ben. başından beri zaten seker vardı.

Kızımda tansiyon hep 9 5 10 6 idi.. ama şimdi 12 7 12 8 gidip geliyor...

Benim hep tansiyonum düşüktü inşallah bir sorun yaşamayız.. 🙏🙏🙏
Diyetisyen düşünüyor musun?
Canım tansiyon benim bildiğim kadarıyla 14-9 olunca korkuyor doktorlar. O yüzden 12-8 falan normal takma kafana

Bende bırakamıyorum ilk gebeliğimde de bırakamadık şimdi de kafayı yiyorum hiç içmeyecek olmayı düşünülünce aşırı geriliyorum azaltmaya çalışıyorum günde 8-10 tane az dediğim de çok üzülüyorum ama şanet bir bağımlılık ya of
Aynen öyle her şeye de zarar bende nefes darlığı yapıyor özellikle antalyada şu sıcaklarda.

Aynen öyle her şeye de zarar bende nefes darlığı yapıyor özellikle antalyada şu sıcaklarda.
Evet çok kötü sıcakta insan içtiğini anlamıyor bile ama öyle bir lanetli sıcakta da soğukta da içiyoruz maalesef. Öküsürmce öyle kötü oluyorum ki yani o an bile daha içmiycem diyorum 5 dakika sonra yine aynıyım sinir oluyorum bana bu kadar hükmetmesine bu sigara nın ama iradem çok zayıf ne yazıkki

Evet çok kötü sıcakta insan içtiğini anlamıyor bile ama öyle bir lanetli sıcakta da soğukta da içiyoruz maalesef. Öküsürmce öyle kötü oluyorum ki yani o an bile daha içmiycem diyorum 5 dakika sonra yine aynıyım sinir oluyorum bana bu kadar hükmetmesine bu sigara nın ama iradem çok zayıf ne yazıkki
Başladığımız güne lanet olsun ya valla şu an 14 yaşındaki halimi tekmelemek istiyorum 😓

X