Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar selam 15 dakika önce resmen adet ağrısı gibi bi ağrıyla uyandım. Baktım kan vs yok ama beyaz akıntı var. Dün doktorum tatilde diye nöbetçi doktora gitmiştim ona da ağrılarımı anlattım beni muayene etmedi olur öyle dedi gönderdi hatta çok soru sorunca bekleyen hastam çok çıkar mısın dedi 4 tane hasta bekliyordu ve ben de kayıt açtırmıştım 2 saat beklemiştim. Onun olur öyle normal demesini beklemişim. Ultrasona bile sokmadı. Bu regl ağrısı inşallah kanama gibi bişeye sebep olmaz 😕
Canım özellikle bu ağrı kasiklardaysa büyüme ağrısı oluyor genelde. Rahim baglari geriliyor. Kan yoksa endişelenme uzan yat bebeğim.

Kızlar ben de dün doktora gittim. 10+6 olarak ölçüm yapıldı. Tüp bebek olduğu için net gün belli olmuyor. Her gittiğimde değişiyor. Bugün fetal DNA(Nifty) için kan almaya gelecekler. Muhtemelen haftaya sonuç çıkar. Hem sağlığını hem de cinsiyetini öğrenmiş oluruz ☺️ minnoşum da burda 🥰
Şunların popolarina bayılıyorum yaaa

Canim suan nasilsin? Agrin gecti mi? Bence anlik bir agrida olabilir, cunku gunum yogun gectiyse gece yataga yatinca benimde agrilarim olabiliyor.
Canım geçmedi çocuğu kreşe de götüremedim bu yüzden tuvalet yatak arasında dolanıyorum eşim gece çalışıyor onun gelmesini bekliyorum çocuğu kreşe götürsün diye.

Balım arada benim de oluyor aynı bıçak saplanır gibi olup geçiyor iki gün önce doktora gittim sordum normal rahşm büyümesi dedi progestan vermişti bana kanamam olduğu için progestan ağrıyı azaltıyor çok sancın olursa iki kere kullan dedi çünkü bu rahim kasılmaları düşüğü tetikleyebiliyormuş bende biraz korktum doktorum böyle diyince
İşte ben de öyle korkuyorum sanki birazdan kan gelecek gibi tıpa tıp adet ağrısı ya 😔 Ama beyaz akıntı var acaba enfeksiyon mu kaptım.

İşte ben de öyle korkuyorum sanki birazdan kan gelecek gibi tıpa tıp adet ağrısı ya 😔 Ama beyaz akıntı var acaba enfeksiyon mu kaptım.
Beyaz akıntı çok enfeksiyon belirtisi değil koyu veya sarı kokulu akıntı enfeksiyon belirtisi canım dediğim gibi benim de çok fazla oldu bu hafta doktoruma sordum büyüme ağrısıdır dedi ama çok ağrırsa progestonu iki kullan dedi

Evet ama asıl kasıklarım ağrıyor.
Tamam genişleme ağrısıdır indallah. Bu haftalarda leğen kemikleri ayrılmaya başlıyor. Bel kasık ağrısı da yapar. Gidebileceğin özel bir dr yok mu orada nasıl işliyor canım biraz gelin anlatmıştı ama

Beyaz akıntı çok enfeksiyon belirtisi değil koyu veya sarı kokulu akıntı enfeksiyon belirtisi canım dediğim gibi benim de çok fazla oldu bu hafta doktoruma sordum büyüme ağrısıdır dedi ama çok ağrırsa progestonu iki kullan dedi
Progeston yok bende bana hiç verilmedi burada

Tamam genişleme ağrısıdır indallah. Bu haftalarda leğen kemikleri ayrılmaya başlıyor. Bel kasık ağrısı da yapar. Gidebileceğin özel bir dr yok mu orada nasıl işliyor canım biraz gelin anlatmıştı ama
Yok canım benim bulunduğum şehirde hele hiç yok Berlin’de var ama genelde Almanya’nın genelinde kişinin kendi aile doktoru kendi jinekoloğu vs oluyor. Benim jinekoloğum tatilde şu an 21 günlük tatile çıkmıştı tatilde hastalarını alternatif doktora yönlendirmişti dün işte alternatif doktora gittim hiç ilgilenmedi dediğim gibi. Neyse doktoruma 1 hafta sonra gideceğim allahtan benim doktor daha ilgili tabii Türkiye’deki gibi değil ama kötünün iyisi

Sen sıkma canını dinlen evde ama kendi doktorun gelince o gerek görürse yazar bana da kanamam olduğu için vermişti
Benim doktorum 5 Ağustosta geri dönecekmiş bana 7sine randevu yazmıştı. O zaman gideceğim. İşte benim hamile olduğumu söylediği ilk muayenede mutterpass( annelik pasaportu) verdi orada ilk günden son güne kadar bütün randevularımı yazmış. Yani doğuma kadar randevu günlerimi tek tek yazmışlar ekstra randevu alamıyorum ya da günleri değiştiremiyorum. Düşün yani son randevu günü. 5 Şubat 2025 🤣

Benim doktorum 5 Ağustosta geri dönecekmiş bana 7sine randevu yazmıştı. O zaman gideceğim. İşte benim hamile olduğumu söylediği ilk muayenede mutterpass( annelik pasaportu) verdi orada ilk günden son güne kadar bütün randevularımı yazmış. Yani doğuma kadar randevu günlerimi tek tek yazmışlar ekstra randevu alamıyorum ya da günleri değiştiremiyorum. Düşün yani son randevu günü. 5 Şubat 2025 🤣
Ayyy yok artık 😳 ben her 10 günde bir kontrol için gidiyorum doktorum ultrasonla kanamamın durumunu takip ediyor sağolsun baya ilgili ve pimpirikli benim doktorum her aklıma soru geldiğinde arıyorum veya yazıyorum cevap veriyor çalışmak isteniyorsan rapor da yazarım diyo orda sistem çok zormuş . Allah kolaylık versin sana en kısa sürede gel de kontrollerini rahat rahat yaptır

Yani sistem iyi mi kotu mu bilemedim 🫣 arada şu derdim var dediginde ilgilenmiyorlarda. İnsallah dinlenerek gececektir icini ferah tut canim 💙

Yok canım benim bulunduğum şehirde hele hiç yok Berlin’de var ama genelde Almanya’nın genelinde kişinin kendi aile doktoru kendi jinekoloğu vs oluyor. Benim jinekoloğum tatilde şu an 21 günlük tatile çıkmıştı tatilde hastalarını alternatif doktora yönlendirmişti dün işte alternatif doktora gittim hiç ilgilenmedi dediğim gibi. Neyse doktoruma 1 hafta sonra gideceğim allahtan benim doktor daha ilgili tabii Türkiye’deki gibi değil ama kötünün iyisi
Sen uzan dinlenebildigin kadar dinlen canım muz ye içinde magnezyum var ağrılara iyi gelir bitter çikolata olabilir

Ayyy yok artık 😳 ben her 10 günde bir kontrol için gidiyorum doktorum ultrasonla kanamamın durumunu takip ediyor sağolsun baya ilgili ve pimpirikli benim doktorum her aklıma soru geldiğinde arıyorum veya yazıyorum cevap veriyor çalışmak isteniyorsan rapor da yazarım diyo orda sistem çok zormuş . Allah kolaylık versin sana en kısa sürede gel de kontrollerini rahat rahat yaptır
Yani canım 10 Ağustosta türkiyeye geleceğim cinsiyet için muayeneye de gideceğim ama hani geri dönüp dolaşıp geleceğim yer kürkçü dükkanı 🥲 20-30 gün falan kalırım sanırım 🥹

Yani sistem iyi mi kotu mu bilemedim 🫣 arada şu derdim var dediginde ilgilenmiyorlarda. İnsallah dinlenerek gececektir icini ferah tut canim 💙
Aynen canım özellikle işte nöbetçi doktorlar alternatif doktorlar başından savıyor pek ilgilenmiyorlar. Benim doktorum derdim var deyince daha ilgili ama mesela bi kere şöyle olmuştu enfeksiyondan dolayı kanama olmuştu telefonla aradım gelebilir miyim diye gel dedi baktı etti fitil verdi yani acil durumda başından göndermedi. O da iyi aslında. Düşün yani bunlara sevinir olduk. Benimle ilgilendi oley falan diyoruz 😓😂

X