Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Selamlar bugün doktor kontrolüm vardı, 13 haftalık olduk doktorum ense kalınlığı ve burun kemiğine baktı gayet iyi dedi, 2 hafta sonra cinsiyet için gideceğiz tecrübeli anneler NT 1.20mm NBL 4.34mm nasıl sizce benim ilk gebeliğim bu rakamları yeni öğreniyorum 🙏🏻🥰
Ense kalınlığında 3 ü geçince risk artıyor canım bu oranla risk daha az tabi ki 🥰 ikili test verdin mi onun sonucu ile bu oranları beraber görmek daha doğru sonuç veriyor 🥰

Merhaba cnm evet yazmiyordun bi süredir senin nasıl gidiyor kaç haftalık oldun benim yarın kontrol var çok heyecanlıyım grup topik bugün bayağı sessiz nedenli acaba?
12+1 olduk şükür daha iyiyim yarın bizim de tarama ve kontrol var çok heyecanlıyım inşallah güzel geçer randevularımız 🥰

Kızlar selam, folik asiti kaç aya kadar kullanacağız 10+4 de kontrole gittik doktorumuz bir şey söylemedi. Ayrıca multivitamin (omega3, iyot, d vitamini) ilaçlarını hamile olan her anne kullanmalı mıdır
Selam folik asiti bugun bıraktık 12+2 deyim
Demire başladık
Benim b12 ve d vitamınım çok düşük oldugu için 3 hafta önce onlara başladım

Ben henüz alışverişe başlamadım Eylül gibi başlamayı düşünüyorum ama bir yandan da böyle örgüler yapasım var kayınvalidem sağolsun bana hiçbir şey bırakmıyor battaniyesini bari ısrarla ben öreyim dedim yine onu da örüyor kendim ayrıca örsem fazla gelecek öyle olmasını da istemiyorum ama içimde kaldı yaaa 🙈😅

Ben henüz alışverişe başlamadım Eylül gibi başlamayı düşünüyorum ama bir yandan da böyle örgüler yapasım var kayınvalidem sağolsun bana hiçbir şey bırakmıyor battaniyesini bari ısrarla ben öreyim dedim yine onu da örüyor kendim ayrıca örsem fazla gelecek öyle olmasını da istemiyorum ama içimde kaldı yaaa 🙈😅
Ben örgü ve dikiş ile uğraşıyorum pandemi zamanı doğudayken yapacak birşey yokken her iki cinsiyete uygun battaniye,hırka vs ördüm ☺️ şimdide punch işiyle bu kuzulu seti yapıyorum erkek olursada oynar neticede oyuncak ve rengin cinsiyet olmaz 🥰☺️

Eklentiler

• 353C882D-2209-4695-B2AA-B5D4D5918267.jpeg
    353C882D-2209-4695-B2AA-B5D4D5918267.jpeg
    261,7 KB · Görüntüleme: 61
  • FullSizeRender.jpeg
    FullSizeRender.jpeg
    276,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_0036.jpeg
    IMG_0036.jpeg
    210 KB · Görüntüleme: 63
Selamlar bugün doktor kontrolüm vardı, 13 haftalık olduk doktorum ense kalınlığı ve burun kemiğine baktı gayet iyi dedi, 2 hafta sonra cinsiyet için gideceğiz tecrübeli anneler NT 1.20mm NBL 4.34mm nasıl sizce benim ilk gebeliğim bu rakamları yeni öğreniyorum 🙏🏻🥰
Nbl ve nt gayet iyi bizim ense 1.24 ölçüldü

Ben örgü ve dikiş ile uğraşıyorum pandemi zamanı doğudayken yapacak birşey yokken her iki cinsiyete uygun battaniye,hırka vs ördüm ☺️ şimdide punch işiyle bu kuzulu seti yapıyorum erkek olursada oynar neticede oyuncak ve rengin cinsiyet olmaz 🥰☺️
Yaaaa bunlar çok minnoşlar bayıldımm kuzular çok güzel ve tuluma da ayrıca bayıldım ben de örcem yaa yarın ip almaya gidiyorum dayanamadım görünce🤣🤣🤣

Yaaaa bunlar çok minnoşlar bayıldımm kuzular çok güzel ve tuluma da ayrıca bayıldım ben de örcem yaa yarın ip almaya gidiyorum dayanamadım görünce🤣🤣🤣
Teşekkür ederim ☺️ hem vakit geçer hemde kendi el emeğiniz bebeğinize hatıra olur belki saklarsınız ilerde ben ördüm diye hatırası kalır 🥰🥰

Kızlar selam 15 dakika önce resmen adet ağrısı gibi bi ağrıyla uyandım. Baktım kan vs yok ama beyaz akıntı var. Dün doktorum tatilde diye nöbetçi doktora gitmiştim ona da ağrılarımı anlattım beni muayene etmedi olur öyle dedi gönderdi hatta çok soru sorunca bekleyen hastam çok çıkar mısın dedi 4 tane hasta bekliyordu ve ben de kayıt açtırmıştım 2 saat beklemiştim. Onun olur öyle normal demesini beklemişim. Ultrasona bile sokmadı. Bu regl ağrısı inşallah kanama gibi bişeye sebep olmaz 😕

Kızlar selam 15 dakika önce resmen adet ağrısı gibi bi ağrıyla uyandım. Baktım kan vs yok ama beyaz akıntı var. Dün doktorum tatilde diye nöbetçi doktora gitmiştim ona da ağrılarımı anlattım beni muayene etmedi olur öyle dedi gönderdi hatta çok soru sorunca bekleyen hastam çok çıkar mısın dedi 4 tane hasta bekliyordu ve ben de kayıt açtırmıştım 2 saat beklemiştim. Onun olur öyle normal demesini beklemişim. Ultrasona bile sokmadı. Bu regl ağrısı inşallah kanama gibi bişeye sebep olmaz 😕
Canim suan nasilsin? Agrin gecti mi? Bence anlik bir agrida olabilir, cunku gunum yogun gectiyse gece yataga yatinca benimde agrilarim olabiliyor.

Şimdi nasılsın? Ben öyle ağrılar hissettiğimde bebek büyüdüğü için rahmimin genişlediğini düşünüyorum. Şiddetli ağrı ve eşlik eden kanama yoksa korkma canım 🙏🏼

Balım arada benim de oluyor aynı bıçak saplanır gibi olup geçiyor iki gün önce doktora gittim sordum normal rahşm büyümesi dedi progestan vermişti bana kanamam olduğu için progestan ağrıyı azaltıyor çok sancın olursa iki kere kullan dedi çünkü bu rahim kasılmaları düşüğü tetikleyebiliyormuş bende biraz korktum doktorum böyle diyince

Kızlar ben de dün doktora gittim. 10+6 olarak ölçüm yapıldı. Tüp bebek olduğu için net gün belli olmuyor. Her gittiğimde değişiyor. Bugün fetal DNA(Nifty) için kan almaya gelecekler. Muhtemelen haftaya sonuç çıkar. Hem sağlığını hem de cinsiyetini öğrenmiş oluruz ☺️ minnoşum da burda 🥰

Eklentiler

• E88036C1-A7F4-46ED-BC6D-62AF96A0A3E9.jpeg
    E88036C1-A7F4-46ED-BC6D-62AF96A0A3E9.jpeg
    109,2 KB · Görüntüleme: 57
X