Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar pazartesi günü fetal dna için kan vereceğim. Genoksta ortalama kaç günde çıkıyor sonuçlar? 10 gün dendiğini biliyorum ama daha kısa sürede sanırım dönüş yapmışlar yaptıranlara. Genoksta yaptıranlar dönüş yapabilirse cok cok sevinirim

Ay inşallah benim de biter. Moral oluyor bu yazdıklarınız. Ne gecem kaldı ne gündüzüm
Inşallah. Su an hamile gibi hissetmiyorum bile sadece arada midemde ateş yanıyor gibi bi yanma oluyor. O da olmasa gebelik öncesi gibiyim 2 hafta kontrole gitmedim korkuyorum hatta bisey mı oldu diye

Benim ilk hamileliğim ikisi de normalde çok yardımcı insanlar kesin gelmek isteyeceklerdir ama ben kimseyi istemiyorum ilk etapta eşim ve ben bebekle yalnız kalmayı öğrenelim sonra gelsinler diye düşünüyorum. Onlar gidince birden sudan çıkmış balığa dönmeyelim eşim ilk zamanlar daha uzun izinli olacak o süreçte sadece 2 miz olursak bebekle bağı daha çok gelişir gibi geliyor Birde annem de kv demde farklı şehirde aynı zamanda çalışıyorlar o yüzden de çok istemiyorum işlerine engel olmak istemem

Kimseyi istememekte haklısınız bence de fakat muttlaka akşamına bir yemek getirirler veya siz duştayken mesela bebişi tutarlar, rahat edersiniz. Bende bunlar da olmayacak, kafa rahatlığı ve sorumluluk gelişecek o kısımlar güzel ama insan bazı olumsuzlukları da düşünüyor. Dilerim kimseye ihtiyaç duymayız Allah yardımcımız olur

Bebekle baş başa kalmak benimde en çok istediğim 3 kişilik çekirdek ailemle olduğum günlerin hayalini kuruyorum

Açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim . Hepsi ihtimal tabiki bu kadar bilmiyordum yani açıkçası. Sadece down sendromu biliyordum ben henüz 11 haftadayım ikili taramaya henüz gitmedim fetal in ayrıntılarını da bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkürler Aminnnn İnşallah sağlıkla alırız kucağımıza hepimiz

İkisini de çok severim; annem en kıymetlim ama hayır. Evimde kimseyi istemiyorum; gelsin sevsinler gitsinler gerisini ben hallederim. Eve biri gelip temizliğini yemeğini yapsa yeterli olur; zaten anne vs olsa da öyle yapacak ama bazen işte kayınvalideler sana yardım etmekten çok bebek bakmayı isteyebiliyor:) Oysa konu asla bebek bakımı değil; temizlik, çamaşır ve yemek. Yani senin bakıma ihtiyacın olacak bebeğin değil. Onu da en iyi bence yardımcı biri yapabilirsin en azından rahat emir verebilirsin.

Buarada kızlar benim ikinci bebiş evde birtane daha olduğu için sanki destek beklerim gibi geliyor ilk kızımda lohusalıpım iğrenç geçmişti korkuyordum çocuğa bakamıyordum tek başıma. Ama bunda tecrübeliyim diye kimseyi istemezdim normalde olsa çünkğ gerçekten herkes batıyor insana o dönem görmek istemem kimseyi ama işte evde bir kızım daha olacak ya aslında varya akşamları bir tabak yemek yollasalar insana gerisini kendimiz hallederiz başta çünkü zor olur gibi geliyor bir çocuk daha var ona yemek lazım sürekli felan yani vallahi elimde olsa derim bana biraz yemek yollayın gelmeyin gerek yok

Amin inşallahEvet ikili taramada ultrasonda down sendromu direkt ayırt edici özellikleri olan bir anomali olduğu için genelde doktorlar down sendromu olabilir diyor
o yüzden bu tür tarama testleri hep down sendromu için yapılıyor gibi geliyor bize.Mesela ense kalınlığı ve burun basık mı değil mi bakınca en kolay anlaşılan anomali. Bir diğeri patau yani tavşan dudak sendromu onu da hemen anlıyorlar doktorlar. Fetal DNA da da kesinleşiyor var mı yok mu diye.bir de ben artık şöyle düşünüyorum özel hastaneler hiç risk almak istemiyor direkt yaşınız mı 35 hemen fetal DNA yaptırın diyip gözden kacirabildikleri şeyleri netleştiriyorlar.En büyük avantajı birçok kalıtsal hastalığa birden bakılıyor olması.ben ilk gebeliğimde ikili tarama ve ayrıntılı ultrason yaptırmıştım hiçbirinde doktorlar risk görmedi ama bilsem o zaman da fetal DNA yaptırırdım neyse ki oğluşum sağlıklı. Adını duymadığımız nice hastalıklar var Allah'ım vermesin kimseye. Aynı haftadayız sizinle bu arada

Benim annem refakatçi olarak kaldı hastanede sonra 25 gün de annemlerde kaldım. Lohusayken destek alma imkanınız varsa tabii ki alın. Size bir bardak su verilmesi, çorba yapılması vs çok kıymetli oluyor ilaç gibi geliyor bu dönemde. Varsa imkanınız anneniz öncelikli olsun kayınvalideniz de ikinci planda olsun insanın nazı annesine geçer ne kadar iyi olursa olsun kayınvalide. Ama eğer imkanınız yoksa ikisinden biriyle olmadan doğum ve lohusalık dönemi geçirecekseniz de eşiniz babalık izni alacak 10 gün diye biliyorum. Eşim almıştı devlet memuru ama özel sektörde ne kadar bilmiyorum. Gözünüz korkmasın tek başınıza kalsanız bile ilk günden sanki yıllardır bebek bakıyormuş gibi tecrübeli hissedeceksiniz bilim buna annelik içgüdüsü diyor o zaman anlayacaksınız ne kadar güçlü olduğunuzu gidip biraz ağlayayım hormonlarım tavan yaptı.

Merhabalar beni de eklerseniz sevinirim
Sat : 12.07.24
Kese : 5+4
Kalp atışı : 6+5
İlk çocuk
Teşekkürler Cizi22

kargo ile birlikte Genoks 5-7 gün, intergen 12-15 gün.

Ben amerikan hastanesine gidiyorum genplus-mygen e yonlendirildim.
Duymuştum onu da. Doktorum geçen defa farklı bir yerin broşürünü vermişti, bugün farklı bir yere yönlendirdi. Sanırım bu kadar yer arasında boğulup kararsız kalmaktansa hekime güvenmek daha doğru.

Biz bugün konuştuk, 5 gün olduğu söylendi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…