Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar sizce kayinvalide ve annemiz olmadan dogurmak cok mu problem olur? Yani ilk 3 hafta yok ikisi de birden. Bir yardımcı arıyorum yanıma tabiiki. Esim de olacak fakat 3 hafta full yanimda olamayabilir isten dolayi. Erken bunlari dusunmek icin diyeceksiniz fakat su aralar ayarlama yapmam gerekiyor tecrubesi olan annelerimiz varsa paylasabilirlerse cok mutlu olacagim

Kızlar ikili testi yaptırdım 10 gün kadar önce. Ultrasonda bir sorun gormedi doktor , kan sonucum da cıkmış. 1/1030 yazıyor doktorumu salı günü gorebilcem. Ilk gebeliğim bilgisi olan az çok yardımcı oolabilir mı test sonucu ile ilgili?

Ben kendi annemi bilerek çağırmayacağım. Sebebi de bu kadar bulantım kusmam varken geldiğinde kal dememe rağmen gitmiş olması... Ve üstelik evimde bir tadilat var beni çok çok zor durumda bıraktı.
KV'm yaşlı ve hastalıkları var gelemeyecektir kalamayacaktır. Aynı durumdayız.
Eşim normalde çok yurtdışı seyahati yapıyor, ama ilk 2 hafta yanımızda kalır diye düşünüyorum.
Sonrasında da bebeğim kedim ve ben :)

İlk 1 haftadan sonra ayaklanırız bence, eğer ilk 1 hafta idare edebilecekseniz eşinizle benim gibi, endişelenmeyin.
Bir de hamişlere yeni doğum yapanlara Allah yardım ediyor, hiç beklemediğiniz yerden bir şey çıkar endişelenmeyin.
ben kendime hep bunu söyleyip kendimi telkin ediyorum :)

Ah yaa bazen büyükler düşünmeden davranıyor, hele hassasken daha çok batıyo tabii ama olsun :) bunları düşünecek vaktimiz yok bebişlere sağlığımıza odaklandık ben de ara ara kendime şunu söylüyorum; tabiki zor gelebilir ama birde düşünsene evde 20 kişi var kaynana şunu şöyle yap bunu böyle yap diyor, biri gelip sütün az mı aaa bende çoktu diyor, öyle tutma üstüne şunu ört zart zurt bunlar da olabilir yani bunları düşünüp rahatlıyorum ben de. Yalnız daha huzurlu geliyor. Yardıma ihtiyacımız oldu mu inşallah eşimiz yetebilir. İnşallah rahat atlatırız

Benim annem de 5 dk mesafede oturuyor her görüştügumuzde bisey lazim olursa soyleyin diyor gidiyor. Biz ikimiz de calisiyoruz esim yemek temizlik her seyi yapıyor bana elletmiyor. Annem bir gun de gelin bizde yiyin demisligi yok. En azindan hamileyken demesini beklerdim. Pek guvenmiyorum yani kisacasi yardimci olacagina en fazla 2-3 gün durur bence. Kayinvalideyle de cok mesafeli bi iliskimiz var nedense pek ısınamadım onu da ben istemiyorum hem baska sehirde zaten gelse yatili kalacak. Simdiden bunlari düşünmek icin erken ama düşünüyor insan. Bi caresine bakacagiz artik

Bir arkadaşımda söyle bir yaklaşımda bulunmustu.
Ilk bir kac hafta eve kimseyi kabul etmeyecek bütün sorumlulugu esiyle birlikte paylasacakti. Sebebide erkekler genelde annelerin yardimina cok guvendikleri icin ileride sorumluluklarinin üzerine düşmüyor. Cocugun neye ihtiyaci oldugunu bile anlayamiyorlar. Yani aile bagi ve erkegin bu tarz sorumluluklara adapte olmasi icin ilk haftalar yalniz olmak daha iyi demisti. Banada mantikli geldi acikcasi.

Kendi annem yok kayinvalidemde simdiden yalniz birakmiyor isten gelip benimle ilgileniyor sagolsun. Ama dogumdan sonra bende yalniz olmak isterdim suanki dusuncelerimle

Al benden de o kadar kaynanama açık açık yemek yapamıyorum yardımcı olun diyorum tık yok. Herkes kendi derdinde..
evet benim eşim de sonuçta ilk kez baba oluyor ve bu işin pis taraflarından haberi yok evcil hayvanmış gibi aayy yavrum diyor eline bir kitap alıp okuyor musun diyorum yok. Bebekler bal yemez mesela bilir misin diyorum aaa öylemi diyor mesela. Sorumluluk almamış bu konuda ve ona yalnız kalmak iyi bi ders olabilir

evet genel anlamda erkekler hep öyle. Ama dedigim gibi bu donemde ozellikle ilk haftalarda Annenin uzerindeki o yükü paylasmayi ogreniyorlar. Yani bebegi sen emzirirsin yemegi o yapar gibi

Merhaba fetal DNA sadece down sendromlu bebeği doğurup doğurmama kararı vermek için değil. Çeşitli kromozomal anomaliler var öncesinde bilip tedavisi için önlem almak için de yapılıyor. Şimdi tam hastalığı vs hatırlamıyorum ama Ceylan Özdemir diye bir YouTuber var onun evladı maalesef bu test ile ortaya çıkabilecek bir hastalığa sahipti ve çok acılar çekip melek oldu. Hastanenin ihmalleri olduğunu söylüyorlar ve bu hastalık öyle riskliymiş ki doğum sırasında anne hayatını bile riske atabilirmiş falan. Öncesinde bilinse sezaryen olması gerekiyormuş gibi gibi.Aile hep çocuğumuzun bunca acı çekeceğini bilseydik aldırırdık diyordu tabii aldırmak istemeyen de olur Allah kimseye vermesin evladının acısını. Yine aynı kişi hassasiyetinden dolayı yardımlarda bulunuyor, hasta çocukların aileleriyle görüşüyor. Ve tam da sorduğunuz sorunun cevabı niteliğinde bir şey diyeceğim size. Bir anneyle görüşüyor oğlu bir hastalığa sahip görüştüğü kadının ve bildiğimiz down ya da trizomi vs değil teşhisi 7 aylık bebekken koyuyorlar. doktorun dediği şuymuş anneye: "fetal DNA ile anne karnındayken bu hastalığı teşhis etseydik tedavi edilebilirdi ancak artık çok geç tedavisi yok." Yani birçok hastalık için var bu test bilmediğimiz çok nadir olan ve milyonda bir görülen. Özel hastaneler konusunda haklısınız bizzat 15 yıl önce ablamın başına geldi hep de down sendromlu diyorlar nedense. Fetal DNA yaptırdılar emin olmak için ama çok şükür ki değilmiş. Bir arkadaşım da iki yıl önce aynı şeyi yaşadı yine onun da bebeği down sendromlu değildi çok şükür. Ama özeller para tuzağı diye de yaptırmamak risk almak bana göre. Herkesin tercihi, düşüncesi farklı bu konuda. Allah'ım kimseyi evladiyla sınamasın tek ve en büyük dileğim bu hepimiz sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz inşallah..

evet genel anlamda erkekler hep öyle. Ama dedigim gibi bu donemde ozellikle ilk haftalarda Annenin uzerindeki o yükü paylasmayi ogreniyorlar. Yani bebegi sen emzirirsin yemegi o yapar gibi
İnşallah canım Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah kimseye ihtiyaç duymayacak kadar kolay geçer hepimizin

ay hepimizin derdi üç aşağı beş yukarı aynıymış bir dokundum ki ufff
Ya bencede evde onlarca kişi olup hep bir ağızdan konuşmasındansa kendi bildiğimi ya da bilmediğimi yapmayı tercih ederim
ay hepimizin derdi üç aşağı beş yukarı aynıymış bir dokundum ki ufff
Ya bencede evde onlarca kişi olup hep bir ağızdan konuşmasındansa kendi bildiğimi ya da bilmediğimi yapmayı tercih ederim
Kesinlikle öyle yeni donem anneler eskilere göre daha bilincli oluyor hem.
Allah once kolay saglikli dogum sonra da bize onlara bakacak guc kuvvet ve en onemlisi akil sagligi versin diyorum

Ay bende bunu düşünüyorum benim başım kalabalık olur gibi herkesin ayrı bir yorumu olacak. Üzerine bir de lohusalık. Umarım kalp kırmadan geçer

Benim de 9-11 arası sabah değil akşam bulantım oldu hep. Saat 11 oldu mu başlıyordu uyutmuyodu. Leblebi ve salatalık iyi geldi onları yiyip rahat yatıyodum. Su an 14. Haftadayım bulantım tamamen bitti

9.-11.haftalar arası yani. Eksik yazmışım

Bayanlar fetaldna da sma da öğreniliyormu ? tetanos vuruldunuz mu? Ayrıca Cinsiyetler birbir öğreniliyor maşallah diyeyim bizim nisan grubu çin takvimine göre de hep kız gibi haberlerde bunu doğrular nitelikte

Bayanlar fetaldna da sma da öğreniliyormu ? tetanos vuruldunuz mu? Ayrıca Cinsiyetler birbir öğreniliyor maşallah diyeyim bizim nisan grubu çin takvimine göre de hep kız gibi haberlerde bunu doğrular nitelikte
Tetanos icin saglik ocagi bebegin ilkl hareketlerini hissettiginde yapariz demisti 16 ve 20. Haftalarda arariz demisti. Ben yaptıracağım sanirim.

Ay bende bunu düşünüyorum benim başım kalabalık olur gibi herkesin ayrı bir yorumu olacak. Üzerine bir de lohusalık. Umarım kalp kırmadan geçer
Bende birkaç gündür bunu düşünüyorum şimdiden onu yapma bunu yeme bunu giyme diye bana karışıyorlar bebekle eve gelince o kaosu düşünemiyorum her kafadan bir ses çıkacak en sonunda lohusalık siniriyle birilerini evden kovabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…