Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

İlçe tercihiniz var mı? Bana uzak olduğu için gidemediğim ama kuzenlerimin gidip çoook memnun kaldığı ve arkadaşımı yönlendirdiğim bir doktor var. O da çok memnun kaldı özelden yazabilirim.

Ya o belli olsa zaten doktor söylemez mi onu anlamadım. Doktorun görmediği şeyi biz nasıl görüyoruz🤣🤣🤣
Ilce kucukcekmece olsa daha iyi olur tabi ama onceligim iyi bir doktora denk gelebilmek☺️

Kızlar, herkese selam. En son ultrasona 2 hafta önce gittim ve gebelik haftam ile ultrason tahmini günü gününe tutardı. Bugün içime birşey doğdu ve farklı bir doktora tekrar gidip kontrol ettirmeye karar verdim. SAT a göre 10+4 fakat ultrasona göre 10 haftalık çıktı. 6. Haftadan beri ha ileri ya da tamı tamına denk gelirken, bu sefer geriden gidiyor hafta. Doktor 2 hafta fark olmadıkça sıkıntı yok dedi. Benim gibi aynı durumda olan var mı? Doktoruma güvenmeli miyim?

Kızlar buda bir akdaşımın ultrason görüntüsü bunada bir tahminde bulunur musunuz lütfen?
IMG_6021.png

maya91 maya91 teşekkür ederim kızlar ben bir bakayım haftaya doktora da sorarım olmazsa.

Kızlar yatış pozisyonunuz nasıl sola ya da sağ yatıyor musunuz? Ben sanki bir yerde okudum. Bebeğin bağırsak gelişimi için düz yatin diyordu ama ben düz yatamıyorum. Dün de soldan dönerken karnımda Luk diye bir şey kaydı hareket etti çok komikti🤣

maya91 maya91 teşekkür ederim kızlar ben bir bakayım haftaya doktora da sorarım olmazsa.

Kızlar yatış pozisyonunuz nasıl sola ya da sağ yatıyor musunuz? Ben sanki bir yerde okudum. Bebeğin bağırsak gelişimi için düz yatin diyordu ama ben düz yatamıyorum. Dün de soldan dönerken karnımda Luk diye bir şey kaydı hareket etti çok komikti🤣
günaydınn kızçeler😃😃
henüz daha bebişler küçük ama en doğrunyatış pozisyonu sola dönük olan gebelikte. sırtüstü yatmak sakıncalı olabiliyor; bebeğe giden damarlar beslenme açısından en rahat olan pozisyon sola dönük, eğer sırt üstü yatarsak damarlara baskı olabiliyor ve bebeğin beslenmesinde sıkıntı yaratabiliyor. 🌸

günaydınn kızçeler😃😃
henüz daha bebişler küçük ama en doğrunyatış pozisyonu sola dönük olan gebelikte. sırtüstü yatmak sakıncalı olabiliyor; bebeğe giden damarlar beslenme açısından en rahat olan pozisyon sola dönük, eğer sırt üstü yatarsak damarlara baskı olabiliyor ve bebeğin beslenmesinde sıkıntı yaratabiliyor. 🌸
Kuzum çok teşekkür ederimmm. Bebeğim sola yerleşti diye üzerine falan yatarsam bir şey olur mu diyorum sağa dönüyorum sonra aklima nerde gördüm hatırlamıyorum o yazı geldi dedim napcam dönüp durdum en son bebişim de dur dedi heralde Luk diye bir şey kaydı içimde 🤣

Kızlar, herkese selam. En son ultrasona 2 hafta önce gittim ve gebelik haftam ile ultrason tahmini günü gününe tutardı. Bugün içime birşey doğdu ve farklı bir doktora tekrar gidip kontrol ettirmeye karar verdim. SAT a göre 10+4 fakat ultrasona göre 10 haftalık çıktı. 6. Haftadan beri ha ileri ya da tamı tamına denk gelirken, bu sefer geriden gidiyor hafta. Doktor 2 hafta fark olmadıkça sıkıntı yok dedi. Benim gibi aynı durumda olan var mı? Doktoruma güvenmeli miyim?
gayet normal. Benimde 3 gun geriden geliodu bu hafta gittigimdearayi kapatmis dedi doktor. Yani korkma hic bi sknti olmaz

Merhaba kizlar 2.bebegime 8+4 gunluk hamileyim 1.sezeryan oldugu icin 2.de swzeryan dusunuyorum ve muhtemeln mart aynin sonuna denk geliyorum.hamileligim biraz riskli 3 gun once az da olsa bir kanama yasadim suan cok sukur yok.Ogretmen oldugum icin rapor aldim ve istanbula gelecegim.bana avrupa yakasinda onerebilexeginiz guler yuzlu samimi bir doktor var mi acaba .cevaplarsaniz cok sevinirim
erdem hastanesi güneşli şubesi şirin hanım iyi bir doktor ANADOLU YAKASI Ersoy hastanesi Esra Aydın şahin çok iyi bir doktor ilk doğumumu Esra hanımda yaptım

Ilce kucukcekmece olsa daha iyi olur tabi ama onceligim iyi bir doktora denk gelebilmek☺️
Bahçelievler medipol derya kanza gül tavsiyemdir. Keşke bana yakın olsa hemen giderdiim🥰

Ben hep sola yatmaya çalışıyorum tabii arada sağ nadiren de sırt üstü oluyor. Ama 6 aydan sonra kesinlikle sırt üstü yatılmaması gerekiyormuş

Bahçelievler medipol derya kanza gül tavsiyemdir. Keşke bana yakın olsa hemen giderdiim🥰

Ben hep sola yatmaya çalışıyorum tabii arada sağ nadiren de sırt üstü oluyor. Ama 6 aydan sonra kesinlikle sırt üstü yatılmaması gerekiyormuş
Teşekkür ederimmm iyi ki öğrendim bunuu🥰 Bize tahminde bulunur musunuz içinizden ne geçiyorr🥰

Eklentiler

• IMG_20240829_184258.jpg
    IMG_20240829_184258.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 39
günaydınn kızçeler😃😃
Günaydın canımmmm 🥰 ben bu yatma olayını çarşamba gittiğimde sordum, damarların baskılanması ve beslenme sorununu yüz üstü yatmak üzerine söyledi. Zaten artık yüzüstü yatmaya müsaade etmiyor, karnımın üstünde çıkıntı hissediyorum. Sola yatış ve sırt üstü için sağlıklı dedi.. Şimdi siz böyle deyince kafam karıştı 🥹

X