Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Canım bebek iyiyse içini ferah tut doktorun gerekli müdahaleyi yapacaktır zaten çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 benim de yoğun kanamam olmuştu plasentanın girişte olması dışında hiçbir neden bulamadılar, fitil ve iğne devam ediyorum ben de
Ay çok korktum canım ya aklım çıktı bebeğin kalp sesini duyunca nasıl ağladım rahatladım ama kanamanın devam etmesi canımı sıkıyor

Kızlar merhaba uzun zamandır yazamıyorum ama okuyordum tüm yazılanları herkese güzel sağlıklı hamilelik geçirmeyi diliyorum. Ben bugün yoğun kanama ile doktora geldim bildiğiniz bir pet dolacak şekilde bebeğe baktı 11+5 dedi doktor ama kanama için daha birsey söylemedi şuan göz altına aldı yatış verdi tedbir amaçlı çok korkuyorum dua istiyorum sizden lütfen eksik etmeyin rabbim kimseye de yaşatmasın bu korkuyu 🥹
Dualarımız seninle güzel haberlerini bekliyoruz :dua:

Ay çok korktum canım ya aklım çıktı bebeğin kalp sesini duyunca nasıl ağladım rahatladım ama kanamanın devam etmesi canımı sıkıyor
Gerçekten zorlu bir süreç hamilelik canım çok geçmiş olsun korkma üzülme inşallah geçecek hızlıca içini ferah tut bizleride haberdar et 🙏🏻🌸

Çok büyük haksızlık gerçekten. Bir de zaten 4 ay doğum izni dedikleri.
İnşallah 1 yıla çıkarda o zaman görürler :KK70:
Hukuken hamile olduğunu bildirdikten sonra çıkarma hakları yok. Arkadaşında dava açsa kazanır.
Maalesef o da hiç bi şey yapmadı
Kızlar merhaba uzun zamandır yazamıyorum ama okuyordum tüm yazılanları herkese güzel sağlıklı hamilelik geçirmeyi diliyorum. Ben bugün yoğun kanama ile doktora geldim bildiğiniz bir pet dolacak şekilde bebeğe baktı 11+5 dedi doktor ama kanama için daha birsey söylemedi şuan göz altına aldı yatış verdi tedbir amaçlı çok korkuyorum dua istiyorum sizden lütfen eksik etmeyin rabbim kimseye de yaşatmasın bu korkuyu 🥹
Canım içini ferah tut, bu dönemlerde kanama yaşayan çok insan var . Ben de ufacık leke olsa korkuyorum bir şey olcak diye işte annelik böyle bir şey demek ki. Güzel haberler vericeksin bize inanıyorumm :dua: Fitil kullanırsın bişeycik olmaz çoğumuz kullanıyoruuz

Cok gecmis olsun... Yasadigin korkuyu tahmin bile edemiyorum hic kolay degil, yine de icini ferah tut kendini strese sokma, guzel haberlerini bekliyoruz <3

İnşallah canım şeninde yoğun mu olmuştu ve uzun mu sürdü
Ağrısız bi anda senin gibi akıntı geldi iç çamaşırım komple dolmuştu canım, o gün gelmeye devam etti sonra hemen iğne hap devam ettim ara ara khverengi geliyor kırmızı gelmiyor şu an, ben de 11+5te yaşamıştım bunu belki senin de plasentan aşağıdadır o baskı yapıyordur

Kızlar aranızda bu süreçte saçlarını boyayan ya da boyatan oldu mu 😊
Bana doktorum ilk trimesterdan sonra serbest dedi. Sadece dikkat et iyi havalandirmali olsun bir de derine cok gelmesin dedi. Su an kendim mi boyasam kuafore mi gitsem diye dusunuyorum, cunku ben yillardir kendim boyuyorum sacimi ve burada kuaforum de yok hala😅

Dualarimiz seninle🙏 ama icini ferah tut su an bebegin iyiymis . Guzel haberleribi bekliyoruz canim🙏

Canım doktorum bana üç ay kullan demişti haftaya 12. Hafta bitiyor Perşembe gideceğim o zaman soracağım bıraktıracak muhtemelen. Bazı hamilelerden başka takviyelere başladıklarını duymuştum ama çok bir bilgim yok açıkçası
Ben 8+3 um şu an , elimdeki folik asit bitince başlamam için multivitamin verdi doğuma kadar kullan dedi

Acaba boyayı solumak mı zararlı yoksa tene temes etmesi mi. Eğer ki sorun solumaksa balkonda boyar orada bekleriz yıkanana kadar :KK70:
kimyasalların deriden kana geçmesi zararlı canım, tabi yoğun bi şekilde kokuya maruz kalmak da iyi değil ama yaptıran çook var bu sefer ben de yaptırdım

o kadar kafam dolu ve bi geçiş dönemindeyim ki. beynim de sürekli hep aynı soru ben 3 çocuğuma da yetebilecek miyim. bu bebeğim doğduğunda küçük kızım 19 aylık olmuş olucak daha babadan başka bi kelime söylemiyo, 3. dişi yeni patladı, yani çoook fazla gelişimi için zaman var ve hepsinde bana ihtiyacı var. memeyi bile kesemiyorum, kesmeye karar verip çat diye kesebilen annelere hayranım, nasıl yapıyorlar hep merak etmişimdir.. uyku eğitimleri falan hiç bana göre değil, keşke yapabilsem, ama emmeden uyumayan bebeler yapmışım ben. büyük kızım desen hala her gece annecim senin yanında yatabilir miyim diye soruyor, küçük kızım yanımda uyuduğundan aklı burda. aslına bakarsanız doğmadan evvel alıştırmıştım odasında uyumaya fakat doğunca küçük herşey değişti. bu hayata yeni adapte olmuşken, 3. bize neler getircek acaba diye bilinçaltımdan sürekli kendimi yokluyorum, herşeyde bir hayır var yapabilirim dememe rağmen. kardeşim bile abla ne olcak yaa ha 2 ha 3 bakarsın sen dedi siz düşünün😂 yani illa ki bakıcam Allah sağlık güç verdiği müddetçe ama ben de robot değilim ki.. öyle çok şey değişiyor ki insanın hayatında anne olduktan sonra.. uykusuzluğa tahammül, bir film açıp izleyememe, tuvalet-banyo ihtiyacını bir lüksmüş gibi karşılama ve daha fazlası.. ama hepsi onların bir gülüşüyle yerini umursamamaya bırakıyor.
en kötüsü de hasta oldukları günler geceler.. elinden gelen herşeyi yapıp da çaresiz kalmak bi işe yarayamamak çok can sıkıyor..
off çok kafanızı şişirdim, biraz dertleşmek istedim, sanırım rahatladım 😅

o kadar kafam dolu ve bi geçiş dönemindeyim ki. beynim de sürekli hep aynı soru ben 3 çocuğuma da yetebilecek miyim. bu bebeğim doğduğunda küçük kızım 19 aylık olmuş olucak daha babadan başka bi kelime söylemiyo, 3. dişi yeni patladı, yani çoook fazla gelişimi için zaman var ve hepsinde bana ihtiyacı var. memeyi bile kesemiyorum, kesmeye karar verip çat diye kesebilen annelere hayranım, nasıl yapıyorlar hep merak etmişimdir.. uyku eğitimleri falan hiç bana göre değil, keşke yapabilsem, ama emmeden uyumayan bebeler yapmışım ben. büyük kızım desen hala her gece annecim senin yanında yatabilir miyim diye soruyor, küçük kızım yanımda uyuduğundan aklı burda. aslına bakarsanız doğmadan evvel alıştırmıştım odasında uyumaya fakat doğunca küçük herşey değişti. bu hayata yeni adapte olmuşken, 3. bize neler getircek acaba diye bilinçaltımdan sürekli kendimi yokluyorum, herşeyde bir hayır var yapabilirim dememe rağmen. kardeşim bile abla ne olcak yaa ha 2 ha 3 bakarsın sen dedi siz düşünün😂 yani illa ki bakıcam Allah sağlık güç verdiği müddetçe ama ben de robot değilim ki.. öyle çok şey değişiyor ki insanın hayatında anne olduktan sonra.. uykusuzluğa tahammül, bir film açıp izleyememe, tuvalet-banyo ihtiyacını bir lüksmüş gibi karşılama ve daha fazlası.. ama hepsi onların bir gülüşüyle yerini umursamamaya bırakıyor.
en kötüsü de hasta oldukları günler geceler.. elinden gelen herşeyi yapıp da çaresiz kalmak bi işe yarayamamak çok can sıkıyor..
off çok kafanızı şişirdim, biraz dertleşmek istedim, sanırım rahatladım 😅
O kadar haklısın ki bu endişeleri yaşamakta. Kolay büyümüyor bir çocuk. Gelişimini düşün, mutlu olmasını, sağlıklı olmasını sağla derken kendimizi unutuyoruz. Kızım 3 yaşına girecek ben hâlâ tuvalete tek başıma giremiyorum. Bir süredir gece beraber uyuyoruz zaten. İyice alıştı benimle uyumaya. Açıkçası ben de onunla uyumak istiyorum, ben de alıştım. Çok yorulacaksın, yıpranacaksın. En küçüğü en az 3-4 yaşına gelene kadar eminim sürecek bu hal. Sonrasında da yeni bir sen olacaksın. Ben doğumdan sonra en çok kendimi özledim... Bu yüzden seni çok iyi anlıyorum.

O kadar haklısın ki bu endişeleri yaşamakta. Kolay büyümüyor bir çocuk. Gelişimini düşün, mutlu olmasını, sağlıklı olmasını sağla derken kendimizi unutuyoruz. Kızım 3 yaşına girecek ben hâlâ tuvalete tek başıma giremiyorum. Bir süredir gece beraber uyuyoruz zaten. İyice alıştı benimle uyumaya. Açıkçası ben de onunla uyumak istiyorum, ben de alıştım. Çok yorulacaksın, yıpranacaksın. En küçüğü en az 3-4 yaşına gelene kadar eminim sürecek bu hal. Sonrasında da yeni bir sen olacaksın. Ben doğumdan sonra en çok kendimi özledim... Bu yüzden seni çok iyi anlıyorum.
ben de çok özledim, eskiden ben ne yapardım hiç bilmiyorum hatırlamıyorum bile. aslında bu halimi çok seviyorum evlatlarımsız bir an bile düşünemiyorum ama çok yorgunum daha da yorulucam, böyle 1 gün bari kendime ayırıp deşarj olabilsem belki geçicek. hiç bir desteğim yok burda. kafam esti mi bi nefes alıp bırakıp çıkayım diyemiyorum. eşim vardiyalı çalışıyor, ne kadar yardım edebilir ki.. haftasonları yemek yapıyor sağ olsun o bile bişey. en kötüsü de ne biliyor musun, insanların evdesin nasılsa diye hiç bişey yapmadığını sanmaları😠 çok kızıyorum anlatamam. valla çalışmıyorum ama çalışmaktan beterim. para veren de yok bu duruma 😂
erkek olmak varmış diyorum bazen. ne güzel köpek gibi de çalışsan, çalıştım ben uyucam deyip odana çekilip deşarj olabiliyorsun, lükse bak

X