Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar aranızda bu süreçte saçlarını boyayan ya da boyatan oldu mu 😊
Ay benim de bu konuda bilgi almam gerek Organik boya falan her kuaförde oluyor mu? Bir videoda eğer boyatacaksanız bir şey kullanın dedi doktor ama o ürün boya mı yoksa vücuttan attırıcak bir şey mi anlamadım Biraz araştırmam lazım sanırım
Bunu soyleyen ilk kisisin, su ana kadar herkes erkek tahmininde bulundu ve kendinden cok eminlerdi :KK70:
Saglikli olsun kuzucuklar cinsiyetin onemi yok ama bir kiz cocugu hic fena olmazdi :KK68:
bana da kız gibi geldi görüntü nedense canım

Bu arada pantolonlar için bel genişletici parçalar oluyor ya onlara bir bakmayı düşünüyorum Kot benim yaşam felsefem gibi 😄 Yada olmazsa bir tane hamile kot alıcam sanırım
Kiz ben onu denedim, cok konforlu olmuyor ve uzerine uzun bir sey giymek gerekiyor ama hic yoktan iyidir deyip buna razi da olabiliriz :KK70:

Bana doktorum ilk trimesterdan sonra serbest dedi. Sadece dikkat et iyi havalandirmali olsun bir de derine cok gelmesin dedi. Su an kendim mi boyasam kuafore mi gitsem diye dusunuyorum, cunku ben yillardir kendim boyuyorum sacimi ve burada kuaforum de yok hala😅
Kuaförler bence daha çok yoruyor saçı ya 🤣 açma falan filan saatler oluyor

o kadar kafam dolu ve bi geçiş dönemindeyim ki. beynim de sürekli hep aynı soru ben 3 çocuğuma da yetebilecek miyim. bu bebeğim doğduğunda küçük kızım 19 aylık olmuş olucak daha babadan başka bi kelime söylemiyo, 3. dişi yeni patladı, yani çoook fazla gelişimi için zaman var ve hepsinde bana ihtiyacı var. memeyi bile kesemiyorum, kesmeye karar verip çat diye kesebilen annelere hayranım, nasıl yapıyorlar hep merak etmişimdir.. uyku eğitimleri falan hiç bana göre değil, keşke yapabilsem, ama emmeden uyumayan bebeler yapmışım ben. büyük kızım desen hala her gece annecim senin yanında yatabilir miyim diye soruyor, küçük kızım yanımda uyuduğundan aklı burda. aslına bakarsanız doğmadan evvel alıştırmıştım odasında uyumaya fakat doğunca küçük herşey değişti. bu hayata yeni adapte olmuşken, 3. bize neler getircek acaba diye bilinçaltımdan sürekli kendimi yokluyorum, herşeyde bir hayır var yapabilirim dememe rağmen. kardeşim bile abla ne olcak yaa ha 2 ha 3 bakarsın sen dedi siz düşünün😂 yani illa ki bakıcam Allah sağlık güç verdiği müddetçe ama ben de robot değilim ki.. öyle çok şey değişiyor ki insanın hayatında anne olduktan sonra.. uykusuzluğa tahammül, bir film açıp izleyememe, tuvalet-banyo ihtiyacını bir lüksmüş gibi karşılama ve daha fazlası.. ama hepsi onların bir gülüşüyle yerini umursamamaya bırakıyor.
en kötüsü de hasta oldukları günler geceler.. elinden gelen herşeyi yapıp da çaresiz kalmak bi işe yarayamamak çok can sıkıyor..
off çok kafanızı şişirdim, biraz dertleşmek istedim, sanırım rahatladım 😅
Bende aynıyım seninle yine bir iki gündür en azından biraz daha iyiyim işlerimi yapıyorum. Yapmama lüksüm yok.ki iki küçük çocuk biri 4 biri yeni 2 ve küçüğüm asla doğduğundan beri aralıksız uyumadı tam sendrom dönemi sürekli huysuz yatirsam uyumucam diye ağlıyor gece defalarca kalkiuor büyüğüm hala benimle kulagimi tutarak uyur sokulur bazı geceler küçük uyumdaginda buyugumde.uyumuyor kızıyorum anne beni sevmiyor.musun diyor o zaman üzülüyorum. Çok kızıyorum o aralarda kendime neyine senin küçük bir bebek daha iki kızımda da uyku nedir bilmedim uyumayan çocuk yapmışım resmen. Birde ben aşırı tuvalete gidiyorum hamileleigim de zombi gibiyim. Herkes yadirgiyor 3.yu ve erkek baskısı malesef of çok zor gececek ama en az 3 yıl sonra😀

Merhaba daha önce yazmıştım ama sonrasında sessizce gönderilerinizi takip ediyorum.sizlere soracağım şey şu kötü, korkulu rüya görüyor musunuz?Gece rüyamda korkmuşum ve sıçrayarak ay diye uyandım bebeğim iyi midir diye bütün gün kaygılı ve moralsiz bir gün geçirdim enerjinizi düşürmek istemiyorum ama benimle aynı durumda olan ve herşeyin yolunda olduğu birileri var mı? ☺️

Merhaba daha önce yazmıştım ama sonrasında sessizce gönderilerinizi takip ediyorum.sizlere soracağım şey şu kötü, korkulu rüya görüyor musunuz?Gece rüyamda korkmuşum ve sıçrayarak ay diye uyandım bebeğim iyi midir diye bütün gün kaygılı ve moralsiz bir gün geçirdim enerjinizi düşürmek istemiyorum ama benimle aynı durumda olan ve herşeyin yolunda olduğu birileri var mı? ☺️
Ya sıcaktan mı hamilelikten mi bilmiyorum ama hatırlamak bile istemediğim kötü rüyalar görüyorum uyanıp bir daha uyuyamıyorum ben de 🙄 havalar biraz serinledi bugün burada umarım geçer gider rüyalar da

Yok kullanmıyordum açıkçası doktorda hiç bu zamana kadar birsey demedi kanamam olmadığı için gayet normal ilerliyordu işteyken birden akıntı geldiğini hissedince koştum lavobaya regl gibi kan gelmiş suanda da az geliyor bakalım ne olacak gerçekten çok panikliyor insan inşallah sağlıklı bir şekilde atlatırız kötü birsey olmadan
Çok geçmiş olsun dualarım sizinle bilirim o korkuyu

Kızçeler ben bugün bebişim gördüm maşallah çok iyi 11+5 olduk ve fetal dna için kan verdim. Cinsiyet tahmini olup olmadığını sordum doktora 13. Haftada söylerdim de şuan birşey diyemem dedi. Siz görüyorsunuz dedim görsem niye söylemeyim kız sana garezim mi var diyor 😂 sonra yine kıyamadı şu çıkıntıya bakıp sen anla dedi 😁 erkek mi yani diyorum %50 diyor 😂 haftaya kaldı artık kesin sonuç 😁

Ya sıcaktan mı hamilelikten mi bilmiyorum ama hatırlamak bile istemediğim kötü rüyalar görüyorum uyanıp bir daha uyuyamıyorum ben de 🙄 havalar biraz serinledi bugün burada umarım geçer gider rüyalar da
Peki bu rüyadan dolayı bebeğiniz için endişeleniyor musunuz? Açıkçası gelip geçici bir dönem olduğunu düşünmek istiyorum.Manevi olarak da duanın gücüne inanan biriyim dualarımız okuyup uyudum inşallah bir sıkıntı yoktur bebeğimizde de.Bir dahaki randevum pazartesi günü , o güne kadar tedirgin olacağım galiba bu ruh halinden hiç hoşlanmasam da

ben de çok özledim, eskiden ben ne yapardım hiç bilmiyorum hatırlamıyorum bile. aslında bu halimi çok seviyorum evlatlarımsız bir an bile düşünemiyorum ama çok yorgunum daha da yorulucam, böyle 1 gün bari kendime ayırıp deşarj olabilsem belki geçicek. hiç bir desteğim yok burda. kafam esti mi bi nefes alıp bırakıp çıkayım diyemiyorum. eşim vardiyalı çalışıyor, ne kadar yardım edebilir ki.. haftasonları yemek yapıyor sağ olsun o bile bişey. en kötüsü de ne biliyor musun, insanların evdesin nasılsa diye hiç bişey yapmadığını sanmaları😠 çok kızıyorum anlatamam. valla çalışmıyorum ama çalışmaktan beterim. para veren de yok bu duruma 😂
erkek olmak varmış diyorum bazen. ne güzel köpek gibi de çalışsan, çalıştım ben uyucam deyip odana çekilip deşarj olabiliyorsun, lükse bak
Hangi şehirde yaşıyorsun?
Benim de hiçbir desteğim yok. Doğumdan sonra kendim için dua etmeye başladım desem inanır mısın 🤭 Hasta hasta çocukla ilgilenmek o kadar zor ki. Benim eşimin kendi işi, esnaf. Çalışma saatleri çok uzun. Evde olduğunda da pek bir desteğini göremiyorum açıkçası. Kızım 2 yaşına girince ücretsiz iznim bitti işe döndüm. İş yerinde iki insan görüp sohbet ediyorum ya o bile nasıl iyi geliyor ama bu sefer de evde hiçbir şeyim düzenli olamıyor. Hele bir de şimdi hamilelik halsizliği, yorgunluğu var. Ev düzeni diye bir şey kalmadı. Ama hep evde olmak daha zor. Özellikle psikolojik olarak. Erkek olmak çok kolay bence de.

Peki bu rüyadan dolayı bebeğiniz için endişeleniyor musunuz? Açıkçası gelip geçici bir dönem olduğunu düşünmek istiyorum.Manevi olarak da duanın gücüne inanan biriyim dualarımız okuyup uyudum inşallah bir sıkıntı yoktur bebeğimizde de.Bir dahaki randevum pazartesi günü , o güne kadar tedirgin olacağım galiba bu ruh halinden hiç hoşlanmasam da
Ya ben de çok endişeleniyordum başlarda 12. haftaya kadar ufak bir kanamam falan oldu ondan çok gergindim. Ben de maneviyata çok inanırım allaha emanet artık biraz akışa bıraktım kendimi açıkçası şükür dün de doktorumdan güzel haberler aldım. Bebeğimi hareketlerini gördüm. Sonra rahatladığımdan galiba bilinçaltımdaki korkularım çıkıyor. Ben hepsinin geçici olduğuna inanıyorum. Eylül hepimize güzel gelsin :emir_bebek::dua:

İkili taramaya kadar o kadar gergindim ki rüyamda vajinama vida takılacağını öğreniyordum 🙈 Bildiğiniz vida... Dr eşime eczaneden steril vida aldırıyordu.😂 Servikal serklaj gibi bir durumum da yok sonuçta. O kadar saçma bir rüyaydı ki...

X