2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kizlar ya dün aksamdan beri sağ alt karnimda bikini bolgesinde bi ağrı acı arasi bisey var uyuyunca gecer dedim ama sabah kalktim yine ara ara yokluyo var mi yasayan
Bu bahsettiğin şey acı ve bağların gerilmesiyle Rahmin büyümesiyle alakalı bazen şiddetli bazen orta seviyede hissedeceğin şey bazen tamamen geçer tekrar başlar. Sağa sola dönüşte keskin acılarda olabiliyor.Hatta hapşırıkla öksürükle karnının içi koptu gibi hissedebilirsin ne diyoruz Normal

Karnımın sol altında bişeyler hissettim bugün ama bebek mi emin olamadım. Nasıl anlayacağız Devamını hissedersem bebek demek mi oluyor?
Devamı olur ama düzenli bekleme canım 2 gün sonrada hissedebilirsin 2 saat sonrada. Pıt pıt damar atması bir kelebeğin kanat çırpısı sabun köpüğü patlaması gibi bişeyse bebek olabilir bunun ayrımını da biraz daha ilerleyince yapabilirsin

İlk kez de böyle bunu gördüm korktum crp yine yüksek dişim iltaabi kesin onun. Yüzünden
Canım sekerin yüksekliği de düşüklüğü de sorun olabiliyor sende düşük çıkmış, ama onun dışında crp konusu eğer diş sürekli enfeksiyona sebep oluyorsa bence o diş çekilirkenki bir seferlik morfin surekli enfeksiyondan kat kat masum kalabilir, bu konuyu özellikle doktorunla konuş bence o dişten kurtul :) hem sana yazık böyle sürekli diş ağrısı nereye kadar çekeceksin hem bebisi de etkiler mi bilmiyorum sormak lazım doktora

Eki Görüntüle 3378494
18. Haftayı selamlayalım. Cumartesi kontrolde 230 gram çıktı benim patates ananas olmuş
Nasıl geldik buralara şaşırıyorum 15 i gectim ben de 16 ya doğru yol aldık şaşırıp kaliyorum diyorum 20 ye ne kaldı yolun yarısına az kaldı bile, beta takibi kese kalp atışı mm mm bebiş derken 14 cm lerden bahsediyor uygulama ki benim bebiş de önden gidiyor bebise göre 16 haftalık olmusuzdur bile Allah'ım çok şükür bu mucizelere Eskiden böyle mucize gözüyle bu kadar bilinçli bakmiyordum artık çok daha mucizevi bişey olarak geliyor bana

Bence çıkmaz, benim de düşük tansiyonum sürekli ama ilk oğluma hamileliğimde o kadar vurdumduymaz olup ikincide daha da salıp günlük hayattaki hiçbir seyinden ödün vermeyen ve hiçbir şeyi kafaya takmayan ben kötü tecrübeyi yaşayınca tansiyon aleti de aldım oğlumda gittiğim, bir önceki hamileliğimde gittiğim, şuankinde de ilk 7 haftadaki kese beta kalp atışı vs gittiğim doktorum bile bu degisimime çok şaşırdı sen böyle değildin kız ne tansiyon aleti senin hep düşük ya demişti bilse şuan doppler ler aldığımı, sekerimi henüz çıkmasa da sabah akşam olctugumu paranoya bir insana dönüştüğümü ama bu aletler beni sakinleştirdi.. Önceden basım agrirdi mesela kafaya takardım tansiyonum mu çıktı acaba, ya tansiyonum çıktıysa ve bebeğe yine bişey olduysa, ne yapsam da dusursem dengelesem falan saçma sapan olmayan tansiyonumu düşürmeye bile calismisim onu anladım bu tansiyon aletinden sonra, doppler mesela millet daha çok paranoya olursun alma dedi ama onu aldigimdan beri çok rahatladım bugün sabah kalktım karnimda hiç hareket yoktu bı geldiler yine bana doppleri açtım dinledim kalbini bitti gitti o stresim, diger türlü daha kontrole var bir hafta ben kur Allah kur kafamda, o stres bebeğe de bana da yeterdi tansiyon aleti de bence her evde olması gereken bir cihaz, bizim için değilse bile annemler gelmişti mesela annem kendini kötü hissetti tansiyon aletini memlekette unutmuş çıkartıp ölçtük en kötü yaslaninca işimize yarayacak tansiyon şeker doppler hepsi var içim rahat artık

Çok şükür bugünümüzeeeeee
Sağlıkla hepimiz kucağımıza alıcaz buna yürekten inanıyorum

Bence de tam bir mucize yaa biz tüp bebek yaptırdığımız için taa en başından her ayrıntıya hakim oluyoruz. O minicik sperm ve yumurta dölleniyor tutunuyor ve yavaş yavaş büyüyor 8. ya da 10. hafta kontrolüne gittiğimde 3 cmdi ve elleri kolları oynuyordu. Yaa dedim sen hepi topu üç cmsin ama elin ayağın oynuyor kalbin atıyor. Haftalarca ben hamileyim sevinci değil de bu mucizenin şaşkınlığını yaşadım

Evet evet bi gece hapsirdim karnim oyle bi ağrıdı ki çığlık attım esimin ödü koptu uyku sersemi bu gebeligim beni epey zorluyor ve bu zorluklar cok erken başladı insallah sonlara dogru yatalak olmam

Evet evet bi gece hapsirdim karnim oyle bi ağrıdı ki çığlık attım esimin ödü koptu uyku sersemi bu gebeligim beni epey zorluyor ve bu zorluklar cok erken başladı insallah sonlara dogru yatalak olmam
Bende bağırıyorum o acı bana çok tanıdık endişelenme canım

Benim de öksürükken ve hapşırma sırasında karnım bayağı ağrıyor.Hatta o kadar şiddetli ki zamanında bağırsak ameliyatı olmuştum o zaman ki gibi geliyor.

Belki bu minnoslar hakkını verir ilk minnoslarin kullanmadigi herşeyin yani umudum o yönde

Belki bu minnoslar hakkını verir ilk minnoslarin kullanmadigi herşeyin yani umudum o yönde
İnsaallah öyle olur ben ev küçük diye aldığım herseyi satmıştım 2. el almistim zaten duruma göre yine 2. el alırım erkenden almayacağım bu sefer önce çıkacak olanı bir göreyim

Aynısını yaşamıştım. Hatta doğduğunda inanamamıştım. Şimdi kocaman kız oldu kardeşini bekliyor

Hamileyken ilk hapşırdığımda acıdan bayılıyordum şakasız söylüyorum bunu acıdan başım döndü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…