Evlilikte bütçe yönetimi nasıl olmalı

Aynısını eski eşimde yaşadım beni lütfen iyi dinleyin ; evlenirken kına malzemelerini başka biri aldı, konada altın geyirmemşlerdi annemden istedi düğünde takı yoktu, eşyalar bekarlık eşyalarımdı , tek isteğim mutlu olmaktı ama mutluluk kendinden ödün vererek olmuyormuş, alma verme dengesini bozuyoruz aslında böyle yaparak, istemeyi bileceksiniz , eski eşim alışverişe gitmezdi her şeyi ben ödedim bir kuruş görmedim maaşından, ayrıca harcamaların için de kavga ederdi aileme şikayet ederdi pis herif, gözümde erilliği kalmamıştı koca olarak görmüyordum o kadar erkek gibi hissediyordum ki kendimi ; ben böyleysem tek başıma neler yaparım dedim , şiddet küfür de vardı öfkesini kontrol edemiyordu ayrıldım bende, şuan kendime çok kızıyorum keşke o kadar yüklenmeseydim kendime diye , kendime şefkat gösteriyorum artık ve paramın değeri o kadar var ki herşeyi yapabiliyorum şükür... Evet zor bir karar ama mesleğimizin olması büyük avantaj , çocuk olmadan kendini sev ve ayrıl ,ne kadar beklersen iyileşme süren o kadar uzar..

X