2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben artık çok üzülüyorum çocuğum uyku yüzünden sürekli ağlıyor ve isteğini karşılayamıyorum ne istediğini bilemiyorum kendimi suçluyorum uyutmayı mı Bilmiyorum nasıl uyumak istiyor acaba diyorum

Uyku eğitimi verenlerin bu konuda hiç paylaşımı yok mu

Sanırım geçen hafta bu konuda mesaj yazmıştım ben. Mesajlarımı okuyabilirsiniz. Kendi başıma uyku eğitimi verdim. Yine söylüyorum, çok çaresiz durumdaydım bu eğitimi vermeden önce. Bir-bir buçuk saat kucağımda sallayıp uyutuyordum ve psikolojik olarak çökmüştüm, hatta terapiye de başladım o ara çok da iyi geldi.
Uyku bebeklerimizin en temel ihtiyaçlarından biri.
En önemlisi de rutin oluşturarak başlamak, ben inanmazdım ama gerçekten de bebekler rutin seviyormuş. Bu arada bu ağlatma konusunda da benim düşüncem öğrenilmiş çaresizlik, aman ağlamasın gibiydi ama çok fazla araştırma yaptım. Onların da linklerini eklemiştim zaten.
Tekrar söyleyeyim, eğitime başlamadan önce en önemlisi annenin hazır olması, siz hazır değilseniz zaten mümkün değil başarılı olamıyorsunuz (ben daha önce 3-4 defa deneyip bıraktım).

Şuan nasıl peki uykuları? Nasıl rutin yapıyorsunuz uyku konusu beni bitirdi mahfetti çocuğumda mahfoldu uykusu gelince aşırı ağlıyor ve uyuyamıyor tüm yolları deniyorum acaba istediği gibi mi uyutamıyorum diyorum kucakta gezdirerek ayakta sallayarak beşikte yanına uzandım herşeyi denedim yok uykusu gelince o kadar ağlıyor ki psikolojim bozuldu artık bugün ilk defa ağlamasına izin verdim kucağıma alıyorum olmuyor en son bıraktım ve ağladı gözyaşları aktı öyle baktım bende ne yapacağımı bilmiyorum artık

Önceki mesajlarımı tekrar ekledim sizin için.

Ben sürekli kalkmaya uykusuzluğa yorgunluğa herşeye razıyım ama beni bu ağlama bitirdi uykusu gelince yapıyor bunu ve bu aralar gece uykusundan da sürekli ağlayarak çığlık çığlığa kalkıyor. Ne istiyor neden böyle anlamıyorum. Gaz felan mı acaba diyorum kakasını yapamıyor bazı günler ondan mı artık ne düşüneceğimi şaşırdım.
Uykusunu alınca farkediyorum keyfi yerinde oluyor oyun oynuyor gülüyor ama uyku olmayınca hiç birşey yapmak istemiyor kendi de mahfoldu bende mahfoldum. En güzel zamanları ben onla oyun oynamak zaman geçirmek gülmek tadını çıkarmak istiyorum ama artık bende psikoloji kalmadı

Siz bide ise gidiyrosunuz Allah yardım etsin hangisi daha zor bilemedim hiç aralıksız çocuk bakmak mi yoksa
Canım selam ben onun öğrenilmiş çaresizlik olduğunu düşünmüyorum tam tersi araştırmalar da onun davranış eğitimi olduğunu söylüyorlar ben de aynen böyle davranış kazandırma eğitimi olarak düşünüyorum ama psikolojik olarak ben hazır değilmişim evet bebek illaki ağlıyor hatta o günden sonra bildiğin çığlık atarak uyumaya başladı benimki beceremedim ben yapamadım yapan varsa da helal olsun yapsın yani yapılabilir bir şey ama biraz anne bebek uyumu ile alakalı benim bebeğim rahatına fazla düşkün yine mesela uyku eğitimi perileri geldi zaman adetimin olduğu döneme denk geldi ve şu an yine başlayamayacağım çünkü çok ağrılarım oluyor

Rainbow mesajı yazmayacaktim silmiştim ama geri çıkmış kontrol etmemişim kusura bakma yani demek istediğim şuydu orada evde aralıksız çocuk bakmak mı yoksa el işinde çalışmak mı kafayı daha da beyni meşgul mü etmek daha zor bilemedim gibi bir şey diyecektim ama bir şey oldu yarım kalacaktı sonradan sildim mesajı ama silememişim gördüğün üzere, Bir de yazarken şunu fark etmiştim yani her ikisi de illaki zor ne dersek diyelim farkındalığı gelmişti o yüzden siliyordum silememişim

Siz hangi yöntemi kullanmıştınız kendinize göre bir yöntem miydi eşinizle birlikte öyle mi hatırlıyorum yanlış mı kim West öneriyorlar ama sizinkisi hangi yöntemdi

Siz hangi yöntemi kullanmıştınız kendinize göre bir yöntem miydi eşinizle birlikte öyle mi hatırlıyorum yanlış mı kim West öneriyorlar ama sizinkisi hangi yöntemdi
Bizimkisi Kim West ile CIO (cry it out) karışımı oldu.
Bu arada uyku yöntemi de bebeğin mizacına çok bağlı. Mesela bizim bebeğimiz uyurken asla pışpış istemedi en başta, şimdi bazen istiyor. Ben her yöntemi denediğim için rahatlıkla şunu söyleyebilirim, yöntemler vs çok önemli olabilir ama en en önemlisi bebek için rutin oluşturmak. Benim en çok vaktimi alan o rutini oturtmak oldu

Görümcem seslı msj armıs bana annemle derdın ne bılmem ne ölecek hasta insaf kendı basınızın buyruğuna göre gıdıyormusum açtım agzımı yumdum gözümü kurbandan berı muhatap olmuyorum gıtmıyoruö almıyorum ya evıme kudurdular kudursunlar mıkrop dezenfekte etmek lazım bende actım agzımı yumdum gözümü 180 derece döndü

kızlar fisher price oyuncak tavsiyesi olan var mı ? Ne alabiliriz eğitici köpekcik sipariş ettim.Bir de kitap tavsiyesi olan bar mı aldığımız hepsiburadadan gelen kitapları çok okuduk artık başka kitaplar alalım diyorum

felicita17 kuzum işe başlamak bana iyi geldi gibi ama sorun şu. Bebek gece benimle yani uykusuz kalıp işe gidiyorum çoğu zaman. Birde bende bel kaymasi çıktı 2. Derece o beni çok etkiliyor. Yataktan çıkamıyorum ağrıdan. Yoksa sağlıklı bir birey için sıcak çay kahve iyi geliyor.

Haklısın canım inşallah en kısa zamanda düzelir uykuları bebislerimizin, çalışan anne olmak her türlü zordur yabide üstüne hayat kskitesi düşer bı yerin ağrıyınca

Nasılsınız kızlar gününüz nasıl geçti bebişler nasıl
Yorucu günlerden bir günü daha geride bıraktık.. Benim kız çok hareketlendi artık herşeyin altına emekleyerek gidiyo korkuyorum birşey üstüne düşecek diye o yüzden hep peşindeyim resmen. Yarın tam anlamıyla işe başlıyorum heyecanlıyım nasıl olacak diye

Sanırım zor zamanları geride bırakıp daha zor zamanlara geldik benimkinin oturma yada emekleme ile işi yok sadece yürümek istiyor yürüteçte çabuk sıkılıyor birinin onu yürütmesini istiyor aynı durumlar çok yorucu ve gözünü ayıramıyorsun öğretmen miydin bebişe kim bakacak ben ücretsiz izne ayrıldım gözüm asla almıyor çalışmayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…