2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
12 yas çok iyiymiş. Fiyati ne durumda. Bide yatış pozisyonu varmi. Gerçi donuyorsa yatiyordur ama genede soram
Inan yatişa hic dikkat etmedim youtube videosu varsa izlenebilir şuan hepsiburadada indirimde 19bin küsür tuzlu ama uzuuuun bi süre kullanm olunca düşündürüyor

Inan yatişa hic dikkat etmedim youtube videosu varsa izlenebilir şuan hepsiburadada indirimde 19bin küsür tuzlu ama uzuuuun bi süre kullanm olunca düşündürüyor
Püüü ayırdığım bütçenin nerdeyse 2 katı ama gerçekten yillllaarca kullanmak için degebilirde. Belki zorlarım cebimi

Düşünmek lazim parayi yıllara bölunce ucuzmuş gibi geliyo
Eşime demiştim oto koltuğu alicam bakıyorum diye. Ne olduğunu sordu. 0 bilgi sahibi anlattım durumu istediğim aradığım özelikleri felan. Fiyaet sordu dedim değişiyor felan neyse. Oda almışken en uzun kullanilandan alalım dedi. Bende içimden cebine sağlık dedim

Kızlar benim bebe az önce kulağını çekti zaten elleri hep kafasında ve çığlık atıyor bildiğiniz ciigiriyo uykular zaten haram yoksa üst dişler mi geliyo

Henüz almadık ama radarımda Chicco "bi seat" var. 12 yaşa kadar kullanımı var ve dönebiliyor

Koltuğa baktım.
Kullanım kilosu 15-36 kg arası. Yaştan ziyade kg olarak bakmanız gerek. Kızım 7 yaşında 36 37 kg ve gelişimi normal yani 12 yaş çok şov.
Bizimkilere uygun değil vermeyin o parayı.
Şu an 0-18 0-25 kg grubu falan alınabilir. Yatmaları da çok çok az zaten hani kafanın düşmesine engel olacak kadar ve o bile her zaman değil. Puset kadar kaymıyor.

Dönme kısmını da çok zorunlu bulmuyorum yeni alacak arkadaşlar için. 6 7 ay içinde hepsi yürüyor ve kendi biniyor olacak. Yenidoğanda falan çok daha lazımdı o.

Kızlar emeklemeler ne durumda.. Bizimki sürüne sürüne bütün evi geziyo artık

7 aylık olduğu gün dizlerinin üstünde normal bir bebek gibi emeklemeye başladı. Öncesinde 1 ay sürünerek gezmişti evi.
Şu an 7 ay 1 haftalık, tutunup kalkmaya çalışıyor.

Büyük kızım neredeyse 11 aylık emekleyip 14 aylık yürüdü.

Şu an bebesi emeklemeyen, sürünmeyen anneler dert etmesin diye yazıyorum bunu da.

Aslinda onu bende düşündüm. Yani yaş olarak max 7 8 yaş gibi normal kemer takılı şekilde seyahat edebilir duruma gelirler diye. 12 yaş koca genç kız olur diye de düşünmedim değil. Bi ihtimal yükseltici ile devam edilebilir ama onların fiyat da baya makul zaten.
Dönme konusunu sadece oturtmak olarak düşünmüyorum. Arabada çok vakit geçiriyoruz ve bazı zamanlar kendime de çevirmem gerekiyor. Bide 3 yaş zamanına kadar kendisi tırmanıp çıkamaz diye düşünüyorum yüksek. E bide kullanılan arabanın iç genişliğini de düşünmek gerekli. Suan arabamızin iç genişliği orta durumda amma on koltuğa hangi koca g.tlu oturuyosa sürekli geri yaslama yapiyolar. ( bana inat yapıldığına da yüzde yüz eminim) neyse ben kızı yerlestirirken sinir krizi geçirmemek adına dönmeliyi tercih ederim. Yatış konusu da biz çoğunlukla uzun yol yapıyoruz hele bu ay içinde bi ankaraya gitmem gerekiyor genetik test vermem lazım haliyle kiz arabada uyuyacak. Oturma durumu çok güzel elhamdülillah ama genede 4 +4 saat tek oturur pozisyonda dursun dursun istemiyorum. Kiyamisuuuu

Aaa doğru diyorsun ben araç içinde döndürmek gerekebilir diye düşünmedim.
Ama bizim ufaklara kendinden kemerli oto koltuğu oluyor, az büyüdüğünde normal kemer uzayıp takılıyor o zaman döndüremezsin ki. Belki de dönüyordur gerçi.

Bence çok uzun vadeli bakma

Çok bilgili değilim tecrube etme sansim olmadı koltuk konusunda. Yani koltuğa oturtunca bide kemer takiliyo mu bilmiyorum. Şuana kadar doğduğu günden beri puseti bağlayarak kullandım. O bağlı iken dönme yada kımıldama şansı olmuyodu ama bunların ekstra kemer bağlantısına gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten tabanda isoxif bağlantısı var ayrıca arabanın koltuğunun arkasından sabitleme yerlerinden de takılma yerleri oluyo. Dur bakalım neler ogrenicez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…