2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Maşallah ya negüzel bende eskisi gibi sinirli değilim ama şu desteksizlik olayı aklıma gelince bazen sinirler oynuyor

Şu son cümlen bende de var çocuğuma öfkem sinirim asla yok ona şefkatin sonsuz ama çevreme karşı bir öfkem var zaman kolluyor gibiyim çok tuhaf bir his

Beniö eşimde kucağına alsa hemn yoruluyo ben anlamıyorum nasıl yorulabilir erkek hani bendendaha güçlü olmalı
Valla benimkide yoruluyor ama asla belli etmiyo yoruldum demiyor sadece al şunu yapacam al bunu yapacam diyip kaçıyor. Çünkü bana hep niye yoruluyorsun ki ne var yorucu bişey değil dediği için kendi yapınca yorulsa bile çaktırmıyor

Kizlar tatlı bebisler gece uyurken nasıl yatiyorsunuz. Çocuğum hep sırt üstü yatıyor. Yan yatırmaya çalıştım kivirila düz yatiyo.

Benimki sıkılıyorum bir süre sonra dedi kucakta olunca yani bence onlar bizim gibi değil bunalıyorlar

Ya kızlar bişey soracağım. Geçenlerde yazmıştım işe başlıyorum mecburen mamayla destekleyeceğim diye. Bir haftadır ufaktan manaya başladık. Ama benim göğüslerde süt mü azaldı yoksa mama daha mı tatlı neden bilmiyorum, çocuğum emerken sinir yapıyor ve mama yemeden karnı asla doymuyor. Uykuya bile dalamıyor. Mama içirip öyle uyutuyorum. Emmeye devam ettiriyorum ama tek başına asla yeterli değil. Üzüldüm açıkçası ama yapacağım da bir şey yok. Bir de 60 ya da 80 cc falan mama veriyorum. Bitince ağlıyor. 120 cc falan da çok değil mi ya?

Biberondan daha hızlı geliyor mama o rahatlığı memede bulamadıysa sinirleniyor olabilir. Ya da diş dönemindesiniz ondan yapıyor olabilir.
Bildigim kadarıyla 180mle kadar icebiliyorlar su an sanırım ideali 120-150 arası bu aylarda. 60-80 az sadece mama yiyorsa o esnada az geliyordur

Hadi ya. Baya aç bırakıyorum o zaman çocuğu. Artırayım bari cc yi:) teşekkür ederim.

Ben 8 aylık hamileyken doktora tezimi savundum. Sırf sonraya kalmasın, çocuğuma odaklanayım diye karnık burnunda tez yazdım. Çocuk doğdu. Annem 10 günlükken bırakıp gitti. Hayatımda hiç bebek falan bakmamıştım. Öksürse ağlıyorum falan. Videolara baka baka, okuya okuya öğrendim. Çocuğu göğsüme bağladım kongreye katıldım. Bu arada evimin yemekleri çamaşırları falan bende hep. Sonra bakıcı bulduk. Ama o sadece çocuğa bakıyor. Onun da öğle yemeğini ben yapıyorum. Mesela yarın sabah işe gidicem. 2 toplantım var. Bugün haftalık yemeğimi yaptım. Çeşit çeşit. Bakıcı abla için ayrı ayrı paketledim. Temizlil yaptım. 2 saat makale yazdım. Yarın da iki toplantı arası gelip çocuğumu emzirip bir iki bişeyi ütülüycem. Bu dediklerimi bir erkeğin yapması imkansız. Bizi anlamaları da imkansız.

Harika yazmıssın benı anlatmışsın ınankı

Maşallah sana ya nasıl yapıyosun helal olsun cidden

Ahhh hiç yapmadığım şeydi birinden yardım istemek ve o kadR zoruma gidiyor ki hala.. herseyi kendi yapmış birinin 1 bRdak su istemesi bile çok ağır geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…